Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Recommended Posts

Pisałeś, że to temat Patek Philippe, a znowu o jakimś mierzeniu i zdjęciach rozmawiamy ;)

Zaiste kolego Lincolnie, obcowanie z tą sztuką zegarmistrzowską to swoiste wyróżnienie i ukoronowanie mojej kilkunastoletniej przygody z zegarkami, dziękuję! 

W dniu 23.11.2020 o 16:09, beniowski napisał:

A zapisy obowiązują na inne modele oprócz tych co zawsze w PP, tj. Nautilusa i Aquanauta? Bo to trochę dziwne.

Zapisać się na kandydata na zapisanie się do zapytania o możliwość złożenia wstępnego zapotrzebowania na wpłatę zaliczki możesz dla dowolnej referencji.

Nie kupisz od ręki żadnego Patka, nawet takiego za dużą bańkę. Wszystkie są "zarezerwowane". Kto wie, czy po prostu nie są wypożyczone, aby mogli coś pokazać w gablotach?

21 minut temu, stork napisał:

Zapisać się na kandydata na zapisanie się do zapytania o możliwość złożenia wstępnego zapotrzebowania na wpłatę zaliczki możesz dla dowolnej referencji.

Nie kupisz od ręki żadnego Patka, nawet takiego za dużą bańkę. Wszystkie są "zarezerwowane". Kto wie, czy po prostu nie są wypożyczone, aby mogli coś pokazać w gablotach?

No to jeśli tak jest to już są jakieś żarty. W takim razie może to nie powinien być salon PP, a showroom pokazowy?

Edited by beniowski

28 minut temu, stork napisał:

A chodzą w ogóle te zegarki? Czy wysłali atrapy do bantustanu? xD xD

1dFQTya.png

Zegarki są prawdziwe. Stukałem o rant stołu i metal dźwięczy i ten taki złoty z tyłu się kręci jak szalony wtedy :)

No a na serio... to są prawdziwe ;) tylko wszystkie "zarezerwowane" i żadnego nie kupisz - jest to na razie showroom. Ile byś gotówki nie przyniósł, to możesz się zapisać w kolejkę do zapisu na zapytanie o podanie do przyjęcia wstępnej deklaracji wpłaty zaliczki.

17 minut temu, stork napisał:

Zegarki są prawdziwe. Stukałem o rant stołu i metal dźwięczy i ten taki złoty z tyłu się kręci jak szalony wtedy :)

No a na serio... to są prawdziwe ;) tylko wszystkie "zarezerwowane" i żadnego nie kupisz - jest to na razie showroom. Ile byś gotówki nie przyniósł, to możesz się zapisać w kolejkę do zapisu na zapytanie o podanie do przyjęcia wstępnej deklaracji wpłaty zaliczki.

Trochę żenua sytuacja.

Akurat to, że są rezerwacje na wszystkie i nie można kupić to dobry temat.

Gdyby tak nie było to pewnie większość byłaby po pierwszym dniu u nowych właścicieli. Tak przynajmniej można sobie zobaczyć kawał fajnego zegarmistrzostwa. Oby te rezerwacje były jak najdłużej ;) 

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

30 minut temu, pisar napisał:

Akurat to, że są rezerwacje na wszystkie i nie można kupić to dobry temat.

Gdyby tak nie było to pewnie większość byłaby po pierwszym dniu u nowych właścicieli. Tak przynajmniej można sobie zobaczyć kawał fajnego zegarmistrzostwa. Oby te rezerwacje były jak najdłużej ;) 

A czy sklep nie jest po to żeby w nim kupować?

W owczym pędzie, byłem i ja w świątyni zegarmistrzostwa. 😂

A na poważnie to prócz urody mechanizmu i ciekawych komplikacji (np. travel time + chrono w Nautilusie) to nic nie zrobiło nadzwyczajnego wrażenia.

Przyzwoicie wykonane koperty, tarcze, itd. Gołym okiem na szybko nie ma do czego się przyczepić, ale też nie zachwyca. AP zdecydowanie bardziej przyciąga wzrok wykonanie z zewnątrz - mierzyłem zdaje się 15450ST w hermitage. Choć jak ktoś nie chce zwracać na siebie uwagi to taki royal oak 37 mm to już za wiele cukru w cukrze.
Ogólnie z zewnątrz to nie jeden sikor <30k wygląda bardziej spektakularnie. Nautilus i Aquanaut to całkiem ładne i ciekawe wzory. Zwłaszcza ta tarcza w Nautilusie - jest bardzo ok. W Aquanacie zielonym to wygląda nieco jak plastikowa albo pomalowana proszkowo - czarna pewnie znacznie ładniejsza.
Co do mechanizmu, to mogę powiedzieć tyle, że ładny, nawet bardzo. :) Odnośnie aspektów technicznych i użytkowych, to już nie poczuwam się kompetentny do oceniania. Mam poważne wątpliwości, czy użytkowo taki Rolek czy GS nie wypada lepiej - PP gwarantuje -3/+2 s/d...
Może i jestem ignorantem, ale nie czuję skąd te zachwyty nad Patkiem. Mimo wszystko fajnie było pomierzyć.

No i obowiązkowe zdjęcia:

50641121018_6be64cd41d_h.jpg

50641955142_5244dc7662_h.jpg

50641955127_925876131a_h.jpg

50641878516_5f942b184d_h.jpg

50641878601_d26535fd82_h.jpg

Fajna relacja! Chyba jeszcze nie dojrzałem do PP, poza tym obracam się w środowisku, gdzie (jeszcze) nie mogę sobie pozwolić na gumę na nadgarstku... Mam podobne odczucia co do AP RO 37mm - przez dodatkowo bling jest bardziej biżuteryjny. 

W dniu 23.11.2020 o 20:40, machlo napisał:

Bez sensu - nie naliczają punktów za Patka. W takim wypadku nie kupuję. 🤪

https://wkruk.pl/files/regulaminy/KDP - aneks/Aneks regulaminu KDP 202011191332.pdf

Ale przecież na Patka nie ma rabatów, więc naliczą Ci punkty ;))))

Nie można wykorzystać punktów do obniżenia ceny Patka - ale ile ich trzeba by mieć, żeby obniżyć cenę zegarka o 10% ? ;))))

3 godziny temu, stork napisał:

Ale przecież na Patka nie ma rabatów, więc naliczą Ci punkty ;))))

Nie można wykorzystać punktów do obniżenia ceny Patka - ale ile ich trzeba by mieć, żeby obniżyć cenę zegarka o 10% ? ;))))

A pytal ktos o znizki z okazji Black Friday? 😁