Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, ICE napisał(-a):

Mój nowy nabytek, co prawda nie z Ali, ale chiński😁 Miałem go już kiedyś, ale sprzedałem, a teraz mi się zatęskniło. Dzięki @Paulus57

16964469403962802629546368242325.jpg

Gratuluję i dziękuję. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ICE napisał(-a):

Mój nowy nabytek, co prawda nie z Ali, ale chiński😁 Miałem go już kiedyś, ale sprzedałem, a teraz mi się zatęskniło. Dzięki @Paulus57

16964469403962802629546368242325.jpg

Pilot od ET? To PT5000 czy nieprodukowana już wersja 42mm na mechanizmie seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ET na NH35.

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jakubos napisał(-a):

ten Lobbini ma polerowane krawędzie mechnizmu?

Domyślam się, że pytanie jest o mojego Lobinni z mikro-rotorem?

Zrobiłem kilka dodatkowych zdjęć, byś mógł ocenić wykonanie. Dodam, że dokładnie na tym samym mechanizmie zegarek za trzykrotną kwotę zrobił Baltic a za około 300 USD jest też wersja robiona przez inną, chińską firmę - Boderry. 

 

IMG_20231005_084925.jpg

 

IMG_20231005_085252.jpg

 

IMG_20231005_085258.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paulus57 dziękuję za zdjęcia. Bardzo doceniam.

Chyba jednak nie ma polerowanych krawędzi, ale i tak jak za taką cenę jak piszesz to relewacja.

Wzorniczo jak i mechanicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się doczekać homara Zenitha vintage chrono i wpadł jeszcze taki z OLX. Byłby naprawdę świetny, gdyby chińczyk nie dał za długiej wskazówki minutowej 😉

20231005_135800.thumb.jpg.2419b70f9e504d1663ee667ff001094c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z chińskimi mechanizmami typu Mingzhou, Dandong 3032, albo Hangzhou 6460? 

 

Na Ali jest torche homarów rolmopsa i innych tuderów na tychże jakże dźwięcznie brzmiących mechanizmach. Zastanawiam się czy warto spróbować jako alternatywę do wszędobylskiego Seiko tudzież Miyota? 

 

Jest np Sugess GMT na Dandong, San Martin oraz Cronos GMT na Hangzhou i jakiś Pagani na Mingzhou... rozpiętość cenowa bardzo różna... wyczytałem że peacock (Dandong) bardzo jakościowo dobre mechanizmy porównywanie z Seagull czy PT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, gcze napisał(-a):

Nie mogłem się doczekać homara Zenitha vintage chrono i wpadł jeszcze taki z OLX. Byłby naprawdę świetny, gdyby chińczyk nie dał za długiej wskazówki minutowej 😉

20231005_135800.thumb.jpg.2419b70f9e504d1663ee667ff001094c.jpg

Zaczynam wyczuwać transakcję. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Zaczynam wyczuwać transakcję. ;) 

 

Pomijając za długą wskazówkę minutową, jestem nim zachwycony. Prawdę mówiąc nie rzuca mi się ona też zbytnio w oczy. Stosunek wartości do ceny (dałem za niego 725zł) jest tutaj po prostu z kosmosu i zamyka skalę 🙂  Więcej będę musiał niedługo zapłacić za przegląd mojego Junghansa na 7750 😂  Strasznie podoba  mi się ST19, sprawia wrażenie mega solidnego bez kompromisów w konstrukcji. Cała przekładnia chrono jest na kamieniach, można mieć non stop włączony stoper bez ryzyka zużycia, chyba nawet dostaje mniej po tyłku niż zwykła centralna sekunda. Tarcza tego zegarka na żywo wygląda fajniej niż na zdjęciach, jest srebrna  i fajnie się mieni w zależności od oświetlenia.  Użytkowo też jest dobrze zaprojektowany, wskazówki są dobrane w taki sposób, że praktycznie w żadnej pozycji nie blokują całkowicie odczytu wskazań chronografu, co często się zdarza w innych modelach, srebrne wskazówki chrono dobrze kontrastują z czarnym tłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, gcze napisał(-a):

 

Pomijając za długą wskazówkę minutową, jestem nim zachwycony. Prawdę mówiąc nie rzuca mi się ona też zbytnio w oczy. Stosunek wartości do ceny (dałem za niego 725zł) jest tutaj po prostu z kosmosu i zamyka skalę 🙂  Więcej będę musiał niedługo zapłacić za przegląd mojego Junghansa na 7750 😂  Strasznie podoba  mi się ST19, sprawia wrażenie mega solidnego bez kompromisów w konstrukcji. Cała przekładnia chrono jest na kamieniach, można mieć non stop włączony stoper bez ryzyka zużycia, chyba nawet dostaje mniej po tyłku niż zwykła centralna sekunda. Tarcza tego zegarka na żywo wygląda fajniej niż na zdjęciach, jest srebrna  i fajnie się mieni w zależności od oświetlenia.  Użytkowo też jest dobrze zaprojektowany, wskazówki są dobrane w taki sposób, że praktycznie w żadnej pozycji nie blokują całkowicie odczytu wskazań chronografu, co często się zdarza w innych modelach, srebrne wskazówki chrono dobrze kontrastują z czarnym tłem.

