Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupiłbym tego modelu bez pudeł i papierów w ciemno.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4500 na koniec Polski bym pojechał :)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, Tudor robi solidne i coraz ładniejsze zegarki. To prawda ale zastanawiam się ile mu tej aury przybyło wraz z ostatnim wzrostem cen Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podrożał Rolex to albo już albo w najbliższym czasie podrozeje pewnie Tudor.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra ma być podwyżka. Jeden z Kolegów pisał w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się wyjaśniło, jakoś przegapiłem ta informacje


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że podrożeją ale pewnie istotnie mniej niż Rolex. A mnie bardziej chodziło o to czy zbierając na pierwszego czy kolejnego Rolexa i konfrontując się z skokowym wzrostem cen o 20 % niemal z dnia na dzień ktoś nie odpuścił czy zwyczajnie uznał poprzedni plan za absurdalny w nowych okolicznościach. I tu Tudor wyciąga pomocną dłoń ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. A mnie bardziej chodziło o to czy zbierając na pierwszego czy kolejnego Rolexa i konfrontując się z skokowym wzrostem cen o 20 % niemal z dnia na dzień ktoś nie odpuścił czy zwyczajnie uznał poprzedni plan za absurdalny w nowych okolicznościach. I tu Tudor wyciąga pomocną dłoń ; )

 

No właśnie tego nie jestem pewien, tak długo jak Tudor robił klony Roleksa tak długo miało to pewnie miejsce. Teraz ta są odmienne style w sumie rzecz biorąc, chociaż odpowiedniki również występują ale nie są to typowe klony.

114060 - blackbay

Daytona - fastrider

Deep-sea - Pelagos


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nigdy nie traktowałem go jak klona za to świadomość że patronuje temu Rolex uspokajała mnie - pamiętam że jeżdżąc Ducati cieszyłem się, że firmowe zegarki też są z dobrej półki ( vs np Bulova Harleya ) . Dziś patrzą na BB - czerwony czy niebieski traktowałbym je jako fajną pod wieloma względami ( design, heritage, cena ) alternatywę dla SUBa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że podrożeją ale pewnie istotnie mniej niż Rolex. A mnie bardziej chodziło o to czy zbierając na pierwszego czy kolejnego Rolexa i konfrontując się z skokowym wzrostem cen o 20 % niemal z dnia na dzień ktoś nie odpuścił czy zwyczajnie uznał poprzedni plan za absurdalny w nowych okolicznościach. I tu Tudor wyciąga pomocną dłoń ; )

Z tą 20% podwyżką Rolexa to też nie do końca.

Rolex wcale nie podniósł cen o 20, czy ponad 20 procent na wszystkie modele. Bartek pisał o DS4k, że tyle podskoczył, ale już np. DJ 116200 zaliczył standardową podwyżkę trochę ponad 7% i podejrzewam, że większość modeli taką właśnie podwyżkę zaliczyło.

Mi to wygląda na "sztuczne podnoszenie prestiżu ceną" (jak to się zarzuca Omedze) diverów, aby odskoczyć od konkurencji cenowo w modelach, które są wiodącymi modelami firmy.

Swoją drogą to ciągłe podnoszenie cen za ten sam produkt we wszystkich firmach już mnie wkurza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten egzemplarz, ktory poszedl na allegro, to nie pierwsza taka okazja. Gosc ktory kiedys takiego sprzedawal w takiej super cenie, prosil ze jesli chce siensprawdzac autentycznosc, to zeby tego nie robic u Pieskiewicza.... Zapytalem dlaczego. Odpisal, ze ktos ma zegarek do oryginalnych czesci Tudora.... Z tycz czesci jakis zegarmistrz sklada poza fabryka tan zegarek.... Napisalem mu, ze dla mnie w takim razie to sklada i powinien o tym informowac w aukcji. Niestety nie odpisal a zegarek za moment sie sprzedal.

 

Dlatego jak kkwpk, ja tez bym nie kupil tego modelu bez papierow.

Edytowane przez kroll_czarli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu pojawia się pytanie, czy egzemplarz sprzedany na forum to nie ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak pudeł i papierów w przypadku tak młodych zegarków zawsze mnie zniechęca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie współczesne zegarki bez papierów są na tyle podejrzane, że w ogóle nie biorę ich pod uwagę, bez względu na cenę.

To, że to mógłby być składak jest akurat najmniejszym problemem. Gorzej, jeśli po wysłaniu do serwisu dowiemy się, że gdzieś w swojej historii zmienił właściciela nie do końca legalnie, o czym aktualny właściciel może nawet nie wiedzieć. A wtedy czeka nas mnóstwo problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście na jakim poziomie jakosci są podróbki Bb?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze podróbek BB, ale może dlatego, że rudy mi się nie podoba i go nie śledziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróbki rudego są całkiem dobre. Jedyny problem, jaki mają oszuści, to dorobienie tak krzywionego szafiru. I właściwie tylko po tym można rozróżnić fake od oryginału - kolor bezela, kominka czy faktura tarczy są praktycznie takie same i nie da się poznać, bez położenia obok oryginału.

 

Jakby co, to służę na priv linkiem, gdzie gość porównuje oryginał z podróbą, ale ze względów regulaminowych nie zamieszczam go tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten egzemplarz, ktory poszedl na allegro, to nie pierwsza taka okazja. Gosc ktory kiedys takiego sprzedawal w takiej super cenie, prosil ze jesli chce siensprawdzac autentycznosc, to zeby tego nie robic u Pieskiewicza.... Zapytalem dlaczego. Odpisal, ze ktos ma zegarek do oryginalnych czesci Tudora.... Z tycz czesci jakis zegarmistrz sklada poza fabryka tan zegarek.... Napisalem mu, ze dla mnie w takim razie to sklada i powinien o tym informowac w aukcji. Niestety nie odpisal a zegarek za moment sie sprzedal.

 

Dlatego jak kkwpk, ja tez bym nie kupil tego modelu bez papierow.

To samo mi powiedział jak również że może mieć więcej, niestety to tylko składak dla mnie taki widmo.. a cena jaką z nim ustaliłem w ogóle była po bandzie mimo to zrezygnowałem....

 

i tu pojawia się pytanie, czy egzemplarz sprzedany na forum to nie ten sam

Moim zdaniem ten sam ...choć oczywiście mogę się ze wszystkim mylić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli ten sam to przykre, że ktoś go sprzedał na bazarku forumowym, do tego bez takiej informacji a jedynie z uwagą, że brak pudła i papierów  - to jest wg mnie niewystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pewności czy to ten sam, a po drugie mógł nie wiedzieć tego co wie Karol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w historię o składakach.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zaczniemy od sprawdzenia po numerach u Pieskiewicza, zobaczymy co z tego wyjdzie, a może uda się sprawdzić cały zegarek, zobaczymy co sprzedający powie na taką propozycję.

 

Dziwna historia z tymi składakami, to tak jakby ktoś z części składał samochód albo nawet rower, to zawsze wyjdzie drożej.


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nie okazało się, że to była podróbka. Oto na jakim poziomie są obecnie:

 

96886d8abbd1.jpg

 

326ca0d2e97b.jpg

 

Dostępne za jedyne $298.

 

Usunąłem namiary ze strony więc mam nadzieję, że nie naruszam regulaminu. Jeżeli jednak tak to proszę o usunięcie postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1750345_DSC02538.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.