Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz - to, co pokazujesz wymiata z butow - tylko sie bogato wżenić  :blink:  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Trzeba przyznać, że w tym roku producent z Le Brassus naprawdę dał radę, a to jeszcze nie koniec. Zobaczycie co się wydarzy w trakcie roku.  :) Będzie jeszcze co oglądać. Tymczasem serdecznie zapraszam na AP Club. Wrzuciłem ciekawy wywiad z CEO Audemars Piguet. Francois opowiada o strategii firmy, zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz spojrzeniu na rynek. Z wywiadu można się dowiedzieć dlaczego Audemars Piguet nie chce wytwarzać więcej niż 40 000 zegarków rocznie itd. Staram się dać Wam choć cząstkę tego, co można zobaczyć na SIHH tak więc zapraszam...

 

AP Club

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP wg mnie pozamiatal - ciezko bedzie konkurencji sie przebic  B)

 

Kurcze, nie wrzucaj więcej zdjęć bo odkładam na Patka o którym od zawsze marzę. Robisz mi zamęt w głowie.

Patek przy tych nowosciach zaczyna tracic myszka...  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP wg mnie pozamiatal - ciezko bedzie konkurencji sie przebic B)

 

 

Patek przy tych nowosciach zaczyna tracic myszka... ;)

Magia nazwy pozostaje.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje AP z wiecznym kalendarzem ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje AP z wiecznym kalendarzem ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ten ze zdjęcia?

Poprzednie modele w stali ok. 40-50 tysięcy dolarów. Myślę że ten w platynie sporo powyżej 100 będzie stał. Nie znalazłem nigdzie sugerowanych cen.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cel na całe życie, ale warto

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

BTW Mariusz, poprawili juz Twoj zegar?

Poprawili. Serwis wymienił wskazówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magia nazwy pozostaje.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Nie pisz tak bo niektórzy gotowi wrzucić PP do jednego worka z Rolexem.

A nie zapomniałem....PP to nasze dobro narodowe...świętości nie szargać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz tak bo niektórzy gotowi wrzucić PP do jednego worka z Rolexem.

A nie zapomniałem....PP to nasze dobro narodowe...świętości nie szargać

Z tym dobrem narodowym to bym nie przesadzał.

Bardzo cenię markę, jej dokonania. Kolejny zegarek który planuję kupić to właśnie PP, ale trzeba przyznać że PP jest bardzo zachowawczy w nowych projektach. Właściwie nic z dostępnych dla zwykłych śmiertelników linii się wiele nie zmienia poza detalami, bazują na tych samych mechanizmach, oczywiście z całym kunsztem i precyzją ale brakuje mi jakiegoś nowego projektu którym Patek by bardzo zaskoczył.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dobrem narodowym to bym nie przesadzał.

Bardzo cenię markę, jej dokonania. Kolejny zegarek który planuję kupić to właśnie PP, ale trzeba przyznać że PP jest bardzo zachowawczy w nowych projektach. Właściwie nic z dostępnych dla zwykłych śmiertelników linii się wiele nie zmienia poza detalami, bazują na tych samych mechanizmach, oczywiście z całym kunsztem i precyzją ale brakuje mi jakiegoś nowego projektu którym Patek by bardzo zaskoczył.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

A może właśnie taka strategia - PP chce być spokojną przystanią dla bogatych konserwatystów a że przy okazji przez to właśnie staje się atrakcyjny dla aspirujących młodszych snobów...no bo obiektem westchnień miłośników HH jest z założenia ale o nich tu nie mówimy

No i przepraszam miłośników AP i autora wątku za Off top ...ale w temacie HH.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie pisz tak bo niektórzy gotowi wrzucić PP do jednego worka z Rolexem.

A nie zapomniałem....PP to nasze dobro narodowe...świętości nie szargać

 

Nie o świętości tu idzie tylko o niemalże całkowity brak wielkich komplikacji w zegarkach Roleksa oraz wykończenie mechanizmów. Z drugiej strony, z dotychczasowych działań Roleksa wynika, że ta firma nie aspiruje do Haute Horlogerie. Po co więc zniekształcać rzeczywistość?

 

Z tym dobrem narodowym to bym nie przesadzał.

Bardzo cenię markę, jej dokonania. Kolejny zegarek który planuję kupić to właśnie PP, ale trzeba przyznać że PP jest bardzo zachowawczy w nowych projektach. Właściwie nic z dostępnych dla zwykłych śmiertelników linii się wiele nie zmienia poza detalami, bazują na tych samych mechanizmach, oczywiście z całym kunsztem i precyzją ale brakuje mi jakiegoś nowego projektu którym Patek by bardzo zaskoczył.

