Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

WAŻNE informacja od wiceministra sportu i turystyki

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:

[email protected]

petycji oraz stanowisk.

W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.

Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.

Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one

do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.

Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.

Serdecznie pozdrawiam,

Jarosław Stawiarski,

poseł na Sejm RP

sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała to Unia już niedługo się rozleci, już teraz trzeszczy w posadach i chyboce się na wszystkie strony ku uciesze pewnego dużego kraju.

Cały ten Unijny twór i tak nie sprawdzi się gdy przyjdzie godzina próby.

Na koniec swego istnienia chcą obywateli pozbawić całkiem możliwości obrony, mam wrażenie jakby to wszystko z tymi imigrantami było gdzieś sterowane a teraz będą tylko decyzje niby tym imigranckim zagrożeniem motywowane idące w kierunku całkowitego rozmilitaryzowania obywateli UE..i podania ich na tacy .....komu? No pomyślcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała to Unia już niedługo się rozleci, już teraz trzeszczy w posadach i chyboce się na wszystkie strony ku uciesze pewnego dużego kraju.

Cały ten Unijny twór i tak nie sprawdzi się gdy przyjdzie godzina próby.

Na koniec swego istnienia chcą obywateli pozbawić całkiem możliwości obrony, mam wrażenie jakby to wszystko z tymi imigrantami było gdzieś sterowane a teraz będą tylko decyzje niby tym imigranckim zagrożeniem motywowane idące w kierunku całkowitego rozmilitaryzowania obywateli UE..i podania ich na tacy .....komu? No pomyślcie.

Pewnie nasze posty jako polityczne zostaną usunięte... Zgadzam się z Tobą w 100%. Dla mnie ta cala fala imigrantów wygląda jak zaplanowane działanie...

Co do broni to jestem za ułatwieniem posiadania broni ostrej, oczywiście rejestrować, robić badania i wywiad środowiskowy, ale każdy obywatel powinien mieć prawo obrony swego domu.

Nie może być takich sytuacji, że będąc we własnym domu, mając na posesji jakiegoś zbira nie możemy obronić się. Mój dom, moja twierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) UE..i podania ich na tacy .....komu? No pomyślcie.

Sorry, ja zupełnie się nie orientuję co się dzieje, jeśli mógłbyś napisać Marcinie komu? Lub jakoś zawoalowac tą informację.

Bo jakoś nie łapię zupełnie.

Hezio a jak zastrzelisz na swoim terenie pszczelarza?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak miał przez dziesięciolecia broń w domu, mój dziadek miał, pradziadek prawdopodobnie także, nigdy nie użył ale wiedział co z nią zrobić gdy będzie trzeba. Potem przyszli komuniści i zabronili....komuna niby się skończyła 25 lat temu a broni nadal mieć nie można. To nie broń strzela! a właściciel. A prawdziwi przestępcy i tak ją zdobywają nielegalnie więc co za różnica czy każdy obywatel ją będzie miał czy nie ? Posiadanie broni uczy odpowiedzialności. Na razie walczymy ze sobą na paragrafy i świstki ale gdy przyjdzie godzina próby to te papierki i paragrafy będzie można sobie wsadzić w d......

Chcemy powtórki z Powstania Warszawskiego gdzie na 20 ludzi była jedna pikawka ? Tfu, o jakiej ja powtórce piszę, teraz byłaby jedna pikawka na 20.000 ludzi! szykować mamy motyki ? grabie ?

Czujecie się bezpiecznie, jesteście pewni zdrowia psychicznego niektórych władców i ich ambicji ?

Polaku bądź chodź raz mądry przed szkodą i zbrój się ! chroń swoje domowe ognisko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Sorry, ja zupełnie się nie orientuję co się dzieje, jeśli mógłbyś napisać Marcinie komu? Lub jakoś zawoalowac tą informację.

Bo jakoś nie łapię zupełnie.

Hezio a jak zastrzelisz na swoim terenie pszczelarza?

Tym co kiedyś usiedli we dwóch na ławce i jeden drugiemu pożyczył pieniądze i tak zaczęli rolować światem.

 

Jak zastrzeli pszczelarza to nie będzie miodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hezio a jak zastrzelisz na swoim terenie pszczelarza?

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z pszczelarzem.

Myślę, że każdy jest w stanie rozpoznać zagrożenie i działać adekwatnie do sytuacji.

