Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że:

I miejsce zajęłaby SMPc

II miejsce AR

III miejsce chyba jednak Sub

IV miejsce Tudor.

Ale pod warunkiem, że nie byłoby loga na żadnym z nich.

Z logo jednak kolejność byłaby znacznie inna.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszam bardzo, jesteśmy w wątku Tag Heuer czy o wyższości Roleksa bo zaczynam się gubić.

Rolex przewyższa inne marki ... czasem oczekiwania, jeden z  kolegów dzwonił do Kruka i na Batmana może to  byc 5, a nawet 8 lat :lol: :lol:  :lol: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To smacznego życzę ;)

Kolego, to że w wątku R robisz kult Batmana i brakuje w Twoich kronikach tylko ołtarzyka dla niego , to mógłbyś sobie darować spamowanie tymi fotkami w innych wątkach. Ja rozumiem że mocno żyjesz swoim zegarkiem bo to fajny egzemplarz jest, naprawdę gratuluje wyboru, ale to forum to nie zegarkowy big brother. To tak a propo starych płyt czy innych odgrzewanych kotletów . W tym rankingu jesteś wysoko

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolego, to że w wątku R robisz kult Batmana i brakuje w Twoich kronikach tylko ołtarzyka dla niego , to mógłbyś sobie darować spamowanie tymi fotkami w innych wątkach. Ja rozumiem że mocno żyjesz swoim zegarkiem bo to fajny egzemplarz jest, naprawdę gratuluje wyboru, ale to forum to nie zegarkowy big brother. To tak a propo starych płyt czy innych odgrzewanych kotletów . W tym rankingu jesteś wysoko

Każdy na tym Forum swoimi wpisami buduje swój wizerunek ;) Co do spamowania, to Twoich wpisów raczej nikt nie przebije :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Każdy na tym Forum swoimi wpisami buduje swój wizerunek ;) Co do spamowania, to Twoich

wpisów raczej nikt nie przebije :)

Nie kolego, nie każdy jest tutaj aby budować swój wizerunek . Ale rozumiem i takich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego, nie każdy jest tutaj aby budować swój wizerunek . Ale rozumiem i takich

Chyba nic nie zrozumiałeś <_<

 

Inni wyrabiają sobie o nas opinie na podstawie naszych wpisów. Czytaj budują mój/Twój wizerunek w swoich oczach ;)  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zegarek, który w przeciwieństwie do tańszych TH, w pewnych aspektach może dotrzymać kroku Rolexowi

post-55792-0-70177600-1555485390_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To smacznego życzę ;)

 

 

Bezpośrednie porównanie:

post-92718-0-18401100-1555487223_thumb.jpg

 

 

Proponuję obniżenie temperatury sporu :)

Ja się tylko zastanawiałem ile różnicy w jakości zegarków jesteśmy w stanie dostrzec. A ile wynika ze znajomości marki.

Porównanie powyższe - cena R = 10xTH albo coś koło tego.  Mając oba w ręku - dałoby się to zobaczyć?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zegarek, który w przeciwieństwie do tańszych TH, w pewnych aspektach może dotrzymać kroku Rolexowi

każdy zegarek w „pewnych aspektach” dotrzyma kroku Rolexowi... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że:

I miejsce zajęłaby SMPc

II miejsce AR

III miejsce chyba jednak Sub

IV miejsce Tudor.

Ale pod warunkiem, że nie byłoby loga na żadnym z nich.

Z logo jednak kolejność byłaby znacznie inna.

 

Ciekawe jaka byłaby bez loga.

Bo z logo to myśle, że bardzo zbliżona do tego co napisałeś

ludzie interesujący się zegarkami

SUB

SMP

Tudor / AR - tu w sumie nie jestem pewny

 

ludzie, którzy coś słyszeli o zegarkach:

SUB

SMP

AR

Tudor

Ci będą wybierać marki.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy zegarek w „pewnych aspektach” dotrzyma kroku Rolexowi... ;-)

Zgadzam się, np."w aspekcie odmierzania nieubłaganie upływającego czasu :) ."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie powyższe - cena R = 10xTH albo coś koło tego. Mając oba w ręku - dałoby się to zobaczyć?

tu podobnie...

post-102723-0-70116100-1555488241_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

ludzie, którzy coś słyszeli o zegarkach:

SUB

SMP

AR

Tudor

...

Też tak myślę.

tu podobnie...

Z czego jest wkładka bezela w tym AR?

