Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Recommended Posts

Coś czuję, że zostanie na dłużej :)

PS

Ma ktoś z Was może czapeczkę na sprzedaż? :P

805157f7a72906d902f4acc31d52c740.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam Panowie pytanie przymierzam sie do zakupu tag heuer carrera calibre 16 w rozmiarze 43mm jaka cena bedzie odpowiednia za ten zegarek na rynku wtornym jak i pierwotnym? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Witam Panowie pytanie przymierzam sie do zakupu tag heuer carrera calibre 16 w rozmiarze 43mm jaka cena bedzie odpowiednia za ten zegarek na rynku wtornym jak i pierwotnym? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Obie ceny są szeroko dostępne w internecie.

Nowe choćby tu https://www.jomashop.com/tag-heuer.html

uzywane tu https://www.chrono24.com/tagheuer/index.htm

Nie ma za co.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Witam dziękuje za odpowiedz obie strony są mi znane lecz zastanawiam się z doświadczeń użytkowników forum ile płaciliście za ten model mam ofertę na 12000zl za nowy i zastanawiam się czy to dobra cena a pytanie o rynek wtórny wynikło z ciekawości ile calibre 16 jest warte w praktyce na rynku wtórnym za ile te zegarki w praktyce się sprzedaja

Np w Kruku  20 % rabatu  na nową Carrerę jest realne.

W praktyce na rynku wtornym ponizej 10k.

Jeszcze jedno pytanie czym różni się carrera calibre 16 od calibre 1887 domyślam się ze chodzi o mechanizm jeśli tak to jakie są różnice, calibre 1887 to poprzednio montowany mechanizm w carrera? Dodam ze jest początkującym w świecie czasomierzy wiec proszę o wyrozumiałość z góry dziękuje za odpowiedzi.

Jeszcze jedno pytanie czym różni się carrera calibre 16 od calibre 1887 domyślam się ze chodzi o mechanizm jeśli tak to jakie są różnice, calibre 1887 to poprzednio montowany mechanizm w carrera? Dodam ze jest początkującym w świecie czasomierzy wiec proszę o wyrozumiałość z góry dziękuje za odpowiedzi.

Tu masz linki do opisów obu werków :

https://ch24.pl/test-tag-heuer-carrera-1887/

https://ch24.pl/tag-heuer-carrera-calibre-16-w-odswiezonej-wersji-cena/

https://ch24.pl/tag-heuer-carrera-calibre-16-day-date/

Edited by Teufel26

wolałbym na 1887 

a czy mógłbyś to jakoś uzasadnić? Tak jak mówiłem jestem początkujący.

Kolega lubi japońskie mechanizmy  :) 

W skrócie; mechanizm; TH 1887 kupił licencje od Seiko i szpanował że to ich własny in-house, świat zegarmistrzowski obśmiał ich  :o  :lol: 

"Tag Heuer’s pseudo in-house caliber 1887 automatic movement found in a Carrera model CAR2012-0. 39 Jewels, Swiss made. Based off a Seiko TC78 movement or 6S37. The rotor is engraved with “TAG Heuer — Calibre 1887 Swiss Made”."

https://calibercorner.com/tag-heuer-caliber-1887/

https://forums.watchuseek.com/f2/tag-heuer-shamed-into-admitting-manufacture-cal-1887-bought-seiko-336032.html

Z 1887 to się zastanów, miałem Carrerę z tym mechanizmem i miał on dość irytującą wadę - po zatrzymaniu wskazówki stopera i jej ponownym uruchomieniu, lub po wyzerowaniu minimalnie do przodu przesuwała się wskazówka minutowa.

Przy częstym używaniu stopera trzeba było korygować czas. Może nie dyskwalifikowało to zegarka jako całości, ale było wkurzające. W cal. 16 to nie występuje.

Nie była to też raczej wada tego konkretnego egzemplarza, pamiętam, że inny forumowicz potwierdził mi, że miał tak samo.

Mozna wpisać na gorze strony w wyszukiwarkę     calibre 16 vs calibre 1887      i  pokażą się wyniki w tym temacie 

(link z wyszukiwania  po wklejeniu i kliknieciu pokazuje błąd)

Cal 16 będzie tańszy w naprawie, a co wybrac to indywidualna ocena. 

