Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

zdjęcie jak zwykle petarda! ale... zacznij go w końcu nosić na ręku ;-)

Wówczas się porysuje. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie jak zwykle petarda! ale... zacznij go w końcu nosić na ręku ;-)

Wówczas się porysuje. ;)

 

Dzięki @Barry :) Od kilku miesięcy to właśnie Aquaracer jest najczęściej na nadgarstku, wygrywa z SMP :D Drobne ryski już są, ale nic tragicznego. Po prostu dbam o zegarki :P


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Barry :) Od kilku miesięcy to właśnie Aquaracer jest najczęściej na nadgarstku, wygrywa z SMP :D Drobne ryski już są, ale nic tragicznego. Po prostu dbam o zegarki :P

na zdjęciach wyglada jakby jeszcze fabryki nie opuścił... tak trzymać (nosić)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Mam kilka omeg i jakość Taga była troszeczkę marniutka w porównaniu do nich. [...]

 

Marniutka? Ciekawe.

Zawsze mnie w takich przypadkach ciekawi na ile na taką ocenę ma wpływ wiedza oceniającego. Oczywiście, z reguły uważa on, że nie ma. Ale czy na pewno?

Jako przykład podam taki zestaw:

Longines Conquest -> Tag Heuer Carrera Calibre 5 -> Omega Aqua Terra -> Rolex Datejust

Zegarki w sumie dość podobne (w podobnych specyfikacjach oczywiście).

A teraz zdejmujemy loga i dajemy do oceny komuś kto nie pozna co to za zegarki.

Jak myślicie, powie, że DJ jest 8x lepszy od Conquesta? 8x lepiej wykonany? Albo, że AT jest 2x lepsza od Carrery? W sumie z porównania cen tak by wynikało.

Ja sam sprzedałem Conquesta i kupiłem Carrerę. Cena 2,5x większa. Czy zegarek 2,5x lepszy? Czy zrobiłbym tak jakby loga były odwrotnie?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zrobiłbym tak jakby loga były odwrotnie?

a zrobiłbyś? z jakiegoś powodu dokonałeś zmiany, więc być może sam znasz odpowiedz na zadane pytanie... hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zrobiłbyś? z jakiegoś powodu dokonałeś zmiany, więc być może sam znasz odpowiedz na zadane pytanie... hmm...

 

No właśnie nie wiem. Nie ma jak tego sprawdzić.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marniutka? Ciekawe.

Zawsze mnie w takich przypadkach ciekawi na ile na taką ocenę ma wpływ wiedza oceniającego. Oczywiście, z reguły uważa on, że nie ma. Ale czy na pewno?

Jako przykład podam taki zestaw:

Longines Conquest -> Tag Heuer Carrera Calibre 5 -> Omega Aqua Terra -> Rolex Datejust

Zegarki w sumie dość podobne (w podobnych specyfikacjach oczywiście).

A teraz zdejmujemy loga i dajemy do oceny komuś kto nie pozna co to za zegarki.

Jak myślicie, powie, że DJ jest 8x lepszy od Conquesta? 8x lepiej wykonany? Albo, że AT jest 2x lepsza od Carrery? W sumie z porównania cen tak by wynikało.

Ja sam sprzedałem Conquesta i kupiłem Carrerę. Cena 2,5x większa. Czy zegarek 2,5x lepszy? Czy zrobiłbym tak jakby loga były odwrotnie?

Porównanie bezpośrednie.

Rolek GMT ceramiczny z Omegą PO 8500 z pomaranczowym bezelem. Obecnie PO jest przeszło połowę tańsza od GMT.

Kumpel, który zna ceny ale pierwszy raz widział te zegarki powiedział, że PO zjada GMT na śniadanie bez popitki.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Porównanie bezpośrednie.

Rolek GMT ceramiczny z Omegą PO 8500 z pomaranczowym bezelem. Obecnie PO jest przeszło połowę tańsza od GMT.

