Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnawy, ale ciekawostka, kto jest twarzą (ustami ) tej marki hahahah

post-106713-0-09557100-1540284596_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi płynnie w sensie że zwalnia a potem przeskakuje jak w kwarcu żeby nadrobić. Nie wpływa to na dokładność chodu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

110026.jpg

 

Nawet nawet, co myślicie? Seiko NH36A, szafir, szlif promienisty. 144 złote plus ewentualne opłaty.

 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się kiedyś zastanawiałem nad nim, ale rozmiar L2L mnie odstraszył. Gdzieś widziałem chyba jakiś materiał, w którym wyszło, że to nie szafir. Może jakieś różne partie były?

 

No i te wskazówki są fatalne. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się kiedyś zastanawiałem nad nim, ale rozmiar L2L mnie odstraszył. Gdzieś widziałem chyba jakiś materiał, w którym wyszło, że to nie szafir. Może jakieś różne partie były?

 

No i te wskazówki są fatalne. :|

Świetny zegarek, właśnie przyszedł dzisiaj. Jakość wykonania bez zastrzeżeń, Seiko w środku. Za te pieniądze brać i się nie zastanawiać.

 

2018 10 24 14.33.11


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się Parnisem podanym przez Was, ale również homage Submarinera, a także Corgeut (Black Bay). Pytanie brzmi, który z nich jest najmniejszy? Nie mogę natrafić na porównanie tych zegarków z Rayem albo SKX007.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa chińskie "suby", Majestica i Aokulasika czy siakoś tak. I nie były tej samej wielkości. Więc nie wnioskowałbym po wielkości oryginału.

 

@4palce

Jeśli wizualnie Ci leży, to bierz. Wykonane to to jest bardzo przyzwoicie. Minusy - moim zdaniem - to drukowane logo i ramka wokół daty (aż się prosi o nakładane) i średniej urody wskazówki (z marną lumą). Natomiast plusy to oczywiście "firmowy" werk, bardzo miła koperta i ładny szlif słoneczny na tarczy. Zegarek wygląda na żywo na spoooro droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie można GUANQINA  wyrwać za niecałe 150 zł? Na gearbest? Jakieś kody rabatowe?

Dobra alternatywa to Cadisen - technikalia te same, ale bransa z pełnych ogniw, z pełnymi endlinkami w podobnej cenie <200 zł:

 

https://www.gearbest.com/men-s-watches/pp_1839515.html?wid=1433363

https://www.gearbest.com/men-s-watches/pp_685741.html?wid=1433363

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@4palce

Jeśli wizualnie Ci leży, to bierz. Wykonane to to jest bardzo przyzwoicie. Minusy - moim zdaniem - to drukowane logo i ramka wokół daty (aż się prosi o nakładane) i średniej urody wskazówki (z marną lumą). Natomiast plusy to oczywiście "firmowy" werk, bardzo miła koperta i ładny szlif słoneczny na tarczy. Zegarek wygląda na żywo na spoooro droższy.

 

No raczej nie moja bajka, posta wrzuciłem bo zdumiało mnie za ile oni są w stanie wypuścić całkiem przyzwoicie wykonany zegar z bardzo przyjemnym werkiem. Jakby było coś w takim standardzie, ale pilocik albo jakiś casual to już by się Chińczyk cieszył moją kasą.  :P  

Gdzie można GUANQINA  wyrwać za niecałe 150 zł? Na gearbest? Jakieś kody rabatowe?

Dobra alternatywa to Cadisen - technikalia te same, ale bransa z pełnych ogniw, z pełnymi endlinkami w podobnej cenie <200 zł:

 

 

Linka do pieprzyka z dziś.

 

PS. Z Revolut wychodzi bodajże 135-139PLN.

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się kiedyś zastanawiałem nad nim, ale rozmiar L2L mnie odstraszył. Gdzieś widziałem chyba jakiś materiał, w którym wyszło, że to nie szafir. Może jakieś różne partie były?

