Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pirx65

Nowe BŁONIE !

Rekomendowane odpowiedzi

8A jest fajna. A wskazówki PVD i sekundowa czerwona przy takim zegarku pasuje jak świni siodło. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się bardzo cieszę, że zniknęła podziałka, która wnosiła na tarczę jedynie bałagan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy ponownie,

 

Na wątku z naszym wywiadem zamieściliśmy różne warianty tarcz w kolorze ecru i czarnej. Jadnak wszystkie wasze opinie chcieliśmy zgromadzić w tym miejscu.

 

Zapraszamy do obejrzenia naszych propozycji:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/118208-zegarki-błonie-wywiad-z-właścicielami-firmy-błonie-sp-z-oo/?p=1446597

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/118208-zegarki-błonie-wywiad-z-właścicielami-firmy-błonie-sp-z-oo/?p=1446602

z czarnym wachnikiem jest ok. raczej srebrny sekundnik niz ten czerwony do czarnej tarczy. no i ceny moze troche bardziej konkurencyjne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/118208-zegarki-błonie-wywiad-z-właścicielami-firmy-błonie-sp-z-oo/page-5#entry1446597

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/118208-zegarki-błonie-wywiad-z-właścicielami-firmy-błonie-sp-z-oo/page-6#entry1446602

 

Ten napis POLAND na 6tej jakoś tak niesymetrycznie umieszczony. Może tak dla równowagi po drugiej stronie indeksu umieścić nr typu mechanizmu skoro made lub movt nie wypada. Np 8215IPOLAND lub POLANDI8215. Ale to już wy musicie pokombinować co będzie lepsze. To tylko przykład.

Koperta i tarcza to rzecz gustu. Jednym się podobają, drugim nie. Zegarek nie jest brzydki ale w mojej ocenie za drogi. W tej cenie oczekiwał bym na pewno bardziej ozdobionego mechanizmu. Ta miyota jest surowa i samo pomalowanie wahnika to za mało.

Laco również stosują miyoty w swoich zegarkach i postarali się bardziej. Tu dla przykładu zdjęcia zamieszczone przez kolegów z forum.

post-74520-0-46275700-1429878646.jpg

post-74520-0-25709900-1429878675_thumb.jpg

Edytowane przez pit55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łowcy jeleni

Łowca jeleni - dobry film, ale może chcesz wyrazić swoje zdanie o tarczach ecru i czarnej?

 

Czekamy wciąż na opinie. Każda wypowiedź w temacie jest dla nas cenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8A bardzo spójny projekt - to mi się widzi. Jeżeli chodzi o czarną tarczę z czerwonymi akcentami 5A + pasek rally - świetny pomysł na limitkę. Czekam na nowe projekty i okazję aby zobaczyć kopertę na żywo :)

Edytowane przez jslanina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można coś zasugerować - numerowi 6 najbliżej chyba do oryginalnej tarczy Zodiaka.

Dekiel proponowałbym pełny, ten mechanizm jest śmiertelnie nudny, szczególnie bez żadnych dekoracji...

To, co montowano w oryginałach sprzed pół wieku prezentuje się o niebo lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakim etapie jest ten projekt bo przebrnąć przez wszystkie linki to niezły labirynt.

Puki co szału nie ma niestety ale żeby było konstruktywnie to:

projekt 4A tylko parę uwag. Wskazówka minutowa jest dłuższa od sekundy - moim zdaniem tutaj to błąd. Koronka jest zupełnie nie do tej koperty.

Największy dramat to "dupka:  - Miyota serii 82xx to jest wół roboczy ale taki pracujący "pod ziemią" :)

Pełny dekiel zaoszczędzi sporo kasy na modyfikację wahnika i wyjdzie na pewno z korzyścią dla projektu. Tu jakby nie zmodyfikować wahnika to i tak nie ma co pokazywać niestety.

Ładny pełny dekiel z głębokim grawerem byłby lepszy od przeszklonego o niebo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe komentarze.

 

Dla przypomnienia - żeby długo nie szukać - pierwsza edycja z białą tarczą jest zakończona na liczbie 500 sztuk. Powstanie kolejna z tarczami w dwóch wersjach kolorystycznych - ecru i czarnej - również seria limitowana.

