Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Recommended Posts

A powiedzcie mi czy to jest skaza czy carrera tak ma, koło napisU TACHYMETRE WIDAwidac ząbki. I sam nie wiem czy zakupiłem z wadą czy tak jest.

Ja w tym miejscu mam tylko wypolerowana stal, żadnego ząbkowania.

ja mam carrere z niebieska tarcza z tego roku i tez nie mam zadnego zabkowania

@eldorado fajny nabytek, a  sprawdz po numerze referencji  jak to wygląda w innych egzemplarzach.

Marketing ;).

dokladnie - jak powiesz eta lub sellita a tam jest sellita to nadal mowiles prawde, zreszta Tag Heuer tez pisze eta lub sellita wiec w kruku zawsze moga Ci pokazac katalog TH i wytlumacza sie ze pisza to co podaje producent

nie rozumiem. Lepiej jak powiedzą że eta niż caliber czy odwrotnie  ???????????????

Post wyzej napisane było że zaprzestali uzywania ety

Edited by WielkiKlocek

https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-formula-1-52

To chyba w kruku się nie znają bo jak byk jest eta albo selita

tutaj masz zrzuty z "TH Trade Catalogue 2018-2019"

Ten katalog mozna sciagnac z oficjalnej strony TH

nie rozumiem. Lepiej jak powiedzą że eta niż caliber czy odwrotnie ???????????????

TH uzywa Caliber + numer do opisania mechanizmu

w ramach tego samego mechanizmu np Caliber 5 moze byc eta lub sellita

a tak wogole - czesc osob uwaza ze eta jest lepsza od sellity (ja do nich naleze) a czesc ze sellita jest lepsza od ety...

na Twoim miejscu skupilbym sie na tym czy rzeczywiscie chcesz ten zegarek i jezeli tak to bym go bral i nie przejmowalbym sie jaki tam jest mechanizm - oba sa ok i w zaleznosci od szczescia/pecha moga byc bezawaryjne lub moga sie psuc (w takim przypadku masz gwatancje)

post-93155-0-90750700-1577649509_thumb.jpg

post-93155-0-96125600-1577649521_thumb.jpg

Edited by adam78

Gratuluje! Świetny wybór!

Akurat jestem przeciwnego zdania. 1319 szt. dostępnych od reki na chrono24 o czymś świadczy. Była tutaj już mała "wojenka" w związku z moim poglądem ale zlewam to. Moim zdaniem najbardziej "oklepany" model TH, ale co kto lubi. Jeden Martyniuka, inny Pavarottiego.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Nie liczyłbym na to ze będzie to eta.O tym juz byla mowa, eta to cześć swatch group, która ogranicza sprzedaż mechanizmów poza grupę. Dlatego tez TH (inne marki rowniez) nie mając ety, stosuja sellitę.

Dziękuję . Teraz wszystko jasne. Muszę się zastanowić bo kupować zwykłą etę bądz sw za 7000 to chyba lekka przesada.

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. I jedyn i drugi mechanizm jest moim zdaniem bardzo fajną opcją, popularną i w miarę niezawodna. Masę firm zegarkowych używa tych mechanizmów i się tego nie wstydzi, właśnie jak Tag Heuer i np wyżej pozycjonowany IWC. Moim zdaniem lepsze jest takie podejście niż jakaś minimalna zmiana w mechanizmie i krzyk, że to od razu in-house Miałem 3 zegarki na SW (Tag Heuer, JeanRichard, Frederique Constant) i każdy był bardzo ok na równym chodzie. Nie widziałem żadnej różnicy między zegarkami z SW a np moim Squale na ETA Top Grade. Jeśli kupisz nowy zegarek, będziesz miał dwuletnią gwarancje, jakby coś miało wyjść to w tym okresie wyjdzie, naprawia Ci i nadal będziesz miał fajny zegarek. Wiadomo, to moje zdanie i podejście, zrobisz jak uważasz

Dziękuję . Teraz wszystko jasne. Muszę się zastanowić bo kupować zwykłą etę bądz sw za 7000 to chyba lekka przesada.

Moim zdaniem zegarek to nie tylko mechanizm..

Nawet jak coś Ci padnie, to prawie majster to ogarnie. A in-house to już tylko autoryzowany serwis, inne koszty a i bardzo często długi czas oczekiwania.

Ale każdy robi jak woli.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Akurat jestem przeciwnego zdania. 1319 szt. dostępnych od reki na chrono24 o czymś świadczy. Była tutaj już mała "wojenka" w związku z moim poglądem ale zlewam to. Moim zdaniem najbardziej "oklepany" model TH, ale co kto lubi. Jeden Martyniuka, inny Pavarottiego.

