Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie i u mnie coś dotarło. :) 

Po raz kolejny Tandorio i kolejny raz jakość, jak za tak niską cenę, rzuca na kolana. Zapłaciłem nieco ponad 48 USD a na prawdę cieszy oko. Co na minus? Można wymienić kilka rzeczy: wtórność (homar SKX007), nieco ostra grawerka na deklu, trochę ostre krawędzie bransoletki i jej zapięcie z tych najzwyklejszych, ale to co poza tym jak na moje tolerancyjne oko  - super. Pięknie wykonana koperta, szafir, NH35, idealne spasowanie bezela i bdb. jego praca (brak backplaya), ładna tarcza, dobra luma. Absolutnie godny polecenia dla wszystkich nieuczulonych na chińszczyznę. 

 

IMG_20231208_095620.jpg

 

IMG_20231208_095840.jpg

 

IMG_20231208_095640.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Tradycyjnie 😛 

 

IMG20231208165635.jpg

A ja tam chińczyków nie pudełkuję. Raczej dozuję. Wczoraj dostałem jeszcze jednego, ale dziś był jeden, więc kolejny jutro. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2023 o 10:40, Paulus57 napisał(-a):

No i pierwsza tura zakupowa z listopada. 

Hurtem, bo zegarki kosztowały mniej więcej po 5 zł sztuka. Z całej trójki polecam wzorowanego na Casio Royale. ładne podświetlenie, wykonany nie gorzej, niż pierwowzór. Dokładną kopią nie jest, ale to chyba zaleta a nie wada. 

 

IMG_20231130_100646.jpg

 

IMG_20231130_100743.jpg

 

IMG_20231130_100827.jpg

Dopiero na zdjęciach spostrzegłem, że dni tygodnia miałem nieustawione na dwóch. Już poprawione. ;) 

ten ze środkowego zdjęcia to jest jakiś chiński żart. wziąłem go za parę złotych dla paska i zamiast na pasek, to poszedł dla syna do noszenia. fajnie zrobiony, wszystko działa i jeszcze DOBRE podświetlenie w różnych kolorach. 


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, oszolom napisał(-a):

ten ze środkowego zdjęcia to jest jakiś chiński żart. wziąłem go za parę złotych dla paska i zamiast na pasek, to poszedł dla syna do noszenia. fajnie zrobiony, wszystko działa i jeszcze DOBRE podświetlenie w różnych kolorach. 

Też uważam, że z tej trójki jest najlepszy. Może kiedyś porównam z Casio Royale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszedł do mnie Seestern "Pelagos 39 - like". Kupiłem głównie żeby się przekonać, jak wygląda tytanowy zegarek. No prawda, jest sporo lżejszy do stalowych, bransoleta szczególnie. Więcej potem. Jedna uwaga: to jest zegarek wyglądający jak dość duży, mimo umiarkowanej wielkości. W takim razie standardowy Pelagos 42 mm musi być ogromnym kawałem żelastwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Też uważam, że z tej trójki jest najlepszy. Może kiedyś porównam z Casio Royale.

fajny zegareczek, zdecydowanie. ja na pewno nie porównam, bo mi taki niepotrzebny. ale zastanawiam się, jak to się może opłacać. do tej pory kupowałem zegarki za parę zeta, ale to były naprawdę dziady... a to jest spoko.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP 😎 

Niestety długo się nie na cieszyłem bo Żona przejęła 😬 

Gdybym wziął inny kolor to pewnie by się uchował 😛 

 

IMG20231208165856.jpg

IMG_20231208_185814.jpg

IMG_20231208_201956.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech.

A u mnie wreszcie doszła przesyłka. Ale niestety niestety sprzedawca zapakował rozmiar damski.

"O! Jaki fajny!"...

I znowu nie mam zegarka. Ale jest obietnica, że dostanę w swoim rozmiarze, więc wtedy się pochwalę.

