Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Basel 2015: TAG Heuer Carrera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

W sumie cieszę się że za ułamek tej kwoty mam kultowe chrono od Omegi.

 Chyba używane. Wtedy porównanie od czapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Potencjalny klient na TAGa 39mm w stylu Vintage to twoim zdaniem przypadkowy klient?? Strasznie ciekawa teoria - zważywszy, że to nie jest złoty Rolex.

 

 

Jakie nowe (bo mówimy o cneie nowego TAGa), kultowe chrono od Omegi można kupić za ułamek tej ceny ?

Nie ma sensu bronić polityki cenowej TAGa, jeśli tylko Zenith lub JLC utrzymają dotychczasową politykę cenową.

Potencjalny klient na nowego TAGa 39 mm może wybrać np. ten model:

03_2150_400_69_C713_5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TH w wersji vintage z takim mechanizmem to przykra informacja bardzo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A naprawiał też ten moduł?

 

Po prostu uważam, że w tej klasie zegarków powinno się stosować chronografy z prawdziwego zdarzenia. Może jestem nieżyciowy, ale jak dla mnie Heuer to esencja chronografu (a szczególnie ten model) i dobrze by było, gdyby nie wciskano do środka czegoś "niegodnego" marki, a już z pewnością niewartego ceny, jaką sobie za niego życzą (wiem, wiem, rynek zweryfikuje).

Oczywiście potencjalny klient nawet nie zapyta, co tam tyka, a jeśli nawet, to nic mu to nie powie.

Skoro go wielokrotnie składał i rozkładał to pewnie i naprawiał w ciągu swojej długoletniej kariery. Mogę zapytać, w tygodniu odbieram mojego blancpaina z serwisu.

 

Co do czegoś "niegodnego" marki  - zegarki mają się sprzedawać, po to firmy istnieją.  Nikt (rynek sprzedaży zegarków to nie są pasjonaci) nie będzie rozkładał na czynniki pierwsze zegarka który mu się podoba i analizował czy 2892 dd jest niegodna fajnej reedycji. Cena jest jak najbardziej adekwatna do aktualnej oferty marki.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , cena jak cena jeśli będzie się sprzedawać , nie ma tematu . Z punktu widzenia historii marki to nawiązanie do niej jednak żenuje . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zapytam - coś konkretnie się zepsuło?

 

Ja jak szukam zegarka dla siebie też patrzę na mechanizm - ale nawet forumowe doświadczenie pokazuje (Tudor BB, Longines Legend Diver), że jak jest ładny projekt z dobrą otoczką, to mechanizm schodzi na drugi plan.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba , można powiedzięć więcej , dobra otoczka ( marketing znaczy ) potrafi uczynić nawet z pospolitego Unitasa superwerk ( na tym forum również ) .

Ale jak klient zadowolony  to o co chodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolega powyzej, cena zobowiazuje do zadbania o wnetrze choc pewnie jesli ktos z zarzadzajacych TH poczytalby sobie nasze forum i ten topic to by sie niezle usmial. Jestesmy promilem ktory parzy na zagadnienie w sposob jaki opisuje no kolega poiuyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak szukam zegarka dla siebie też patrzę na mechanizm - ale nawet forumowe doświadczenie pokazuje (Tudor BB, Longines Legend Diver), że jak jest ładny projekt z dobrą otoczką, to mechanizm schodzi na drugi plan.

Tym bardziej, że w obu tych zegarkach pracuje bardzo solidny i sprawdzony mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektóre wpisy ( żenada itp ) mam nieodparte wrażenie ,że polski klient byłby zadowolony wtedy , gdyby producent sprzedawał swój wyrób sporo poniżej kosztów wytworzenia ,jednocześnie przepraszając że tak drogo.

O wtedy to byłby super i uczciwy biznes . Godny i nie żenujący. A i tak na koniec pewnie jakby ( co niechybne ) rzeczony wytwórca zbankrutował to ci sami powiedzieliby "dobrze tak s..synowi) .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega jakby nie zrozumiał . Zyski oczywiście należy maksymalizować , podkreślę   żeby ograniczyć dowolność interpretacji moich słów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, też rozumiem, że się wkurzyliście, że jest tam Sellita z Depraz.

Tylko powiedzcie, co Tag miał tam włożyć? W kopertę 39 mm nie zmieściłby się ani caliber 16 ani 1887, ani żadna Eta z prawdziwym chrono...

 

Prawda jest taka, że jak ktoś chce małe chrono to musi się przeprosić z Depraz, albo wybrać coś z wyższej półki z werkami in-house, np u Zenitha.

Ale tam jest drożej...

Inna sprawa, że ja za 23k nie kupiłbym zegarka z Depraz, ale ja raczej nie jestem grupą docelową...

