Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Odsyłam kolegę do lektury regulaminu.

Ponadto to nawet nie tag heuer tylko szrot...

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge napisac to samo ze nie zrozumiałeś hehe. Koledzy już tam odpowiedzieli także nie rozpisujac się a cytujac. Jakie znaczenie ma wyglad mechanizmu skoro dekiel jest w całości i mechanizmu nie widać ;) Druga sprawa , calibre 5 czyli sellita w TH chodzi jak chronometr,a nim nie jest, odchyłki sa na poziomie trzy, cztery sekundy/dobe. Dla wielu osob w tym dla mnie, jest to bardzo dobry wynik. pzdr

Spoko. Peace.

Iwc i tudor też daje pełny dekiel i mechanizm "w wyższym standardzie".

 

Chronometr to nie tylko lepsza regulacja i dekoracje, ale inne, niektóre elementy mechanizmu - lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych państwa, czy orientujecie się może ile takowy zegareczek może być (mniej-więcej) wart?

Zegarek otrzymałem od ojca, który pracuje przy renowacji starych hoteli, znalazł go gdzieś na stryszku.

Chciałbym go sprzedać, ponieważ nie leży w moim guście i go nie potrzebuję.

Podsyłam kilka zdjęć.

Tag Heuer Calibre 36, nr. CN111B.BA0337

Myślę, że jego stan oddają zdjęcia.

Życzę miłego dnia i z góry dziękuję za pomoc.

 

Jest wart zero złotych.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Peace.

Iwc i tudor też daje pełny dekiel i mechanizm "w wyższym standardzie".

 

Chronometr to nie tylko lepsza regulacja i dekoracje, ale inne, niektóre elementy mechanizmu - lepszej jakości.

Jest ok :).   Okazuje sie, ze calibre5 / sellita w th to trafione rozwiazanie z odchylkami +3s/d, a dla porownania christopher ward trident c60 rowniez z sellita robil +15s/d i wysłałem na regulacje do uk. Po powrocie było lepiej, ale nie zblizyl sie do th.  Oba  zegarki od nowości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tridenta mk2 i odchyłki nie przekraczają +4s na dobę. Tak więc nie generalizujmy. To ten sam mechanizm.

Edytowane przez WielkiKlocek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odchyłka sellity w chw 15s/d nie była odosobnionym przypadkiem  biorac pod uwage to co pisali ludzie na forum chw, gdzie pojawiało się info  o odchyłach dobowych w granicach 13-15s ( przed regulacją) i było to rozczarowujące.   Byly rownież podawane wartości 21 czy 30 s dla sellity i rowniez 2-3 s dla tridenta  gmt  eta 2893-2  .   Trzeba tez zaznaczyć, że   chw zachowywał sie bardzo profesjonalnie i zwracał koszty wysylki do uk mimo, ze   ww odchylenia  miecily sie w  dobowej normie podawanej przez chw ( +/-20s/d). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nie ma być tak że co kilka,kilkanaście dni zdejmuje ulubionego zegarka , nastawia go , podziwia tego dzieła sztuki i zakłada go z powrotem..? no i wtedy czy +5 czy +10 to większego znaczenia nie ma.., ważne że się jest zakochanym z swoim zegarku..romantyczny co.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie  ten temat i wypowiedzi użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: o to właśnie chodzi, żeby poczytać i wypośrodkować.  Wyglad zegarka można ocenić,  przymiarka na nadgarstek również wskazana  itd., a o mechanizmie się czyta.

