Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ceteth napisał(-a):

Sęk w tym, że w linku, który tutaj wysłałeś nie ma ewidentych podróbek, tylko tanie generyczne projekty. Dodatkowo, jakiś czas temu pomagałem szukać znajomemu żarówek solarnych żeby wysłać na Ukrainę, nawet konta, które pisały, że wysyłają to z Francji/Hiszpanii, de facto ściągały to z Chin na zamówienie klienta.

 

Finalnie, nie porównujmy kont z Ali, z legalnie działającymi firmami. O te pytałem.

Spodziewałem się takiej reakcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam deja vu ,  panowie takie dyskusje prowadzili kilkanaście lat temu na forum , skończyło się odejściem dużej grupy aktywnych użytkowników , powstaniem drugiego forum , spóżniliście się 14 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, bogdan57 napisał(-a):

 powstaniem drugiego forum , spóżniliście się 14 lat

Chodzi ci o czwarty wymiar?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Bonthyc napisał(-a):

Dla mnie te 37mm jest na plus, tutaj za Pawłem - to ukłon w stronę oryginału. Co do paska to oryginalny 62mas miał bodajże 19mm pomiędzy uszami. Ja akurat mam sporo pasków 18mm które zostały mi jeszcze z czasów mojej ekscytacji "ruskimi" więc jest okazja je w końcu poużywać. ;)

 

A jeśli chodzi o I&WC to choć koperta przypomina kształtem Seesterna (Glashuette) to na tarczy dużo detali jest zmienionych. Całość jednak fajnie się spina stylistycznie i mi się podoba. :) Gdyby tylko nie ten irytujący napis na tarczy. :D

IMG20230618143244.thumb.jpg.b278bf42c7c9e5f525379e118e38a8e0.jpg

Jakoś mi to umknęło, że jest podobny do mojego Seeterna. Fajnie wygląda. :) 

39 minut temu, bogdan57 napisał(-a):

a ja mam deja vu ,  panowie takie dyskusje prowadzili kilkanaście lat temu na forum , skończyło się odejściem dużej grupy aktywnych użytkowników , powstaniem drugiego forum , spóżniliście się 14 lat

Szkoda czasu na takie "dyskusje". Cudzysłów nieprzypadkowy. ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, bogdan57 napisał(-a):

a ja mam deja vu ,  panowie takie dyskusje prowadzili kilkanaście lat temu na forum , skończyło się odejściem dużej grupy aktywnych użytkowników , powstaniem drugiego forum , spóżniliście się 14 lat

Gdyby po każdej dyskusji gdzie ktoś wyraża swoją opinię, z którą interlokutor się nie zgadza, ktoś odchodził z forum, to owe by już nie istniało. Tak już jest z tymi podróbkami/homarami/zwał jak zwał, że użytkownicy będą za wszelką cenę usprawiedliwiać legalność tego procederu, a jak braknie argumentów to albo ignorują kontrargumenty albo po prostu ucinają dyskusję. Nie legitymizujmy złodziejstwa w oparciu o tłumaczenie sobie samemu, że wszystko jest ok.

Ciekawe jaka byłaby reakcja gdyby użytkownicy takich podróbek byli okradani z owoców swojej pracy, a gawiedź dookoła by jeszcze klaskała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litości, znowu gównoburza o posiadanie satysfakcji z tytułu "moje na wierzchu".

Ochrona Własności intelektualnej, a jej częścią jest patent na wzór przemysłowy, trwa maksymalnie 25 lat w większości krajów. Twórcy takich rozwiązań zdają sobie z tego sprawę. Po tym czasie każdy może LEGALNIE powielić wzór. Jeśli te zegarki są takie nielegalne to czemu służby celne nie zatrzymują ich, tak jak to robią w przypadku nielegalnego używania znaków towarowych podróbek ze znakiem oryginalnego producenta? Przecież nie można legalnie pośredniczyc w sprzedaży nielegalnych kopii, prawda? 

Odnajduję interesującą prawidłowość w kwestii kto na ogół rozpoczyna takie dyskusje. I okazuje się, że na ogół są to ludzie dobrze sytuowani, którzy posiadają zegarki drogich lub bardzo drogich marek, na które większość społeczeństwa zwyczajnie nie stać. I za wszelką cenę starają się zdyskredytować zegarki tzw. homage, no bo jakim prawem ktoś będzie nosić zegarek bardzo podobny/ wyglądający  na pierwszy rzut oka tak samo jak mój, tyle że za ułamek ceny, skoro ja płacę ciężkie pieniądze za "prawo" wyłączności bycia w elicie. Nikt tu nie podważa kupowania przez nich takich a nie innych zegarków i było by fajnie gdyby ta zasada została odwzajemniona. I może tego się trzymajmy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tym rozsądnym akcentem zamykam temat, który prowadzi jak zwykle do g....burzy. Proszę o powstrzymanie się od dalszego drążenia tematu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Pseudo Hulk w cenie dobrego hamburgera za 27zł?! 🥶 

Screenshot_20230629_084635_Chrome.jpg

Przepraszam, że cytuję sam siebie, ale czy ktoś może mi racjonalnie wytłumaczyć, jak można wyprodukować "przyzwoity" zegarek za 27zł i dodatkowo jeszcze na tym zarobić? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Przepraszam, że cytuję sam siebie, ale czy ktoś może mi racjonalnie wytłumaczyć, jak można wyprodukować "przyzwoity" zegarek za 27zł i dodatkowo jeszcze na tym zarobić? 