Chcemy poddać waszej ocenie kilka wariantów, które zaprezentowaliśmy tutaj:

http://zegarkiclub.p...z-oo/?p=1446597

http://zegarkiclub.p...z-oo/?p=1446602

 

Wybrane tarcze wyprodukujemy w formie prototypowej, na bazie której podjęta będzie decyzja dotycząca tego, która wersja wejdzie do produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innymi slowy. Zrobicie poprawiona tarcze w 2 innych kolorach, ograniczycie produkcje do 500 szt., dodacie otoczke marketingowa typu testy, prototypy itp i sprzedacie jako calkiem nowy zegarek.

Edytowane przez SzalonyJackPirat

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innymi slowy. Zrobicie poprawiona tarcze w 2 innych kolorach, ograniczycie produkcje do 500 szt., dodacie otoczke marketingowa typu testy, prototypy itp i sprzedacie jako calkiem nowy zegarek.

 

Panie Piracie,

Pracujemy nad zupełnie nowymi modelami, a niezależnie od tych działań powstaje reedycja pierwszego zegarka z dwiema nowymi tarczami. Jeżeli chce Pan mieć też swój udział i głos w tym projekcie to zapraszamy to obejrzenia dwunastu przygotowanych przez nas wariantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówi Joe Gideon do Victorii Porter w "Całym tym zgiełku": Jest lepiej.

 

Najważniejsze - zrezygnowanie z mylącej skali, której żadna teoria o wzorniczej nieszablonowości nie obroni. Następny krok - pełen dekiel z dyskretnym, ale charakterystycznym grawerem (ale grawerem, a nie laserowym pseudograwerem). Przeszkolne dekle mają sens w AP i El Primero. Obecna moda nie zna tu niestety umiaru.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może warto by spróbować z szarą tarczą ze szlifem słonecznym? Limitka á la Antymagnetyczny jak się patrzy!

 

I czy one wszystkie naprawdę muszą mieć aż 40 mm średnicy? Wiem, że taka jest moda, ale nie będzie trwała wiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Źródło "BIS" Błoński Informator Samorządowy :)

 

b31b99c2df644aaf3ffbdfd7dab8db20.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Ostatnio miałem możliwość zobaczyć zegarek na żywo (dziękuję!) - koperta faktycznie wykonana całkiem porządnie i pod względem jakości na żywo zyskuje, jednak jej kształt (zwężający się do dekla) i grubość (tyle co Moonwatch - ok. 13-14mm) sprawiają, że zegarek ma ten sam problem co chronografy Junghansa - strasznie odstaje od ręki i bardzo niechętnie się chowa pod mankiet. Dalej też nie bardzo widzę powiązanie z oryginalnymi kopertami. Układ na tarczy niestety też nie zyskał na sensie po zobaczeniu na żywo. Trzymam kciuki za następne modele (oby z funkcjonalną tarczą i cieńsze, a może i bardziej zbliżone estetycznie do oryginału) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także wtrącę się do dyskusji, a czuje się już uprawniony mając możliwość dotknięcia i przymierzenia owego modelu nowego Błonia, zgadzam się w 100% z opinią Mateusza i jestem zdania że swobodnie można zrezygnować z przeszklonego dekla jeśli to zmniejszy choć odrobinę grubość koperty a pokazywanie akurat takiego mechanizmu nie ma sensu, nawet jeśli w zamyśle było pokazanie najważniejszej modyfikacji czyli czerwonego rotora. Optował bym również za zmniejszeniem średnicy do 37-38mm choć wiem że to nie modne w dzisiejszych czasach to może warto czasem zaryzykować i samemu rozpocząć nową mode.

Konkludując moje pomysły to cieńszy i mniejszy zegarek a pełnym deklem i jakimś wygrawerowanym symbolem nowego Błonia najlepiej odnoszącym się do historii tych zegarków oraz ciekawym pomysłem byłby mechanizm manualny no ale to także trochę pomysł pod prąd, 

o samej tarczy już nic nie piszę bo wiele słów już na ten temat padło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie widzę ani jednego elementu tego zegarka który by mi się podobał. Choć bym bardzo chciał bo sam projekt to ciekawa sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekaw co o nim napiszesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Bardzo jestem ciekaw co o nim napiszesz :)

 

Pewnie, że fajnie leży na nadgarstku....ale nigdy nie wiadomo, która jest dokładnie godzina  :P

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Piękny zegarek, naprawdę super się prezentuje. Klasyczny garniturowiec do tego troska o tradycję. Tylko ta cena... to jedyna wada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta godzina podzielona na 34 minuty - tego nie mogę zrozumieć 

Kto i czym się kierował w takim podzieleniu tarczy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.