 

A Oscillomax? Dla mnie to jest coś znaczącego. Oscillomax zastąpił klasyczny Gyromax na 8 punktach regulacyjnych oraz wychwyt stosowany w kalibrze 240. Nie jest więc wykluczone, że pojawi się również w 324.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dobrem narodowym to bym nie przesadzał.

Bardzo cenię markę, jej dokonania. Kolejny zegarek który planuję kupić to właśnie PP, ale trzeba przyznać że PP jest bardzo zachowawczy w nowych projektach. Właściwie nic z dostępnych dla zwykłych śmiertelników linii się wiele nie zmienia poza detalami, bazują na tych samych mechanizmach, oczywiście z całym kunsztem i precyzją ale brakuje mi jakiegoś nowego projektu którym Patek by bardzo zaskoczył.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

jakoś głosów o zachowawczości Patka nie było słychać gdy wypuścili Pilota :)

 

co do wejścia przez AP na rynek zegarków używanych - dobry ruch (dla kupujących i AP pod kątem biznesowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś głosów o zachowawczości Patka nie było słychać gdy wypuścili Pilota :)

 

co do wejścia przez AP na rynek zegarków używanych - dobry ruch (dla kupujących i AP pod kątem biznesowym)

Ruch AP bardzo mi się podoba. A z pilotem Patka jakoś cicho :) Chyba nie bardzo się przyjął na rynku.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecność producentów na rynku wtórnym ma blaski ( bezpieczeństwo) ale i cienie ( zarządzanie cyklem życia produktu ze szczególnym uwzględnieniem cen ) . Będzie drożej.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ocenili, że im się to będzie opłacać. Sporo używanych AP to modele z cenami liczonymi w dziesiątkach tys euro. Jeśli przed sprzedażą będą też serwisować i np dawać jakąś ekstra gwarancję, to myślę, że nawet jeśli doliczą sobie za to prowizję to znajdzie się wielu chętnych na kupno takiej używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ocenili, że im się to będzie opłacać. Sporo używanych AP to modele z cenami liczonymi w dziesiątkach tys euro. Jeśli przed sprzedażą będą też serwisować i np dawać jakąś ekstra gwarancję, to myślę, że nawet jeśli doliczą sobie za to prowizję to znajdzie się wielu chętnych na kupno takiej używki.

Z ich punktu widzenia to może być wyłącznie dobry ruch, poza zegarkami nowymi ich serwisem zgarną jakąś część rynku należącą do tej pory do handlarzy... pytanie jak zachowają się Ci ostatni ? Czy po prostu podniosą swoje ceny w ślad za AP czy dla większej zachęty ( bo nie dają fabrycznej gwarancji typu „ używane jak nowe” i takiego bezpieczeństwa zakupu ) swoją cenę obniżą by ktoś kupił u nich. Niestety kontrola jakieś części rynku używanych przez producenta może powodować sterowany cenami przekierowanie uwagi klientów na nowe modele ( bo różnica będzie nie tak duża) . Ciekawe czy to ćwiczenie ( totalna monopolizacja przez producentów ) może powieść się także w niższych cenowo segmentach rynku?

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desmo - ale o co Ci chodzi? Jaka monopolizacja? To samo zrobily marki samochodowe otwierajac przy salonach komisy - i co? Rynek wtorny tych marek upadl??? Ceny wzrosly???

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dobre pytanie, czy to będzie komis?? Nie sądzę, żeby chcieli się w to bawić. Podejrzewam, że prędzej odkup zegarka, potem refurbishment i ponowna sprzedaż jako pre-owned.

Co do innych marek, to w artykule jest wspomniany MB&F, ale to mega eksluzywna, ale i mega niszowa firma.

Masówka typu Omega? Raczej wątpię, nie ta liga, a co za tym idzie i nie ta marża.

Rolex? Ten ma komfortową sytuację, bo mimo olbrzymiego wolumenu produkcji tak sterują sprzedażą, że popyt wciąż przewyższa podaż, więc zabawa w używki byłaby stratą czasu. Lepiej przeznaczyć zasoby na produkcję nowych egzemplarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desmo - ale o co Ci chodzi? Jaka monopolizacja? To samo zrobily marki samochodowe otwierajac przy salonach komisy - i co? Rynek wtorny tych marek upadl??? Ceny wzrosly???

Niereprezentatywny przykład. Samochód ( jeden, no góra dwa ;-) chce każdy Kowalski a zegarek panie to tylko koneserzy i ...politycy. Ty się nie martwisz bo i tak jesteś jednozegarkowcem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.