Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zasadas

Twój ogród

Rekomendowane odpowiedzi

Hahaha. Niedaleko chyba uda się wykopać strzelnicę w starym wyrobisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wolnego, to trzeba na ogrodzie popracować. Trochę cisów, szmaragd goldów, jedna laurowiśnia i pinus van de wolfs piramid do posadzenia. Szykuję miejsce...:)e810f82abbdd6ce616d3982d60c8e16f.jpg94bf93ee4afd3c7c5cb4eda39ddcd358.jpg7c32d6442af5eaf0253206853a412a89.jpged9c220ff1c9d2be95037efd8ca82ccd.jpg8126c4836b71ce15e170acb79592cffb.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Podziwiam, bo sam nie mam do tego ni chęci, ni cierpliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podziwiam, bo sam nie mam do tego ni chęci, ni cierpliwości...

Jakiś czas temu pożegnałem po wielu latach służby mojego wiernego przyjaciela, wielkiego berneńczyka, który nie pozwalał mi nic na ogrodzie posadzić. Teraz mogę się w końcu wykazać ;)

Teren przygotowany :)56c1bf275041d22d0fd79ed93d94cf78.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
Napisano (edytowane)

Panowie, czy ktoś z Was ma doświadczenie z uprawą eukaliptusa niebieskiego?

Masz nasiona i chcesz wiedzieć co dalej czy już roślinę?

 

Z nasion najlepiej, przynajmniej moim zdaniem zrobić lekko przykryty inkubator czyli pojemnik z lekko wilgotnym podłożem, cienką warstwą ligniny. Wtedy widzisz jak nasiona zaczynają kiełkować. Kiełkujące przenosisz do doniczek, przykrywasz lekko ziemią i czekasz aż się ukorzenią. W tym okresie ziemia powinna być lekko wilgotna. Nasiona kiełkują bardzo nierównomiernie.

 

Eukaliptusy nie powinny być przelewane, podlewamy umiarkowanie. Do tego dosyć przepuszczająca gleba. W małych doniczkach 10cm. było mi ciężko je dłuższy czas utrzymać. Wymagają większych.

Drugi argument za większą doniczką jest taki, że eukaliptus szybko rośnie.

 

W moim odczuciu, Eukaliptus pachnie sam z siebie bardziej intensywnie jak Geranium.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba bardzo uważać na Koale, bo Ci zjedzą momentalnie... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celna uwaga. U somsiada zeżarły w mig. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,

Jestem na etapie zakupu podkaszarki spalinowej do lekkich prac w ogrodzie: wykaszanie rowu przy ogrodzeniu, wyrównywanie krawędzi trawnika, prace wykańczające wokół roślinności, ogrodzeń itp.

Założony budżet ok. 1000 zł. Na liście sprzętów pojawiły się następne urządzenia:

1. Stihl FS38 moc 1,0 KM poj. 27,2 cm3, cena 599 zł

https://loboexpert.pl/stihl/kosa-spalinowa-fs-38-stihl.html?gclid=CjwKCAjwqqrmBRAAEiwAdpDXtPiuGJLWIFeLIenzGVKLFHBFbiHYHVrZCzahydOQeQIRJsnG8q1WjRoCRBQQAvD_BwE

2. Stihl FS56 moc 1,1 KM poj. 27,2 cm3, cena 1100 zł

https://www.dobrenarzedzia.pl/sklep/1918.fs-56-kosa-spalinowa-stihl.html

3. Makita em2600u moc 1,1 KM poj. 25,7 cena 840 zł

https://www.mediaexpert.pl/kosy-i-podkaszarki-spalinowe/kosa-spalinowa-makita-em2600u,id-1099987?gclid=CjwKCAjwqqrmBRAAEiwAdpDXtGMVRg6oa1srjOJ0Q18e3EH8mmL1taBNdNnQenh9I_xVCmD7n4tIjBoC-gUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 
ewentualnie sprzęt marketowy np: 
MACALLISTER 25 CM3 38 CM

 

Korzystając z Waszego doświadczenia w pracach ogrodowych, prośba o podpowiedź, opinie, doświadczenia w zakresie wyboru kosy spalinowej do ww. czynności.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Ritter - dzięki za info.

