Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Recommended Posts

Pół roku wypadłe z zyciorysu :-) Za dużo kłopotów w robocie i w ogóle. Ten zegarek to Monnin, więc zapewne w całości zrobiony we Francji, nie wiem jeszcze, jaki tam właściwie jest mechanizm, ETA czy coś z Francji. Lata 80. (wtedy Heuer wypuścił pierwsze divery). Średnica 38 mm, taka, jaka mi najbardziej pasuje. Podobno prawie nieużywany.

Uhmmm. W takim razie można dać na Sławkowską? Przeglądał mi kiedyś Carrerę i wszystko wyglądało OK. Widziałem u nich różne marki zegarków więc wnioskuję, że wiedzą co robią.

Swego czasu naprawiali mnóstwo marek. Włącznie z Omegą.

Jeśli ma części to można. Ale na gwarancji już raczej nie.

Sierżant Julian bardzo fajny.

Jak dojdzie zrób koniecznie kilka/kilkanaście fot.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Przeprowadziłem dokładniejszy quest i w tej chwili mogę powiedzieć, że mój (przyszły) zegarek to produkcja szwajcarska z serii 1000 (we Francji produkowano pierwsze wersje serii nazwanej 844). Rozmiar 38 mm odpowiada drugiemu od góry (z czterech rozmiarów produkowanych, największe miały kopertę 42 mm, taką jak cała wcześniejsza seria 844). Będzie to produkcja po 1986, bo od tego roku datuje się logo z dodatkiem TAG. Jednak koperta wygląda na wariant wcześniejszy (sądząc po crownguardach), więc może to być coś pośredniego albo może składak. Mechanizm to będzie na pewno ETA.

Oooo, takiego jeszcze nie widziałam...hmmmmm

Ale, chwilka....Panie, bezel się panu przestawił. Zaraz nastawię, znam się na tym jak nikt.

post-66434-0-03543400-1577912095_thumb.jpg

post-66434-0-37335400-1577912121_thumb.jpg

Edited by souls_hunter

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Ale komuś się udało z tą modliszką! (chyba modliszką :P ). Sprytna bestia, od razu bezel centruje  :lol:

Edited by paul221

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. I jedyn i drugi mechanizm jest moim zdaniem bardzo fajną opcją, popularną i w miarę niezawodna. Masę firm zegarkowych używa tych mechanizmów i się tego nie wstydzi, właśnie jak Tag Heuer i np wyżej pozycjonowany IWC. Moim zdaniem lepsze jest takie podejście niż jakaś minimalna zmiana w mechanizmie i krzyk, że to od razu in-house Miałem 3 zegarki na SW (Tag Heuer, JeanRichard, Frederique Constant) i każdy był bardzo ok na równym chodzie. Nie widziałem żadnej różnicy między zegarkami z SW a np moim Squale na ETA Top Grade. Jeśli kupisz nowy zegarek, będziesz miał dwuletnią gwarancje, jakby coś miało wyjść to w tym okresie wyjdzie, naprawia Ci i nadal będziesz miał fajny zegarek. Wiadomo, to moje zdanie i podejście, zrobisz jak uważasz

Tylko jest duża różnica między mechanizmem stosowanym przez iwc, a taga. Pisałem o tym np. tutaj:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/179260-longines-hydroconquest-automatic/page-3?hl=iwc&do=findComment&comment=2630944

Dołączam do fanów Taga. Mój TAG Heuer Carrera Calibre 5 Day Date z białą tarczą to miłość od pierwszego wejrzenia i mój podstawowy zegarek na codzień.

Mój egzemplarz napędza Sellita SW240 (26 jewels), tak przynajmniej wyczytałem na mechaniźmie.

Czy ktoś się orientuje którą wersję "wyposażenia" Sellity wkładają do Tag'a?

Tylko jest duża różnica między mechanizmem stosowanym przez iwc, a taga. Pisałem o tym np. tutaj:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/179260-longines-hydroconquest-automatic/page-3?hl=iwc&do=findComment&comment=2630944

Poza  negowaniem TH z selitta i  zachwycaniem  się  duzo drozszym IWC rowniez z sellita , nic konkretnego nie napisałes . Subiektywne odczucia tak jak sie rozwodzisz na tym, ze  auta  katalogowe drogie sprzedawane są taniej :D

Poza  negowaniem TH z selitta i  zachwycaniem  się  duzo drozszym IWC rowniez z sellita , nic konkretnego nie napisałes . Subiektywne odczucia tak jak sie rozwodzisz na tym, ze  auta  katalogowe drogie sprzedawane są taniej :D

wygląda na to, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi :). Trudno. Wykazałem pewne różnice, a Ty piszesz o jakiś zachwytach nad IWC. Za tą marką też nie przepadam jakoś specjalnie.

wygląda na to, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi :). Trudno. Wykazałem pewne różnice, a Ty piszesz o jakiś zachwytach nad IWC. Za tą marką też nie przepadam jakoś specjalnie.

