Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zasadas

Twój ogród

Rekomendowane odpowiedzi

...mnie tam nie trafia- jeżeli ktoś ma wtedy czas?

a w dni powszednie po 20-stej to można?

każdy ma inny podział dnia pracy, wolnego itp.- ja bym był bardziej wyrozumiały dla sąsiadów ( nie wiadomo kiedy nas może spotkać taka sytuacja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam takiego dylematu i czasami zdarza mi się w niedzielę polatać traktorem. Ale gdybym miał sąsiadów bliżej niż na odległość strzału to bym nie kosił i dzień święty bym święcił :rolleyes: ( chociaż jakoś tak słabo religijny jestem)

 

377541a459a9.jpg

 

5c226e33840a.jpg

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mnie tam nie trafia- jeżeli ktoś ma wtedy czas?

a w dni powszednie po 20-stej to można?

każdy ma inny podział dnia pracy, wolnego itp.- ja bym był bardziej wyrozumiały dla sąsiadów ( nie wiadomo kiedy nas może spotkać taka sytuacja).

 

Nie no racja. Mój kolega ma czas koło 23-ciej. Trzeba być wyrozumiałym....

Stary, sorry ale delikatnie mówiąc dziwne historie opowiadasz. Jakby tao sprawa życia i śmierci była, bo nas może spotkać taka sytuacja.. Jaka? Nie ma kiedy kosić? Niech łąkę wyhoduje, wybrukuje, wybetonuje  - co woli. Ogrodnika zatrudni., zbuduje dom na odludziu (jak Loco ;)) W dniu, w którym ludzie odpoczywają hałasuje pacan, troglodyta a czasem burak zwykły.

Ps 

może w sobote mu się nie chce?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę chłodu. post-57210-1560282394,7492_thumb.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie no racja. Mój kolega ma czas koło 23-ciej. Trzeba być wyrozumiałym....

Stary, sorry ale delikatnie mówiąc dziwne historie opowiadasz. Jakby tao sprawa życia i śmierci była, bo nas może spotkać taka sytuacja.. Jaka? Nie ma kiedy kosić? Niech łąkę wyhoduje, wybrukuje, wybetonuje - co woli. Ogrodnika zatrudni., zbuduje dom na odludziu (jak Loco ;)) W dniu, w którym ludzie odpoczywają hałasuje pacan, troglodyta a czasem burak zwykły.

Ps

może w sobote mu się nie chce?

Z tego samego powodu mamy zakaz handlu w niedzielę. Przykra sprawa ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej nie. 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no racja. Mój kolega ma czas koło 23-ciej. Trzeba być wyrozumiałym....

Stary, sorry ale delikatnie mówiąc dziwne historie opowiadasz. Jakby tao sprawa życia i śmierci była, bo nas może spotkać taka sytuacja.. Jaka? Nie ma kiedy kosić? Niech łąkę wyhoduje, wybrukuje, wybetonuje  - co woli. Ogrodnika zatrudni., zbuduje dom na odludziu (jak Loco ;)) W dniu, w którym ludzie odpoczywają hałasuje pacan, troglodyta a czasem burak zwykły.

Ps 

może w sobote mu się nie chce?

 

Mnie by nie trafiał....chociaż sam nie kosze w niedziele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój temu niedzielnemu koszeniu. :D  dopiero teraz jest chłodniej i milo w ogrodzie i najlepszy czas na podlewanie. :ph34r:


