Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, 70soul napisał(-a):

Dopiero dziś zwróciłem uwagę, że 58 gmt ma 39x12,8mm. Wpierw zobaczyłem kontynuację master chronometer w BB 41i bez sprawdzania myślałem, że w gmt wymiary bez zmian.

Panowie, gdzie wady?😍 odchudzony i master chronometer i cena nie wystrzeliła do góry.

Mogliby jeszcze tylko zaoferować pasek z tkaniny. 

Ja osobiście uważam progres. 2mm mniej, zapięcie, master chronometer. Bb 41 odchudzony. 13.8mm czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Barop napisał(-a):

Panowie, gdzie wady?

 

To kolejny homar czy gdzieś już historycznie występował u Tudora ? 

 

 

 

Zrzut ekranu 2024-04-19 093713.png

Dla mnie design jest wadliwy , pomijając już czy to homage czy nie to nie podoba mi się sztuczny "efekt vintage" w tym zegarku 🙂

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus tego GMT, że udowodnili, że potrafią cieńsze koperty w tym rozmiarze. Może w przyszłości będą jakieś sensowego kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
To kolejny homar czy gdzieś już historycznie występował u Tudora ? 
 
 
 
1638325645_Zrzutekranu2024-04-19093713.thumb.png.c77371c6cef9e3bf765207c1a233c792.png
Dla mnie design jest wadliwy , pomijając już czy to homage czy nie to nie podoba mi się sztuczny "efekt vintage" w tym zegarku 
 
 
 
 
 

Zdecydowanie ten niby wintydż na minus. Oczywiscie stosunek do tej kwestii bedzie nas dzielil. Zapisuje sie do obozu “nie dla sztucznie witnydzowych Tudorow”.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bibbi napisał(-a):


Zdecydowanie ten niby wintydż na minus. Oczywiscie stosunek do tej kwestii bedzie nas dzielil. Zapisuje sie do obozu “nie dla sztucznie witnydzowych Tudorow”.


bibbi

 

Mnie jedynie razi ta zielonkawa luma. Gdyby zrobili zoltawa lub pomaronczowawa (sic!), byloby o wiele lepiej 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Mnie jedynie razi ta zielonkawa luma. Gdyby zrobili zoltawa lub pomaronczowawa (sic!), byloby o wiele lepiej 🤔

Niebieska?

👀

mi nie przeszkadza kopiowanie od Rolexa, gdyby robiła to inna marka niż Tudor przyłączyłbym się do krytyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, 70soul napisał(-a):

Niebieska?

👀

mi nie przeszkadza kopiowanie od Rolexa, gdyby robiła to inna marka niż Tudor przyłączyłbym się do krytyki.

 

Na moim monitorze jest zielonkawa... Zreszta, tak na szybko:
417548048_Screenshot2024-04-19at10_13_11.thumb.png.23ad2e6283bab7cd5c00a83d23d9b645.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Na moim monitorze jest zielonkawa... Zreszta, tak na szybko:
417548048_Screenshot2024-04-19at10_13_11.thumb.png.23ad2e6283bab7cd5c00a83d23d9b645.png

Chodziło mi o proponowane kolory, jak niebieski od Omega czy Rolex gmt, sprawdziłoby się.

 

Swoją drogą zwracacie uwagę na stylizowanie vintage, a mi to nie przyszło nawet do głowy. Bardziej miałem skojarzenie (porównując do ubrań) jakby młody chłopak nie ubierał sportowej marynarki co jest typowe dla jego wieku ale wybrał coś klasycznego/tradycyjnego. Jest mniej sportowo ale niedawno wypuścili opalin więc to tylko poszerzenie oferty. Sprawdzi się i do koszuli dla tych którzy przykuwają do tego uwagę. 

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka ciekawa. Osobiście wolę czarnego. Ale im większy wybór tym lepiej dla nas konsumentów. BB to nowoczesne interpretacje starszych rolexow. To jak dla mnie akurat na plus. Dostajemy współcześnie wykonamy zegar w nieco vintage stylistyce i fajnym rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, 70soul said:

Panowie, gdzie wady?