Mnie ten model się też podoba, ale mam już jednego Sugessa na tym mechanizmie. Co nie zmienia faktu, że ten zenito-podobny mam w planach też. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Mnie ten model się też podoba, ale mam już jednego Sugessa na tym mechanizmie. Co nie zmienia faktu, że ten zenito-podobny mam w planach też. :) 

 

Ja jeszcze zacząłem chorować na tego: 

Sugess-Pilot-zegarek-Handwind-Chronograph-mechaniczne-zegarki-na-r-k-wiec-cy-szkielet-m-czy-ni.jpg_640x640.jpg_.webp

Pewnie wpadnie prędzej czy później. Raczej prędzej 😉

Edytowane przez gcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gcze napisał(-a):

 

Ja jeszcze zacząłem chorować na tego: 

Sugess-Pilot-zegarek-Handwind-Chronograph-mechaniczne-zegarki-na-r-k-wiec-cy-szkielet-m-czy-ni.jpg_640x640.jpg_.webp

Pewnie wpadnie prędzej czy później. Raczej prędzej 😉

Tego i też zauważyłem, tylko waham się między tym a Hruodlandem na VK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Tego i też zauważyłem, tylko waham się między tym a Hruodlandem na VK. 

2mm mniejszy, dla mnie 60min chrono użytkowo go dyskwalifikuje. Bez lupy wskazanie dla mnie już nie do odczytania 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a Sugess 42mm, dlatego napisałem, ze 2mm mniejszy. 24h, bardzo przydatna komplikacja, zaraz po zdublowanej godzinie 😁 Niezbędna w kosmosie i kopalni 😉 

Edytowane przez gcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, gcze napisał(-a):

 24h, bardzo przydatna komplikacja, zaraz po zdublowanej godzinie 😁 Niezbędna w kosmosie i kopalni 😉 

No nie przesadzaj, przecież to komplikacja jak każda inna. Wychodząc z takiego założenia to należało by uznać, że sekundnik również jest zbędny ( zastosowanie praktyczne może mieć w zasadzie tylko dla medyków przy pomiarze pulsu) nie wspominając o tym, że zegarki na rękę też są zbędne, ponieważ wszędzie wokół nas urządzenia pokazują nam czas - począwszy od telefonów, kuchenek, lodówek, komputerów, kasowników biletów, reklam, samochodów ........... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się przyjrzałem funkcjonalności tego Hruodlanda, to słabo to wygląda. Ładny wygląd to za mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ICE napisał(-a):

No nie przesadzaj, przecież to komplikacja jak każda inna. Wychodząc z takiego założenia to należało by uznać, że sekundnik również jest zbędny ( zastosowanie praktyczne może mieć w zasadzie tylko dla medyków przy pomiarze pulsu) nie wspominając o tym, że zegarki na rękę też są zbędne, ponieważ wszędzie wokół nas urządzenia pokazują nam czas - począwszy od telefonów, kuchenek, lodówek, komputerów, kasowników biletów, reklam, samochodów ........... 😉

Ok może trochę przesadzam, nie tyle może irytują mnie te komplikacje, co ich funkcja w projektach, czyli zapchajdziury. Komplikacja drugiego wskazania godziny jest raczej nie do obrony o ile nie zrezygnuje się z pierwszej 😉 Gdzieś widziałem zegarek z takim projektem, gdzie była minuta centralna i godzina na 6. W takim przypadku ma to oczywiście sens. W zegarkach z chronografem podstawowa funkcja tych komplikacji to: "Bo zrobienie godzinowej wskazówki chrono jest za trudne" 😉 Wykonanie wskazanie czasu 24h jest o tyle łatwiejsze od sekundy, gdy nie korzysta się z osi sekundy, że mniej się kręci więc można zrobić z bardziej badziewnych materiałów 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdublowanie drugą wskazówką godzinową w ST1902 to jak pisałem jakieś nieporozumienie i nawet fakt, że jest potrzeba trzeciego totalizatora we wszelakich klonach nie jest w stanie mnie przekonać - żeby chińcyki nie mieli ST1903 to bym jeszcze mógł to zrozumieć, ale po co pchać tą drugą godzinę jak w tej samej cenie można dać 24h. Przypuszczam, że chodzi im głównie o wygląd tarczy - np Phylida speed - żeby na tarczy były napisy jak w oryginalnym speedzie, czyli na totalizatorze na 6 znajdował się napis 12. Tylko w sytuacji gdy na tarczy jest napis Phylida a nie Omega, nie ma większego znaczenia czy na totalizatorze jest 12 a nie 24😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny Corgeut w kolekcji 🥰. Tym razem po homage Tudora Black Bay Bronze przygarnąłem nową wersję, z nowym logo, homage Aqua Terra. 41 mm b/k, szafirek, totalnie punktualne i niezawodne Seiko NH35, doskonałe wykonanie tarczy, wskazówek, koperty i bransolety. Zegarek bardzo wysoko oceniany na zagranicznych forach. I to wszystko za niecałe 400 zł 😁👍.

IMG_20231007_074950584_HDR.jpg

IMG_20231007_074929110_HDR.jpg

IMG_20231007_074937763_HDR.jpg

IMG_20231007_075053480_HDR.jpg

IMG_20231006_175831001_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Perkoz1959 napisał(-a):

Następny Corgeut w kolekcji 🥰. Tym razem po homage Tudora Black Bay Bronze przygarnąłem nową wersję, z nowym logo, homage Aqua Terra. 41 mm b/k, szafirek, totalnie punktualne i niezawodne Seiko NH35, doskonałe wykonanie tarczy, wskazówek, koperty i bransolety. Zegarek bardzo wysoko oceniany na zagranicznych forach. I to wszystko za niecałe 400 zł 😁👍.

IMG_20231007_074950584_HDR.jpg

IMG_20231007_074929110_HDR.jpg

IMG_20231007_074937763_HDR.jpg

IMG_20231007_075053480_HDR.jpg

IMG_20231006_175831001_HDR.jpg

Masz porównanie z innymi chińskimi firmami typu pagani czy steeldive? Bransoleta ma ostre krawędzie? Hałasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.