Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

@ledr , efekt końcowy warty tego poświęcenia... :)

Poświęcenie żadne, a frajda z noszenia i podziwiania BB58 na kajdanie wielka. Znajomy zegarmistrz pewnie zrobiłby mi to 3 razy szybciej, ale lubię sam sobie dłubać, nawet przy tych droższych zegarkach - to takie "bonding experience" czyli po naszemu chyba: "doświadczenie budujące więzi" :D

 

Jak zapięcie od spodu też taśmą podkleisz, to może po kilku dniach pierwsze ogniwo bransolety za zapięciem nie będzie wyglądać jak wleczone po asfalcie;)

Marek, dobry pomysł, tylko raczej będzie trochę widać Scotcha, może jakbym miał srebrnego, to lepiej by to wyglądało. Na razie nie rysuje, ale pamiętam o Twoich przestrogach, widziałem ślady...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak zapięcie od spodu też taśmą podkleisz, to może po kilku dniach pierwsze ogniwo bransolety za zapięciem nie będzie wyglądać jak wleczone po asfalcie;)

O jakim zapięciu mówisz? Nic niepokojącego u mnie nie zauważyłem... Teraz się boję dokładniej pooglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim zapięciu mówisz? Nic niepokojącego u mnie nie zauważyłem... Teraz się boję dokładniej pooglądać :)

Podczas normalnego noszenia zapięcie rujnuje satynowaną powierzchnię na pierwszym ogniwie od mikro regulacji. MM chyba wspominał o tym w recenzji, a ja potwierdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie doczekałem się na zamówioną dwa miesiące temu bransoletę do BB58. Ponieważ w Kruku ..

...I wreszcie efekt końcowy na nadgarstku :)

Leszku wiela taka przyjemność?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po drodze zajrzelismy na moment do Ravenny we Włoszech. Małe miasteczko w sumie, a w butiku dostępny od ręki 58 :)

post-81405-0-76252400-1564501201_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku wiela taka przyjemność?

Tomku, cena wyjściowa 3K, zobowiązałem się nie ujawniać ostatecznej, ale trzeba się targować, bo warto B)  Myślę, że 15% na pewno się uda...

Podczas normalnego noszenia zapięcie rujnuje satynowaną powierzchnię na pierwszym ogniwie od mikro regulacji. MM chyba wspominał o tym w recenzji, a ja potwierdzam.

Na próbę nakleiłem srebrną taśmę trochę cieńszą niż Scotch (ale za to nie odróźnia się aż tak kolorem). Zobaczymy, czy zapięcie ją porysuje i jaki to da efekt ochronny. Estetycznie nie jest chyba tak źle...

IMG-20190730-174037.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten 58 i tak najlepiej wygląda na oryginalnej skórze.

 

Ale oczywiście kajdan na podmianke musi być, ale to już nie to.... ;)

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten 58 i tak najlepiej wygląda na oryginalnej skórze.

 

Ale oczywiście kajdan na podmianke musi być, ale to już nie to.... ;)

Sam oryginalny pasek jest w porządku, ale mnie nie odpowiada zapinanie z odwróconą końcówką - do wewnątrz. To wynika z konstrukcji klamry, więc nie da się po prostu założyć obu części paska inaczej na uszy.

Bransoleta jest pierwszorzędna, bardzo wygodna i nadaje zegarkowi zupełnie inny charakter. Paski skórzane, nato, parciaki, czy nawet gumy - też mu oczywiście pasują, a jak się ma taki wybór, to zawsze jest wrażenie jakby się dysponowało kilkoma różnymi zegarkami (przy tej samej kopercie).

Jeszcze co do bransolety - pewnie bym się zastanawiał nad takim dodatkowym wydatkiem, gdyby nie to, że akurat ta spełnia wszystkie kryteria: jest cała satynowana (tylko polerowane boczki ze śrubami i nitami), cała srebrna (a nie bi-kolor) i nie ma póki co dobrego zamiennika w tym rozmiarze.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na próbę nakleiłem srebrną taśmę trochę cieńszą niż Scotch (ale za to nie odróźnia się aż tak kolorem). Zobaczymy, czy zapięcie ją porysuje i jaki to da efekt ochronny. Estetycznie nie jest chyba tak źle..

