Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Praktyk

Klamry PRAKTYK

Rekomendowane odpowiedzi

Spodobała mi się Ciecha klamer wyrobu technika, a skoro sam nie stronię od pilnika …

 

Stal 304.

Rozmiar 18mm.

Drugie podejście - w pierwszej złamał mi się gwintownik - prawie się popłakałem.

 

 

002-1_zpsfcowtape.jpg

 

002-2_zpsp30ipukz.jpg

 

002-6_zps4saah2ei.jpg

 

002-4_zpsdnwe2imc.jpg

 

002-5_zps9jvpvqq0.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny wyrób, czy kształt tej klamry coś oznacza, skąd taki pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Nie - zwykła, geometryczna fantazja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny kształt. Jeszcze trochę pracy przy wykończeniu i będzie super :)


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Spodobała mi się Ciecha klamer wyrobu technika,
a skoro sam nie stronię od pilnika … "


Oby pilnik się nie tępił opiłki ścieląc gęsto,
a gwintowniki niech się nie łamią za często.
Lecz jeśli do działania jestem inspiracją zdradzę Ci,
że najwiecej przy pracy używam energii QI.

 

e6b0a3-qi-energia-energy.png

 

wink.gif
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowa.

Lecz paliwem mym jest  WYBOROWA :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Żamiast kiepsko rymować,

Idźcie klamry piłować.

Bom jest bardzo ciekawy,

Kolejnej wystawy....

 

:D  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamra 003 [szczerbaty Posejdon]

Rozmiar 20mm

 

1m_zpsggvwkvt5.jpg

 

2m_zpsi70ccdcr.jpg

 

3m_zpsbcreyi5s.jpg

 

4m_zpsmzg5uneu.jpg

 

5m_zps7dwyn4ta.jpg

 

6m_zpsvtihucnl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to jest po prostu świetne :) nowatorskie, niepowtarzalne, super wygląda. Gratuluję pomysłu i wykonania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę taką!! Albo taką podobną ze strzałkami jak M w logo Metallica.

Świetne prace!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no fajny pomysł i dobra robota.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo :-)

Muszę popracować nad kształem szpili - co by się pasek lepiej układał. Takie małe to to ... a palce grube los mi dał :-P

 

MetallicA - Fajny pomysł - wypijemy trochę whiskey ze słoika i pomyślimy...

 

Najsampierw skończę klame w kształcie  litery Ω (wiecie, tej z logo pewnej znanej marki zegarków, naaaapewno słyszeliście :)).

To nie mój pomysł, ktoś mi zasugerował, nie wiem czy moge zdradzić kto  :-)

 

Same fajne pomysły a czsu mało - wszystko przez robotę, cywilizację i kapitalizm.

Ewolucji się bakteriom zachciało grrrrrrrrrr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak wyjdzie klamra omegowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamra 004 [omega]

Rozmiar 22mm.

omega%201_zpsopjkwrvf.jpg

 

omega%202_zpsvm95bcmo.jpg

 

omega%203_zpshdw8okpq.jpg

 

omega%204_zps5bt928ha.jpg

 

omega%205_zpstnyqwl2p.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyszła, bardzo proporcjonalnie. Gratuluję umiejętności.

 

Widzę, że jest założona do cieńszej i miękkiej skórki, próbowałeś jak będzie pracować z grubszym paskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne! Powodzenia!


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest założona do cieńszej i miękkiej skórki, próbowałeś jak będzie pracować z grubszym paskiem?

 

Kształt okrągły limituje grubość paska. Jak słusznie zauważyłeś pasek jest cienki (ok 1mm) i leży dobrze. Grubszy pasek się nie sprawdzi.

Można założyć pasek grubszy i mniejszy o jeden rozmiar. Będzie leżał ok ale po bokach będzie widać odsłonięte końcówki ośki - nie fajnie.

Jeśli ktoś zdecyduje się na taką klamrę, będzie musiał zamówić cienki pasek.

 

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale klamry które zaprezentowałem muszą mieć paski bez szlufki stałej.

Można oczywiście w standardowym pasku taką szlufkę wyciąć, tak jak to zrobiłem z czarnym paskiem na pierwszych zdjęciach.

Niestety zazwyczaj pozostaje w tym miejscu zgrubienie. Szlufka jest wklejana i nie da się jej wytargać ze środka - trzeba ucinać to co wystaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktyku, 

 

nie wiem o co chodzi z tym logo znanej firmy, niemniej pomysł i wykonanie bardzo do mnie trafia! Obronienie kształtu wymagało zdaje się sporo czasu. Czy możesz zdradzić, czy nawiercałeś na początek otwory dookoła, bo chyba widoczne są jeszcze ślady, ale jeśli to efekt niezamierzony, to i tak dodaje jak dla mnie charakteru - coś jak ząbkowane krawędzie monet. O wykonaniu takiego logo w metalu myślałem z zamiarem wykorzystania jako element zamknięcia pudełka na 1 zegarek, ale na razie bez prób realizacji. Wykonu samej klamry na razie się nie podejmuję, zapewne wymaga sprzętu - ośki są gwintowane i wkręcane do klamry? Gwintujesz oba otwory w klamrze? Może jeszcze wytaczasz te ośki sam?