Wiadomym jest, że w błachych "zagrożeniach" nie będziesz zabijać człowieka tylko dlatego, że znajdzie się pod Twoimi drzwiami... 

W wielu sytuacjach wystarczy samo zareagowanie i reakcja słowna w danej sytuacji powinna być wystarczająca.

A jeśli ktoś chce wtargnąć do Twojego domu w złych zamiarach, to sama świadomość, że może trafić na ludzi uzbrojonych i gotowych sięgnąć po broń działać powinna na niego odstraszająco.
 

Ja osobiście nie miałem w domu sytuacji bezpośrdedniego zagrożenia...bo mam na myśli dom - nie mam na myśli chodzenia z bronią po mieście...

Niestety z bliskiego otoczenia znam przypadki, które nie powinny mieć miejsca.

1) znajoma mi rodzina zostaje okradziona w nocy podczas snu. Najprawdopodobniej zostali uspani jakimś gazem. Dobytek z domu wyniesiony podczas gdy oni spali. Sprawa umorzona... Nie chcę myśleć co mogło się stać gdyby ktoś z nich obudził się. Od tamtej pory niestety nie czują się w domu bezpiecznie... (pomijam fakt założenia potem alarmów itd)

 

2) koleżanka będąc sama w domu z dzieckiem słyszy głosy na balkonie. Widzi przez żaluzje postacie, które w środku nocy po prostu zabierają sobie rowery itd... Beszczelne działanie, być może była obserwowana i było wiadomo, że jest sama z dzieckiem.

 

 

P.S.

Przy okazji prośba o podpisy, juz 50 tys.  jest:

Zwracamy się do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, o przeprowadzenie ogolnonarodowego referendum konstytucyjnego w sprawie wprowadzenie prawa do powszechnego posiadania broni

https://secure.avaaz.org/en/petition/Do_Prezydenta_Rzeczypospolitej_Polskiej_Andrzeja_Dudy_Referendum_w_sprawie_prawa_do_powszechnego_posiadania_broni/?eJhoVjb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwny, Polak wypije i idzie w miasto poszaleć. Co do pszczelarza to ma prawo wejść na Twój teren bez Twojej zgody, nawet ogrodzony płotem kolczastym :D w pogoni za... Skoro tego przykładowo nie wiecie to pewnie moglibyście bidaka zastrzelić.

Jakby Polacy mieli broń to żaden wróg nam nie potrzebny żeby była wojna :D

Ja nie pije zasadniczo a czasem sam bym paru zastrzelił jak drą mo...dy w nocy bo wracają czy to z meczu czy nad ranem z imprezy... Mi lepiej nie dawać w każdym razie, ale oczywiście podejrzewam, że testy psychologiczne bym przeszedł, poprostu wystarczy nie być sobą :) co jest banalnie łatwe.

 

Jak najbardziej Was popieram Koledzy, ukróćmy złodziejstwo w naszym kraju i niech każdy czuje się bezpiecznie u siebie w domu :) podpisana :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady.Nikt do nikogo w biały dzień strzelać nie będzie,nawet na swoich włościach.To po pierwsze.Po drugie zabawa z bronią po pijaku jest przestępstwem.Zanim dostaniesz pozwolenie na broń "milicja "robi wywiad środowiskowy i jak dowiedzą się od sąsiadów ,że walisz gaz,często imprezujesz albo nie daj boże zabrali ci pr.jazdy za jazdę po pijaku to do widzenia -nie ma pozwolenia na broń.Poza tym ile w ostanich latach było wypadków i incydentów z bronią- promil w stosunku do innych zdarzeń, wypadków i przestępstw.Więc nie przesadzajmy i nie demonizujmy tej broni. A tak na marginesie- żeby dostać pozowolenie na broń, trzeba tyle się nabiegać i narobić,pozałatwiać masę formalności i badań, że raczej ciężko będzie przez nie przejść przypadkowemu kolesiowi czy też świrowi, a sam zakup broni jest tak obwarowany papierami,pozwoleniami i rejestracjami, że niczego się nie da ukryć. A zbój i tak jak będzie chciał to kupi kałacha przemyconego np. z UKrainy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy psychologiczne bym przeszedł, poprostu wystarczy nie być sobą :) co jest banalnie łatwe.

