Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ ja wiem. Chodziło mi o to, że w większości pokazujemy tu "homary"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja wiem. Chodziło mi o to, że w większości pokazujemy tu "homary"

Bo też niewiele jest oryginalnych chińczyków w rozsądnym przedziale cenowym. Może niektóre Sea-Gull'e, a reszta to zawsze czyjeś homary, albo odniesienia do klasyki. Co nie jest złe, bo w końcu wszyscy tak robią.


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo też niewiele jest oryginalnych chińczyków w rozsądnym przedziale cenowym. Może niektóre Sea-Gull'e, a reszta to zawsze czyjeś homary, albo odniesienia do klasyki. Co nie jest złe, bo w końcu wszyscy tak robią.

Jest jeszcze Shanghai, Beijing oraz fiyta ta ostatnia ma całkiem ciekawe i oryginalne wzornictwo

 

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Shanghai, Beijing oraz fiyta ta ostatnia ma całkiem ciekawe i oryginalne wzornictwo

 

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk

Ja często szukam klasyki w przystępnych cenach (dlatego np. Debert czy Quangin, czy jakieś sterylne Parnisy), a praktycznie identyczne Seiko czy Citizeny są 3x droższe.


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo też niewiele jest oryginalnych chińczyków w rozsądnym przedziale cenowym. Może niektóre Sea-Gull'e, a reszta to zawsze czyjeś homary, albo odniesienia do klasyki. Co nie jest złe, bo w końcu wszyscy tak robią.

Miałem 2 chińskie zegarki, które niczego nie udawały. Stary Anmiz + nowa Fiyta. Anmiz wpadł za grosze, Fiyta tanio jak na Fiytę, ale i tak chyba wolę ichnie "inspiracje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tu też ten co "nic" :-) nie udaje, nowy nabytek.

post-100967-0-24479600-1545383068_thumb.jpg

post-100967-0-12291000-1545383103_thumb.jpg

post-100967-0-42411600-1545383133_thumb.jpg

post-100967-0-64445400-1545383408_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta może być, tzn nawet jestem pozytywnie zaskoczony, jutro postaram się zrobić lepsze zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam Ryżowcy.

 

"Zarzekała się żaba błota" jak głosi przysłowie i ..... się w moim przypadku przysłowie to sprawdziło. A zarzekałem się, że NIGDY nie splamię się Chinolem.

 

Zawsze urzeczony byłem niemieckim Bauhausem a w szczególności Junghansem i NOMOS-em. Ale jako, że stuknie niedługo 60-tka to kiepsko mi nerki wyceniono i ani 10 tysia nie mam na Junghansa ani 60 tysia na NOMOS-a. Jeden ze znajomych znał moje marzenia i bardzo mi współczując obstukał mi z Państwa Środka takie coś jak:

 

GUANQIN GJ16106 zwany w półświatku Ryżowców "NOMOS Lambda"

 

Stoi toto w automacie na "zacnym" majfrendowym kalibrze PTS Hangzhou 2B00 opartym na stareńkim Seiko 7009 z lat 70-tych.Mechanizm ładnie zdobiony w pasy genewskie. Wskaźnik  reserwy naciągu sprężyny, rezerwa chodu 35 godzin , stop sekunda, dokręcanie koronką. Rozmiar koperty b/k to 43 mm. Koperta ze stali L316. Szkło szafirowe lekko wypukłe. Dekiel oszklony. Koronka sygnowana.  Bransa to piękny stalowy mesh. 

 

Po tej krótkiej prezentacji moja mała dygresja - zegarek zaiste piękny w swojej NOMOS-owo bauhausowej urodzie. Wykonanie bez najmniejszych błędów czy niedoróbek. Punktualność ..... totalna!!! +1 sek/doba !!!!!!!!!!!!! Tak !!!!!+1sek/doba !!! Mam już go tydzień i dodał sobie TYLKO 7 sekund !!! 

 

I TO WSZYSTKO ZA JEDYNE .....300 PLN. 

 

post-99061-0-01022900-1545426599_thumb.jpg

 

post-99061-0-51243600-1545426650_thumb.jpg

 

PS. Gdzieś wyczytałem, że Chinolki potrafią "zapomnieć" nasmarować mechanizmu przed włożeniem go do koperty. To prawda? Zalecacie wizytę u Majstra pomimo, iż to nowy zegarek?

Edytowane przez Perkoz1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezent spod choinki:

attachicon.gifIMG_0296.jpg

Chiński nurek w wersji premium.

Jak z lumą i WR?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goście wyjadą będę miał czas wreszcie się mu dobrze przyjrzeć. Oczywiście podzielę się wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

...

Edytowane przez Spatz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy znajdzie się jakiś dobry "homar" SMP 300? Najlepiej z tą "falistą" tarcza  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

A ja bym kupił używanego "Parnisa" z Getat :)

 

Nie ma Parnisów z getat. Mam radiomira Getat. Chcesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

...

Edytowane przez Spatz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy znajdzie się jakiś dobry "homar" SMP 300? Najlepiej z tą "falistą" tarcza  :)

Jest Sekaro, Ali wyświetla jeszcze odnośniki do produktów marki Age Girl, ale na WUSie ostrzegali kiedyś, że do klientów docierają zegarki z fałszywymi znakami towarowymi, że tak powiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Parnisów z getat. Mam radiomira Getat. Chcesz?

Dlatego napisałem w cudzysłowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U u mnie jeszcze taki "homar" zawitał z miyota w środku i szafirkiem z zewnątrz. Jakościowo bardzo fajnie wykonany, pasek tylko najgorszy z tego zestawu, pewnie do wymianki.

post-100967-0-58886000-1545940265_thumb.jpg

post-100967-0-11432700-1545940420_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mu krzywdę zrobiłeś tymi zdjęciami, albo tarcza jest bardzo słaba.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem "lokówką" na dworze, trochę "zmęczony" w święta, słabe światło i umiejętności brak. Tutaj zdjęcia przy sztucznym świetle z lampy obecnie. Chyba będę musiał normalny aparat wyjąć. :)

post-100967-0-91480200-1545944083_thumb.jpg

post-100967-0-38889200-1545944111_thumb.jpg

post-100967-0-50860600-1545944142_thumb.jpg

post-100967-0-54620000-1545944663_thumb.jpg

Edytowane przez ma5ter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Zaszalałem!

 

GaGlmNd.jpg

 

rHluceJ.jpg

 

qlQYXxE.jpg

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.