 

Ten pasek to tylko na sztukę, żeby było na czym klamrę zademonstrować, czy projekt będzie rozwijany? Widzę jakąś regularną fakturę - to też własnej roboty czy już było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może rozwiązaniem dla klamry byłby bolc od spodu, który wychodziłby dziórkę paska, nie wiem czy to jest wykonalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek:

 

Sporo kurcze pytań na raz :-) 

Ząbkowana faktura na boku powstałą całkiem inaczej : nacinanie pilnikiem okrągłym, piaskowanie a na koniec polerowanie tego co wystaje.

Ośki są toczone i gwintowane z jednej strony.

Otwór jest po jednej stronie na wylot i nagwintowany, z drugiej strony nawiercone tylko gniazdo.

 

Co do paska masz rację - jest tylko na sztukę. Zostało mi trochę skóry ze starego klapka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mogłeś się zasłonić tajemnicą zawodową ale w sumie to nie zamierzam kraść i kopiować pomysłów - za cienki w uszach jestem, żeby brać się za obróbkę mechaniczno-ciężko-precyzyjną. Tak się tylko chciałem przekonać, ze bez porządnych podstaw i sprzętu nie mam co się zabierać do klamer. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerbaty Posejdon ze zoptymalizowaną szpilą:

 

003%20-%201_zpsthuetgjy.jpg

 

003%20-%202_zpshpcl3iqf.jpg

 

003%20-%203_zpsxzsdxwfa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto klamra 002 (pierwsza którą skończyłem) postanowiłem ją wygiać rzeby lepiej dolegała do ręki.

 

Obok druga klamra z typu 002. Rozmiar 20. Góra zacierana 800, boki szlif poprzeczny 800.

Nie ma jeszcze ośki i szpili, ale jak znajdzie się ktoś kto złorzy wnisek adopcyjny, dorobimy.

 

002%20-%201_zps0spuj5zg.jpg

 

002%20-%202_zpsvniuqwj7.jpg

 

002%20-%204_zpsxz4ivmdf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce zaadoptować więc przygarnie ją stwórca :-)

 

002-2-2_zpsszucd1wg.jpg

 

002-2-1_zpsrbawhzx5.jpg

 

002-2-3_zps2s7tktpq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaspel
      Sprzedam najnowszy patent Sinn - system duoflex do mocowania paska do zegarków u1/U2/ux z rozstawem w uszach 22.
      W komplecie zupełnie nowy, nie docinany niebieski pasek z mocowaniami w tegimencie, najnowszy typ klamry Sinn - w końcu z mikroregulacja, oraz dociety na ok 17cm pasek koloru zielonego.
      Wszystko oryginalne Sinn, wraz z pudłem i instrukcja.
      Zdjęcia przedstawiają sprzedawany zestaw, założone na zegarek dla przykładu.
      Stan powiedzmy 9/10
      Sama zwykła klamra to koszt 800-1000zl plus nowy pasek 650.
      Cena tego zestawu to ponad 2000zl.
      Ja poproszę było 1600 jest 1️⃣4️⃣0️⃣0️⃣
       
       






       

       



       














    • Przez Romolomo
      Witam Szanowne Grono. 
       
      Stałem się posiadaczem zegarka Mako XL od Orienta. Niestety, fabryczna bransoleta nie ma przedłużenia umożliwiającego zakładanie zegarka na piankę. Czy znacie może jakiś sklep, gdzie mógłbym coś takiego dobrać do w/w zegarka. Może macie doświadczenie z takimi zakupami? 
    • Przez Rhotax
      Gdy oglądałem wiele zdjęć z klamrami ręcznie robionymi (ale nie tylko) zawsze wydawało mi się, że one za bardzo..."odstają". Tzn. po zapięciu na ręce, ta część — nazwijmy ją płetwa (ten kawałek na którym spoczywa języczek) — nie przylega do paska, nie ma łuku zagięcia zgodnego z łukiem wygięcia paska na nadgarstku.
      Wydawało mi się, że to będzie przeszkadzało i w takim codziennym użytkowaniu co chwila bym zahaczał takim dużym, odstającym kawałkiem metalu.
       
      Kupiłem sobie jakąś grubszą klamrę do testów u zegarmistrza...no i rzeczywiście w moim testowym pasku odstaje :/
       
      Ale potem gdzieś znalazłem takie zdjęcia:
      http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0dc4e746e3cd39b6 http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f6382bfa787255e3 tutaj wydaje się, że płetwa idealnie przylega do paska (na pierwszym zdjęciu szczególnie) czyli — można ?
       
      Pytanie czy to rzeczywiście zależy tylko od mocniejszego wygięcia płetwy czy jeszcze od profilu...języczka ?
      Bo gdy wezmę tą moją klamrę i tak w linii prostej naciągnę pasek tak, że języczek styknie się z płetwą to mam taką "szparę" między dwoma końcami :/

       
      Aby leżały na styk ze sobą, muszę zjechać po języku w dół, ale wtedy odsuwa się od płetwy

       
      Czy języczek nie powinien najpierw (idąc od strony teleskopu) wyginać się mocno w dół, nawet poniżej linii klamry, potem drugie zagięcie ostro w górę, a potem trzecie zagięcie już na samej końcówce aby przylgnąć do płetwy ? Mocno w dół idzie np. w tej klamrze
       
       
      Ktoś zna zasady jak się profiluje klamrę, języczek (pewnie ma tu znaczenie np. jaka jest grubość paska i od tego zależą wielkości zagięć na języczku) ? Czy też wszystko robi się na oko, tzn. raz kiedyś ktoś dawno temu zrobił profil pod konkretny pasek i teraz po prostu się powtarza ten kształt ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.