Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jesli dodaje to tylko miód cukru nie używam w kuchni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem małą część tematu i już mam na oku kilka inspiracji :-) Dzisiaj planuję zrobić pulpety w sosie pomidorowym. Zawsze robiłem w sosie koperkowym ale zachciało mi się odmiany. Szperam po necie ale średnio mi się widzą przepisy na sos. Może ktoś ma jakiś sprawdzony przepis? Jest warunek - muszą być w składzie pomidory, a nie ketchup bądź koncentrat.

Napisane z Tapatalka za pomocą Xiaomi RN2

Puszka pomidorow pelatio, czosnek, pieprz, sol, łyżka oliwy,odrobina cukru, bazylia, wszystko potraktować blenderem, zredukować na wolny ogniu i sos pomidorowy gotowy ;) Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś nie chce używać magi to proponuje to , sam stosuję od kilku lat i jest doskonałym zamiennikiem , nadaje się też jako dodatek itp

 

post-3361-0-43732500-1480855019.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa Marmite... love it or hate it...

 

Natomiast wczora z wieczora... tylko z musztardką i chlebkiem... dwie były :rolleyes:

post-27317-0-22053200-1480855298_thumb.jpg

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dodajecie odrobiny cukru?

Gdy cokolwiek sporządzam w kuchni to robię to empirycznie, nigdy stricte według jakiegoś przepisu, czyli próbuję, analizuję i decyduję czy coś dodać z dodatków smakowych czy nie, przede wszystkim dlatego, że zestaw produktów które używam nigdy w zasadzie nie jest dokładnie taki sam jak poprzednio. Podobnie jest z cukrem, gdy uznam, ze jakiś smak dania jest zbyt intensywny, to łamię go cukrem, ale to nie wynika z tego, że należy dać cukier, a jedynie że w tym przypadku dobrze jest go dać.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oj, pysznie wygląda ta kaczucha. A w tej brytfannie to jabłka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cebula :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabłka pieczone to dla chorych :lol:

w szpitalu podają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już zamawiam :)

 

Dzięki za link, Paweł.

 

Sprzedająca to Pani Eulalia Paszkiewicz - napisała książki kulinarne o wyrobach tradycyjnych dostała sporo nagród za przetwory itd....

http://miejskalegenda.blogspot.com/2013/09/mazury1-apetyczne-mazury-czyli.html

- Dyplomów też trochę ma więc coś tam o przetworach wie  ;)

Gdy pierwszy raz zamówiłem słoninę i gdy przyszła to zajadałem się nią przez kilka dni - napisałem wtedy do niej jak to robi że tak mocno pachnie i smakuje - opisała mi cały proces wędzenia jak dosypuje jakieś patyczki w połowie wędzenia, jakieś przyprawy potem na sam koniec nasiona czegoś co daje zapach i kolor - widać było pasję w tym  co robi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabłka pieczone to dla chorych :lol:

w szpitalu podają :P

W szpitalu jak podali jedzenie to facet zapytał czy moze dostac znaczek pocztowy...

-a w jakim celu?

-chcialem poczytać do obiadu....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie czy słonine ma ze swoich świnek/małego gospodarstwa ? Czy to koncentrat antyniotyków z hodowli przemysłowej ? Chętnie bym jej spróbował.

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Kurcze co by nie było to kawał świni musi być z tej świni, że aż tak duża tkanka tłuszczowa. No chyba, że tym wędzeniem zabija zapach każdego knura... tak się tylko zastanawiam, żeby nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zamówiłem dzisiaj. Dam znać, jak przyjdzie, ale to, co napisał Paweł, napawa mnie optymizmem. Nie wiem tylko, jak i ile zapłacić, bo nie mam żadnej instrukcji odnośnie zapłaty. Ale mam nadzieję, że jutro jakiś mail będzie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedająca to Pani Eulalia Paszkiewicz - napisała książki kulinarne o wyrobach tradycyjnych dostała sporo nagród za przetwory itd....

http://miejskalegenda.blogspot.com/2013/09/mazury1-apetyczne-mazury-czyli.html

- Dyplomów też trochę ma więc coś tam o przetworach wie  ;)Gdy pierwszy raz zamówiłem słoninę i gdy przyszła to zajadałem się nią przez kilka dni - napisałem wtedy do niej jak to robi że tak mocno pachnie i smakuje - opisała mi cały proces wędzenia jak dosypuje jakieś patyczki w połowie wędzenia, jakieś przyprawy potem na sam koniec nasiona czegoś co daje zapach i kolor - widać było pasję w tym  co robi

 

Pawel , jak to przechowujesz , normalnie w lodówce czy w jakiejś spiżarni .

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dzisiaj. Dam znać, jak przyjdzie, ale to, co napisał Paweł, napawa mnie optymizmem. Nie wiem tylko, jak i ile zapłacić, bo nie mam żadnej instrukcji odnośnie zapłaty. Ale mam nadzieję, że jutro jakiś mail będzie... ;)

No placisz przez allegro przeciez, krok po kroku wybierajac przy tym opcje wysylki.

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze co by nie było to kawał świni musi być z tej świni, że aż tak duża tkanka tłuszczowa. No chyba, że tym wędzeniem zabija zapach każdego knura... tak się tylko zastanawiam, żeby nie było.

Kiedyś taka tkanka tłuszczowa a nawet większa , to była normalką . Teraz stawia się na " mięsność " .

Inna technologia żywienia , inna genetyka itd .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze szczupakpost-48316-0-67118800-1480880063_thumb.jpg

Kiedyś taka tkanka tłuszczowa a nawet większa , to była normalką . Teraz stawia się na " mięsność " .

Inna technologia żywienia , inna genetyka itd .

Chodzi o rasę, są te miesne i ogólnoużytkowe, istnieją tez rózne tucze ( sposób karmienia), np mięsny, bekonowy, tłuszczowo miesny.... Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Marek , ale kiedyś to świnia była po prostu świnią.

Nie było specjalizacji .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No placisz przez allegro przeciez, krok po kroku wybierajac przy tym opcje wysylki.

 

(0).(0)

Oczywiście, ale w tym przypadku jest tylko jedna opcja płatności - płatność przelewem bankowym (nie payu). A w informacji od sprzedającego nie ma żadnej informacji o tym na jakie konto wpłacic. Podejrzewam, że płaci się od wagi, a wagę ustala, lub coś takiego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Marek , ale kiedyś to świnia była po prostu świnią.

Nie było specjalizacji .

I już się polityka zakradła do jedzenia :)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Zgadza się Marek , ale kiedyś to świnia była po prostu świnią.

Nie było specjalizacji .

Ja to wszystko wiem. Wychowałem się na wsi. Ale mimo wszystko to mnie najbardziej zaciekawiło, w dzisiejszych czasach sami wiemy jak jest.

Może i sam spróbuję i kupię żeby posmakować, nie powiem bo apetycznie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze szczupakattachicon.gifIMG_20161204_200758.jpg

Moim zdaniem ryby typu szczupak, smażymy na wysokim tłuszczu w panierce (typowej), na zdjęciu wygląda to zupełnie inaczej niżą na patelni u mnie. ;)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale w tym przypadku jest tylko jedna opcja płatności - płatność przelewem bankowym (nie payu). A w informacji od sprzedającego nie ma żadnej informacji o tym na jakie konto wpłacic. Podejrzewam, że płaci się od wagi, a wagę ustala, lub coś takiego. ;)

Wrzuc info jak dojdzie paka :)

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.