Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Już pokazywałeś dziś :)

Niestety muszę trochę skrytykować :)

 

Duszone wczesniej pieczarki wygladają ohydnie na pizzy ( kwestię smaku pomijam bo to indywidualne czynniki)

Brzegi spalone.( powodem jest posmarowanie ich sosem, bez sera palą się natychmiast)

Ser...hm, 'kiepawy' :)-widać jak się rozpuścił.

Skladniki kladziemy na ser-potrawa wyglada bardziej apetycznie ( min)

Dzięki nastepnym razem nie posmaruje brzegów sosem i dam najpierw ser na spód. Ser nie był najgorszy ale dzisiaj nie chciałem mozzarelli i był jakiś edamski.

 

Posta edytowałem :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ciasto robisz?

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto rzuci dobry przepis na ciasto do pizzy?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krygo dawaj tu, nie testowałem ale tygodniu zrobie. Na poprzedniej stonie jest.

 

(0).(0)

Dawał

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje smakuje wszystkim ale nie wiem :)

30g drożdży rozpuszczam w 200-250 ml cieplej wody do tego łyżka mąki i łyżeczka cukru. Drożdże jak wychodzą do kubka to wlewam je do około 2 szklanek mąki, łyżeczki cukru i 3 lyzek oleju i zagniatam. Jak jest zla konsystencja dodaję mąki. Przepis na dwie pizze jak na fotce. A jakby wałkowac ciasto walkiem to i 3. Ciasto się nie łamie. Pizze piekę 15 mimut 250 stopni rozgrzany piekarnik. No i dobra mąka ostatnio używam Basia do pizzy albo dlbrej tortowej.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nastepnym razem nie posmaruje brzegów sosem i dam najpierw ser na spód. Ser nie był najgorszy ale dzisiaj nie chciałem mozzarelli i był jakiś edamski.

Posta edytowałem :)

Spoko :)

Machne któregos dnia ( moze jutro? :) ) to pokazę swoje.

 

Kto rzuci dobry przepis na ciasto do pizzy?

Ja robię na pamięc :)- kilka stron temu byl dosć dobry przepis.

P.S Ważne jest by ciasto przed pieczeniem wygarowało, wyrobione podzielic na odpowiednie porcje, zakrecic w kulki podobne do pączka :), w woreczki foliowe, pozostawic na zewnatrz na 15 20 minut, pozniej do lodówki na 1 godzinę-przydatnosc do spozycia to około 30 godzin.

Porcje ciasta rozprowadzamy na brytfance, blaszce uprzednio delikatnie przesmarowanej oliwą ( olejem), istotny jest tez sos do smarowania ( pomidory pelatio z odrobina pieprzu, soli, koncentratu, oleju, ziół, ząbka czosnku?, wszystko blenderem traktujemy)

Piekarnik rozgrzany na maxa ( min 250c min), 5-6 minut

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takich nożach do steków?

 

https://sklep.technica.pl/inne-sztucce/noz-do-stekow-218-mm-ciemny-braz-tramontina-jumbo?from=similar

 

ewentualnie jakieś inne, które możecie polecić? Warunek to drewniane uchwyty.

Jak za tą cenę to warto, ale rewelacji bym się nie spodziewał. Osobiście używam noży kutych z Victorinoxa, ale to już zupełnie inna półka (ok. 150 za szt.).

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to będą noże używane głównie podczas tarasowo-ogródkowego grilla. Dlatego V&B czy inne luksusy nie są mi potrzebne, ale plastikowego dziadostwa też nie chcę ;)

Dzięki za opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to będą noże używane głównie podczas tarasowo-ogródkowego grilla. Dlatego V&B czy inne luksusy nie są mi potrzebne, ale plastikowego dziadostwa też nie chcę ;)

Dzięki za opinię.

Jak nie chcesz dziadostwa to kup "Pikutki" Victorinoxa i beda latami służyły nie tylko do steków

post-3361-0-05965700-1490009301_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecana wczoraj :)post-48316-0-83288600-1490026114_thumb.jpg

Zegarek się przystosował do podłoża jak kameleon :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz dziadostwa to kup "Pikutki" Victorinoxa i beda latami służyły nie tylko do steków

 

+1 dla pikutka, ten produkt ma chyba najlepszy stosunek cena/jakość ze wszystkiego co jest na rynku.

100% racji koledzy. Ja wprawdzie ich nie uzywam, ale moja zona robi nimi wszystko. Dla niej to podstawowy i jedyny noz przy kuchennym blacie :) A kosztuje chyba ze 3 CHF :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedyś tu były w tym dziale ale czuje sie wywołany! ;):D

Robiłem kiedyś w tym zawodzie pare lat wiec troche sie pizzy narobiłem. :D

Drożdży na 4 takie bułki daje 10g maki nie wiem ;) 2 łyżki oleju lub oliwy z oliwek i sól bez cukru! I posolić w ostatniej minucie mieszania ciasta. I byc przy cieście w trakcie całego procesu! ;):D

Wyrobić ciasto poporcjować na talerz włożyć w siatkę lub przykryć folia, potrzymać Ok 30 min i do lodówki najlepiej pizzę zrobić następnego dnia!

