Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zasadas

Twój ogród

Rekomendowane odpowiedzi

DSC_0951.JPG

😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, loco50 napisał(-a):

DSC_0951.JPG

😁

I to jest ogród 😎👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, loco50 napisał(-a):

DSC_0951.JPG

😁

Cholera wczoraj byłem w Ełku, trzeba było zostać do dziś 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Christo napisał(-a):

Cholera wczoraj byłem w Ełku, trzeba było zostać do dziś 😁

Zdecydowanie. Czeba bylo dać info, że nawiedzasz 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi się skojarzyło. Następnym razem (a jest spora szansa) zdecydowanie się odezwę. Daleko z Ełku do Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Christo napisał(-a):

Teraz mi się skojarzyło. Następnym razem (a jest spora szansa) zdecydowanie się odezwę. Daleko z Ełku do Ciebie?

40,może 44.Na zawody strzeleckie jeżdżę. Mają fajną strzelnicę na Szybie. 

Daj wcześniej znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od czerwca w Elku …. dróżke bede budował 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj info to się spotkamy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiazkowo 😁
Ełk- Gąski/ Olecko-Kowale Oleckie/ Kowale- Gołdap

Edytowane przez pawel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0956.JPG

DSC_0957.JPG

DSC_0958.JPG

DSC_0959.JPG

DSC_0960.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0931.JPG

DSC_0964.JPG

DSC_0979.JPG

DSC_0980.JPG

DSC_0981.JPG

DSC_0982.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, loco50 napisał(-a):

DSC_0931.JPG

DSC_0964.JPG

DSC_0979.JPG

DSC_0980.JPG

DSC_0981.JPG

DSC_0982.JPG

Jak dajesz radę to ogarnąć? 
Szacun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kurzy napisał(-a):

Jak dajesz radę to ogarnąć? 
Szacun.

Pomału nie daję 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, loco50 said:

Pomału nie daję 😁

W końcu usiądziesz w jakimś wygodnym siedzisku z jakimś karabinem w ręku i zaczniesz przycinać krzewy na odległość 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Pomału nie daję 😁

Mieszkam gdzie wszystko robią za mnie.

Mam Firmę, gdzie jest trochę ziemi i wymiękliśmy z Małżonką. Nadal działamy, bo Monika tak lubi. Ja, niekoniecznie.

P.s. Poczekam, ile paliwa Jej starczy?😉 

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zatrudniałem ogrodników ale ja taki trochę pogięty jestem - z kazdym drzewkiem gadam 😁, każde znam. A tu po robocie ogrodników bylo a to coś połamane a to skoszone. Podziękowałem. Teraz kosi sąsiada dzieciak, stara się a firma przyjeżdża trzy razy w roku - powapnować, zrobić wertykulację i odpalić nawadnianie i przed zimą opróżnić system nawadniana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie sadzone….

 

IMG_1453.jpeg

IMG_1451.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kwiaty doniczkowe/balkonowe polecacie na balkon od strony zachodniej ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledzy za sugestie odnośnie narzędzi akumulatorowych do ogrodu. Obejrzałem wszystko, co było dostępne w okolicy (z wyjątkiem DeWalta, HiKoki) i moja subiektywna ocena jakości wykonania i poczucia solidności maszyn, oraz opłacalności zakupu w kolejności od najlepszych do najsłabszych:

 

1. Husqvarna - Ograniczona paleta urządzeń - tylko las / ogród. Bez niespodzianek, prawdziwy Mercedes z równie mercedesową ceną oraz firma, w której najlepiej widać inflację 😉 12 lat temu kupiłem pilarkę spalinową i kosiarkę (1699 i 1899zł). Dziś za urządzenia o podobnych parametrach należy zapłacić odpowiednio: 2600 i ca. 3000, przy czym kosiarki nie sprawiają już tak pancernego wrażenia jak wcześniej i mają korpusy wykonane ze sztucznego tworzywa, a nie metalowego stopu. Nie mają wzmocnień i osłon na korpusie, a kółka są zdecydowanie bardziej delikatne. Jedynie manetki kosiarek nadal deklasują konkurencję pod względem budowy, reszta konstrukcji niebezpiecznie obniżyła loty. Bank rozbiły : robot koszący i traktorek, każde za ca. 25 000 zł. Wg mnie, o ile nie pracujecie tym zawodowo, zakup jedynie dla fanów marki.