 

kolory trochę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał(-a):

udowodnili, że potrafią cieńsze koperty w tym rozmiarze

 

To nie kwestia koperty tylko raczej nowego mechanizmu i jego ułożenia w kopercie (przy wypukłym szkle dało się osadzić mechanizm wyzej korzystając z wolnej przestrzeni pod szafirem).

 

Bardzo chętnie przymierzę tego GMT bo dawny 41mm TT bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Nie mniej czekam na W&W 2025 bo dopiero wtedy może pojawić się ten model w kolorystyce która zadowoli większość (tylko pewnie znowu padną słowa że to homar R)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo Tudor to jest taki autoplagiat, nie ma co się oszukiwać. Tylko, że dzisiaj ma ciekawsze referencje niż Rolex czasem.

34 minuty temu, Jan napisał(-a):

 

To nie kwestia koperty tylko raczej nowego mechanizmu i jego ułożenia w kopercie (przy wypukłym szkle dało się osadzić mechanizm wyzej korzystając z wolnej przestrzeni pod szafirem).

 

Bardzo chętnie przymierzę tego GMT bo dawny 41mm TT bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Nie mniej czekam na W&W 2025 bo dopiero wtedy może pojawić się ten model w kolorystyce która zadowoli większość (tylko pewnie znowu padną słowa że to homar R)

 

Szkła nie zmniejszyli, więc koperta jest cieńsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, tbn napisał(-a):

No bo Tudor to jest taki autoplagiat, nie ma co się oszukiwać. Tylko, że dzisiaj ma ciekawsze referencje niż Rolex czasem.

 

Szkła nie zmniejszyli, więc koperta jest cieńsza. 

Koperta jest cieńsza ale jest też nowy werk. Ja chciałbym BB opaline 39mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):

więc koperta jest cieńsza. 

 

Nie, szkło jak mowisz to samo ale mechanizm osadzony wyzej tj. tarcza i wskazówki są bliżej tafli kryształu i samo szkło jest lekko wyzej osadzone. Dzieki temu nie trzeba było powiększać koperty zwyklego 58'a. Nie wymyśliłem tego tylko czytałem/oglądałem opisy tego gmt.

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jan napisał(-a):

 

Nie, szkło jak mowisz to samo ale mechanizm osadzony wyzej tj. tarcza i wskazówki są bliżej tafli kryształu i samo szkło jest lekko wyzej osadzone. Dzieki temu nie trzeba było powiększać koperty zwyklego 58'a. Nie wymyśliłem tego tylko czytałem/oglądałem opisy tego gmt.

 

Czyli, że to jest koperta od 58, a ten mniej więcej milimetr grubości więcej niż zwykły 58 wynika z podniesienia szkła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tbn tak wywnioskowałem z tych opisów. Nikt co prawda nie powiedzial wprost ze to ta sama koperta ale na pytanie jak im sie udało zmieścić gmt w tych wymiarach podali informacje które opisałem wyzej. Mechanizm też byl opisany jako zupełnie nowy. Ergo to nie jest odchudzona koperta BB pro i ten sam mechanizm tylko raczej koperta z 58 (to ma sens bo optymalizacja kosztów).

 

W sumie ta dyskusja przypomniała mi że przy BB pro nie bylo az takich informacji, wiec pewnie ten zegarek to z kolei 41mm GMT wsadzony do nowej, mniejszej ale grubej koperty bo mechanizm na nic innego nie pozwalał.

