Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Sportowy zegarek kompletny. Nic mu nie brakuje, absolutnie nic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wykonania i ogólnie wyglądu super. Z mojego subiektywnego punktu widzenia nie przepadam za skalą minutową na indeksach. Wolę, gdy jest to skala godzinna, albo same nałożone "kreski". Poza tym, również na żywo, to bardzo fajny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Krzychu, to przejedź się ostro z takim zegarkiem lub praktycznie każdym mechanicznym po wybojach rowerem i zobaczysz jaki on jest sportowo kompletny.

Sportowo niemal kompletny jest mój Senna, zresztą taka była podstawowa geneza jego zakupu.

 

rmak, jak dla mnie w tym zegarku skala minutowa/sekundowa to swoiste określenie priorytetu pomiaru, stawiające wyżej pomiary stopera nad pomiarem czasu głównego. Dla mnie to dodatkowe podkreślenie sportowego charakteru zegarka. Niczym samochód sportowy gdzie centralnie mamy obrotomierz a prędkościomierz jest z boku.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 1887 to ten model i jego zapięcie które moim skromnym zdaniem ociera się o doskonałość, ale mogę być nieobiektywny :P  Dla mnie jak Carrera to tylko na bransolecie, ale to oczywiście kwestia gustu.

Sama tarcza nie jest może tak 3D jak ta Carrera Konrada, ale i tak uwielbiam ten zegarek. No a sama fota Konrada... Jeżeli Ty to zdjęcie robiłeś to szacun :)

 

 

post-83224-0-18670900-1457212970.jpg

post-83224-0-62580000-1457213147_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem tak zdolnym fotografem jak Konrad ale u mnie ten efekt 3D również wyrywa z butów.

 

A co do zapięcia bransolety to jakościowo jest rzeczywiście bez zastrzeżeń ale do doskonałości zdecydowanie brakuje jej mikroregulacji. Którą to posiada np. kosztująca niemal tyle samo Omega Speedmaster Mark.

post-68982-0-92785700-1457213694_thumb.jpg


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 1887 to ten model i jego zapięcie które moim skromnym zdaniem ociera się o doskonałość, ale mogę być nieobiektywny :P  Dla mnie jak Carrera to tylko na bransolecie, ale to oczywiście kwestia gustu.

Sama tarcza nie jest może tak 3D jak ta Carrera Konrada, ale i tak uwielbiam ten zegarek. No a sama fota Konrada... Jeżeli Ty to zdjęcie robiłeś to szacun :)

Na bransolecie jest super, ale pasek Filipa też robi robotę - planuję nosić naprzemiennie :)

Fotka, jak fotka - po prostu model przystojny, ale dzięki :D

 

Ja nie jestem tak zdolnym fotografem jak Konrad ale u mnie ten efekt 3D również wyrywa z butów.

 

A co do zapięcia bransolety to jakościowo jest rzeczywiście bez zastrzeżeń ale do doskonałości zdecydowanie brakuje jej mikroregulacji. Którą to posiada np. kosztująca niemal tyle samo Omega Speedmaster Mark.

Zgadzam się - brak mikroregulacji to jeden z nielicznych minusów. Trzeba dobrze odliczyć ogniwa podczas skracania na mniejsze nadgarstki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, to przejedź się ostro z takim zegarkiem lub praktycznie każdym mechanicznym po wybojach rowerem i zobaczysz jaki on jest sportowo kompletny.

Sportowo niemal kompletny jest mój Senna, zresztą taka była podstawowa geneza jego zakupu.

 

rmak, jak dla mnie w tym zegarku skala minutowa/sekundowa to swoiste określenie priorytetu pomiaru, stawiające wyżej pomiary stopera nad pomiarem czasu głównego. Dla mnie to dodatkowe podkreślenie sportowego charakteru zegarka. Niczym samochód sportowy gdzie centralnie mamy obrotomierz a prędkościomierz jest z boku.

 

 

Ja wiem że żaden mechanik, przynajmniej  w teorii, nie nadaje się do takiego traktowania. Jednak w praktyce, co prawda nie rowerem po wertepach ale chopperem jeździłem w mechaniku i nic mu się nie stało. 