 

No i te wskazówki są fatalne. :|

Wskazówki to co się komu podoba. Mam ten model i mi podchodzi, a luma to nie istnieje w tym modelu. Jeśli chodzi o szkło to faktycznie podobno nie jest to szfir, ale mój model doznał kilka razy uderzenia o kant biurka/stołu szkłem i nie ma na nim ani jednej rysy, także pomimo że to nie szafir to całkiem przyzwoity materiał, na pewno lepszy niż zwykłe mineralne szkło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś testy na zachowanie wody na szkle pooglądałem. I powtórzyłem w domu. Na tym chińskim cudzie zachowuje się tak, jak na Oceanusie, który ma szafir na bank... Ale nie wiem, co ten test warty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja sobie sprawiłem takiego oto kwarca. 

 

2018 11 13 08.24.04


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem kilka bardzo budżetowych chińskich czasomierzy.

Pierwszy był SEWOR z mechanizmem automatycznym:

post-107050-0-53855000-1542189493_thumb.jpg
Zegarek okazał się dosyć spory 47mm oraz względnie ładny. Jeżeli chodzi o sam mechanizm to nie znalazłem dokładnego symbolu ale jest to raczej jakaś odmiana standardowego chińskiego mechanizmu. Na dobę około +1min, samo noszenie (około 10h przez dzień) w zupełności wystarczało żeby zegarek chodził bez nakręcania. Pasek pseudo skórka z chińskiego smoka.
Niestety ale po kilku miesiącach było bum na "twarz;:
post-107050-0-13517300-1542190228_thumb.jpg
Nie opłaca się naprawiać, zegarek kosztował w sumie z wysyłką 84zł
Następny był kwarcowy zegarek SINOBI model SI9648. Kupiony do noszenia na "luźno".
post-107050-0-26295000-1542190514_thumb.jpg
Koperta o średnicy aż 50mm, stoper działa. Zaskoczyła mnie estetyka wykonania, naprawdę nie ma się do czego przyczepić, wszystko wykonane poprawnie. Nawet pasek mnie mile zaskoczył, bardzo solidny. Koszt 73zł z wysyłką.
Ostatni to zegarek który przyszedł przez pomyłkę, zamawiałem inny model a otrzymałem trochę tandetny, głośny i z tragiczną bransoletą:
post-107050-0-35714500-1542190809_thumb.jpg
Od razu zamieniłam na pasek nylonowy
post-107050-0-59719300-1542190888_thumb.jpg
41mm, jest słaba luma, bezel obrotowy, koszt 53zł (za inny model). Status przesyłki "w drodze", może jeszcze coś przyjdzie.
 
Podsumowując, koniec z kupowaniem szajsu i muszę się nauczyć robić lepsze zdjęcia, albo zacząć używać do tego celu aparatu a nie telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG 20181114 125505

Nakzen kupiony jakiś czas temu za około 120zł. Dziś można go kupić za około 90. 

Bardzo zgrabny jak na chińczyka, ładnie wykonany. Wskazówki trafiają w indeksy. 

Edytowane przez tomo_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nakzen kupiony jakiś czas temu za około 120zł. Dziś można go kupić za około 90. 

Bardzo zgrabny jak na chińczyka, ładnie wykonany. Wskazówki trafiają w indeksy. 

 

Też przez chwilę o nim myślałem, ale chyba jednak za mały dla mnie. Widzę, że masz jeszcze "starą" serię z potwierdzonym szafirem, nowe podobnież już w ramach cięcia kosztów go nie mają.  


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam i ja smile.png

 

Mój na nato :-)

 

gallery_97447_3402_199570.jpg


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda. Ja myślałem jeszcze o dopasowanej gumie jak w Omedze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tevise z gearbestu

Jak wykonanie ?

Ta lupka krzywo troszkę jest czy to złudzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.