 

 

Zastanawiałem się kiedyś jeszcze nad zastosowaniem "chemicznego utwardzenia powierzchni" bransolety poprzez nałożenie folii w płynie, np na zapięciu. Czy ktoś z Kolegów testował może takie rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Panowie, wy tak na serio z tymi foliami na zapięciu? To jest zegarek i można go używać;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wy tak na serio z tymi foliami na zapięciu? To jest zegarek i można go używać;-)

Panowie, wy tak na serio z tymi foliami na zapięciu? To jest zegarek i można go używać;-)

Podepnę się pod to pytanie. A Mi do skrócenia bransolety wystarczył scyzoryk z małym ostrzem i bez oklejania się obeszło... rany


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod to pytanie. A Mi do skrócenia bransolety wystarczył scyzoryk z małym ostrzem i bez oklejania się obeszło... rany

Na razie nakleiłem kawałek taśmy na próbę, żeby zobaczyć, czy klamra będzie rysować ogniwo (taśmę w kluczowym miejscu) i jak mocno, bo widziałem u kolegi skutki tego rysowania (być może to też kwestia ustawienia mikroregulacji...). Generalnie nie przerażają mnie małe ryski czy nitki, bo sam sobie szczotkuję bransolety, także by je odświeżyć i "odnowić" jak trzeba.

Na uszach nakleiłem taśmę zapobiegawczo, bo nie wiedziałem, jak potoczy się zakładanie teleskopów - przy tańszych zegarkach tego nie robię, przede wszystkim dlatego, że mają troche łatwiej zakładane bransolety i potrafię to zwykle zrobić praktycznie nie dotykając uszu od spodu (tylko od wewnątrz), ale myślę też, że każdy, kto ma mniej wprawy, może zarysować niepotrzebnie uszy, więc nie przeceniam nigdy własnych umiejętności... Szczególnie po ostrzeżeniach w sklepie, a zakładałem bransoletę Tudora (z takimi teleskopami) po raz pierwszy :) Między innymi po to opisałem i zilustrowałem cały proces, żeby pokazać, że to żadna sztuka i nie wymaga specjalistycznego sprzętu, ani wyjazdu do Szwajcarii ;)

Jeszcze wrzucę to, co najbardziej cieszy - widok na łapie i komfort noszenia:

IMG-20190731-145907.jpg

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Według mnie ten 58 i tak najlepiej wygląda na oryginalnej skórze.

 

Racja :)

Ja dzisiaj będę mono-tematyczny :D

788ea261b8785ec6677f3f2a0643a5cb.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja :)

 

U mnie zdanie się zmienia w zależności od tego, jakie zdjęcie tego zegarka aktualnie wrzuci Marek, czyli kolega denver47... :P


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor blach bay wersja fifty eight to w tej chwili najlepsza propozycja biorąc pod uwagę najbliższych konkurentów czyli seamastera, superocean oraz submariner ponieważ:

1. Ma najnowszy mechanizm inhouse cosco

2. Power reserve 72h

3. Świetna luma

4. Bransoleta, pasek skórzany czy NATO jako opcje, pasujące opcje

5. Niski profil

6. Kompaktowe wymiary

7. Aluminiowy bezel czyli całoroczną uniwersalność do niemalże każdego stroju poza formalnym

8. Świetny balans między czasomierzem vintage a nowoczesnym

9. Na dodatek tańszy od konkurentów.

10. Jest wyborem nie tak oczywistym jak konkurenci , nie jest tez tak podrabiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor blach bay wersja fifty eight to w tej chwili najlepsza propozycja biorąc pod uwagę najbliższych konkurentów czyli seamastera, superocean oraz submariner ponieważ:

1. Ma najnowszy mechanizm inhouse cosco

2. Power reserve 72h

3. Świetna luma

4. Bransoleta, pasek skórzany czy NATO jako opcje, pasujące opcje

5. Niski profil

6. Kompaktowe wymiary

7. Aluminiowy bezel czyli całoroczną uniwersalność do niemalże każdego stroju poza formalnym

8. Świetny balans między czasomierzem vintage a nowoczesnym

9. Na dodatek tańszy od konkurentów.

10. Jest wyborem nie tak oczywistym jak konkurenci , nie jest tez tak podrabiany

Cześć  L.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Trudno go zniechęcić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor blach bay wersja fifty eight to w tej chwili najlepsza propozycja biorąc pod uwagę najbliższych konkurentów czyli seamastera, superocean oraz submariner ponieważ:

