Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zasadas

Twój ogród

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie z własnego doświadczenia, lepiej mieć większy dom, czy ogród?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista... Ja osobiście wolę mieć większy dom. Ogród ma dla mnie mniejsze znaczenie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bo go nie sprzątasz :D

I tu Cie zdziwie,bo właśnie ja go sprzątam :-) Z kolei prac w ogrodzie nienawidzę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne potrzeby, możliwości i preferencje. Zależy jak duża rodzina zamieszkuje dom, kto go sprząta :D i kto pracuje w ogrodzie. U mnie podział przebiega na linii dom - żona, ogród mój. Ogród mam trochę za duży i muszę mu poświęcać dość  dużo czasu, a dom wydaje mi się, że jest ok jak dla naszych potrzeb. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większy ogród?Hmmm. Co ja mam powiedzieć ze swoim 1,4 ha :D :D Ale generalnie lubię orać. Odmóżdżam się np wtedy kiedy cały dzień koszę, przestaję myśleć o problemach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawa roślinka, dość rzadko spotykana w ogrodach.Przynajmniej w moich stronach

 

18c1cd25e5d1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słonecznik wierzbolistny.Kiedyś trafiłem 3 szt w sklepie ogrodniczym.Dwie są u mnie,trzecia u rodziców.Rośnie kilka metrów, w zimę zamiera, wiosną wychodzą nowe pędy- rozrasta się.

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedużej odległości od mojego domu znajduje się chyba stacja transformatorowa. Pytanie czysto teoretycznie - czy jest się czego obawiać? Czy są to budynki czy urządzenia jakiegoś podwyższonego ryzyka? Słychać z niej charakterystyczne buczenie.

 

A z tego co czytam tutaj, to są to dosyć skomplikowane instalacje, jednak niezbędne w sieci energetycznej.

Edytowane przez Elliasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

a ja mam pytanko czy ma ktoś z Was katalpę w swoim ogrodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale rośnie mi raczej jako krzew niż drzewko. W naszych stronach częściej używana nazwa Surmia. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy.Jedna po usunięciu jednego pnia bardzo ładnie łapie pokrój i krzepkość drzewa. Druga to Nana szczepiona na pniu. A trzecia posadzona w tym sezonie jako odmiana Aurea.Zobaczymy co  z niej będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pracę w ogrodzie, kopczykowanie róż. Może trochę za wcześnie, ale ładna pogoda była dzisiaj. post-57210-1543064925,3965_thumb.jpegpost-57210-1543064934,2284_thumb.jpeg

 

Wysłane z mojego HTC


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w ostatnim czasie montował sobie może ogrodzenie? Zastanawiałem sie ostatnio nad jakimś sensownym ogrodzeniem do ogrodu. Nie wchodzi w grę ogrodzenie panelowe z uwagi na to, że chciałbym aby bylo to ogrodzenie porządnej jakości i aby było wytrzymałe. Zastanawiam się nad ogrodzeniem kutym. Orientujecie się, jaki będzie koszt takiego ogrodzenia dla działki o obwodzie 100 m2? Oczywiście dodatkowo z bramą na pilota oraz z bramką?  http://efekt-metal.pl/

Edytowane przez rmt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale spawane z  "kutych" elementów dostępnych w handlu, czy faktycznie kute przez kowala? 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100 m2 ciężko będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko, czy drogo? Jeśli kute, to z murowanymi słupkami i osadzonymi między nimi metalowymi odcinkami ogrodzenia... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panelowe z grubego drutu 8mm

Słupki dobrze pomalowane i na lata wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w ostatnim czasie montował sobie może ogrodzenie? Zastanawiałem sie ostatnio nad jakimś sensownym ogrodzeniem do ogrodu. Nie wchodzi w grę ogrodzenie panelowe z uwagi na to, że chciałbym aby bylo to ogrodzenie porządnej jakości i aby było wytrzymałe. Zastanawiam się nad ogrodzeniem kutym. Orientujecie się, jaki będzie koszt takiego ogrodzenia dla działki o obwodzie 100 m2? Oczywiście dodatkowo z bramą na pilota oraz z bramką? 

100 metrów bieżących chyba?

Działka 100m2 może mieć ogrodzenia 40 metrów bieżących a i nawet 202 metry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie wiosna, więc już pierwsze prace ogrodowe zostały poczynione. Pozostaje jeszcze kwestia przygotowania odpowiedniego nawożenia, aby roślinki miały dobry start.

Kwestią otwartą pozostaje jeszcze u mnie kwestia montażu oświetlenia ogrodowego, chciałbym to sobie w końcu jakoś ogarnąć. Pozostaje więc kwestia odpwoiedniego rozprowadzenia przewodów oraz montaz oświetlenia o odpowiednio dobrej izolacji hydraulicznej.

Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić pod linkiem: https://oswietlenie-sklep.pl/

Edytowane przez wpalnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosnapost-57210-1553446848,2114_thumb.jpegpost-57210-1553446853,9064_thumb.jpegpost-57210-1553446863,9376_thumb.jpeg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.