Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Recommended Posts

Faktycznie musisz ich nie lubić bl

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Zwykła pomyłka Tapatalk :)

Lubię stare wersje, które po odjęciu loga rozpoznałbyś w okamgnieniu. Z nowym wypustem byłoby to dużo trudniejsze.

Zastanawiam się, dlaczego Tag Heuer, nie zdecydował się na zastosowanie mikroregulacji tej bransolety.
Dziś skróciłem ją o jedno ogniwo, to najkrótsze. Duża poprawa komfortu.60629803a9e3e2cf7c64d77976238d95.plist

Może nie wszystkie zegarki Tag Heuer czy Heuer mają mikroregulację. Moja F1 na przykład ma, ale Link i Aquagraph też nie. Tak że ten... nie wiem czym to jest podyktowane.

Edited by souls_hunter

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Zrobienie mikroregulacji na tego typu zapięciu jak w Carrera nie wydaje się wcale proste. Z reguły mikroregulacja ma klamrę, w którą wsuwane jest ogniwo bransolety. Z zewnątrz widać tylko klamrę. Przy takim zapięciu jak w Carrera tak się nie da. W tego typu tylko dwustronnym też nie.

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Nie dam sobie nic uciąć, ale chyba któryś z producentów ma zapięcie dwustronne z mikroregulacją.  

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Bransoleta w AR nie ma mikro regulacji, ale  za to guma  AR ma  regulowane, przesuwane  zapięcie motylkowe . Takie samo kapitalne zapięcie  paska ma np Monaco czy też Carrera chrono. Nie można mieć wszystkiego :D. 

W dniu 28.09.2020 o 22:15, Dorian06 napisał:

Nie dam sobie nic uciąć, ale chyba któryś z producentów ma zapięcie dwustronne z mikroregulacją.  

VC i nie mówię tu o pasującym do gumy i skóry motylku bo to oczywiste ale o bransolecie. Do 4 mm regulacji ma zapięciu.

1 minutę temu, desmo napisał:

VC i nie mówię tu o pasującym do gumy i skóry motylku bo to oczywiste ale o bransolecie. Do 4 mm regulacji ma zapięciu.

Ale ponoć ta regulacja ma defekt - sama się luzuje (rozsuwa) na ręce.

16 godzin temu, rafi87 napisał:

Bransoleta w AR nie ma mikro regulacji, ale  za to guma  AR ma  regulowane, przesuwane  zapięcie motylkowe . Takie samo kapitalne zapięcie  paska ma np Monaco czy też Carrera chrono. Nie można mieć wszystkiego :D. 

W moim AR była mikroregulacja. Bodajże 4 dziurki. Taka "standartowa". 

9 godzin temu, desmo napisał:

Dokładnie o nim pisałem. 

6 godzin temu, Dorian06 napisał:

W moim AR była mikroregulacja. Bodajże 4 dziurki. Taka "standartowa". 

W moim była możliwość zwiekszenia  bransolety w ten sposob , tak jakby ktoś przykładowo pływał z pianką i chwilowo potrzebował dłuzszej branosolety. Pogladowe foto pierwsze z netu 

bran.JPG

-20% na TAGi w Jubitomie.

A cholera zamówiłem wczoraj za -15%, kiepsko z ich strony, że negocjowali ze mną, że niżej nie zejdą a dziś...

DAN HENRY 1972 | Tag Heuer Formula 1 CAZ101K.BA0842

Godzinę temu, MJRegul napisał:

-20% na TAGi w Jubitomie.

A cholera zamówiłem wczoraj za -15%, kiepsko z ich strony, że negocjowali ze mną, że niżej nie zejdą a dziś...

A może ich zapytaj czy nie pozwolą Ci odstąpić od tamtej sprzedaży jak teraz kupisz na nowo? Możliwe, że dla nich sprzedaż to sprzedaż i nie robi im róznicy "do statystyk" te 5%. 

It's not a hobby, it's a sickness.

Hej.
Mam do Was pytanie.
Od dłuższego czasu szukam tego Aquaracera -

https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-aquaracer-117

da6ad295edcf3d3836843334845b7e95.jpg

Rok temu byłem blisko kupienia go od kolegi z forum ale życie napisało inny scenariusz...