1. Ma najnowszy mechanizm inhouse cosco

2. Power reserve 72h

3. Świetna luma

4. Bransoleta, pasek skórzany czy NATO jako opcje, pasujące opcje

5. Niski profil

6. Kompaktowe wymiary

7. Aluminiowy bezel czyli całoroczną uniwersalność do niemalże każdego stroju poza formalnym

8. Świetny balans między czasomierzem vintage a nowoczesnym

9. Na dodatek tańszy od konkurentów.

10. Jest wyborem nie tak oczywistym jak konkurenci , nie jest tez tak podrabiany

Producent (na stronie Tudora) podaje rezerwę chodu ok. 70h, więc nie wiem skąd wziąłeś akurat te 72h (tak dokładnie :) ) dla MT5402?

A do stroju formalnego, na skórze, czy nato, a nawet na kajdanie też sobie wyobrażam ten zegar - tym bardziej ze względu na niski profil i rozmiar...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent (na stronie Tudora) podaje rezerwę chodu ok. 70h, więc nie wiem skąd wziąłeś akurat te 72h (tak dokładnie :) ) dla MT5402?

A do stroju formalnego, na skórze, czy nato, a nawet na kajdanie też sobie wyobrażam ten zegar - tym bardziej ze względu na niski profil i rozmiar...

Odnośnie power reserve pisałem z pamięci . Pewnie nie byłem precyzyjny dlatego dziekuje za korektę .

Odnośnie uniwersalności to przerobiłem różne wersje garderoby ... zegarek świetnie się sprawdza w każdych okolicznościach a dodatkowo daje możliwości zabawy paskami , poza może klasycznymi croco

Edytowane przez Sergio1111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 w Kruku straszyli mnie, że nie poradzę sobie z założeniem jej (a nawet ze skróceniem), bo to zupełnie inne teleskopy, postanowiłem udokumentować cały zabieg na wszelki wypadek. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytałem gdzieś czasem że w Tudorze czy Rolexie to jest jakieś strasznie trudne i zastanawiałem się o co chodzi - widzę że o nic. Faktycznie zrobienie tego nożem przez kogoś antytechnicznego będzie problemem ale dla kogoś wprawionego w zegarkach nie powinno.

Ja od dawna w Omedze czy GS robię to dokładnie tak samo, najtrudniej jest czasem wypiąć teleskop z ucha przy założonej bransolecie, dedykowane niby narzędzie się nie sprawdza bo jest zbyt szerokie i nie mieści się do otworu w którym widać końcówkę teleskopu więc używam malutkiego śrubokręta, musi być też cienki bo rant teleskopu bywa bardzo blisko ucha. Przy zakładaniu obowiązkowo zabezpieczenie uszu taśmą lub cieniutkim plastrem i spokojnie można oprzeć o nie teleskop przy wkładaniu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś czasem że w Tudorze czy Rolexie to jest jakieś strasznie trudne i zastanawiałem się o co chodzi - widzę że o nic. Faktycznie zrobienie tego nożem przez kogoś antytechnicznego będzie problemem ale dla kogoś wprawionego w zegarkach nie powinno.

Ja od dawna w Omedze czy GS robię to dokładnie tak samo, najtrudniej jest czasem wypiąć teleskop z ucha przy założonej bransolecie, dedykowane niby narzędzie się nie sprawdza bo jest zbyt szerokie i nie mieści się do otworu w którym widać końcówkę teleskopu więc używam malutkiego śrubokręta, musi być też cienki bo rant teleskopu bywa bardzo blisko ucha. Przy zakładaniu obowiązkowo zabezpieczenie uszu taśmą lub cieniutkim plastrem i spokojnie można oprzeć o nie teleskop przy wkładaniu.  

 Widzę, że Koledzy stosują podobne patenty... Czy to nie jest przypadkiem kwestia końcówki? Miałem ten sam problem i po prostu zmieniłem je na mniejsze... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sergio jest jak Freddy Kruger. Zawsze powróci, jak tylko zamkniesz oczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.