 

 

post-22413-0-39902800-1490031922_thumb.jpg

 

post-22413-0-06577000-1490031986_thumb.jpg

 

post-22413-0-65782600-1490032026_thumb.jpg

 

post-22413-0-31150700-1490032821_thumb.jpg

 

post-22413-0-34474100-1490032063_thumb.jpg

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam raczej do takich prac zdejmuję zegarek  :P  :lol:  :lol:  :lol:

i teraz nie wiem czy ten post powinien być w temacie o Rolkach czy w kulinariach :P

do Twojego tematu tez by pasował http://zegarkiclub.pl/forum/topic/135325-co-w%C5%82a%C5%9Bnie-robisz-ty-i-zegarek/?do=findComment&comment=1758445

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedyś tu były w tym dziale ale czuje sie wywołany! ;):D

Robiłem kiedyś w tym zawodzie pare lat wiec troche sie pizzy narobiłem. :D

Drożdży na 4 takie bułki daje 10g maki nie wiem ;) 2 łyżki oleju lub oliwy z oliwek i sól bez cukru! I posolić w ostatniej minucie mieszania ciasta. I byc przy cieście w trakcie całego procesu! ;):D

Wyrobić ciasto poporcjować na talerz włożyć w siatkę lub przykryć folia, potrzymać Ok 30 min i do lodówki najlepiej pizzę zrobić następnego dnia!

 

Konkret przepis. Dzięki  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo wczoraj pisałem :) ale jakoś nikt nie zauważył :)

Teraz na ostro :)post-48316-0-89176100-1490033855_thumb.jpg

Spoko :)

Machne któregos dnia ( moze jutro? :) ) to pokazę swoje.Ja robię na pamięc :)- kilka stron temu byl dosć dobry przepis.

P.S Ważne jest by ciasto przed pieczeniem wygarowało, wyrobione podzielic na odpowiednie porcje, zakrecic w kulki podobne do pączka :), w woreczki foliowe, pozostawic na zewnatrz na 15 20 minut, pozniej do lodówki na 1 godzinę-przydatnosc do spozycia to około 30 godzin.

Porcje ciasta rozprowadzamy na brytfance, blaszce uprzednio delikatnie przesmarowanej oliwą ( olejem), istotny jest tez sos do smarowania ( pomidory pelatio z odrobina pieprzu, soli, koncentratu, oleju, ziół, ząbka czosnku?, wszystko blenderem traktujemy)

Piekarnik rozgrzany na maxa ( min 250c min), 5-6 minut


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Ci ładnie wyszła! :P

Ale ja osobiście najbardziej lubię margarite oczywiście z mozarella i świeża bazylią!

Ja tam raczej do takich prac zdejmuję zegarek :P:lol::lol::lol:

i teraz nie wiem czy ten post powinien być w temacie o Rolkach czy w kulinariach :P

do Twojego tematu tez by pasował http://zegarkiclub.pl/forum/topic/135325-co-właśnie-robisz-ty-i-zegarek/#entry1758445

Bo ja tam z nim wszystko robie! :P

Dosłownie wszystko :D

A i w moim temacie też już był :)

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunek mąki i wody i tłuszczu do drożdży jest istotny bo albo ciasto będzie za ciężkie i nie urośnie i bedzie twarde albo za lekkie i wyrośnie wielkie a potem klapnie

ja na 0.500gr mąki daje 25 gram drożdży /świeżych / instant nie używam

200-250ml wody i dwie łyżki oleju , wyrabiam długo ok 10 min robotem planetarnym w celu uwolnienia glutenu

ciasto jest wtedy bardziej sprężyste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Ci ładnie wyszła! :P

Ale ja osobiście najbardziej lubię margarite oczywiście z mozarella i świeża bazylią!

Bo ja tam z nim wszystko robie! :P

Dosłownie wszystko :D

A i w moim temacie też już był :)

Dzięki, macham trzecią :)post-48316-0-19330000-1490035250_thumb.jpg

Po zegarku tylko slad widać :);) ( foto z 'archiwum ;) )

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunek mąki i wody i tłuszczu do drożdży jest istotny bo albo ciasto będzie za ciężkie i nie urośnie i bedzie twarde albo za lekkie i wyrośnie wielkie a potem klapnie

ja na 0.500gr mąki daje 25 gram drożdży /świeżych / instant nie używam

200-250ml wody i dwie łyżki oleju , wyrabiam długo ok 10 min robotem planetarnym w celu uwolnienia glutenu

ciasto jest wtedy bardziej sprężyste

Tu masz racje ale ja to tak na czuja robię bo wiem jaka ma być jego twardość :P

A i od haka mieszającego w robocie ma odchodzić i do miski ma sie praktycznie nie kleić.

Zazwyczaj w robocie robiłem z 25kg maki i tak codziennie! :D

Dawno i nie prawda. :P

Dzięki, macham trzecią :)attachicon.gifIMG_20170320_194053.JPG

Po zegarku tylko slad widać :);)

:P tez trochę macham! :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papardelle :) najbardziej lubię ten typ makaronu!

Do tego śmietanka 30 szynka sorano, czosnek, białe wino i redukcja!

Na wierzchu rucolla i suszona papryka namoczona w białym winie!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na obiadek u mnie będzie

https://www.przepisy.pl/przepisy/szukaj/spaghetti-carbonara-knorr

 

Spaghetti carbonara ( o wiele bardizej lubię ten rodzaj spaghetti od bolognese). Ogolnie nie trzeba ograniczać się do jednego tradycyjnego sposobu na carbonarę . Można sobie poeksperymentować. Warto jest dodać do niej na przykład pomidorków.No i sam sos można użyć do wielu innych potraw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.