Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Recommended Posts

Robert wie co dobre , to już trzeci model jaki u niego widzę.

A u mnie dzisiaj Panda w korku:

73b483931d12b.jpg

W dniu 12.12.2020 o 15:49, amatsukaze napisał:

RO 15450st nabyty w Hermitage. Świetny sklep (dekoracja wnętrza nie odbiega od salonu AP w Paryżu) i przemiła, fachowa obsługa - bardzo polecam. Jeśli chodzi o zegarek, to był moim gralem i cieszę się, że udało mi się go zdobyć w tym wyjątkowo trudnym roku. Tarcza i bransoleta naprawdę robią robotę. Także Panowie, dzisiaj na moment zapominam o gonitwie za kolejnym króliczkiem. :)

Bardzo ładny. 

Myślę,  że na moim nadgarstku leżałby równie dobrze. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Chciałbym kupić pasek gumowy do ROO chrono 42mm. Kolor granatowy (navy), do zapięcia motylkowego.

Polecicie jakiegoś producenta?

Niezle zamienniki robi chyba Midas i cenowo tez są przystepne.

Poszukaj tez na chrono24 lub ebay oryginalnych paskow,mi sie udało ustrzelic nowy OEM za 1100 zł.

W dniu 31.12.2020 o 00:09, rafio77 napisał:

Kolega w Japonii służbowo  ? może jakieś zlecenia od samurajów :)?

Mixed-purpose trip! Trochę służby i trochę przyjemności. 😁

No jest super... 😎

Jakby mial branse (choc gorzej by wygladal), to lykalbym jak dzik szyszki 😊

Edited by artme

Oj nie wiem czy byś go udżwignoł na bransolecie :) chyba dlatego produkuja je do max 42mm kopert.

ce7b0128ea92188ec567cdf14b9ec672.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Waldek nie pomyliłeś coś z ceną? Kosztuje 1.25mln ale w zł raczej ;)

18 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Waldek nie pomyliłeś coś z ceną? Kosztuje 1.25mln ale w zł raczej ;)

Ceny w katalogu jako takiej nie ma - na życzenie klienta podają cenę danego dnia, i to we frankach szwajcarskich. Poprosiłem, pani poprosiła drugą, tamta weszła na jakąś wewnętrzną stronę i po chwili podała cenę. Ta pani, która mnie obsługiwała, podała mi milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy. Ale skoro piszesz że to za dużo, to albo się pomyliłem, albo się pani pomyliła. Ale nie dawało mi to spokoju, więc pisząc tę odpowiedz, zadzwoniłem jeszcze raz do sklepu i jednak masz rację: cena na dzisiaj wynosi 250 tysięcy franków szwajcarskich (bez podatku). Ale to nie ja się pomyliłem, pani powiedziała że mnie pamięta i to ona zrobiła błąd - tak się o milion machnęła, bo koleżanka powiedziała po angielsku, a oni mi po włosku i z milla (tysięcy ) zrobiła ... milion🤪.

Dzięki za czujność!

Edited by beniowski

Posted (edited)

Z okazji ostatnich urodzin nabyłem takiego sikora 🙃

20210307_140753.jpg

Edited by Jodkarz

W dniu 31.01.2021 o 18:57, mario1971 napisał(-a):

Fajny diver - siedem razy powiem tak! :)

Spory kloc mimo 42mm. Od strony koronki fajnie wygląda, ale z drugiej strony, pionowa, wysoka koperta. Na duży nadgarstek pasuje, jak u Michała na przykład.

Na nowej stronie internetowej AP kolekcja Jules Audemars jest tak schowana, że początkowo trudno ją odnaleźć. Zastanawia mnie, czy AP szykuje się do przedstawienia nowych modeli w zakresie linii zegarków typowo eleganckich. Jules Audemars wydają się być już mocno przestarzałe. Tkwi tutaj duży potencjał firmy, ale i spore ryzyko. Jeśli nowe Jules Audemars ( o ile w ogóle się pojawią ) spotkają się z tak negatywnym przyjęciem zegarkowej społeczności jak Code 11.59, to czy byt firmy nie będzie zagrożony ? Jakie są Wasze przemyślenia na ten temat ? 

Mam wrażenie, że AP buduje od pewnego czasu wizerunek firmy, której produkty są kierowane głównie do młodszych odbiorców. Tak odbieram na przykład ostatnią kampanię reklamową na ich kanale Youtube (zresztą bardzo udaną moim zdaniem).  Czy Waszym zdaniem nie jest zbyt ryzykowne ? Zegarki AP są przecież bardzo drogie; czy naprawdę jest tak wielu młodych ludzi na świecie, którzy będą w stanie sobie na nie pozwolić ? Wydaje mi się, że zainteresowanie zegarkami mechanicznymi oferowanymi przez firmy takie jak VC, PP, AL&S, czy AP pojawia się raczej na późniejszym etapie życia, kiedy sytuacja finansowa jest już ustabilizowana, rodzina zabezpieczona i można sprawiać sobie drogie prezenty. 

Uważam, że AP nie ma wyjścia - musi wkrótce przedstawić nową lub przynajmniej odświeżoną kolekcję Jules Audemars skierowaną do nieco starszej klienteli i ta kolekcja musi być udana. 

Jestem ciekawy Waszych przemyśleń na ten temat; w końcu AP nadal należy do Świętej Trójcy zegarkowego świata. 

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti