Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

To korzystając z okazji zapytam się o Corgeut black bay, chodzi za mną taki z brązową tarczą, chociaż zdaje sobie sprawę że to maksymalna "zrzynka" z Tudora. Interesuje mnie czy ta "marka" robi w miarę przyzwoite zegarki czy to tandeta.

Forumowi koledzy sobie chwalą tego Tudora od Corgeuta za jakość wykonania, mechanizm (Miyota), szkło szafirowe. Można go kupić spokojnie poniżej 100 zielonych np. https://pl.aliexpress.com/item/Black-bay-Steel-Sapphire-Glass-JAPAN-MIYOTA-Automatic-movement-Mens-Watch/32829158621.html?spm=a2g17.10010108.1000014.10.1be79c35qpltie&pvid=969528c3-0971-4148-8f83-c16c5868ca7f&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.106568.000000000000000&scm-url=1007.13338.106568.000000000000000&scm_id=1007.13338.106568.000000000000000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to fajnie muszę przemyśleć, ale brązową, a tam tylko pasek. Pewnie z chińskiego smoka, a może nie :-)

Edytowane przez ma5ter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, porządnie wykonane zegarki. Przynajmniej moja sztuka ;)

 

A wkładka bezela ? Alu czy ceramikę może jak w Parnisie wkładają ?

Brązowy jest chyba naj...

Edytowane przez tombla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo. i w sumie jedyna niedoróba, którą zauważyłem, jest właśnie na niej. leciutkie rozmazanie farby na jednej kresce. trzeba się przyjrzeć, ale jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszło pierwsze zamówienie z 11.11. Corgeut A-Uhr. Nie wiem czemu Miyota 821a w nim ma stopsekundę, to jakaś awaria, czy modyfikacja?

corg06.jpgcorg05.jpgcorg02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszło pierwsze zamówienie z 11.11. Corgeut A-Uhr. Nie wiem czemu Miyota 821a w nim ma stopsekundę, to jakaś awaria, czy modyfikacja?

 

Luma trzyma dłużej, czy tylko kilka minut?


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielona na tarczy gaśnie dość szybko, niebieska na wskazówkach zachowuje czytelność po co najmniej godzinie.

Edytowane przez Ordoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie trochę off topic (bo jeszcze nie kupiłem zegarka) - wiecie może, czego homarkiem jest ten od Pagani?

 

HTB15yqwKb1YBuNjSszeq6yblFXap.jpg


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas 11.11 znalazłem na Ali ciekawy chronograf Starkinga w dobrej cenie i oto się pojawił. Przez tą srebrną tarczę nie złapaliśmy chemii, więc idzie na olx. Ale zegarek bardzo przyzwoicie wykonany.

 

 

2018 12 04 08.29.26

 

2018 12 04 08.28.02


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mój pierwszy post na forum i przy okazji od razu prezentacja.

Ostatnio chciałem kupić sobie jakiś chiński automat tak do noszenia po domu. Wybór padł na:

 

IMG 20181208 110307 DRO

 

Sprawuje się super i póki co niezauważyłem jakiś niedociągnięć produkcyjnych. Zobaczymy jak z trwałością :)

 

 

Chociaż dopiero po zakupie trafiłem na wątek o Seagull 1963 i trochę szkoda - teraz pewnie wybór padłby na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas 11.11 znalazłem na Ali ciekawy chronograf Starkinga w dobrej cenie i oto się pojawił. Przez tą srebrną tarczę nie złapaliśmy chemii, więc idzie na olx. Ale zegarek bardzo przyzwoicie wykonany.

 

 

Starking, de domo Piaget :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starking, de domo Piaget :-)

Taki mądry jesteś, to podpowiedz czego homarem jest pokazany przeze mnie Pagani :-)


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam, ale to może jest oryginalny design? Tj. nie przypominający konkretnego modelu, tylko kilka jednocześnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki pewnie wzięli z homaża Taga Aquaracera, który mają w ofercie (a były nawet dwa). Pozostałe części też mogli dopasować do nowego mechanizmu, bo chyba jeszcze nie bardzo wiadomo co tam siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby bezczelna podróbka Seiko Presage....

 

Podróbka by musiała mieć napis Seiko na tarczy, tak gwoli ścisłości. Albo chociaż zawierać jakiś chroniony wzór lub element konstrukcyjny.   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby bezczelna podróbka Seiko Presage....

Heloł, jesteś w dziale zegarków chińskich ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heloł, jesteś w dziale zegarków chińskich ;D

 

Nie żeby to była domena chińczyków, bo podobnie "bezczelne podróbki" można znaleźć bez specjalnych kłopotów;)

 

d9e43c1d7186c34f71d036ee815eff6e.jpg  

 

4ec88ec6b1fd7a028bac7126788ed0ea.jpg

 

998511ca5913a4f702c2df317c89468b.jpg

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.