Okazyjnie udało mi sie nabyć sadzonkę 80 cm i chciałbym, żeby została ze mną na dłużej :)

Dlatego mam jeszcze jedno pytanie - jakie masz doświaczenia z zimowaniem eukaliptusa? Przed przymrozkami przenieść go do domu, czy zostawić okrytego na zimę w ogrodzie?

 

kiniol, Adi - będę uważać :)

 

Sn@p - gdybyś rozważał zwiększenie budżetu, to proponowałbym jakąś wykaszarkę z 4-suwowym silnikiem Hondy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makita ma 4suwy ale nie wiem czy to ten model. Ja celuje w oleo-mac Sparta 381. Nie znalazlem o niej złej opinii. 1399 zł i za cholerę nie chce zejść z ceny. Z drugiej strony mam kosiarkę NAC i nie mogę narzekać. Więc może NAC? Miałem kosę spalinowa z Castoramy jakiś ich brand. Co się nakląłem... W końcu się zepsuła na amen. A dobrze nie działała nigdy. Stąd już szukam jakiejs markowej. Też czekam na kolegów zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wiosna, to leniwe  dziewczę ruszyło swoją tłustą .....ę i przyszła na daleką północ.( chociaż dziś zimnoooo).

 

Brzoskwinka się rozszalała

 

41a1f35a29c4.jpg

 

8bb62a441479.jpg

 

Żółta magnolia- oczko w głowie

 

a73ffcafd643.jpg

 

d60e892ab312.jpg

 

Migdałek dał czadu

 

5a85a4d1077e.jpg

 

9248d784a8fc.jpg

 

coś ze skalniaka

 

ec88cf459b69.jpg

 

i na deser zakupy z arboretum w Rogowie.Parę unikatów.

 

ecd2d3ad73a6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
Napisano (edytowane)

@Norbie, zimowałem Eukaliptusa zarówno w czymś na kształt oranżerii czyli pomieszczeniu nie ogrzewanym ale z temperaturą rzędu +10C jak i na oknie w pokoju bez ogrzewania, temperatury rzędu +18C. W obu przypadkach ograniczenie podlewania i to w sumie wystarczy. Eukaliptus nie jest jakoś szczególnie wymagający.  Zimowanie na zewnątrz nawet z okrywą dosyć wysokiego krzewu, drzewka przy mrozach rzędu -12C a w porywach do -20C na okres rzędu 2. najzimniejszych tygodni w mojej opinii to jednak za wiele dla tej rośliny. Gdyby był to Oleander to tak. Tym nie mniej mogę się mylić? Jak sprawdzisz to w praniu to daj znać.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kwiatki mam już w ogrodzie :)e703d2d5d2319f6c9347fae57c819f98.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie było - 3 nocy, wiosna go mać. Wszystkie młode liście zważone. Żółta magnolia obsypana kwiatami-wszystkie out.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie było - 3 nocy, wiosna go mać. Wszystkie młode liście zważone. Żółta magnolia obsypana kwiatami-wszystkie out.

 

Całe szczęście, że w Poznaniu zatrzymało się na "0"...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wolnego, to trzeba na ogrodzie popracować. Trochę cisów, szmaragd goldów, jedna laurowiśnia i pinus van de wolfs piramid do posadzenia. Szykuję miejsce...:)

Jeżeli chcesz być zdrowy to cisy i tuje szybko wykopałbym z działki i wsadził w ich miejsce np jakas jodłe lub świerka.

Poczytaj lepiej o tym jak te opary z tych krzaczków są trujące dla człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Jeżeli chcesz być zdrowy to cisy i tuje szybko wykopałbym z działki i wsadził w ich miejsce np jakas jodłe lub świerka.

