Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zasadas

Twój ogród

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem w planach wsadzić żywotniki jednak znajomy leśnik skutecznie mi to odradził. Każdy wiadomo zrobi jak uważa, ale według mnie te krzaczki mają niestety więcej minusów niż plusów.

 

 

ale z pana farmer;p


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do czynienia z gunerą. Niestety u mnie na dalekiej północy mimo dużego kopca nie przezimowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie można mówić o wiosnę. post-57210-1557485114,535_thumb.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada, nie w.... j????. U mnie pierwsza od czterech noc bez - 3

Chciałem wysłać uśmiech a tu jakieś znaki zapytania. Sorki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Ja miałem do czynienia z gunerą. Niestety u mnie na dalekiej północy mimo dużego kopca nie przezimowała.

Najbardziej boję się właśnie zimowania.

Dzisiaj idę na Wiosenną Wystawę Ogrodnictwa. Liczę na rarytasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z gunerą. Nawet jak mieszkasz w cieplejszym rejonie to będziesz się bujal z ogromnym kopcem na zimę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni ciepła i deszczu zrobiło swoje. post-57210-1557600830,4281_thumb.jpgpost-57210-1557600839,0446_thumb.jpgpost-57210-1557600844,5031_thumb.jpgpost-57210-1557600851,5389_thumb.jpgpost-57210-1557600860,69_thumb.jpgpost-57210-1557600870,9327_thumb.jpgpost-57210-1557600883,0755_thumb.jpgpost-57210-1557600892,4561_thumb.jpgpost-57210-1557600902,5737_thumb.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszku, pięknie to wygląda :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, trochę za dużo wolnego czasu pochłania mi ten ogród, ale traktuję go jako terapię, odreagowanie i naładowanie akumulatorów na kolejny okres.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, trochę za dużo wolnego czasu pochłania mi ten ogród, ale traktuję go jako terapię, odreagowanie i naładowanie akumulatorów na kolejny okres.

Mam tak samo. Pół godziny temu zakończyłem pracę w ogrodzie. Bite 7 godzin z przerwami na małe plotki na Forum. I tak w każdy weekend...

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Daj spokój z gunerą. Nawet jak mieszkasz w cieplejszym rejonie to będziesz się bujal z ogromnym kopcem na zimę

Odpuściłem, ale kusiła bardzo :)

Taki okaz był wyceniony na ok. 100 zł.

Zamiast gunery kupiłem formowany dąb błotny Green Dwarf, żółtą katalpę, kilka wisterii i akebii pięciolistkowych, fajne odmiany róż oraz pierisa japońskiego.

post-54231-0-49481600-1557667469_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na zdjęciu to co jest...?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gunera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosna ach to ty ....

Wreszcie wszystko ruszyło.

 

20190511-171908.jpg

20190511-171919.jpg

20190512-194205.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne drzewko do przesadzenia. Tym razem sosna czarna Green Tower. A żona już przegląda projekt ogrodu. Będzie się działo :)0bc30ce9ce50413842c3488c8ced93d9.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda. Jak duże może urosnąć?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do ok. 2~2,5m po 10 latach a docelowo do 5m. Rośnie w zwartej kolumnie, ponoć odrostów się nie przycina. Miejsce przygotowałem z przodu na podjeździe, po prawej stronie mam w kostce takie jajowate oczko o średnicy ok. 1,5m i tak ją wsadzę. Żona dokupiła jeszcze jakies dwa płożaki do kompletu. Jak w ten weekend się wyrobię, to wrzucę fotki po wykonaniu całej roboty.

 

Tak sobie myślę, że w tym tempie w trzy lata machnę cały ogród :lol:

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zielona wieża to fajna odmiana sosenki.Mam taką jedną ( a jakiej ja nie mam  :rolleyes: ), wąski pokrój zwarta i dość szybko rośnie.

 

Wyprzedaż w sklepie ogrodniczym była :)

 

6417ae991a11.jpg

 

Jutro też tam jadę :D

 

Z jednym z nabytków

 

01cf457c787e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje sosny czarne mają po co najmniej 10 metrów i rosną pod nimi grzyby.Kilka sosen uschło w tym bardzo dorodna żółta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje sosny czarne mają po co najmniej 10 metrów i rosną pod nimi grzyby.Kilka sosen uschło w tym bardzo dorodna żółta.

 

Green Tower szczepione?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno je sadziłem,ale chyba nie szczepione.Nawet schną mi co jakiś czas zwykłe świerki w żywopłocie i to takie 30 letnie,przycinane i nie przycinane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno je sadziłem,ale chyba nie szczepione.Nawet schną mi co jakiś czas zwykłe świerki w żywopłocie i to takie 30 letnie,przycinane i nie przycinane.

 

Te szczepione ze szkółek docelowo dorastają do 5 metrów. Przyrost roczny ok. 20cm. Moja 4-letnia (dzisiejszy nabytek) ma ok. 80cm. Nie potrzebują szczególnie dobrego podłoża ani dużej ilości wody. Rzadko chorują. Jedyne co, to dwa razy w roku je nawozić i wybierać uschnięte igły.  A wszystko okaże się w praniu... 

http://www.iglakiwielkopolska.pl/sosna-czarna-green-tower.html

http://www.ogrodmarzen.net/drzewa-i-krzewy-iglaste/363-sosna-czarna-green-tower.html


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Świerk niestety lubi troszkę bardziej wilgotne gleby, ma powierzchniowy rozległy system korzeniowy.W suchych przepuszczalnych glebach, a zwłaszcza teraz kiedy w Polsce jest niedobór wody mogą schnąć. Sosny to co innego, korzeń palowy- susza niestraszna. Z resztą lepiej rosną na piaskach. W moich okolicach są gleby słabe,piaskowe a sosny najpiękniejsze w Polsce :D. Pewnie raczej choróbsko jakieś wzięło.

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu usechł mi 30 letni świerk srebrzysty nie cięty a po roku następny.obok Rosną jeszcze dwa świerki srebrzyste co roku mocno przycinane i nie schna.To dziwne bo przecież cięte mają rany i choroba prędzej wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.