Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Angelo

Wedkarstwo-moja pasja

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt powinien się nazywać "do zniechęcania początkujących wedkarzy" :D Taki do wszystkiego czyli do niczego. Ale na jednorazowy wyskok. pewnie się nada. Nic więcej raczej nie potrzeba, no może wiaderko do mieszania zanęty, a siatka może eis przyda, jest coś takiego jak szczęście "okazjonalnych". :D
Polecam obserwację miejscowych wedkarzy, może też coś podpowiedzą, każda woda jest inna...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki do wszystkiego czyli do niczego. Ale na jednorazowy wyskok. pewnie się nada. 

Pod warunkiem ,że zamiast łowić będzie robił grilla i pił browara  :P  :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, to jednorazowy wypad ( moze mi sie spodoba) nie chcialem wydawac niewiadomo ile by pozniej lezalo w garażu... :)

Kupic jakies gotowe zanety?, widzialem jakies w torbach :)

 

Jesli tak to jakie?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem ,że zamiast łowić będzie robił grilla i pił browara  :P  :lol:  :lol:  :lol:

Nada się nada. Znam takich "okazjonalnych" co przez tydzień nie zdążyli nawet wyciągnąć sprzętu z samochodu, tacy byli zajęci. :D Ale znam tez takiego co założył kluche z chleba na haczyk od żywca i wyciągnął na raz dwa szczupaki, które walcząc ze sobą zaplątały mu się w grubą żyłkę. :D

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te szczupaki mi sie podobają :);)

Musisz złowić takiego jak z mojej foty  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupic jakies gotowe zanety?, widzialem jakies w torbach :)

 

Jesli tak to jakie?

Na początek tylko gotowe, mieszanie własnych to cała nauka. Najlepiej takie w średnich cenach, te najtańsze to badziew, a te najdroższe to najczęściej jak to się teraz mówi wyjebka.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz złowić takiego jak z mojej foty  :P

 

Takich to nawet na filmach nie widzialem Michał..:)

 

Na początek tylko gotowe, mieszanie własnych to cała nauka. Najlepiej takie w średnich cenach, te najtańsze to badziew, a te najdroższe to najczęściej jak to się teraz mówi wyjebka.

Serdeczne dzieki Piotr.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie kupuj w Decatlonie tylko w jakimś profesjonalnym sklepie wędkarskim. Sprzedawca potrafi często całkiem sensownie doradzić jak jest gość, a nie tylko chapacz gotówki.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie kupuj w Decatlonie tylko w jakimś profesjonalnym sklepie wędkarskim. Sprzedawca potrafi często całkiem sensownie doradzić jak jest gość, a nie tylko chapacz gotówki.

 

Wielki, ogromny, wielopiętrowy supermarket, w którym kupicie wszystko. Szef przyjmuje do pracy nowego sprzedawcę, dając mu jeden dzień okresu próbnego żeby go przetestować.

Po zamknięciu wzywa szef nowego sprzedawcę do biura:

- No to ile dziś zrobił pan transakcji? - pyta sprzedawcę.

- Jedną, szefie.

- Co? Jedną?! Nasi sprzedawcy mają średnio od sześćdziesięciu do siedemdziesięciu transakcji w ciągu dnia! Co pan robił przez cały dzień? A właściwie to ile pan utargował?

- Trzysta osiemdziesiąt tysięcy dolarów.

Szefa zatkało.

- Trzy... sta osiem... dziesiąt tysięcy? Na Boga, co pan sprzedał?!

- No, na początku sprzedałem mały haczyk na ryby...

- Haczyk na ryby? Za trzysta osiemdziesiąt tysięcy?