 

 

Piotrze,dyskutowałbym na ten temat.Pisałem te testy, na pierwszy rzut oka są po....e, ale można wyłapać pogietego człowieka.Ty byś je zalyczył bo nie jesteś pogięty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wystrzałowi chłopcy" i tak zdobędą broń, albo sobie w częściach przyniosą. Nikt ich nie kontroluje.

 

Cała ta "inwazja" ma kilka grup sponsorów, stąd zaproszenia i podniesione szlabany.

Tych sprzedajnych polityków powinni po zamachach w Paryżu pod sąd postawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym co kiedyś usiedli we dwóch na ławce i jeden drugiemu pożyczył pieniądze i tak zaczęli rolować światem.

 

Jak zastrzeli pszczelarza to nie będzie miodu.

Chodzi o tą włoską ławkę, w mieście gdzie łódki pływają po ulicach?

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Chodzi o tą włoską ławkę, w mieście gdzie łódki pływają po ulicach?

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o więcej informacji bo nie wiem wobec czego wyrażać sprzeciw.

Tak średnio jasno jest podana ta informacja, jeśli możesz Darku uściślić czego dokładnie dotyczy (jakiś link) i jaki miałby być nasz w tym udział.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że może minister dowiedział się o VIS-ie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwestii marzy mi się rozwiązanie szwajcarskie. Co prawda nie sprawdziłem jak wygląda tam z bronią prywatna, ale obowiązkiem każdego mężczyzny u nich jest zaliczyć kurs wojskowy, a w każdej miejscowości jest uzbrojony magazyn obrony cywilnej. Kraj który w ciągu kilku godzin może uzbroić 99% zdolnych do walki obywateli nie ma się czego obawiać w przyszłości. Choć Szwajcaria to mocno specyficzny przykłady czytałem ostatnio, że wszytskie ich mosty i tunele graniczne są podobno okablowane aby można je było błyskawicznie przygotować do wysadzenia. Taka kilkumilionowa twierdzą w górach.

 

Przełożymy to na nasz grunt choćby w 10%, a w kilka lat mamy przygotowana milionową partyzantkę gotowa na wszytsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy Szwajcar po kursie wojskowym ma w domu broń długą samopowtarzalną/samoczynną ( tzn strzelającą ogniem ciągłym ) wraz z amunicją do niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nam chcą zabronić nawet "ułomnej" samopowtarzalnej.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u nas to trzeba by najpierw uzbroić policję, tak żeby miała lepsza broń od przestępców i uwolnić ich od bzdurnych regulaminów, następnie można by spokojnie zmieniać prawo tak, żeby normalny* obywatel mógł być uzbrojony, gdy uzna że to jest mu potrzebne.

 

* - niekarany za przestępstwa kryminalne, pozbawiony nałogów (typu narkomania, alkoholizm) i zdrowy umysłowo.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak miał przez dziesięciolecia broń w domu, mój dziadek miał, pradziadek prawdopodobnie także, nigdy nie użył ale wiedział co z nią zrobić gdy będzie trzeba. Potem przyszli komuniści i zabronili....komuna niby się skończyła 25 lat temu a broni nadal mieć nie można. To nie broń strzela! a właściciel. A prawdziwi przestępcy i tak ją zdobywają nielegalnie więc co za różnica czy każdy obywatel ją będzie miał czy nie ? Posiadanie broni uczy odpowiedzialności. Na razie walczymy ze sobą na paragrafy i świstki ale gdy przyjdzie godzina próby to te papierki i paragrafy będzie można sobie wsadzić w d......

Chcemy powtórki z Powstania Warszawskiego gdzie na 20 ludzi była jedna pikawka ? Tfu, o jakiej ja powtórce piszę, teraz byłaby jedna pikawka na 20.000 ludzi! szykować mamy motyki ? grabie ?

Czujecie się bezpiecznie, jesteście pewni zdrowia psychicznego niektórych władców i ich ambicji ?

Polaku bądź chodź raz mądry przed szkodą i zbrój się ! chroń swoje domowe ognisko!

Zgadzm sie w stu procentach.

Kiedys ludzie byli obyci z bronia.

Ja tak naprawde nigdy nie strzelalem z ostrej broni :(

Strach myslec co bedzie, gdy trzeba bedzie chwycic za bron :(

Trzeba nadrobic, te braki...

do szkol powinno wrocic prawdziwe przysposobieni obronne.

W Rosji w kazdym liceum, ucza budowy i obslugi kalacha...

