Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zasadas

Twój ogród

Rekomendowane odpowiedzi

Wapnowanie wykonane. 

 

aA9tYvr.jpeg

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20240225_072731.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza robótka na działce, jeszcze zostały mi 3 do ułożenia.db9d347370b3ea04df2a509b0929dbab.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest pod spodem podkład piaskowo-cementowy? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jest pod spodem podkład piaskowo-cementowy? 

Jest, ostatnia widoczna ułożona jest na razie prowizorycznie, już nie miałem więcej czasu dzisiaj. Zasypałem piaskiem, żeby nikt sobie nie pożyczył ;)

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkład powinien zachodzić szerzej od kostki, przynajmniej o jej wysokość. W tym wypadku 6 lub 8cm. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podkład powinien zachodzić szerzej od kostki, przynajmniej o jej wysokość. W tym wypadku 6 lub 8cm. 

Mariusz tam dalej jest już rabatka z kwiatkami po lewej (szafirki, krokusy), a po prawej ubita ziemia pod śliwką. Generalnie to krótki odcinek do budy. Do tej pory był tam beton i płyty (jak ta pierwsza na foto), żadne ciężary nie będą noszone, więc spokojnie wytrzymają. Po bokach i tak będę musiał jeszcze dosypać ziemi i dosiać trawę, teraz uzupełniłem tym co wygarnąłem spod starych płyt i odzyskałem właśnie z boków.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tornado. To  mały ułamek rzezi dokonanej w mojej okolicy przez ziobrowe Lasy Państwowe

 

 

 

20240303_122015.JPG

20240303_122059.JPG

20240303_122509.JPG

20240303_125107.JPG

20240303_125346.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszędzie tak robią... dewastacja idzie pełną parą..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2024 o 14:40, mkl1 napisał(-a):

Niestety wszędzie tak robią... dewastacja idzie pełną parą..

 

Pewnie macie rację u mnie to samo ale nowe nasadzenia też widać w tych miejscach. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, kornel91 napisał(-a):

 

Pewnie macie rację u mnie to samo ale nowe nasadzenia też widać w tych miejscach. 

Za ile lat będzie las?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, loco50 napisał(-a):

Za ile lat będzie las?

No pewnie ze 20. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże sosny czy świerki,te które teraz padają to min.80 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, loco50 napisał(-a):

Duże sosny czy świerki,te które teraz padają to min.80 lat

Jasne. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie zapominajcie, że tzw. lasy to Państwowe Gospodarstwo Leśne, gospodarstwo. I zarządza lasem, aby przynosił zysk, a nie żeby było zielono.

Tu macie mapkę, gdzie możecie sprawdzić jaki jest las (w sensie jego wiek, gatunek drzew, jego dojrzałość rębna itd., itp.) -> https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wacor napisał(-a):

Nie zapominajcie, że tzw. lasy to Państwowe Gospodarstwo Leśne, gospodarstwo. I zarządza lasem, aby przynosił zysk, a nie żeby było zielono.

Tu macie mapkę, gdzie możecie sprawdzić jaki jest las (w sensie jego wiek, gatunek drzew, jego dojrzałość rębna itd., itp.) -> https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy

Niestety w naszej świadomości (Polaków) lasy są po to, aby były w nich grzyby, dzięcioły i sarny. Las to takie samo "gospodarstwo" jak pole uprawne z rzepakiem. Czy nam się to podoba czy nie.

Gdyby były całkowicie prywatne, to moglibyśmy mieć pretensję, że człowiek, który zadbał o swój drzewostan sprzedaje go? 

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że te tzw lasy państwowe pod zarządem Bolka od Ziobry prowadziły gospodarkę nie leśną a rabunkową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czołem, Koledzy polecicie kosiarkę akumulatorową do prostego trawnika 500m2?

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyższej trawie nie da rady skosić jej bez dodatkowego ładowania  ub wymiany baterii na zapasową. Akumulatorowa jest dobra na małe trawniczki. Do 500m2 potrzebujesz mocnej spalinowej kosiarki. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Przy wyższej trawie nie da rady skosić jej bez dodatkowego ładowania  ub wymiany baterii na zapasową. Akumulatorowa jest dobra na małe trawniczki. Do 500m2 potrzebujesz mocnej spalinowej kosiarki. 

Zgaduję że to czy trzeba wymienić zależy od pojemności akumulatora, są kosiarki przeznaczone także do trawników powyżej 500m2.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są. Jednak przy wyższej trawie nie radzą sobie zbyt dobrze, a bateria zużywa się dużo szybciej niż to wynika z zapisów w karcie produktowej. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy założyć że będę pilnował aby nie była za wysoka.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podobnie jak z autami. Piszą, że zużywa 4l/100km, a Ty nigdy nie zszedłeś do tego wyniku. Za to w śniegu z wiatrem żłopie dwa razy tyle, ile deklaruje producent. 

Baterię trzeba co jakiś czas wymieniać, a dobry silnik spalinowy będzie pracował przez minimum 15 lat albo i dłużej. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko spalinowa. Trochę pohałasuje ale będzie wydajna i skuteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Czołem, Koledzy polecicie kosiarkę akumulatorową do prostego trawnika 500m2?

500m2 trawnika to nie jest mało jeżeli tyle to trawnik. Ja też bym posłuchał kolegów. Chyba, że chcesz żeby było cicho to może stiga pewnie da radę tylko jakiejś wąskiej bym nie brał. 

 

https://www.stiga.pl/sklep/urzadzenia-akumulatorowe/kosiarki-akumulatorowe/kosiarka-akumulatorowa-collector-548-ae-4ah

 

Miałem Nac spalinowego i koszenie trawy myślę, że przy mojej działce teraz jest około 700m2 trawy schodzi się do 1,5h szerokość 46mm.

 

Jeżeli jednak zmienisz zdanie to polecę to. 

 

https://grass.com.pl/produkt/Kosiarki-pl,Kosiarki-spalinowe-z-napedem-pl/kosiarka-spal-grl-460s-hw-4w1-lpncin-166/11476

 

Ja wziąłem bo blisko serwis a blachy grubsze niż np w stihl tylko ja wziąłem 53cm

 

https://grass.com.pl/produkt/Kosiarki-pl,Kosiarki-spalinowe-z-napedem-pl/kosiarka-spal-grl-460s-hw-4w1-lpncin-166/11476

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.