Moge napisac to samo ze nie zrozumiałeś  hehe. Koledzy już tam odpowiedzieli także nie rozpisujac się a cytujac. Jakie znaczenie ma wyglad mechanizmu skoro dekiel jest w całości i mechanizmu nie widać ;).    Druga sprawa ,  calibre 5  czyli sellita w TH chodzi jak chronometr,a nim nie jest,  odchyłki  sa na poziomie  trzy, cztery sekundy/dobe.  Dla wielu osob w tym dla mnie, jest to bardzo dobry wynik. pzdr

Witam szanownych państwa, czy orientujecie się może ile takowy zegareczek może być (mniej-więcej) wart?

Zegarek otrzymałem od ojca, który pracuje przy renowacji starych hoteli, znalazł go gdzieś na stryszku.

Chciałbym go sprzedać, ponieważ nie leży w moim guście i go nie potrzebuję.

Podsyłam kilka zdjęć.

Tag Heuer Calibre 36, nr. CN111B.BA0337

Myślę, że jego stan oddają zdjęcia.

Życzę miłego dnia i z góry dziękuję za pomoc.

Witam szanownych państwa, czy orientujecie się może ile takowy zegareczek może być (mniej-więcej) wart?

Zegarek otrzymałem od ojca, który pracuje przy renowacji starych hoteli, znalazł go gdzieś na stryszku.

Podsyłam kilka zdjęć.

Odsyłam kolegę do lektury regulaminu.

Odsyłam kolegę do lektury regulaminu.

Ponadto to nawet nie tag heuer tylko szrot...

Edited by StaryWilk

Moge napisac to samo ze nie zrozumiałeś hehe. Koledzy już tam odpowiedzieli także nie rozpisujac się a cytujac. Jakie znaczenie ma wyglad mechanizmu skoro dekiel jest w całości i mechanizmu nie widać ;) Druga sprawa , calibre 5 czyli sellita w TH chodzi jak chronometr,a nim nie jest, odchyłki sa na poziomie trzy, cztery sekundy/dobe. Dla wielu osob w tym dla mnie, jest to bardzo dobry wynik. pzdr

Spoko. Peace.

Iwc i tudor też daje pełny dekiel i mechanizm "w wyższym standardzie".

Chronometr to nie tylko lepsza regulacja i dekoracje, ale inne, niektóre elementy mechanizmu - lepszej jakości.

Podsyłam kilka zdjęć.

Jest wart zero złotych.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Spoko. Peace.

Iwc i tudor też daje pełny dekiel i mechanizm "w wyższym standardzie".

Chronometr to nie tylko lepsza regulacja i dekoracje, ale inne, niektóre elementy mechanizmu - lepszej jakości.

Jest ok :).   Okazuje sie, ze calibre5 / sellita w th to trafione rozwiazanie z odchylkami +3s/d, a dla porownania christopher ward trident c60 rowniez z sellita robil +15s/d i wysłałem na regulacje do uk. Po powrocie było lepiej, ale nie zblizyl sie do th.  Oba  zegarki od nowości. 

Mam tridenta mk2 i odchyłki nie przekraczają +4s na dobę. Tak więc nie generalizujmy. To ten sam mechanizm.

Edited by WielkiKlocek

Odchyłka sellity w chw 15s/d nie była odosobnionym przypadkiem  biorac pod uwage to co pisali ludzie na forum chw, gdzie pojawiało się info  o odchyłach dobowych w granicach 13-15s ( przed regulacją) i było to rozczarowujące.   Byly rownież podawane wartości 21 czy 30 s dla sellity i rowniez 2-3 s dla tridenta  gmt  eta 2893-2  .   Trzeba tez zaznaczyć, że   chw zachowywał sie bardzo profesjonalnie i zwracał koszty wysylki do uk mimo, ze   ww odchylenia  miecily sie w  dobowej normie podawanej przez chw ( +/-20s/d). 

czy nie ma być tak że co kilka,kilkanaście dni zdejmuje ulubionego zegarka , nastawia go , podziwia tego dzieła sztuki i zakłada go z powrotem..? no i wtedy czy +5 czy +10 to większego znaczenia nie ma.., ważne że się jest zakochanym z swoim zegarku..romantyczny co.. ?