Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
wocio19

Nowe nabytki - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Recommended Posts

Natomiast szwajcarzy dają wiele, za wiele :), choć tez produkują w Azji :)

P.S Zegarek ladny, choć na żywo nie mialem okazji widzieć.

masz jakieś sprawdzone info że Omega produkuje bransolety w Chinach ? czy tylko to Twoje domysły ?

Dziękuję.Wrzucę na gumę bo te NATO to jakieś takie cienkie jak d..węża.Z resztą ja pasków NATO w ogóle nie znoszę.

masz jakieś sprawdzone info że Omega produkuje bransolety w Chinach ? czy tylko to Twoje domysły ?

Proszę czytać uważnie, napisałem -szwajcarzy, nie Omega.

Tak, mam :), choc to wiedza znana i powszechna wśród miłosników zegarkowych ( jaka jest wsród milosników bransolet-wiedzy nie posiadam)...-zadna tajemnica :)

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.rp.pl/artykul/986983-Na-ile-zegarek-szwajcarski-jest-szwajcarski-.html&ved=0ahUKEwin_rOux4LQAhXlE5oKHWR_CsgQFggeMAA&usg=AFQjCNEq6xlc8zKCUrkG8QeuVgLvHKCv6Q

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Cześć firm produkuje w Chinach,z tego co pamiętam to Alpina,FC ,oris,stenek i kilka innych.Omega i rolex nie produkuje w Chinach..Patek też nie :)

Myślałem że masz jakąś konkretną informację że np Omega ma swoja fabrykę w Chinach w której produkuje takie częsci lub zleca to innej firmie w Chinach. Jakie są normy wiem, ale to nic nie wyjaśnia, bo jeden producent zrobi zegarek w Szwajcari w 50% inny w 90% a inny w 100%.

To jest konkretna informacja, (adresu się spodziewaleś ? ;) ) do konkretnego stwierdzenia, @akism pisał o japonczykach, ja o szwajcarach..( to nie wątek Omegi :) )

Co do tych 90 i 100% to jesteś niepoprawnym optymistą...:)

( poza 'Wielką Trójką" pewnie mało kto nie odwiedza Chin)

I nie sadzisz chyba ze producenci chwalą się na prawo i lewo ile i co produkują w Azji?

No i nie zgadzam się ze to nic nie wyjaśnia, wrecz przeciwnie, wyjaśnia wiele :)

Szwajcarzy zgodnie z obowiazujacym prawem w ich kraju "sciemniają" uzytkownikom produktu 'swiss made" aż (nie)miło.

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

To nie jest zadna konkretna informacja że produkują w Chinach , tylko minimalne normy do spełnienia magicznego swiss made, przecież mogą je niektóre firmy spełniać w 10O%.

To nie temat na taką dyskusje ale skąd masz taką pewność że np Rolex zleca produkcję do Chin??? Nie mówię że tak nie jest. Prosiłem o jakiś dowód a nie Twoje domysły.

Edited by mazik77

Trudno z Tobą rozmawiać :)- czego nie rozumiesz?

Napiszę duzymi literami :)

ROZMOWA TOCZY SIĘ CZY PRODUCENCI SZWAJCARSCY I JAPONSCY KORZYSTAJA Z PRODUKTOW WYTWORZONYCH W CHINACH?

TAK, NA DOKLADKĘ SZWAJCAROM PRAWO NA TO ZEZWALA, I NIE SĄ TO MOJE DOMYSLY TYLKO NORMY USTANOWIONE PRZEZ RZAD SZWAJCARSKI!

CZY ROBI TO FIRMA X CZY Y JEST POZA DYSKUSJĄ.

A Ty jak mantre powtarzasz-a to Rolex,a to Omega :)

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Jak to jest poza dyskusja czy robi to firma z cz y? Właśnie to jest sedno.

Jak możesz do jednego worka "Szwajcarzy" wrzucać Tissota, Atlantica i Rolexa?

Nieważne, liczyłem że dowiem się coś ciekawego ale się przeliczyłem.

Bo padnę ;), bo fo firmy szwajcarskie! ;)

A o takich ( i japonskich) toczy się dyskusja, bez podziału na marki...

Poproszę może jakiegoś kolegę z wiekszym doswiadczeniem pedagogicznym i lzejszym piorem o pomoc, bo moje umiejętnosci by wytlumaczyc koledze sięgnely zenitu ;), dalej nie umiem....

Dziekuję.

Pozdrawiam, Marek

Śmieszny się robisz :) to jest forum miłośników zegarków czy samochodów że dyskusje wprowadzasz do takiego poziomu uogólnienia?

Ciężko Ci jest zrozumieć że firma X Szwajcarska robi zegarek w Chinach w 50% a firma z tez Szwajcarska wogle tego nie robi mimo że ma do tego prawo.