Analogicznie z autami,  podoba  się  dany model to decyzja o jezdzie  probnej . Gdy są  pozytywne  wrazenia z  jazdy, pozniej  się czyta  oceny uzytkownikow z perspektywy czasy, wady zalety, realne spalanie, jak  aso podchodzi do klienta itd

Gdybym czytal wiele ocen, ze  Aquaracer robi nascie sekund na dobe czy ze jest awaryjny, czy ze np paruje szkło to nie   kupiłbym. Opinie były pozytywne, odchylki 3-4s/d  ( chodzi jak chronometr mimo, ze chronometrem nie jest),  z perspektywy czasu również to  potwierdzam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowałem warda nie dotarłem do tych opinii co ty. I może dobrze bo przyszedł bardzo dokładny i ładny zegarek. Mogę się zgodzić co do tego że th ( którego zresztą pewnie kupię) ma lepszą kontrolę jakości co może ale tylko może skutkować lepszą dokładnością. Ale denerwują mnie opinie właściwie niczym nie poparte ( bo np ja czytałem co innego) że sw200 w th jest lepsza od sw200 w wardzie chociaż obydywa mechanizmy zostały zrobione na tej samej taśmie i niczym się nie różnią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze jak jest z wlasnego doswiadczenia o odchyłkach w chw i th.  Nie ma żadnego interesu w umniejszaniu czy dodawaniu  tym czy tamtym. 

 

 

 

 

 

Bronze Autavia Calibre 5  https://www.tagheuer.com/en/watches/tag-heuer-autavia-calibre-5-chronometer-automatic-42-mm-wbe5193-fc8300

post-95072-0-74202800-1578067505.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłeś zdjęcie chronometru. W wardach chronometry też mieszczą się w -4 +6.

Edytowane przez WielkiKlocek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiescilem zdjecie nowosci,  drugorzedna sprawa, ze to  chronometr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak rozpoznac czy mam ete czy selite w Formula 1 Calibre 6?

Odkręcając dekiel i oglądając mechanizm.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jak jest szklany dekiel to da się to zobaczyć w niektórych modelach np po ilości kamieni. U mnie w Carrera Day Date Cal. 5 - ETA ma 25 kamieni a Sellita 26.

Wydaje mi się też że kiedyś przez lupę zobaczyłem oznaczenie Sellity gdzieś na obrzeżach mechanizmu. Ale tego nie jestem teraz na 100% pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między calibre 11, calibre 12 i calibre Heuer 02. Czy są to znaczące różnice (jakość wykonania, awaryjność, rezerwa chodu) ?

Przymierzam się do zakupu Monaco i chciałbym wiedzieć czy warto przepłacać za '02"- Róznica w cenie około 500 funtów między 12" a "11" i ponad tysiak między "11" a "02"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między calibre 11, calibre 12 i calibre Heuer 02. Czy są to znaczące różnice (jakość wykonania, awaryjność, rezerwa chodu) ?

Przymierzam się do zakupu Monaco i chciałbym wiedzieć czy warto przepłacać za '02"- Róznica w cenie około 500 funtów między 12" a "11" i ponad tysiak między "11" a "02"

Mam obydwa werki w Monaco i Autavii. To jednak są inne mechanizmy - modułowe chrono zwykle pozwala na cieńszą kopertę, chrono z kołem kolumnowym zwykle zabiera więcej miejsca choć w Monaco pewnie nie będzie miało to takiego znaczenia. Na papierze to 42 vs 80 godzin rezerwy na korzyść nowego mechanizmu. Dziś skończę kilkudniowy test obydwu zegarków więc chętnie napiszę coś bardziej konkretnego. Po pierwszych dwóch dniach noszenia - odchyłka caliber 11 Monaco wynosiła - 10 sek , a nowego werku w Autavii - 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @desmo  , z przyjemnością poczytam na temat Heuer 02 !

@gruby2000 zwróć uwagę że Monaco Heuer 02 to nie tylko inny mechanizm , tylko też trochę inny zegarek - inny odcień koloru tarczy , inny sekundnik . jak masz możliwość to warto porównać w sklepie jak wyglądają te modele i czym się różnią wizualnie. tak żebyś wybrał co najbardziej Tobie podoba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam możliwość. W tygodniu pomierzę, wizualnie podobają mi się wszystkie, choć wolałbym kupić tego najbardziej zbliżonego do oryginału Steve McQueena. Z kolei ten najnowszy "02" będzie chyba najdokładniejszy (przynajmniej w/g opinii @desmo) i pewnie w końcu na niego się zdecyduję. Z zakupem się nie śpieszę, zegarków też mi nie wykupią choć teraz jest najlepsza okazja do wynegocjowania lepszej ceny ze względu na noworoczne obniżki. Poczekam co nowego napisze @desmo lub ktoś inny obeznany w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obydwa werki w Monaco i Autavii. To jednak są inne mechanizmy - modułowe chrono zwykle pozwala na cieńszą kopertę, chrono z kołem kolumnowym zwykle zabiera więcej miejsca choć w Monaco pewnie nie będzie miało to takiego znaczenia. Na papierze to 42 vs 80 godzin rezerwy na korzyść nowego mechanizmu. Dziś skończę kilkudniowy test obydwu zegarków więc chętnie napiszę coś bardziej konkretnego. Po pierwszych dwóch dniach noszenia - odchyłka caliber 11 Monaco wynosiła - 10 sek , a nowego werku w Autavii - 0.