(Miał być homar Cartiera Tank)


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

AP 😎 

Niestety długo się nie na cieszyłem bo Żona przejęła 😬 

Gdybym wziął inny kolor to pewnie by się uchował 😛 

 

IMG20231208165856.jpg

IMG_20231208_185814.jpg

IMG_20231208_201956.jpg

Powiedz żonie, że to męski model i za duży dla niej a tak w ogóle bardzo potęża wizualnie rękę. Efekt gwarantowany. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Powiedz żonie, że to męski model i za duży dla niej a tak w ogóle bardzo potęża wizualnie rękę. Efekt gwarantowany. ;) 

Już się pogodziłem ☺️ 

A tak na poważnie to się cieszę że jej się podoba i chce nosić bo sam mam zaległości na nadgarstku u niektórych modeli 😁 

No i piękniejsza połowa nie ma włochów na ręce to nie będzie jej golić ani ciągnąć ta ostra bransa 😛

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł na pomarańczowej gumie, ze stalową klamrą. Tego nie da się odzobaczyć, dlatego wam oszczędzę tego widoku7faf4f421fe66056fcd1c7012e7eda1c.jpg&key=4f1ee0b509d8a537d901aa60d58e84f42b8864edadbf4ecb650e4d2b934652ff

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jeden przykład, że homar jest lepszy i znacznie tańszy. :) 

 

IMG_20231209_091332.jpg

 

IMG_20231209_092132.jpg

 

IMG_20231209_091417.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

No i jeszcze jeden przykład, że homar jest lepszy i znacznie tańszy. :) 

 

IMG_20231209_091332.jpg

 

IMG_20231209_092132.jpg

 

IMG_20231209_091417.jpg

Zakładam Pawle, że piszesz o moonswatchu, a nie łomedze😉😂. Fajna kolorystyka, ja ciągle mam opory przed chrono. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tofiks_th napisał(-a):

Zakładam Pawle, że piszesz o moonswatchu, a nie łomedze😉😂. Fajna kolorystyka, ja ciągle mam opory przed chrono. 

Ma się rozumieć, choć jakby zastosować "nieśmiertelny" przelicznik jakości do ceny, to i "Łomega" by wysiadała. ;) Jeżeli się wahasz, to nic na siłę, ale gdybyś się jednak zdecydował, to oprócz powyżej prezentowanego polecałbym Ci ewentualnie Mysterious Code lub San Martina.

4 z nich mam a jednego o mało nie kupiłem. Wg mnie lepszym wyborem są z trzema subtarczkami, bo masz wtedy sekundnik nie tylko w stoperze. W "pionowym" chronografie SM jest też sekundnik na małej subtarczce. 

Jest jeszcze możliwość zakupów mechanicznych chrono, ale zakładam że myślałeś o meca-quartz.

Mała galeria. 

 

IMG_20230615_091228.jpg

 

20230331_101647.jpg

 

IMG_20230526_063715.jpg

 

20230908_102254.jpg

 

S7004371002d64f0ab774e9cbabaf6e2aN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś fliegera chrono od ET i jakiegoś Włocha od Breil i były ok.  Flieger fajny, ale ta funkcja w zasadzie byłaby u mnie niewykorzystana, a lubię mieć sekundnik centralny w zegarku. Zdecydowanie bakteria. Może kiedyś się skuszę na moona od Pagani. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł w sobotę, jestem w szoku :-)1cb646187932f77ec5642e8fd2f88546.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gcze napisał(-a):

Dotarł w sobotę, jestem w szoku 🙂1cb646187932f77ec5642e8fd2f88546.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Z tym szokiem to niedobrze. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gcze napisał(-a):

Dotarł w sobotę, jestem w szoku 🙂1cb646187932f77ec5642e8fd2f88546.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

ładnie to wygląda. tylko jakoś brakuje ramki do daty. wiem, że detal, ale jednak :P


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, oszolom napisał(-a):

ładnie to wygląda. tylko jakoś brakuje ramki do daty. wiem, że detal, ale jednak :P

To pierwsze o czym pomyślałem jak przyszedł 😆  Cała reszta jest jednak ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyszły wszystkie naraz.

Edytowane przez KRZYSIO
Foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Z tym szokiem to niedobrze. ;) 

Zegarek jest ok, tylko poczta zszokowała 😉  Bransoleta z pełnych ogniw, poprzedni Willard od steeldive miał bransę podejrzanie lekką, jakiś wynalazek, podobną do addiesdive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

No i jeszcze jeden przykład, że homar jest lepszy i znacznie tańszy. :) 

 

IMG_20231209_091332.jpg

 

IMG_20231209_092132.jpg

 

IMG_20231209_091417.jpg

Mam podobny

IMG_20231209_192258725.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.