- Potem przekonałem klienta żeby wziął jeszcze średni i duży haczyk. Następnie przekonałem go, że powinien wziąć jeszcze żyłkę. Sprzedałem mu trzy rodzaje: cienką, średnią i grubą. Wdaliśmy się w rozmowę. Spytałem gdzie będzie łowić. Powiedział, że na Missouri, dwadzieścia mil na północ. W związku z tym sprzedałem mu jeszcze porządną wiatrówkę, nieprzemakalne spodnie i rybackie gumowce, ponieważ tam mocno wieje. Przekonałem go, że na brzegu ryby nie biorą, no i tak poszliśmy wybrać łódź motorową. Spytałem go jakie ma auto i wydusiłem z niego, że dość małe aby odwieźć łódź, w związku z czym sprzedałem mu przyczepę.

- I wszystko to sprzedał pan człowiekowi, który przyszedł sobie kupić jeden, jedyny haczyk na ryby?!

- Nieee. On przyszedł z zamiarem kupienia podpasek dla swojej żony. Zaproponowałem mu, że skoro w weekend nici z seksu to może pojechałby przynajmniej na ryby...

 

Marek, nie jest jeszcze za późno. Pomimo wszystko zostań w domu!


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywają też tacy sprzedawcy, ale w wędkarskich bardzo często są to pasjonaci wędkarstwa, czasem nawet zawodnicy z dyplomami mistrzowskimi, tacy pomogą, szczególnie gdy maja możliwość się wygadać w ich ulubionym temacie. :) 

 

A tu następny powód, żeby zostać jednak w domu:

Młody wedkarz pyta się starego, jak on to robi, że żona go puszcza na ryby. Stary opowiada, sprzęt mam w garażu, rano odkrywam kołdrę i mówię głośno: "ale wieloryb", żona po kłótni wygania mnie z domu, a ja myk myk do garażu...

Młody postanowił zrobić tak samo, rano odkrywa kołdrę i... po chwili cicho mówi "a pieprzyć te ryby".  :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś to kupiłeś już za późno na rozterki. Zaproponuje łapanie z gruntu dokup takie bajery

Zanęta: http://allegro.pl/nowosc-lorpio-method-feeder-black-halibut-hemp-i5992277828.html
Koszyki do zanęty: http://allegro.pl/koszyk-mikado-method-feeder-l-3x-20g-forma-i6079743524.html
Gotowe przypony (nie będziesz musiał sam wiązać) http://allegro.pl/mikado-method-feeder-push-stop-zylka-hak-10-i6894088003.html
Coś na haczyk, dwie wersje na słodko i śmierdząco http://allegro.pl/spicy-sausage-8mm-sonubaits-pellet-o-gratis-i6896855499.html oraz http://allegro.pl/method-boilies-8-10mm-pineapple-punch-drennan-i6862219223.html
Wiertełko 2mm do dziurek w przynęcie do kupienia w jakimś OBI

 

Ewentualnie kup najtańszy feeder jaki jest, będzie milion razy lepszy od tego czegoś co kupiłeś http://allegro.pl/wedka-mikado-golden-lion-ultra-feeder-300-100g-i6218496186.html

Kołowrotek powinien tydzień przeżyć :)

 

Na okonki zastosuj boczny trok (instrukcje na YT) idź do wędkarskiego kup żyłkę przyponową 0,14 i parę małych twisterków 2cm plus haki do nich o jakieś ciężarki 5g, ewentualnie jakieś małe obrotówki nr 2 np DAM efzet

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie proponuj bocznego "nowemu" bo to nawet dla bardziej zaawansowanych jest często wyższa szkoła jazdy. Nie spotkałem jeszcze wyndkorza który nauczył się poprawnie łowić z Youtube. :D

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze YT nie służy do nauki ale świetnie pokazuje o co chodzi i można złapać tam teorie, która pomoże nam praktyce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria teorią, ale boczny trok to nie tylko zawieszenie ciężarka i haczyka z paprochem na odpowiednio związaną żyłkę i ciąganie ich po dnie. Większość adeptów bocznego troka rzuciło wędką o ziemię po paru pierwszych próbach, pomimo że widzieli przedtem w realu jak ja łowiłem i mieli na miejscu instruktora. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój większy  :P

aub13b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granaty masz, czy prąd podciągniesz?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak podoba się wędkowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie na co wydawać $$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.