Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

RO może tak, natomiast RO Offshore moim skromnym zdaniem traci swój urok na bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wygląda fajnie, ale też daje trochę do myślenia. W pokazanym zegarku pracuje kaliber 2225 bazujący na JLC 889/2. Ten ciekawie prezentujący się wahnik był stosowany w limitowanym do 500 sztuk (450 stal, 50 złoto) Royal Oak Ref. 15100 "Time for the Trees Foundation". I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że te Royal Oaki posiadały na tarczy (oprócz standardowej dekoracji) wizerunek dębu. A w zegarku zaprezentowanym na zdjęciach drzewa brak. Była też co prawda wersja bez drzewa, ale wówczas nad nazwą producenta stosowano napis: "Fondation". Rzecz dotyczyła referencji 14990. W wersji z dębem umiejscowienie nazwy producenta na tarczy oraz napis "Fondation" znalazły się w dolnej części tarczy. Pokazany na zdjęciu Royal Oak z wyglądu przypomina Ref. 14790 z krótkimi indeksami tyle, że ta odmiana nie zawierała przeszklonego dekla. Nie pasuje mi to wszystko. Tak to powinno wyglądać w oryginale (Royal Oak Ref. 15100ST) .

 

 

 

 

McIntosh, czyli mogła być jeszcze jedna wersja, o której np. nie słyszałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, niebieska tarcza w 15400 była dostępna tylko w butikach zdaję się od początku, w końcu to "boutique edition", natomiast 15202 już od dobrych kilkunastu miesięcy jest do dostania tylko tam.

Ale jak pytałem o dostępność 15202,gdybym był zdecydowany, to powiedzieli, że prawie na pewno pomogą sprowadzić. Tylko ta cena...


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedy o to pytales i tak Ci powiedzieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przymierzałem 15400 - jakieś 3 tygodnie temu.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To ja juz nic nie kumam... mi powiedziano cos innego :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

McIntosh, czyli mogła być jeszcze jedna wersja, o której np. nie słyszałeś?

 

Mało prawdopodobne. Przeprowadziłem research zanim napisałem posta choć oczywiście warto założyć jakiś margines błędu. Jednak nic nie wskazuje, że w całości jest to oryginalny zegarek Audemars Piguet o katalogowej referencji. Poza tym, ingerencja w dekiel jest widoczna na zdjęciach. Moim zdaniem jest to składak.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ale jak pytałem o dostępność 15202,gdybym był zdecydowany, to powiedzieli, że prawie na pewno pomogą sprowadzić. Tylko ta cena...

 

 

Ale kiedy o to pytales i tak Ci powiedzieli?

 

Ja pytałem w czerwcu zeszłego roku i uzyskałem odpowiedź, że 15202 tylko w butiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuję - mnie też powiedzieli że co do zasady tylko butik, a oni butikiem nie są. Ale jednocześnie że gdybym się decydował, prawie na pewno udałoby się go dla mnie sprowadzić.

Myśle, że ponieważ chodzi o zegarek za ok. 100k, postaraliby się w tym względzie ;)

 

 

iP8


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jesteś jednym z ambasadorów marki, o których mówił jej prezes, albo masz podpisaną jakąś umowę na robienie dobrego piaru na odcinku wschodnim?

Bez przesady. :)  Zegarki to pasja i nic więcej. Dzielę się wiedzą choć po tym jak wczoraj nazwano mnie trollem, nie specjalnie mam już chęć poświęcać temu miejscu swój czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Cię nie nazwał trollem, książę :) - to było do kogo innego.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nikt Cię nie nazwał trollem, książę :) - to było do kogo innego.

 

W temacie dotyczącym Roleksa, mój wpis na temat Kanady. Post RK7000 to nie do mnie był? Chronologia postów na to wskazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było do koleżanki moim zdaniem.

 

Choć wpis o Kanadzie był "z d*py".

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było do koleżanki moim zdaniem.

 

Też tak to odebrałem.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To było do koleżanki moim zdaniem.

 

Choć wpis o Kanadzie był "z d*py".

 

Też tak to odebrałem.

 

Wczoraj pisałem posta po imprezie więc byłem nawalony. Ale dzisiaj na trzeźwo nie widzę żadnego wpisu koleżanki. Jest mój wpis o Kanadzie, następnie żart Irka, że zgłosi to do TV, a Kanadyjczycy tak się przejmą, że będą zamieszki.  :) Później trochę nabijania się z tych zamieszek i wpis RK7000 o treści "nie karmić trolla".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończy usuwanie postów bez opamiętania niestety .

A koleżanka wycięta po całości , jakby w myśl zasady " co się będzie baba wymądrzać " .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tak się kończy usuwanie postów bez opamiętania niestety .

A koleżanka wycięta po całości , jakby w myśl zasady " co się będzie baba wymądrzać " .

 

No to pięknie. Po pijaku nazwałem RK7000 pajacem. Darek wlepił mi ostrzeżenie, a teraz wychodzi na to że post o trollu nie odnosił się do mnie. Mistrzowska robota moderatora, nie ma co.  :unsure:  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończy usuwanie postów bez opamiętania niestety .A koleżanka wycięta po całości , jakby w myśl zasady " co się będzie baba wymądrzać " .