Ja bez zastanowienia brałbym 16.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Ja ten dylemat mam za sobą. Mój wybór padł na caliber 16, wiele postów i recenzji przeczytałem przed podjęciem decyzji. Ostatecznie przekonał mnie fakt łatwiejszego i bardziej dostępnego serwisu.

Świetnie dziękuje panowie za pomoc, myśle ze również zdecyduje się na calibre 16 ps. Gdzie zaopatrujecie się w zegarki chrono24 to dobre miejsce czy sa lepsze?

Edited by domolek

Np. nasz bazar.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Świetnie dziękuje panowie za pomoc, myśle ze również zdecyduje się na calibre 16 ps. Gdzie zaopatrujecie się w zegarki chrono24 to dobre miejsce czy sa lepsze?

Na "chrono24" znalazłem sporo ciekawych ofert, mimo dobrych opinii o sprzedawcy, zagłębiałem się zawsze w opiniach spoza chrono i ostatecznie decydowałem się na zakup w stacjonarnym butiku.

Nie twierdze ze na chrono są tylko oszusci, ale często oferowane są zegarki, których tak naprawdę sprzedawcy nie maja fizycznie w posiadaniu. Nie zawsze ma się tez pełną gwarancje.

Jeśli chodzi o mojego Tag-a, to mi akurat udało się uzyskać 18% rabatu. Za to cala otoczka zakupu, rozmowa ze sprzedawca, emocje podczas przymiarek i ostatecznie dopasowanie wszystkich parametrów dają sporo radości.

Jeśli chodzi o używkę, to faktycznie na naszym forum w dziale "Sprzedam" czy "Oferty sprzedawców profesjonalnych" często pojawiają się ciekawe oferty.

Na "chrono24" znalazłem sporo ciekawych ofert, mimo dobrych opinii o sprzedawcy, zagłębiałem się zawsze w opiniach spoza chrono i ostatecznie decydowałem się na zakup w stacjonarnym butiku.

Nie twierdze ze na chrono są tylko oszusci, ale często oferowane są zegarki, których tak naprawdę sprzedawcy nie maja fizycznie w posiadaniu. Nie zawsze ma się tez pełną gwarancje.

Jeśli chodzi o mojego Tag-a, to mi akurat udało się uzyskać 18% rabatu. Za to cala otoczka zakupu, rozmowa ze sprzedawca, emocje podczas przymiarek i ostatecznie dopasowanie wszystkich parametrów dają sporo radości.

Jeśli chodzi o używkę, to faktycznie na naszym forum w dziale "Sprzedam" czy "Oferty sprzedawców profesjonalnych" często pojawiają się ciekawe oferty.

Rozumiem ale myślisz ze na chrono24 można trafić na podróbkę czy problemem jest tylko dostępność zegarka?

a czy mógłbyś to jakoś uzasadnić? Tak jak mówiłem jestem początkujący.

tak jak ktoś wspomniał wcześniej wolę japońską konstrukcje 

mechanizm nowszej generacji.

cytat "7750 - to super wół roboczy i niezawodny werk, ale już bardzo stary konstrukcyjnie"

cytat " jeżeli masz kupować Taga to szukaj na 1887,ma on jeden minus - koszty serwisu idące w 1500 zł. Jednak serwis ten jest rzadszy niż w przypadku 7750, a kultura pracy mechanizmu jest o niebo lepsza."

​kilka wcześniejszych opinii z forum -jak sam wodzisz zdania są podzielone :) 

Dobra myślałem, że sobie poradzę ale temat mnie przerósł.

A raczej mnogość pasków.

Więc krótko szukam paska dla tego "jegomościa". (typ rally i kroko - wszelkie zwierzęce motywy odpada)

Kolor i właśnie jaki ? Może ktoś ma zdjęcia na pasku koniecznie skóra. Z góry dzięki za wszelkie propozycje.

W internecie zdjęć na pasku jak papieru toaletowego w sklepie.

post-75380-0-46599800-1584449647_thumb.jpg