Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

i nas uczyli w szkole, ze stan zwierzaka przed ubojem wpływa na smak i jakość mięsa. Jak widać nie ma to wpływu na decyzje rządu,,,albo po prostu tak olbrzymie jest lobby w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co poradzisz...

 

Marek tak w ogolę to tego typu mięcho jest jakoś znakowane? Mowimy tu o m.in Halal,w Polsce jest  tak znakowane czy jakieś inne oznaczenia się stosuję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był taki zamysł ale protest Europejskiego Centrum Rabinackiego spowodował ze nie jest.....

Uznano to za pomysł dyskryminujący Żydów ortodoksyjnych......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że ten zakaz nic nie zmienia.

Zwierzęta zostaną wywiezione za granicę i tam w odpowiednim obrządku barbarzyńsko, bestialsko potraktowane.

 

Taki zakaz powinien objąć jak najwięcej krajów, a tego typu praktyki karane.

 

Każda religia przechodziła różne zmiany, interpretacje itd.

To nie średniowiecze aby trzymać się barbarzyństwa.

 

 

Presja ceny spowodowałaby zmianę.

Problem z dostępnością, wysoka cena zmusiłaby do dostosowania się do norm.

 

 

Oczywiście żydzi nie przyjmują do siebie argumentów innych ludzi.

 

Głośno mówią o tym ich rabini:

"Rabin: goje żyją po to, by usługiwać Żydom"

 

http://www.rp.pl/artykul/552823.html

 

Inni rabini idą nawet krok dalej...

Szkoda nawet cytować.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joanna Mucha.. taka wydawala sie wrazliwa i subtelna kobieta...a glosowala za barbarzynskim ubojem...zaraz zaraz to ta sama co tak glosno ubolewala nad pieskami na lancuchach..?

a premier wbija platformie noz w plecy.. lemingi juz nie wroca, czas na zmiane warty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie że dzisiaj antysemitą nie jest ten kto nie lubi Żydów tylko ten kogo nie lubią Żydzi :).

wydaje mi sie, ze lepiej bedzie nie zaczynac tego tematu bo zostanie zamkniety :)

 

upieklo sie naszemu bydlu, teraz bedzie mozna skandowac, ze jest bida i recesja bo nie zostalo glosowane za tego typu ubojem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joanna Mucha.. taka wydawala sie wrazliwa i subtelna kobieta...a glosowala za barbarzynskim ubojem...zaraz zaraz to ta sama co tak glosno ubolewala nad pieskami na lancuchach..?

a premier wbija platformie noz w plecy.. lemingi juz nie wroca, czas na zmiane warty

W mojej restauracji fetowała kolejne zwycięstwo w wyborach.....działo się :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej restauracji fetowała kolejne zwycięstwo w wyborach.....działo się :D

to + 1 do gwiazdek Michelin-a :) gratki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za polityka nr 29: Ekosciema czyli mity zdrowej zywnosci.

http://www.docdroid.net/2y0m/ekociema-czyli-mity-zdrowej-ywnoci-polityka-nr-29.pdf.html

 

''...chemia stworzona przez czlowieka (nawozy sztuczne i pestycydy) sa zle i szkodliwe...Podzial na zla chemie sztuczna i dobra naruralna jest absurdalny..gdyz o tym czy jakas substancja jest szkodliwa decyduja jej wlasciwosci i dawka a nie naturalne badz sztuczne pochodzenie...''

 

''...skupiajac uwage na wylacznie na zawartosci syntetycznych srodkow ochrony roslin, obawiamy sie zalediwe 0.01 % obecnych w zywnosci pestycydow. Tymczasem 71% sysntentycznych pest. obecnie strosowanych w rolnictiwe ma mniejsza toksycznosc niz wanilia a 97% mniejsza niz kofeina czy aspiryna...''

 

''nieprawda jest, ze cert produkty ekologiczne daja nam gwarancje zdrowej zywnosci'' - znaczek eko nie daje pewnosci iz produkt jest zrowszy cyz lepszy (!)