Kumpel, który zna ceny ale pierwszy raz widział te zegarki powiedział, że PO zjada GMT na śniadanie bez popitki.

To smacznego życzę ;)caf26e6e6f4217fa74c88de0c4c64d45.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę, co kumpel powiedział. Jego opinia. Tyle w temacie.

 

Zresztą jak popatrzysz na AT z ramką daty 9czyli najładniejszą wersję)  i DJ z gładkim bezelem i nie na jubille to AT wygląda 10 razy lepiej.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie bezpośrednie.

Rolek GMT ceramiczny z Omegą PO 8500 z pomaranczowym bezelem. Obecnie PO jest przeszło połowę tańsza od GMT.

Kumpel, który zna ceny ale pierwszy raz widział te zegarki powiedział, że PO zjada GMT na śniadanie bez popitki.

Szkoda że masz tak mało kumpli , kolejek by nie było...

Zresztą jak popatrzysz na AT z ramką daty 9czyli najładniejszą wersję) i DJ z gładkim bezelem i nie na jubille to AT wygląda 10 razy lepiej.

pech , że Prezydent Kwaśniewski o tym nie wiedział jak kupował swojego R ale on się zna raczej na złotych Patkach czy FM Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że masz tak mało kumpli , kolejek by nie było...

...

Kumpli mam dużo.

Lecz nie interesują ich zegarki.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejki na R śmiem twierdzić nie są spowodowane zapisami finalnych odbiorców tylko zapisami handlarzy. Dodatkowo jeśli PL nie jest istotnym krajem na mapie R to i dostaw jest stosunkowo niewiele.

Oceniając co dostajemy do ręki w zamian za kasę to wiadomo ze aquaracer na ceramice bije suba na ceramice . Jeśli Sub na przełomie lat zmienia cenę z 20+ do 30+ a ciągle to ta sama starsza konstrukcja to trudno aby w statystykach best value był na szczycie . Ale z drugiej strony ludzie go kupują niezależnie od ceny , bo w tym zakupie nie tylko chodzi o zegarek jako urządzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceniając co dostajemy do ręki w zamian za kasę to wiadomo ze aquaracer na ceramice bije suba na ceramice.

idę po popcorn... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta gra i gra...jest nie do zdarcia. Ale z drugiej strony, każdy może mieć swoje zdanie ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longin HC jest jeszcze tańszy.


...
Oceniając co dostajemy do ręki w zamian za kasę to wiadomo ze aquaracer na ceramice bije suba na ceramice .

...


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę, co kumpel powiedział. Jego opinia. Tyle w temacie.

 

Zresztą jak popatrzysz na AT z ramką daty 9czyli najładniejszą wersję) i DJ z gładkim bezelem i nie na jubille to AT wygląda 10 razy lepiej.

0aeef88f9b9c2788145b942bff086ff9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszam bardzo, jesteśmy w wątku Tag Heuer czy o wyższości Roleksa bo zaczynam się gubić.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegi, Lonżiny i Rolexy-sreksy - każdy i tak dobrze wie, że Seiko lepsze :P

 

 

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca.


 

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyśmy zrobili uliczną ankietę wśród losowo spotkanych ludzi i pokazali im zegarki wraz z cenami : aquaracer , seamaster, submariner, black bay. To zakładam że wybór byłby między Tagiem a seamasterem. Black bay odpadłby za otluszczoną sylwetkę a przy Subie i cenie pukaliby się w czoło. Gdyby każdemu podpiąć tą samą cenę , to mysle ze wybór mógłby być podobny. Także nie ma się co napinać bo obiektywnie Aqua i seamastery są bardzo ładnymi zegarkami. A kogo oprócz nas forumowiczów interesują mechanizmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyśmy zrobili uliczną ankietę wśród losowo spotkanych ludzi i pokazali im zegarki wraz z cenami

95% dało by nogę myśląc żeś szarlatan... ;-) nie ujawniając cen mogło by to się udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.