Na samym początku zadalem Ci konkretne pytanie bo chciałem się dowiedzieć czy może masz informację o produkcji Omegi w Chinach skoro toczyła się dyskusja o jej bransolecie( bo sądzę że masz sporą wiedzę) a Ty dyskusje sprowadziles na taki niski poziom.

Proszę mnie nie obrazać!

P.S Zakup kilku drogich zegarkow nie czyni ich znawcą.

Koniec dyskusji, mam dość.

Pozdrawiam, Marek

Ja nie jestem znawcą , byłem przekonany że takie firmy jak Omega i Rolex nie produkują w Chinach, Ty błysnoles wiedzą że produkują tak jak wszyscy Szwajcarzy bo mają takie prawo ,więc chciałem tylko zapytać skąd masz takie informacje.

Ostatni raz!

NIGDZIE NIE PISALEM O OMEDZE ANI ROLEXIE!,

PISALEM O SZWAJCARACH I JAPONCZYKACH!

PRZECZYTAJ RAZ JESZCZE WSZYSTKO OD POCZĄTKU....

Ponizej dyskusja ( kilka postow) "jak to robią ' w Japonii

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/7819-policzmy-monstery/page-51?do=findComment&comment=1863486

Pozdrawiam, Marek

Guest GCE

Ja nie jestem znawcą , byłem przekonany że takie firmy jak Omega i Rolex nie produkują w Chinach

Przecież Marek nie napisał, że Omega czy Rolex produkuje w Chinach...

Napisałeś że tylko Wielka Trojka pewnie tego nie robi, potrafię czytać ze zrozumieniem.

Z mojej strony koniec tematu.

Peace & Love

Edited by mazik77

Obróbka urządzeniami CNC nie zwiększa tylko zmniejsza ilość niedoróbek.

Zwiększa ją niedostateczna kontrola jakości, niezależnie od procesu wytwarzania.

Michał, może Markowi chodziło o wielką trójkę rozpoznawalności, więc Omegę, Rolexa i coś tam jeszcze trzeciego :D

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Gustaw, nastepny co nie zrozumiał :)

Napisałem -uzywa i wypuszcza...:), co tylko potwierdziłeś-rozwijając zdanie :)

( niedorobki wystepują w gotowych zegarkach, więc logiczne-po kontroli :) )

Pozdrawiam, Marek

Ja nie jestem znawcą , byłem przekonany że takie firmy jak Omega i Rolex nie produkują w Chinach, Ty błysnoles wiedzą że produkują tak jak wszyscy Szwajcarzy bo mają takie prawo ,więc chciałem tylko zapytać skąd masz takie informacje.

@Mazik77 zderzenie z prawdą może być bardzo bolesne, zwłaszcza dla kolekcjonera/pasjonata, który wydaje kupę kasy z pogranicza swoich oszczędności i możliwości na tzw "dobra luksusowe" bo przypomnę, że przywołana Omega nie jest w cenie bułek i nie jest potrzebna jak Chleb.

I później w tym "dobru luksusowym" tyle samo magii co w Adidas z Kambodży czy szafce made in w Ikea ;)

A że Marek nie ma danych marketingowych ze stemplem Omega to w obecnych czasach wydaje się być oczywiste - bo wstyd, bo w zegarku Omega tyle samo magii co w Seiko, jeden i drugi w mniejszym lub większym stopniu klepnięty w Chinach (tylko przepłacony x10) (uproszczenie po bandzie, bez wszczynania wojenki - ja w wielu tematach Seiko wytykam im już chińszczyznę i krzywiznę)

Jeżeli są pogłoski to raczej nie z trollowania w myśl zasady, że w każdej plotce jest odrobina prawdy.

W takich czasach przyszło nam żyć.

Myślisz, ze skąd tylu kolekcjonerów Vintage ? Bo tylko lubią starocie, czy może po prostu brzydzą się tandetą i chińską blachą o mniejszej zawartości cukru w cukrze ?

PozdrawiaM

http://forums.watchuseek.com/f20/omega-watches-100%25-swiss-642506-3.html

http://forum.tz-uk.com/showthread.php?264516-Quality-bracelets-Rolex-stands-out-from-the-crowd/page2

Edited by Burns

Marek, Twoje zdanie może być odczytane jako domysł, że zastosowanie CNC implikuje pojawianie się niedoróbek.

To racja, wnikliwa analiza składni Twojego zdania nie upoważnia do takiego wniosku.

Gustaw, częsci i tak są poddawane obrobce i kontroli ręcznej wiec...;)

Jest ok :)

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

No nic, zarówno pożądajac szlachectwa technicznego wypływającego ze szwajcarskiego czy japońskiego rodowodu kupujemy dziś najczęściej Chińczyka.

Natomiast Swiss Made gwarantuje 50% części oraz montaż, strojenie i kontrolę jakości szwajcarskie.

A Japończycy ile %?

Edited by gustaw6666