+1 :)

Niedawno pokazywałem jak chodzi Calibre7, teraz pora na Calibre5.

post-92718-0-06228700-1577707859_thumb.jpg

Zegarek zdecydowanie gorzej znosi stan odpoczynku. Noszony robi około 0 s/d. Ja niestety noszę go raz na parę dni. W pozycji 12up ma najgorzej - wtedy potrafi i ponad 10s/d przyspieszyć.

W środku stawiam, że Sellita ale nie otwierałem.

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

TH Monaco Heuer02 , serwis tego konkretnego modelu tylko w Szwajcarii ! reszta zegarków Monaco w PL , koszt serwisu ok 2200zł , koszt szyby z wymianą ok. 1100zł

TH Monaco Heuer02 , serwis tego konkretnego modelu tylko w Szwajcarii ! reszta zegarków Monaco w PL , koszt serwisu ok 2200zł , koszt szyby z wymianą ok. 1100zł

Parafrazując - jesli chce się mieć zegarek, trzeba mieć i na zegarek. Proste.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Bardziej mnie martwi to że Monaco Heuer 02 jest serwisowana tylko w Szwajcarii ! , trochę słabo jeśli chodzi o czas naprawy czy okresowego serwisowania.. nie mówiąc o dodatkowe koszty z tym związane , bo sumy które podałem dotyczą Monaco na innych werkach, serwisowanych w PL . chyba napiszę email do TH z zapytaniem czemu taka decyzja odnośnie serwisowania Monaco Heuer 02.. oraz ciekaw jestem czy Autavia Heuer 02 nie ma tego samego problemu z serwisem ?

Edited by Krakus1

Bardziej mnie martwi to że Monaco Heuer 02 jest serwisowana tylko w Szwajcarii ! , trochę słabo jeśli chodzi o czas naprawy czy okresowego serwisowania.. nie mówiąc o dodatkowe koszty z tym związane , bo sumy które podałem dotyczą Monaco na innych werkach, serwisowanych w PL . chyba napiszę email do TH z zapytaniem czemu taka decyzja odnośnie serwisowania Monaco Heuer 02.. oraz ciekaw jestem czy Autavia Heuer 02 nie ma tego samego problemu z serwisem ?

Żeby nie ciągnąć jałowej dyskusji w nieskończoność tak zapytam mimochodem niejako. Kolega z Krakowa? Jeśli tak, to by wiele tłumaczyło?

Krakus1 pisałem kiedyś o serwisie mojego byłego Monaco przez obecnego właściciela.

Dramatyczny jest serwis w Krakowie.

Dramatyczny jest serwis w Krakowie.

Strojnego na Sławkowskiej? W takim razie gdzie serwisować w Krakowie?

Nie.

Jedyny serwis autoryzowany Taga jest w Krakowie. TRUFEY.

Nie.

Jedyny serwis autoryzowany Taga jest w Krakowie. TRUFEY.

Uhmmm. W takim razie można dać na Sławkowską? Przeglądał mi kiedyś Carrerę i wszystko wyglądało OK. Widziałem u nich różne marki zegarków więc wnioskuję, że wiedzą co robią.

Muszę się przyznać. Dzisiaj dokonałem tego kroku i przeszedłem do stajni TAG Heuer. Zrezygnowałem póki co z mojego Tudora BB58 i zdecydowałem się na wczesny diver automatyczny TAG Heuer w kopercie Monnin. Podobają mi się przedmioty mało ograne, z pewną historią. Zegarek jeszcze do mnie nie doszedł, czekam na przesyłkę. Wygląda mniej więcej tak (obrazek z netu):

post-106853-0-34359100-1577741042.jpg

Poza tym z czasów, kiedy pisałem wątek o nawiązaniach różnych firm do wczesnej formy Submarinera, spodobała mi się szczególnie ta wariacja, z czasów, kiedy Heuer jeszcze nie wypracował własnego stylu zegarków nurkowych.

Edited by Sierżant Julian

Muszę się przyznać. Dzisiaj dokonałem tego kroku i przeszedłem do stajni TAG Heuer. Zrezygnowałem póki co z mojego Tudora BB58 i zdecydowałem się na wczesny diver automatyczny TAG Heuer w kopercie Monnin. Podobają mi się przedmioty mało ograne, z pewną historią. Zegarek jeszcze do mnie nie doszedł, czekam na przesyłkę. Wygląda mniej więcej tak (obrazek z netu):

attachicon.gifTAG heuer.jpg

Poza tym z czasów, kiedy pisałem wątek o nawiązaniach różnych firm do wczesnej formy Submarinera, spodobała mi się szczególnie ta wariacja, z czasów, kiedy Heuer jeszcze nie wypracował własnego stylu zegarków nurkowych.

Julian, gdzie żeś był tyle czasu?

A ten diver od TH bardzo fajny. Powiedz o nim coś więcej...