Modułowe chrono zazwyczaj własnie zwiększa grubość koperty, w porównaniu do mechanizmu ze zintegrowanym chronografem - projektowanego od początku jako chrono. Chrono modułowe to mechanizm bazowy + dodatkowy moduł chronografu. W przypadku calibre 11/12 to Sellita SW300 + Dubois-Depraz 2008 - ze wszystkimi tego konsekwencjami - czyli wady sellity - opisane np. tutaj (http://zegarkiclub.pl/forum/topic/131462-sellita-sw200-a-rezerwa-chodu-problem/) + problemy z serwisowaniem modułu.

 

Heuer 02 to na papierze mechanizm dużo wyższej klasy, o grubości jedynie 6,5 mm.

 

Wyjątkiem od tej zasady mogą być oczywiście najtańsze, proste i grube chronografy zintegrowane typu Valjoux 7750.

 

 

To juz do pozostałych:

 

A koło kolumnowe to jeszcze osobny temat. Przystępnie opisane działanie chrono z kołem kolumnowym znajdziemy tutaj.

https://ch24.pl/encyklopedia/zegarkowe-komplikacje/chronograf-stoper/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha pytanie o calibre 11 i 12, a wstawiasz link o sw200 zupełnie nie na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa zegarki w podobnym wieku między 1-2 lata. TH Monaco calibre 11 ( czyli SW 300-1 w wersji Top z modułem DD) vs TH Autavia ( własny caliber znany od 2013 - obecnie określany jako Heuer 02) .

Test w warunkach praktycznych - dwa zegarki na nadgarstkach równocześnie ( ave Diego ;-) , cykl mieszany indoor/outdoor. Nie zdejmowane do snu. Noszone 2 dni - po jednym dniu na prawej i lewej na zmianę.

Po 48 godzinach dokręcone i odłożone do pudełka ( na poduszki) .

Odchyłki obserwowane od rozoczęcia testu ( te godziny od testu są mniej więcej plus minus 1 ) bez użycia aplikacji

Po 24 godzinach M + 7 s, A 0 s

Po 48 godzinach M + 10 s A 0 s

Po 72 godzinach ( zegarki od 24 godzin odłożone ) M + 12 s A (- 5 )s

Po 96 godzinach M - zatrzymał się wcześniej :-(, A (- 10 )s

Po 120 godzinach M - odpoczywa, A (- 15 )s

Monaco zatrzymało się po 47 godzinach i 24 min od dokręcania ( vs 40 lub 42 deklarowanej rezerwy)

Autavia zatrzymała się po 89 godzinach 57 min od dokręcania ( vs 75 lub 80 deklarowanej rezerwy)

Chrono nie testowałem bo właściwie nie używam.

Test zrobiłem ale nic w praktyce on dla mnie nie zmienia. Teoretycznie Monaco wypadło w nim nieco gorzej ( przynajmniej w fazie noszenia zegarków) ale i tak nie zamieniłbym tego mechanizmu na inny bo lubię historyczne ułożenie koronek podobnie jak i tę konkretną tarczę.

Autavia mile mnie zaskoczyła precyzją w czasie noszenia i mniej tempem jej utraty po odłożeniu. Testu nie będę powtarzał bo śmiertelnie mnie znudził ;-)

post-55792-0-91731900-1578166944_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.