 

Tyle moich domysłów 🙂


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Chciałbym kupić gumę do mojego bb58. Chodzi mi o ten pasek gumowy z zapięciem bransoletowym jak w nowym bb58 gmt lub jak w bb54. Napisałem do Pieskiewicza że chciałbym tą gumę od tego nowego Tudora zamówić. Podesłał mi foto gumy 21mm. Napisał że jest inny wymiar. Wydaje mi się, że i ten mój i 58gmt mają takie same wymiary między uszami. Napisałem kolejnego maila czy guma od bb54 by pasowała do bb58. Napisał że ta guma ma inny system mocowania i że nigdzie nie ma info czy ta guma bd pasować. Sam już niewiem czy dać za wygraną i odpuścić czy drążyć temat. Inne paski gumowe raczej mnie nie interesują. Chodzi mi właśnie o ten efekt gdzie pasek montowany jest do tych ogniw przy kopercie oraz zapięcie btansolerowe z t-fit. Orientujecie się może czy ta guma od bb 58gmt lub 54 może pasować do zwykłej 58?

Screenshot_20240419_204753_Gmail.jpg

Screenshot_20240419_204746_Gmail.jpg

Screenshot_20240419_204733_Gmail.jpg

Screenshot_20240419_204248_Gmail.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś, kiedyś rzuciło mi się w oczy, iż niby bransoleta od BB54 można założyć do BB58 ale zachowując endlinki od BB58. Zatem podejrzewam, że guma od BB54 również by pasowała z endlinkami od BB54.
Nie wiem jak w BB58/54, ale Pelagos 39 ma te same endlinki dla bransolety jak i gumy którą jest w zestawie.
Zanim się zdecydujesz na zakup podpytaj również w kruku. Cena może być lepsza. A może jeszcze wejdzie rabat na klubowicza (choć to by musiał potwierdzić ktoś kto kupował samą branse. Była taka osoba na grupie)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dudak napisał(-a):

Gdzieś, kiedyś rzuciło mi się w oczy, iż niby bransoleta od BB54 można założyć do BB58 ale zachowując endlinki od BB58. Zatem podejrzewam, że guma od BB54 również by pasowała z endlinkami od BB54.
Nie wiem jak w BB58/54, ale Pelagos 39 ma te same endlinki dla bransolety jak i gumy którą jest w zestawie.
Zanim się zdecydujesz na zakup podpytaj również w kruku. Cena może być lepsza. A może jeszcze wejdzie rabat na klubowicza (choć to by musiał potwierdzić ktoś kto kupował samą branse. Była taka osoba na grupie)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki za info. Chyba najprościej będzie kupić gumę Rubber B. Patrzyłem na YT to wygląda bardzo solidnie. Nawet chyba lepiej niż oryginalna, choć oczywiście nie ma zapięcia, i jest inne mocowanie. Ta gumę widziałem z oryginalna klamra, ale z tym zapięciem które występuje przy dedykowanych paskach skórzanych. Narazie najlepszym rozwiązaniem byłaby sama guma, jeśli polubię to mógłbym wtedy te zapięcie dokupić. Czy polubię nwm. Nigdy na pasku gumowym nic nie nosiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak poprzednik ale ten nowy BB 58 39mm (według jednej recenzji z W&W) ma 60 kliknięć na bezelu. To jest bardzo praktyczne (ja gdy mam nurka na ręce to codziennie zaznaczam jakiś czas czy to przy gotowaniu albo jako przypomnienie bym coś zrobił lub mierząc trasę) i jeszcze bardziej mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@70soul jaki nowy 58? w sensie ten gmt czy chodzi Ci o nowego Black Bay 41?  Tudory w nurkach maja co do zasady 60 kliknięć zgodnych ze stopniowaniem bezela.

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Jan napisał(-a):

@70soul jaki nowy 58? w sensie ten gmt czy chodzi Ci o nowego Black Bay 41?  Tudory w nurkach maja co do zasady 60 kliknięć zgodnych ze stopniowaniem bezela.

GMT 

1:09 

 

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko potwierdza ze raczej bedzie używany do mierzenia gotowania niz do 3 strefy czasowej ;)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jan napisał(-a):

To tylko potwierdza ze raczej bedzie używany do mierzenia gotowania niz do 3 strefy czasowej ;)

Swojego BB Pro noszę jak „daily watch”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i super, chodziło mi tylko o to że akurat w gmt nie musi być 60 kliknięć


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.