Teraz wiem, ze go kupię tylko jest on dostępny jak narazie tylko na chrono a tam niezbyt mogę/chce ogarnąć temat zakupu.
Znalazłem natomiast w miarę podobny model marki ML Aikon.

https://www.apart.pl/zegarki/maurice-lacroix/aikon/6359

75e9ede4e89e24c4e5739f78a5b4e4dd.jpg

Z ciekawości tylko chciałem zapytać czy jesli nie mielibyście możliwości zakupu Taga to czy uderzylibyście w to minimalne podobieństwo i kupili MLa?
A może znacie jakieś modele które jeszcze bardziej mogą odzwierciedlić wygląd tego Taga? A może ktoś ma tego Aquaracera i chciałby sprzedać? :)

1 godzinę temu, MichTheOne napisał:

A może ich zapytaj czy nie pozwolą Ci odstąpić od tamtej sprzedaży jak teraz kupisz na nowo? Możliwe, że dla nich sprzedaż to sprzedaż i nie robi im róznicy "do statystyk" te 5%. 

niestety raty i już o te 5% nie bede walczył 😶 

3 minuty temu, MocnyFull napisał:

Hej.
Mam do Was pytanie.
[...]
A może znacie jakieś modele które jeszcze bardziej mogą odzwierciedlić wygląd tego Taga? A może ktoś ma tego Aquaracera i chciałby sprzedać? :)

W mojej opinii TAG dużo ładniejszy mimo podobieństwa. 

2 godziny temu, MocnyFull napisał:

No bez dwóch zdań ale jak go nigdzie nie ma to co zrobić?

czekać, szukać, nie kupować czegoś czego nie ma się "w sercu" bo później będziesz żałował, tzn takie moje zdanie 

No bez dwóch zdań ale jak go nigdzie nie ma to co zrobić?

Na chrono zakupy są bezpieczne.

Znalazłem referencję której poszukujesz, ale cena mocno nieatrakcyjna:

https://onlineperfumy.pl/zegarek-tag-heuer-way2112ba0928-d14046

A musi być dokładnie ta referencja? Bo jeśli nie to na stronie jubitomu jest ten

https://jubitom.com/zegarki/tag-heuer/aquaracer/zegarek-tag-heuer/way2012ba0927

i wyjdzie Cię po rabacie 8100.

Jak chcesz Taga to nie rezygnuj i nie kupuj ,,zamiennika". Skończy się to tak że wydasz kasę a zadowolenia nie będzie.

Ja wybrałbym Taga bez zastanowienia. 

...
..

Jeśli się zdecydujesz na nigo to koniecznie przymierz. Wymiary w tej kopercie na ręce wyglądają inaczej.

58 minut temu, MJRegul napisał:

czekać, szukać, nie kupować czegoś czego nie ma się "w sercu" bo później będziesz żałował, tzn takie moje zdanie 

Święte słowa dobrodzieju, święte słowa. Ja na swój polowałem bez mała 2 lata i kupiłem właśnie na chrono24. Tak że czekać i polować a nagroda będzie słodka. Takie jest moje zdanie 

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

3 godziny temu, MocnyFull napisał:

Hej.
Mam do Was pytanie.
Od dłuższego czasu szukam tego Aquaracera -

https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-aquaracer-117

da6ad295edcf3d3836843334845b7e95.jpg

Rok temu byłem blisko kupienia go od kolegi z forum ale życie napisało inny scenariusz...

Teraz wiem, ze go kupię tylko jest on dostępny jak narazie tylko na chrono a tam niezbyt mogę/chce ogarnąć temat zakupu.

https://www.apart.pl/zegarki/maurice-lacroix/aikon/6359

75e9ede4e89e24c4e5739f78a5b4e4dd.jpg

Z ciekawości tylko chciałem zapytać czy jesli nie mielibyście możliwości zakupu Taga to czy uderzylibyście w to minimalne podobieństwo i kupili MLa?

widzialem na zywo tego ML - "podobienstwo" do TH o ktorym piszesz jest delikatnie ujmujac  jeszcze mniej uchwytne niz na zdjeciach

oczywiscie o gustach sie nie dyskutuje ale mi sie zwyczajnie nie podobal

ja kupilem swoja carrere na chrono, mam gwarancje TH liczona od daty zakupu (w TH masz gwarancje elektroniczna i latwo to sprawdzic w necie) wiec ja bym sie nie obawial zakupu na chrono i tez nie szukalbym "podobnych" bo sie mozna moooocno rozczarowac