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, mądrala, z taką studnią jak Twoja  to bym podlewał.. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jaką pompę zastosować do tloczenia wody ze studni z kręgów do podlewania ogrodu, odległość ok 100 m w poziomie oraz w pionie ok 5-6 m ? Może ktoś z Was ma jakieś rozwiązania w tej materii. Chciałbym zastosować bezpośredni obieg wody do zasilenia zraszaczy, bez zbiorników pośrednich. Ważna kwestia to odpowiednie ciśnienie na końcu układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie, czy znasz wydajność własnej studni, dobrze jest od tego zacząć.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c92841a626a5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. post-57210-1560357450,6117_thumb.jpgpost-57210-1560357457,8994_thumb.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Staszku, za każdym razem, jak patrzę na zdjęcia Twojego ogrodu, to aż zazdrość bierze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zazdrościć, prócz przyjemności jest i troche pracy, ale tak jak już pisałem, jak pracujesz fizycznie, odpoczywaj "umysłowo" i na odwrót... to pomaga.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tym odpoczynkiem, to masz rację. Uwielbiam kopać rowy albo rozwozić ziemię po działce. Bardzo mnie to uspakaja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Staszek zazdroszczę takiej pięknej trawy. W tamtym roku dowiozlem 5 aut ziemi teraz w maju 9 i ziemia polna bez szału.... Posielismy 2 tygodnie temu dopiero trawę i walczę żeby coś wyrosło. U mnie susza póki co woda miejska ciśnienie słabe. Dopiero skończyłem podlewanie bo, było lepsze ciśnienie a jeszcze brak funduszy na system nawadniania. Jak wczoraj szwagier zlal w jednym miejscu to się tylko błoto., trzeba było Ciebie zaprosić do zakładania trawnika.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda dla trawnika to podstawa. W zależności od wielkości trawnika, przy małym areale można spokojnie korzystać z wodociągu, ale przy większym w dłuższej perspektywie czasowej własna studnia jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ja mam zwykłą studnie rurową, a wodę wykorzystuje tylko do ogrodu. Dom mam podpięty pod sieć miejska. Tyle błędów ile popełniłem ja przy zakładaniu trawnika to szukać ze świeczką, podłoże pod trawnik mam fatalne, tydzień bez podlewania i trawnik staje się żółty. Woda, woda, koszenie i woda, a trawnik będzie śliczny.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, woda. U mnie b. droga a żeby miało sens trzeba ze 2-3 m3 na 1000m co noc wylać. W skali miesiąca jak sucho to w moim przypadku 900 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Skoro obracamy się wokół podlewania i studni zapytka: macie jakieś przetestowane pompy ręczne do studni?

Lustro wody zwykle do 2-3m od planowanego cokołu pompy, przy większych suszach schodzi do 5-6m.

Wygląd mniejsza, wydajność też nie musi być jakaś wielka, bo na działce mam czas ;)

Od czasu do czasu napełnić wiadro do opłukania auta, konewkę. Najczęściej pewnie będzie się nią dzieciarnia podlewać :D

 

Taką zwykłą taniznę z allegro może ktoś testował?

https://allegro.pl/oferta/pompa-reczna-ogrodowa-do-wody-abisynska-abisynka-6766762614


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Też myślałem nad ręczną, lecz zapotrzebowanie wzrasta i kupiłem to:

 

https://allegro.pl/oferta/pompa-membranowa-do-wody-glebinowa-nurek-zanurzeni-8082427892

 

Nie jest jakoś specjalnie wydajna ale z w sumie od lustra do pokrywy zbiornika mam jakieś 6m wysokości i daje radę.

Nawodnienie na odległość 50m i jakieś 80m przewodów kroplujących też.

Przewody 1/2 cala.

Edytowane przez tombla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ręczna, to "abisynka", jeśli masz prąd, to bardzo dobrze się sprawdzają pompy zatapialne( są o różnej wydajności) ale też jest bardzo dobry wariant pompy zasilanej z akumulatora np samochodu(super na małą działkę). 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Tylko ręcznej szukam. Głównie z powodu tej dzieciarni (sporo ich) która lubi się taplać i "pomagać" m.in. przy podlewaniu :)

 

Abisynka jakaś konkretna (producent) czy brać np. to co linkowałem z allegro?


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając opinie pod tą konkretną zastanawiałbym się. 

 

 

20 maja 2019 od w...0

ZLE NAWIERCONE OTWORY DO WYLEWKI
 
 
17 maja 2019 od e...d
Jakość wykonania trudna do oceny bo to mniej niż ZERO, gładź wewnątrz korpusu do której ma przylegać tłok wykonana fatalnie to trzeba się bardzo starać żeby zejść na takie brakoróbstwo, cięgno tłoka to pręcik z zgiętymi koncówkami z bardzo dużym luzem co ma wpływ na ruch dźwigni.Na koniec dodam że skaleczyłem dłonie o dżwignię ponieważ z odlewu nie usunięto bardzo ostrych krawędzi. Z zakupionej pompy przełożyłem jedynie tłok i podstawę.
 
 
12 maja 2019 od C...2
Fatalne wykonanie pompy, pęknięta główka ,źle osadzone śruby i problem z wymianą wadliwej pompy na sprawną u producenta ,nie wymieniono , przysłano główkę, miałam ją sobie od nowa sama składać
 
 
11 maja 2019 od z...u
Nie współosiowo nawiercone i nagwintowane otwory pod wylewkę do przymocowania korpusu pompy, efekt: zerwanie gwintu podczas przykręcania reszta OK, pompa zadziałała. ZR
nie współosiowo nawiercone i nagwintowane otwory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prognoza wspomina coś o padaniu, więc można było skosić trawnik, jeśli nie będzie padało to wieczorem czeka mnie znowu podlewanko. post-57210-1560429723,701_thumb.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.