 

Ma ktoś go na Forum?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem aluminium.

W moim tak samo.

 

Swoją drogą to ten  AR jest świetny - szkoda, że nie ma wersji 41. I pal licho aluminiowy bezel :)

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Swoją drogą to ten  AR jest świetny - szkoda, że nie ma wersji 41. I pal licho aluminiowy bezel :)

Dokładnie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze gdyby w aqua poprawili branse nawet kosztem korekty ceny to byłby submariner killer;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby bransoleta była lepszej jakości to nie byłbym żadnym killerem submarinera, ponieważ to nie Rolex...

 

Popyt na dany model nie wynika z jego jakości wykonania, a z emocji jaki wywołuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emocje, emocjami ale obiektywnie mając w ręku te zegarki w minutę można zorientować się że różni je sporo. Krawędzie w AR niestety wyglądają jakby już były szlifowane na miękko, tarcza , wskazówki, indeksy dają odczucia zbliżone do plastiku, bezel lata całkiem luźno a wspomniana już bransoleta robi wrażenie za lekkiej/ delikatnej , o zakresie regulacji nie wspomnę. Mechanizm to tylko albo aż wisienka ...Żeby nie było mam sentyment do tych zegarków bo ich protoplasta - Professional 2000 to był mój pierwszy markowy diver. Ale nawet dziś robi w dłoni lepsze wrażenie niż jego współczesna wersja. Krótko mówiąc poza logo są także odczuwalne różnice w wykonaniu i wynika to wprost ze pozycjonowania TH. A ile kto chce za te różnice zapłacić to już oddzielny temat. Mnie AR nie skusi nawet ceną.

TH chyba też ma tego świadomość bo gra na tych emocjach niemiłosiernie nawiązując w swych modelach do Rolexowej klasyki. Nadal są to przyjemne zegarki ale być może w tych pieniądzach lub mniejszych można kupić lepiej wykonane detale na przykład w MicroBrandach. I tak można w nieskończoność tylko po co ?

post-55792-0-23476500-1555497950_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym niemiłosiernym nawiązywaniem przez TAG'a do Rolexowej klasyki raczej trudno się zgodzić.

Wskazana powyżej Formuła to przede wszystkim Formula - koperta, tarcza, wskazówki, zegarek. Z Rolexem wspólny jest tylko kolor bezela. Nawet materiał jest inny.

To samo w kwestii AR pepsi pokazanego powyżej. Poza kolorem bezela i faktem, że to tez zegarek na rękę, podobieństw nie widać.

 

Pozwolę sobie pokazać coś co moim zdaniem czerpie niemiłosiernie z Rolexowej klasyki. Zaznaczam, że nie chcę wywoływać żadnej burzy w szklance wody - to tylko przykład, w mojej ocenie, mocnego nawiązania.

post-92718-0-32043700-1555500415.jpg

 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Niemiłosierność” polega na nawiązywaniu nie do wszystkich ale do najbardziej charakterystycznych ( lubianych ) elementów kultowych modeli konkurencji. Pokazany przeze mnie AR Polar w kilku elementach nawiązuje do Rolexowego odpowiednika , na tej samej zasadzie nawiązuje też do „tekowej” tarczy Omegi AT. Pewnie nie by udawać Rolexa ale by być łatwiej akceptowanym w myśl zasady lubię te piosenki które znam. Podobną strategię stosuje Tudor w BB tyle że on czerpie ze swojej bogatej historii. I mam wrażenie że robi to z większym smakiem i bardziej dba o jakość wykonania.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, np."w aspekcie odmierzania nieubłaganie upływającego czasu :) ."

czyli jakby nie było, najważniejszej „funkcji” do jakiej został stworzony zegarek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że przy bardziej wnikliwej obdukcji róznice między np subem i aquaracerem będą bardziej widoczne ale nie przestałbym z tym na gołe oko. Poza tym moim zdaniem aquaracery nie udają niczego, nie da się ich pomylić z innymi diverami. Uważam brand za rozpoznawalny , mocny . W tym sensie zwyczajny klient wybierze Taga niż microbrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię bardzo Taga za to, że idzie swoja drogą.

Zawsze można się przyczepić, że zrobił pepsi. Ale z Rolkiem GMT ma bardzo, ale to bardzo mało wspólnego.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię bardzo Taga za to, że idzie swoja drogą.

 

Mnie ta marka także się bardzo podoba. Być może pewien model Aquaracera zawita za chwilę w mojej kolekcji :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.