2. Stihl - j/w, cena podobna, wykonanie Husqvarny wydało mi się lepsze.

Ex aequo 3. Makita seria LXT. IMHO najlepszy stosunek jakości do ceny: urządzenia bazujące na metalowych podzespołach, sprawiające solidne wrażenie, wyposażone w dobrze spasowane, porządnej jakości plastiki, w których nic nie trzeszczy, a same sztuczne tworzywa są gładkie i lśniące, podobnie jak w Husqvarnie - czyli powinny mniej zbierać brud, a jeśli już, to teoretycznie łatwiej będzie je wyczyścić. Urządzenia są odpowiednio ciężkie i nie ma odczucia obcowania z delikatnymi gadżetami, wykonanymi w większości z tworzyw sztucznych. Szeroka paleta innych narzędzi w oparciu o platformę 18V - młotki SDS, wkrętarki, zakrętarki, szlifierki... Ilość przyprawia o zawrót głowy. W zestawie akumulatory 5Ah.

Ex aequo 3. Metabo / Milwaukee. Tak, wiem - ta druga firma jest postrzegana jako wyższa półka elektronarzędzi, ale miałem je w ręce i nie zrobiły na mnie aż tak dobrego wrażenia. Jakość obudów i plastiku porównywalna z Metabo (matowe, więc wszelkie otarcia i zabrudzenia będą szybciej widoczne i trudniejsze do usunięcia), nie mniej są solidne i ciężkie. Być może przewaga Milwaukee tkwi w podzespołach i silnikach oraz niezawodności, czyli elementach niewidocznych na pierwszy rzut oka, ale tego z oczywistych przyczyn nie miałem możliwości sprawdzić.

4. Ryobi - nie komentuję, nie jestem przekonany i to moje subiektywne odczucie. Jakość nie zrobiła na mnie złego wrażenia, ale też nie przyglądałem się jakoś specjalnie. Nigdy nie był moim targetem.

5. Skil - tańsze niż Makita, średnia wielość oferty ogrodowej i jakości wykonania (szczególnie ostrzy w nożycach), waga urządzeń porównywalna do w/w konkurencji. Niewielkie pojemności akumulatorów w zestawach: 2,0Ah. Dobre wrażenie natomiast zrobiła wielkość oferty pozostałych narzędzi akumulatorowych z platformy 20V. Na pewno jest to dobry zakup dla osób, które muszą liczyć się z nieco ograniczonym budżetem, choć koszt większej pojemności akumulatorów podnosi cenę i tak. Mnie nie przekonał, choć zaciekawił.

6. Karcher - wziąłem do ręki i dość szybko odłożyłem z poczuciem rozczarowania. Są wg mnie tylko nieznacznie lepiej wykonanie od marketowej, budżetowej masówki. Jakość spasowania elementów taka sobie, matowy plastik cieńszy, niż u w/w konkurencji, ale przede wszystkim są zauważalnie lżejsze, co sugeruje duży odział sztucznego tworzywa w podzespołach. Nie sprawiły dobrego wrażenia.

7. Marketowa budżetówka.

 

Stanęło na "garniturze" z Makity: nożyce do żywopłotu, nożyce do żywopłotu na wysięgniku, dmuchawa do liści z opcją odkurzacza i rozdrabnianiem, mała pilarka łańcuchowa oraz podkaszarka do poprawek po kosiarce spalinowej. W komplecie 2x 5,0Ah i w promocji za  złotówkę odkurzacz akumulatorowy 18V, idealny do samochodu 🙂 . Testowałem wczoraj i na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu, co oczywiście nie jest zaskoczeniem w tej półce narzędzi. Cały dzień pracy i żadnych niespodzianek, wszystko pracuje jak należy. Akumulatory w nożycach trzymają bardzo długo. Po dwóch godzinach intensywnej pracy mają ponad 50%. Golenie jednej kuli tui o średnicy ca. 1,5m trwało około 5minut, podejrzewam że po wprawieniu się skrócę ten czas.

 

Jak ja mogłem wcześniej pracować "analogowo" nożycami ręcznymi 😅?