 

'' ...w 237 publikacjach ze Stanford University porownalo sie sklad produktow eko i konwencjonalnych oraz wplyw eko na zdrowie ludzi. Podstawowy wniosek: z punktu widzenia zdrowia konsumenta zywnosc ekologiczna i konwencjonalna sie nie roznia...''

 

''..raport academy of Pediatrics z 2012, zauwaza, iz ekologiczna zywnosc zawiera mniej syntentycznych pestycydow, mimo to nie ma naukowych dowodow by jej spozywanie dawalo jakies zdrowotne korzysci...''

 

i wiele wiecej :)

 

Jakie Wy panowie macie zdanie na temat produktow eko/bio etc w porownaniu to produktow konwencjonalnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykul na zamowienie producentow pestycydow?:)

Kiedys tez nie bylo naukowych dowodow ze palenie szkodzi

Edytowane przez nash13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eco bedzie eko jak beda je produkowac na innej planecie.....innaczej to tylko drozszy shit


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam szynki od kumpla spod krasnika, jego ojciec ma gospodarstwo rolne i czasem sie cos tam u niego zamawialo. Nie tak dawno, 6-7at temu a do dzis takich nie znalazlem w slepach z eko zywnoscia. Mogla lezec w lodowce dlugo, najwyzej uschla :)

Edytowane przez nash13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem u lekarza (starszy pan) i pozwoliłem sobie go zagadać o jedzenie, bo wiedziałem, że to taki jego konik. Ciekaw byłem też jego poglądów na cholesterol o którym pisałem parę postów wyżej, a z którym walczyłem.

Na początku usłyszałem wywód o tym by w miarę możliwości unikać farmakoterapii, że branie tabletek w wielu przypadkach nie ma najmniejszego sensu. Później pan doktor strzelił wywód o amerykańskich koncernach wywierających naciski na polityków i towarzystwa medyczne (mówił to szczególnie w kontekście statyn, które są najbardziej dochodowymi lekami). Mówił, że gdy kończył studia norma dla cholesterolu była 280, teraz jest 200 a amerykanie obecnie lobbują za obniżeniem do 180.

Dostałem następujące zalecenia: poziomem cholesterolu w moim przypadku (ogólny stan zdrowia, dieta i tryb życia) mam się nie przejmować, a już na pewno nie brać żadnych leków obniżających, mam unikać margaryn i przede wszystkim jeść JAJKA (najlepiej dwa dziennie).

O jajkach usłyszałem kolejny długi wywód. Doktore polecił mi poczytanie w Internecie o pracach profesora Trziszki z Wrocławia. Zapisał na kartce także następującą pozycję: Allan Lutz "Życie bez pieczywa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szok... Szok. Ze tak madrego lekarza jeszcze spotkales w polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tą normą cholesterolu. Jesteś zdrowy? To tak dobierzemy normę że będziesz chory. A na to leki już są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poziomem cukru we krwii tez tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda. Nie od dziś wiadomo ze przemysł farmaceutyczny to niezły biznes. Najgorszy jest fakt że polecane są leki np przeciw nowotworowe które nie mają faktycznego wpływu na polepszenie zdrowia a mają cenę w okolicy 15/20 k na miesiąc. Granda. Ludzie kupują bo jaki mają wybór;a firmy ciężki becel zarabiają.

Szczerze tez mam niestety takie podejście do produktów ekologicznych sklepowych. ...Co innego od chłopa czy cos... biznes i hajs... niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho super. Mam nadzieje ze te smakołyki nie były wysyłane gdzieś dalej po za granicę PL. Masakra. Być większe kary to coś zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanom FF życzę smacznego i i pizzy serwowanej w naszym kraju z "plastikowym" :D produktem szumnie zwanym serem...choć to i tak bezcelowe,ludzie i tak będą "paśli" siebie i własne dzieci tym syfem a pizza w domu będzie "uroczystością" :(

Polska to kraj w którym kebab ,hamburger,pizza to potrawy narodowe......no i byle był sos czosnkowy-Polak zje każdy syf.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.