 

A zegarek wizualnie niczego sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie jest smutne . Nie można zapominać , że taki Heuer to pewnie nr 1 w chronografach  historycznie rzecz biorąc .

Generalnie powiedziałbym tak . Branża oferuje coraz mniej za coraz większe pieniądze .

Coraz więcej "otoczki" ( ładne słówko )  i coraz mniej "farszu" moim zdaniem oczywiście .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, też rozumiem, że się wkurzyliście, że jest tam Sellita z Depraz.

Tylko powiedzcie, co Tag miał tam włożyć? W kopertę 39 mm nie zmieściłby się ani caliber 16 ani 1887, ani żadna Eta z prawdziwym chrono...

Zmieściłby tam valjoux bezproblemowo.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale miałby z 16 mm, co przy 39-cio milimetrowej kopercie wyglądałoby śmiesznie moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, byłby sporo niższy, proporcjonalny.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem ostatnio za kwotę stanowiącą 60-70% ( oczywiście po negocjacjach - ale ceny wyjściowe też były istotnie niższe ) proponowanej za Taga kwoty ( tak to też jest ułamek ) dwa bardzo fajne nowe, stylizowane na vintydżowe , chrono producentów pozycjonowanych wyżej niż TH. Obydwa zegarki miały narzut z tytułu limitacji ( Chopard Mille Miglia ) czy edycji numerowanej ( First Omega In The Space ) . Obydwa z narzutem za kultowść ;-) Obydwa w rozsądnych wymiarach i grubościach dzięki modułowemy lub manualnemu mechanizmowi zewnętrznej firmy ( to mnie nie oburza ) . Dlatego nie uważam, że należy tak bezkrytycznie łykać ceny które proponują nam firmy zegarkowe. Zwłaszcza te które chcą sprzedawać w milionach egzemplarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku chyba wiesz najlepiej,ze koszt wytworzenia kazdego zegara to max 25% jego wartosci. Reszta ceny to know how i sowite marze.

Ruchy jakie poczynilo IWC w niektorych modelach czy TH jest w mojej ocenie nabijaniem klientow a ze wiekszosc towaru idzie do nieswiadomego klienta ktory lyknie zegar bo jest ladny i znanej marki to juz inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza bardzo ładna ale te uszy :-0, zegarek wygląda jakby miał ponad 50mm na długość. Może to kwestia zdjęcia ale wygląda fatalnie


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszy takie jak w dokładnie każdej Carrerze.

 

Ja mam wrażenie, że na tym forum więcej koneserów, niż w Muzeum Narodowym. Wszystkim wszystko nie pasuje. Darek to doskonale ujął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Łukasz jak coś się komuś nie podoba to ma prawo to wyrazić, na szczęście

 

Co do uszow, jeżeli są takie jak w innych modelach to jest ok, miałem kiedyś złota carrere i fajnie wspominam ten zegarek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszy takie jak w dokładnie każdej Carrerze.

 

Ja mam wrażenie, że na tym forum więcej koneserów, niż w Muzeum Narodowym. Wszystkim wszystko nie pasuje. Darek to doskonale ujął.

To, że według Ciebie te modele będą hitem nie znaczy, że ludzie nie mogą mieć swojego zdania popierając je argumentami. Bo dla Ciebie hit to jak narazie stare logo Heuer i vintage wygląd. To się napracowali.

Edit: Irek szybszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego SphinX, Rozumiem że jako osoba związna z branżą aprobujesz politykę cenową producentów jak leci - masz do tego prawo , my jako "szarzy" klienci mamy też prawo mieć zdanie odmienne i brać z rezerwą opinie osoby która może mieć w tej kwestii konfilkt interesów.

Koneser, Muzeum Narodowe i polityka cenowa producentów zegarków - na pierwszy rzut oka nie widzę związku - mógłbyś wyjaśnić o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszy takie jak w dokładnie każdej Carrerze.

 

Ja mam wrażenie, że na tym forum więcej koneserów, niż w Muzeum Narodowym. Wszystkim wszystko nie pasuje. Darek to doskonale ujął.

Przepraszam, ale koneserwem nie jestem. Zegarek jest bardzo ladny ale w takiej cenie oczekuje sie lepszego mechanizmu. Nie powinni tylko bazowac na opini marki i tym, ze kliencie chca zegarki z logo Heuer a nie Tag Heuer :). Firm miala w ogole przepozycjonowac sie i uderzac w rynek "entry level" aby nie konkurowac z Zenithem i innymi markami z tej samej korpo. Najwyrazniej ceny zostaja :D, ale juz zapomnieli o dobrym mechanizmie.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.