To nie jest przyzwoity zegarek. Najtańszy przyzwoity zegarek za grosze, to Casio F91-W. Z chińskich zegarki kwarcowe, za spełniające wymogi użytkowe i estetyczne (subiektywnie) należy zapłacić minimum 30 USD. Najtaniej automat na NH35 kupiłem na wyprzedaży za 33 USD (Steeldive - homar Suba) i tu rzeczywiście zastanawiałem się jak to jest możliwe, bo sam mechanizm w Chinach kosztuje co najmniej 22 USD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Przepraszam, że cytuję sam siebie, ale czy ktoś może mi racjonalnie wytłumaczyć, jak można wyprodukować "przyzwoity" zegarek za 27zł i dodatkowo jeszcze na tym zarobić? 

Odpowiadam. Nie kupuje się przez internet towaru którego nie ma na zdjęciu. Ta animacja nie ma prawdopodobnie za dużo wspólnego z realnym wyglądem tego zegarka dlatego właśnie jest wstawiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale to chyba temat o nowych „chińskich” zakupach, czy się pomyliłem?
Oto więc mój nowy nabytek. Nie jest to … , wiadomo, ale podobała mi się ta kolorystyka 🫢
32488b94f5391863c1bcbe5be2ce5dfd.jpg&key=ce4bd4597c2d7152b8497cc696516099bebe1b200a7f0712a7a34b1b54a55c5a


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tommly napisał(-a):

To chyba temat o nowych „chińskich” zakupach, czy się pomyliłem?
Oto więc mój nowy nabytek. Nie jest to … wiadomo, ale podobała mi się kolorystyka 🫢emoji12.png
32488b94f5391863c1bcbe5be2ce5dfd.jpg

Fajny. A teraz pokaż kolory. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Fajny. A teraz pokaż kolory. :) 

Nie widać? 😜 Lecę do wątku z SM.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy chinczyk i pierwszy automat. Póki co jestem bardzo zadowolony z jakości wykonania. Jeszcze czekam z ostateczną opinią, póki nie poobserwuje trochę dobowych odchyłów, ale póki co - mega.

Steeldive SD1953

IMG_0970.jpeg

IMG_0971.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, raszew napisał(-a):

Pierwszy chinczyk i pierwszy automat. Póki co jestem bardzo zadowolony z jakości wykonania. Jeszcze czekam z ostateczną opinią, póki nie poobserwuje trochę dobowych odchyłów, ale póki co - mega.

Steeldive SD1953

IMG_0970.jpeg

IMG_0971.jpeg

Mam jeden w innym kolorze. Jak mechanizm nie sprawi niespodzianki, to wykonanie zewnętrzne bdb. Z jednym miałem problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, Paulus57 said:

Mam jeden w innym kolorze. Jak mechanizm nie sprawi niespodzianki, to wykonanie zewnętrzne bdb. Z jednym miałem problem. 

Z jakim problemem?…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, raszew napisał(-a):

Z jakim problemem?…

Kiedyś trafiłem na super okazję cenową na Ali i kupiłem 3 sztuki, w jednym padło dokręcanie, poza tym zegarek działał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co wszystko śmiga. Tylko ten pasek gumowy jakos mi nie pasuje. Czekam na skórzane brązowe nato i będzie pięknie śmigał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, raszew napisał(-a):

Póki co wszystko śmiga. Tylko ten pasek gumowy jakos mi nie pasuje. Czekam na skórzane brązowe nato i będzie pięknie śmigał.

Guma w tych zegarkach jest bardzo sztywna. Ja mam swojego na pasku skórzanym. 

 

 

IMG_20230605_074612.jpg

 

IMG_20220423_120907.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Panowie 2s+ na dobe. Cholera.

dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł z wyprzedaży letniej nowa turbinka 2 w kolekcji.

IMG_20230710_145939.jpg

IMG_20230710_145916.jpg

IMG_20230710_145841.jpg

IMG_20230710_150459.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Majick napisał(-a):

Dziś dotarł z wyprzedaży letniej nowa turbinka 2 w kolekcji.

IMG_20230710_145939.jpg

IMG_20230710_145916.jpg

IMG_20230710_145841.jpg

IMG_20230710_150459.jpg

Możesz podać linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.