Czemu u nas nie?

 

Mysle, ze w niedlugim czasie.

normalni ludzie, zaczna kupowac nielegalna bron :(

Bo beda chcieli bronic swoich rodzin i domow...


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w stu procentach z wami panowie 8 lat trenowałem strzelectwo sportowe od naprawdę młodych lat i jestem przekonany o tym ze żaden normalny człowiek który przejdzie profesjonalne szkolenie nie wyjdzie sobie nagle na ulicę i nie zacznie strzelać bo wstał lewa noga wszyscy ludzie mający styczność z bronią których znałem mieli i maja do niej ogromny szacunek są też dla laika mogło by się wydawać ze wrecz przeczuleni na punkcie przestrzegania zasad bezpieczeństwa bywałem na zawodach w których uczestniczyło i po 400 zawodników ludzie od 14 do 25-30 roku życia niektórzy mieli nie po jednej a po dwie trzy sztuki broni i np 300 sztuk amonicji i nigdy żadnemu jakoś nie przyszło do głowy wychodzić i strzelać do ludzi ni słyszałem również żeby myśliwi chodzili po ulicach i strzelali do przechodniow czy kucharze dzgali nożami klientów restauracji a fryzjerki wbijaly nożyczki klientom w tętnicę idąc tym tokiem myślenia w stanach juz dawno by się wszyscy powybijali podstawa to odpowiednia selekcja profesjonalne szkolenie i obowiązek odpowiedniego zabezpieczenia broni w domu wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Stanach nie jest podobno tak różowo z tym strzelaniem do nikomu nic nie winnych ludzi, a stan posiadania prywatnej broni jest trochę na wyrost , bo podobno lobby producentów za pomocą masmediów utrzymuje tam stały stan zagrożenia, Natomiast w Kanadzie o podobnych przepisach jest zupełnie inaczej, ludzie maja dużo mniej broni na stanie i ogólnie jest bezpieczniej, tak że nie przepisy tu maja decydujące znaczenie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Po ataku w jerozolimskiej synagodze minister bezpieczeństwa publicznego Izraela zapowiedział zniesienie części ograniczeń w prawie do noszenia broni. – W najbliższych godzinach wprowadzę ułatwienia w noszeniu broni – zapowiedział Yitzhak Aharonovitch.

 

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nasz kochany Korwin mawiał "W teksasie przypada powiedzmy 10 sztuk broni na osobę, to taki potencjalny złodziej vel bandyta wchodząc do sklepu musi się liczyć z tym że każdy z powiedzmy 10 osób w tym sklepie ma broń pod ręką. Zanim coś zrobi to zastanowi się taki typ czy jest sens wyciągać swoją broń i czegoś próbować skoro te 10 osób także jest uzbrojonych i mogą zrobić mi krzywdę" Koniec cytatu.

Wiadomo że incydenty z udziałem broni się zdarzały i zdarzać się będą. Jak ktoś już zauważył noży i widelców się nie zabrania a krzywdę też można wyrządzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez albiNOS 01
      Do stworzenia tego tematu zachęciły mnie ostatnie zawody w których wziąłem udział oraz fakt, iż na naszym czacie pochwaliłem się wynikiem. Na forum obecni są przedstawiciele różnych zawodów, między innymi takich jak żołnierze, pracownicy ochrony, straży granicznej, policji, straży miejskiej, prokuratorzy, biznesmeni, lub po prostu tacy, którzy interesują się nie tylko zegarkami ale i bronią palną, lub po prostu chcieliby czegoś się o niej dowiedzieć.
       
      Dlatego tutaj proponuję umieszczać swoje doświadczenia i uwagi w temacie. Mogą to być na przykład przeżycia z wojska, kiedy to po ujrzeniu ,,dziewicy" na tarczy, w masce biegło się wzdłuż kulochwytu w ,,tę i nazad" Sytuacje śmieszne z perspektywy czasu, jakieś ciekawostki. Myślę, że będzie bardzo ciekawie i gorąco.
       
      Ps, mógłbym podjąć temat na forum dotyczącym strzelania, ale tam nie każdy kocha zegarki. Wasze wypowiedzi zapewne będą bardzo ciekawe i nikt nie wyśmieje pytania ,,co to jest spłonka, piorunian rtęci czy szyna spustowa". Pozdrawiam i zachęcam do luźnej dyskusji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.