Skąd wiesz, że to „ baba” i jaka „mądrość” została utracona w wyniku działania moderatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję Wam historyjkę 

 

"W jednym z teatrów na próbie Kalina Jędrusik zapaliła papierosa. Na scenie nie wolno palić papierosów. Zbliżył się do niej strażak i powiedział: "Proszę zgasić papierosa, bo tu nie wolno palić". A Kalina, jak to Kalina, z wdziękiem odparła: "odpier**l się strażaku". I on strasznie się zamyślił, poszedł za kulisy i tam trwał jakiś czas. Potem nabrał powietrza, wrócił na scenę, ale tam już nie było Kaliny, tylko Basia Rylska. On jednak tego nie zauważył i krzyknął do Rylskiej: "Ja też potrafię przeklinać, ty kurwo stara!". Kompletnie zdumiona Basia pobiegła do Edwarda Dziewońskiego, który był reżyserem tego spektaklu i powiedziała mu, że strażak zwariował, bo ją zwyzywał bez żadnego powodu. Dziewoński strasznie się zezłościł, poszedł do strażaka i powiedział: "A pan jest ch*j!". Ale to był już zupełnie inny strażak"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Tak sie konczy odwiedzanie i pisanie na forum po pijaku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że to „ baba”

Zakładam , że wiesz więcej niż ja .

 

jaka „mądrość” została utracona w wyniku działania moderatora?

Lekko mnie zastanawia ten nienadmiernie wysoki poziom tolerancji dla osoby wyraźnie entuzjazmującej się wiadomą marką . Forum to przecież nie miejsce na dysertacje naukowe . Ględzi się tu niejednokrotnie okrutnie o zegarkach , paskach , zapięciach aż miło .

A i nastolatków wykazujących się "dojrzałością" nie brakuje , kolego Xpovoc .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tak sie konczy odwiedzanie i pisanie na forum po pijaku :)

 

Jak napisałem, kolejność postów wprowadziła mnie w błąd. Nie było mnie na forum, gdy w temacie dotyczącym Roleksa znowu się zagotowało. Nie mam jednak zamiaru się wybielać, bo mogłem zareagować lepiej. Przeprosiłem RK7000. Nobody's perfect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam , że wiesz więcej niż ja . Lekko mnie zastanawia ten nienadmiernie wysoki poziom tolerancji dla osoby wyraźnie entuzjazmującej się wiadomą marką . Forum to przecież nie miejsce na dysertacje naukowe . Ględzi się tu niejednokrotnie okrutnie o zegarkach , paskach , zapięciach aż miło .A i nastolatków wykazujących się "dojrzałością" nie brakuje , kolego Xpovoc .

Dodałem plusa do wypowiedzi. :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak napisałem, kolejność postów wprowadziła mnie w błąd. Nie było mnie na forum, gdy w temacie dotyczącym Roleksa znowu się zagotowało. Nie mam jednak zamiaru się wybielać, bo mogłem zareagować lepiej. Przeprosiłem RK7000. Nobody's perfect.

Generalnie zawszę jak coś usuwam to o tym piszę. Wczoraj w temacie Rolexa usunąłem prawie trzy strony - 50 postów. Uznałem, że zainteresowani doskonale wiedzą o czym piszę więc nie wspomniałem o usuniętej treści.

 

@McInosh - wszystko wyjaśniliśmy na pw.

Traktuję sprawę jako nieporozumienie.

 

 

Zacytuję Wam historyjkę 

 

"W jednym z teatrów na próbie Kalina Jędrusik zapaliła papierosa. Na scenie nie wolno palić papierosów. Zbliżył się do niej strażak i powiedział: "Proszę zgasić papierosa, bo tu nie wolno palić". A Kalina, jak to Kalina, z wdziękiem odparła: "odpier**l się strażaku". I on strasznie się zamyślił, poszedł za kulisy i tam trwał jakiś czas. Potem nabrał powietrza, wrócił na scenę, ale tam już nie było Kaliny, tylko Basia Rylska. On jednak tego nie zauważył i krzyknął do Rylskiej: "Ja też potrafię przeklinać, ty kurwo stara!". Kompletnie zdumiona Basia pobiegła do Edwarda Dziewońskiego, który był reżyserem tego spektaklu i powiedziała mu, że strażak zwariował, bo ją zwyzywał bez żadnego powodu. Dziewoński strasznie się zezłościł, poszedł do strażaka i powiedział: "A pan jest ch*j!". Ale to był już zupełnie inny strażak"

 

Fajna anegdota i pasuje do zajścia  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam , że wiesz więcej niż ja . Lekko mnie zastanawia ten nienadmiernie wysoki poziom tolerancji dla osoby wyraźnie entuzjazmującej się wiadomą marką . Forum to przecież nie miejsce na dysertacje naukowe . Ględzi się tu niejednokrotnie okrutnie o zegarkach , paskach , zapięciach aż miło .A i nastolatków wykazujących się "dojrzałością" nie brakuje , kolego Xpovoc .

Trolling, który został usunięty nie dotyczył „ zegarków, pasków i zapięć” ale rozumiem że jeśli fakty nie pasują niektórym piszącym ( i kibicującym zza węgła ) do z góry założonej tezy to ...tym gorzej dla faktów. Stara szkoła...

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.