Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Recommended Posts

Fotogeniczny jest :)

Wskazówki są złote czy pomalowane

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

czy Heuer 01 jest mechanizmem typu in house jak Heuer 02 ? chętnie bym czytał wasze opinie na temat mechanizmu Heuer 02

Dwa wpisy przeczytałem w necie w których informują ze heuer01 to nie in house. I ze to odmiana mechanizmu seiko.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zgadza sie, Heuer 01 jest na bazie 1887 , a Heuer 02 to in house  (m.in Carrera, najnowsze Monaco).

Wewnątrz nowego Carrera zaznacza się Calibre 01, który jest w zasadzie nieco przerobioną edycją znanego i sprawdzonego Calibre 1887. TAG Heuer używa tego ruchu od kilku lat (od 2009 roku), a od momentu anulowania Calibre Ch80 , jest to wysokiej klasy silnik marki. Kaliber 1887 jest oparty na ruchu chronografu Seiko 6S37 (lub TC78), który TAG Heuer uzyskał licencję na produkcję - z kilkoma ważnymi aktualizacjami. Różnice między Calibrem 01 a Calibrem 1887 to przede wszystkim przeprojektowany wirnik (pokryty czarnym kolorem), koło kolumny pokryte czerwonym kolorem (a nie niebieskim jak w 1887 roku) i inny mostek chronografu. Reszta mechaniki jest podobna, podobnie jak układ 6-9-12.

Czyli Heuer01 to 1887 czyli jest dobrze? Bezpiecznie? Czy lepszy o niebo caliber16?

Nie chciałbym nikogo wprowadzać w błąd, wiec jak się mylę to proszę mnie poprawić, ale to nie było tak, że 1887, który jest zapożyczony od Seiko nie był właśnie przez Seiko kupion od Tag Heuera/Heuera jeszcze wcześniej? Coś mi tak po głowie świta, ale nie jestem pewny czy mam racje

Sprzedam: Squale Onda AzzurroG-Shock Frogman

Z tych dwóch to chyba lewy.

Na nadgarstek ze zdjecia to  lewy.

Gdyby ktos byl zainteresowany czarnym Aquaracerem 43 ceramika, gwarancja, to zapraszam na pw ;)

Na każdy nadgarstek lewy, drugi nieforemny i przerośnięty.

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Chyba żaden z nich, ale gdybym miał przystawiony pistolet do głowy to wybrałbym lewy.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Ja bym wybrał lewy. Bez pistoletu :)

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

Ja mam innego rodzaju pytanie, chodzi mi o Calber 36, wiem że to od Zenitha, ale czy są z nim jakieś problemy i czy jest trudny w serwisowaniu,   no i czy to prawdziwy in house

Na każdy nadgarstek lewy, drugi nieforemny i przerośnięty.

...ale Panie Wojtku, drugi przerośnięty ma udoskonalony mechanizm Heuer01 względem pierwszego :)

Rezerwa chodu również jest o 10 godzin większa :)

Dekiel jest przeszklony co by w noce bez gwiazd można było popatrzeć na spód zegarka :)

Też mi się lewy bardziej podoba tak więc jeszcze tylko porównam go sobie z omegą speedmaster i podejmę decyzję :) 

Dziękuję.

To daj znać jak zapadnie decyzja. Ciekawi mnie to.

Z obserwacji tego forum wychodzi mi, że Omega bardzo często wygrywa takie porównania. Czasami mam wrażenie, że nie dlatego, że fajniejsza, lepsza, tylko dlatego, że to Omega.

A który Speedmaster, jeśli wolno zapytać? Bo jest ich kilka.

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

Fajne są te tagi, ładne, kolorowe taka carrera swieci z kilku metrów i bardzo wizualnie mi się podoba ale jestem osoba która nie lubi zwracać w pewnych miejscach swojej uwagi i raczej wole nie afiszować się wiec stad pomysł na cichutka omegę. Dziś ja przymierzałem i to chyba to. Miałem kilka zegarków tej firmy i nie zawiodły.

Co do wersji to na hesalicie zwykły moon.

Kruk i Jubitom da 20 % także będzie chyba ok.

Forum jednak o Tagach wiec na nich tu sie skupmy.

Dziękuje za wszelka pomoc.

Edited by MocnyFull

MocnyFull mając do wyboru Carrere chrono albo Moona ani chwili bym się nie zastanawiał. Tylko i wyłącznie Carrera. Moon nie godzień jej bransolety zapinać.

Grygos pokazuj, bo wart tego.

MocnyFull mając do wyboru Carrere chrono albo Moona ani chwili bym się nie zastanawiał. Tylko i wyłącznie Carrera. Moon nie godzień jej bransolety zapinać.

:lol:  :lol:  :lol: 

l

mając do wyboru Carrere chrono albo Moona ani chwili bym się nie zastanawiał. Tylko i wyłącznie Carrera.

Dlaczego ?

Edited by Krakus1

Nie gadaj, speedmaster tez fajny. Lekki, wygodny, elegancki, stonowany, nie trzeba ciagle ustawiać daty ;)

Carrera 43 jest duża, masywna. 41 już lepiej ale z tych dwóch bardzie chyba leży mi omega.