Ale nie o tym chciałem. Druga część Twojego cytatu idealnie oddaje sens mojej wypowiedzi w kontekście ,,kompletnego zegarka sportowego" czyli jak napisałeś stawiającego wyżej funkcje stopera od pomiaru czasu. Właśnie te indeksy minutowe to jest ten smaczek. To nie ma być zegarek do uprawiania w nim sportu tylko do pomiaru czasu sportowców.

Idealnie to ująłeś i nie mam nic więcej do dodania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popapatrz na moją "sportową' Omegę, tzw zegarek dla 'szybkich i wscie..."

post-48316-0-82107900-1457224330_thumb.jpg

Sport bywa rózny, Tagi są do samochodu, tu idealnie pasują...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zapiecia w tagach to najtansze modele seiko czy orienta maja duzo lepsze.

No nie przesadzajmy:) Właśnie w tanim Seiko za 500 zł spotkałem zapięcie które określiłbym jako porównywalne. A już np w Tissot'cie PRC200 za niewiele ponad 1000 zł - zapięcie robi lepsze wrażenie.

Z drugiej strony Seiko Marinemaster które jest droższe od tego Heuera - ma zapięcie równie tandetne. Nie mówiąc o Rolexie z pięciocyfrowym numerem referencyjnym. Tak więc zapięcie to zdecydowanie najsłabszy punkt Senny ale nie ma sensu generować w tej intencji jakiejś wielkiej gównoburzy.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super inicjatywa ze strony TH z tym głosowaniem.

Ja waham się pomiędzy nr-ami 1 i 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden. Kształt koperty zbyt podobny do niektórych wersji Carrery. Niech lepiej reaktywują wersję z koperta w kształcie beczki.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę pochwalić mechanizm 1887 w moim egzemplarzu, bo chyba się w końcu 'dotarł'. Kiedy go kupowałem robił średnio +7s na dobę, natomiast w ciągu ostatniego tygodnia zaobserwowałem wyraźną poprawę na ok. + 2 s. Werk ciągle pracuje, bo albo leży na nadgarstku albo kręci się w rotomacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę pochwalić mechanizm 1887 w moim egzemplarzu, bo chyba się w końcu 'dotarł'. Kiedy go kupowałem robił średnio +7s na dobę, natomiast w ciągu ostatniego tygodnia zaobserwowałem wyraźną poprawę na ok. + 2 s. Werk ciągle pracuje, bo albo leży na nadgarstku albo kręci się w rotomacie.

Brawo ty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos powyższego: Czy każdy z Was posługuje się jakąś własną metodą wyznaczania dokładności zegarka ? Używacie do tego "zewnętrznych" urządzeń elektronicznych, korzystacie z zegara atomowego ? Czy jest jakaś jednolita metoda która jest sprawdzona i polecana przez szerokie gremium ?

Nigdy się w to nie bawiłem, ale w przypadku mojego 1887 musiałbym chyba użyć chronografu bo wskaźnikiem sukundowym w tym zegarku trudno by było oszacować "na oko" ile tych sekund się rozjeżdża...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię programem Watch Check, który jest dostępny w sklepie play (android).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek do pracy.

post-68982-0-37465700-1458317862_thumb.jpg


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę mi się podoba! Więcej fotek poproszę, chciałbym pozazdrościć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was mierzył  Tag Heuer Carrera Calibre HEUER 01 Automatic Chronograph 45mm?

Ew. widział gdzieś w PL?

 

 Jakimś cudem umknął mi ten czasomierz i kiedy przypadkiem wpadłem na niego kilka dni temu w sieci, to na tyle mnie zaciekawił, że brałbym...  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę mi się podoba! Więcej fotek poproszę, chciałbym pozazdrościć.

Poproszę o cierpliwość bo program w telefonie niszczy każde zdjęcie. Muszę do komputera się dostać.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was mierzył  Tag Heuer Carrera Calibre HEUER 01 Automatic Chronograph 45mm?

Ew. widział gdzieś w PL?

 

 Jakimś cudem umknął mi ten czasomierz i kiedy przypadkiem wpadłem na niego kilka dni temu w sieci, to na tyle mnie zaciekawił, że brałbym...  :wub:

 

Nie widziałem i nie mierzyłem, natomiast wg. danych na stronie Kruka jest dostępny w Poznaniu w Starym Browarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.