 

IMG_20230610_153157.thumb.jpg.3c399f90c6c90e32eef9709b1ac3733a.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak podejrzewałem. Makita robi dobry sprzęt.
Dzisiaj znalazłem na limbie dziwnie wyglądające pajęczyny, jakby kokony, a w środku tłuste pręgowane gąsienice wpieprzające młode igły. Spryskałem Mospilanem SP20. Zobaczymy, czy ten środek da sobie z tym robactwem radę. 

3306e736a2b4622e457b4b913e833856.jpge96c416216261654e6f7597299a0546c.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Litus napisał(-a):

Dziękuję Koledzy za sugestie odnośnie narzędzi akumulatorowych do ogrodu. Obejrzałem wszystko, co było dostępne w okolicy (z wyjątkiem DeWalta, HiKoki) i moja subiektywna ocena jakości wykonania i poczucia solidności maszyn, oraz opłacalności zakupu w kolejności od najlepszych do najsłabszych:

 

1. Husqvarna - Ograniczona paleta urządzeń - tylko las / ogród. Bez niespodzianek, prawdziwy Mercedes z równie mercedesową ceną oraz firma, w której najlepiej widać inflację 😉 12 lat temu kupiłem pilarkę spalinową i kosiarkę (1699 i 1899zł). Dziś za urządzenia o podobnych parametrach należy zapłacić odpowiednio: 2600 i ca. 3000, przy czym kosiarki nie sprawiają już tak pancernego wrażenia jak wcześniej i mają korpusy wykonane ze sztucznego tworzywa, a nie metalowego stopu. Nie mają wzmocnień i osłon na korpusie, a kółka są zdecydowanie bardziej delikatne. Jedynie manetki kosiarek nadal deklasują konkurencję pod względem budowy, reszta konstrukcji niebezpiecznie obniżyła loty. Bank rozbiły : robot koszący i traktorek, każde za ca. 25 000 zł. Wg mnie, o ile nie pracujecie tym zawodowo, zakup jedynie dla fanów marki.

2. Stihl - j/w, cena podobna, wykonanie Husqvarny wydało mi się lepsze.

Ex aequo 3. Makita seria LXT. IMHO najlepszy stosunek jakości do ceny: urządzenia bazujące na metalowych podzespołach, sprawiające solidne wrażenie, wyposażone w dobrze spasowane, porządnej jakości plastiki, w których nic nie trzeszczy, a same sztuczne tworzywa są gładkie i lśniące, podobnie jak w Husqvarnie - czyli powinny mniej zbierać brud, a jeśli już, to teoretycznie łatwiej będzie je wyczyścić. Urządzenia są odpowiednio ciężkie i nie ma odczucia obcowania z delikatnymi gadżetami, wykonanymi w większości z tworzyw sztucznych. Szeroka paleta innych narzędzi w oparciu o platformę 18V - młotki SDS, wkrętarki, zakrętarki, szlifierki... Ilość przyprawia o zawrót głowy. W zestawie akumulatory 5Ah.

Ex aequo 3. Metabo / Milwaukee. Tak, wiem - ta druga firma jest postrzegana jako wyższa półka elektronarzędzi, ale miałem je w ręce i nie zrobiły na mnie aż tak dobrego wrażenia. Jakość obudów i plastiku porównywalna z Metabo (matowe, więc wszelkie otarcia i zabrudzenia będą szybciej widoczne i trudniejsze do usunięcia), nie mniej są solidne i ciężkie. Być może przewaga Milwaukee tkwi w podzespołach i silnikach oraz niezawodności, czyli elementach niewidocznych na pierwszy rzut oka, ale tego z oczywistych przyczyn nie miałem możliwości sprawdzić.

4. Ryobi - nie komentuję, nie jestem przekonany i to moje subiektywne odczucie. Jakość nie zrobiła na mnie złego wrażenia, ale też nie przyglądałem się jakoś specjalnie. Nigdy nie był moim targetem.

5. Skil - tańsze niż Makita, średnia wielość oferty ogrodowej i jakości wykonania (szczególnie ostrzy w nożycach), waga urządzeń porównywalna do w/w konkurencji. Niewielkie pojemności akumulatorów w zestawach: 2,0Ah. Dobre wrażenie natomiast zrobiła wielkość oferty pozostałych narzędzi akumulatorowych z platformy 20V. Na pewno jest to dobry zakup dla osób, które muszą liczyć się z nieco ograniczonym budżetem, choć koszt większej pojemności akumulatorów podnosi cenę i tak. Mnie nie przekonał, choć zaciekawił.