Poczytaj lepiej o tym jak te opary z tych krzaczków są trujące dla człowieka.

Nie ma co demonizować. Dzień w dzień pochłaniamy wraz z jedzeniem dużo wiecej syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli chcesz być zdrowy to cisy i tuje szybko wykopałbym z działki i wsadził w ich miejsce np jakas jodłe lub świerka.

Poczytaj lepiej o tym jak te opary z tych krzaczków są trujące dla człowieka.

Żona kupiła cisy odmiany męskiej, które nie produkują trujących czerwonych nibyjagód. Co do żywotników, to zawierają one w sobie tujon, który może być szkodliwy tylko w skoncentrowanych dawkach ;) Sosen już parę wsadziłem, następne w kolejnym miesiącu. Co do świerków, to mam w planie posadzić ze pięć sztuk srebrzystych w wersji szczepionej, takiej do docelowej wysokości 4~5 metrów. Moja bośniacka dosyć późno, ale zaczęła w końcu wypuszczać młode pędy :) 

Edit: Ta sosna ma już 12 lat a raptem 1,5m wysokości...

c55d28c2df631461d1f12313fc6d500a.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że za kilka lat wokół świerków będzie zero trawnika. A tak polecana niewysoka kolumnowa odmiana to Iseli fastigiate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w planach wsadzić żywotniki jednak znajomy leśnik skutecznie mi to odradził. Każdy wiadomo zrobi jak uważa, ale według mnie te krzaczki mają niestety więcej minusów niż plusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że za kilka lat wokół świerków będzie zero trawnika. A tak polecana niewysoka kolumnowa odmiana to Iseli fastigiate.

 

Niewysoka...dorasta do 10 metrów ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dorośnie za naszego życia. Bardzo wolno rosnąca odmiana. U mnie już siedzą dwa takie pięć lat. Kupione tak ok. 100-110 cm. W tej chwili maja ok. 140.Tak więc spoko.

I nie wiem skąd masz te dane o wzroście. Wg Katalogu roślin związku szkółkarzy dorasta po 10 latach do 3 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dorośnie za naszego życia. Bardzo wolno rosnąca odmiana. U mnie już siedzą dwa takie pięć lat. Kupione tak ok. 100-110 cm. W tej chwili maja ok. 140.Tak więc spoko.

I nie wiem skąd masz te dane o wzroście. Wg Katalogu roślin związku szkółkarzy dorasta po 10 latach do 3 m.

A po 30 latach do 10 metrów. Ale jak już wspomniałeś...pewnie nie za mojego żywota ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

@Norbie, zimowałem Eukaliptusa zarówno w czymś na kształt oranżerii czyli pomieszczeniu nie ogrzewanym ale z temperaturą rzędu +10C jak i na oknie w pokoju bez ogrzewania, temperatury rzędu +18C. W obu przypadkach ograniczenie podlewania i to w sumie wystarczy. Eukaliptus nie jest jakoś szczególnie wymagający. Zimowanie na zewnątrz nawet z okrywą dosyć wysokiego krzewu, drzewka przy mrozach rzędu -12C a w porywach do -20C na okres rzędu 2. najzimniejszych tygodni w mojej opinii to jednak za wiele dla tej rośliny. Gdyby był to Oleander to tak. Tym nie mniej mogę się mylić? Jak sprawdzisz to w praniu to daj znać.

Dzięki za cenne porady. Dam znać za rok :)

A czy miałeś do czynienia z gunnerą olbrzymią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No koledzy tuje są absolutnie bardzo, ale to bardzo szkodliwe jeżeli będziemy je jeść w dużych ilościach. Pozostałe potencjalne metody zatrucia to raczej rewelacje Internetu. Pomijam to że najsłynniejsza trująca substancja tej rośliny w odpowiednich ilościach jest lekiem

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.