6. Karcher - wziąłem do ręki i dość szybko odłożyłem z poczuciem rozczarowania. Są wg mnie tylko nieznacznie lepiej wykonanie od marketowej, budżetowej masówki. Jakość spasowania elementów taka sobie, matowy plastik cieńszy, niż u w/w konkurencji, ale przede wszystkim są zauważalnie lżejsze, co sugeruje duży odział sztucznego tworzywa w podzespołach. Nie sprawiły dobrego wrażenia.

7. Marketowa budżetówka.

 

Stanęło na "garniturze" z Makity: nożyce do żywopłotu, nożyce do żywopłotu na wysięgniku, dmuchawa do liści z opcją odkurzacza i rozdrabnianiem, mała pilarka łańcuchowa oraz podkaszarka do poprawek po kosiarce spalinowej. W komplecie 2x 5,0Ah i w promocji za  złotówkę odkurzacz akumulatorowy 18V, idealny do samochodu 🙂 . Testowałem wczoraj i na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu, co oczywiście nie jest zaskoczeniem w tej półce narzędzi. Cały dzień pracy i żadnych niespodzianek, wszystko pracuje jak należy. Akumulatory w nożycach trzymają bardzo długo. Po dwóch godzinach intensywnej pracy mają ponad 50%. Golenie jednej kuli tui o średnicy ca. 1,5m trwało około 5minut, podejrzewam że po wprawieniu się skrócę ten czas.

 

Jak ja mogłem wcześniej pracować "analogowo" nożycami ręcznymi 😅?

 

IMG_20230610_153157.thumb.jpg.3c399f90c6c90e32eef9709b1ac3733a.jpg

 

 

To jeszcze wrzuć symbole  zakupów.

Ja wziąłem w ubiegłym roku taką:

 

https://www.narzedzia.pl/dmuchawa-spalinowa-makita-bhx2501,7611.html?origin=prodlisting&cd=19682771475&ad=&kd=&gclid=EAIaIQobChMI57HH9vS8_wIVlwWiAx1MyQMXEAQYAiABEgLwgfD_BwE

 

 

Dobrze się sprawdza a do Stihla ogromna różnica cenowa. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

 

https://www.makita.pl/product/duh751.html

https://www.makita.pl/product/dun461w.html

https://www.makita.pl/product/dur192l.html

https://www.makita.pl/product/dub187.html

https://www.makita.pl/product/duc254c.html

https://www.makita.pl/product/dcl182.html

 

Z początku miałem wątpliwości, czy nie przegiąłem z długością nożyc z pierwszego linku, ale już po pierwszych cięciach okazało się, że te dodatkowe 15cm robi robotę. Oprócz kulek z tuj mam jeszcze żywopłot tujowy o wysokości około 5-5,5m, więc im większy zasięg, tym lepiej, a i same kulki tnę od góry do dołu jednym cięciem i nie czuję braku w zasięgu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest obrotowa rękojeść, bez tego praca tak długim i ciężkim narzędziem byłaby zdecydowanie mniej komfortowa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Litus napisał(-a):

Proszę:

 

https://www.makita.pl/product/duh751.html

https://www.makita.pl/product/dun461w.html

https://www.makita.pl/product/dur192l.html

https://www.makita.pl/product/dub187.html

https://www.makita.pl/product/duc254c.html

https://www.makita.pl/product/dcl182.html

 

Z początku miałem wątpliwości, czy nie przegiąłem z długością nożyc z pierwszego linku, ale już po pierwszych cięciach okazało się, że te dodatkowe 15cm robi robotę. Oprócz kulek z tuj mam jeszcze żywopłot tujowy o wysokości około 5-5,5m, więc im większy zasięg, tym lepiej, a i same kulki tnę od góry do dołu jednym cięciem i nie czuję braku w zasięgu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest obrotowa rękojeść, bez tego praca tak długim i ciężkim narzędziem byłaby zdecydowanie mniej komfortowa.

 

No ekstra zestaw. O nożycach też musze pomyśleć może i podkaszarka akumulatorowa by się przydała. Niby mam mocną spalinową ale do podkaszania trawy trochę za duża :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.