Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, KOPA76 napisał(-a):

 

5004a - cudo od przodu i od tyłu - profil niestety padł ofiarą bardzo wielu komplikacji, a malutka średnica nie pomaga w utrzymaniu proporcji... 

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Profil do 5170 podejścia nie ma:

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2024 o 11:22, StaryWilk napisał(-a):

5004a - cudo od przodu i od tyłu - profil niestety padł ofiarą bardzo wielu komplikacji, a malutka średnica nie pomaga w utrzymaniu proporcji... 

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Profil do 5170 podejścia nie ma:

spacer.png

Przepiękny...ma to coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2024 o 11:22, StaryWilk napisał(-a):

5004a - cudo od przodu i od tyłu - profil niestety padł ofiarą bardzo wielu komplikacji, a malutka średnica nie pomaga w utrzymaniu proporcji... 

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Profil do 5170 podejścia nie ma:

spacer.png


Ja najbardziej lubię 5004P, raz że czarna tarcza, dwa bez cyfr jest wg mnie trochę "schludniej" :) Grubość zupełnie by mi nie przeszkadzała w takim przypadku, wiadomo, smukłe chrono są super, ale jako że lubię chrono z komplikacjami kalendarza, to coś za coś.

lf10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Kobuz napisał(-a):


Ja najbardziej lubię 5004P, raz że czarna tarcza, dwa bez cyfr jest wg mnie trochę "schludniej" :) Grubość zupełnie by mi nie przeszkadzała w takim przypadku, wiadomo, smukłe chrono są super, ale jako że lubię chrono z komplikacjami kalendarza, to coś za coś.

lf10.jpg

 

Grubas taki, ze ledwo mozna to nosic


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spotkałem się z opinią, że szał na tarczę w kolorze Tiffany blue nie wziął się od limitki nautilusa 5711 tylko z nowej mody wykreowanej przez Rolexa OP... kto był pierwszy? 

spacer.png

spacer.png

 

Najpierw były te - moda wykreowana na kolorowe tarcze przez Rolexa? : 

spacer.png

Potem m.in. te:

spacer.png

 

A potem / równolegle wiele innych, w tym  homarów od Chińczyków, nawet wersji, które nigdy nie powstały. ;)

 

Co o tym myślicie? 

 

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

Spotkałem się z opinią, że szał na tarczę w kolorze Tiffany blue nie wziął się od limitki nautilusa 5711 tylko z nowej mody wykreowanej przez Rolexa OP... kto był pierwszy? 

spacer.png

spacer.png

 

Najpierw były te - moda wykreowana na kolorowe tarcze przez Rolexa? : 

spacer.png

Potem m.in. te:

spacer.png

 

A potem / równolegle wiele innych, w tym  homarów od Chińczyków, nawet wersji, które nigdy nie powstały. ;)

 

Co o tym myślicie? 

 

 

 

Mysle, ze to bzdura. Zawsze napis Tiffany na tarczy PP podnosil znacznie jego wartosc. Jak tylko PP pokazal 5711 tiffany blue, ktory mial nie tylko napis, ale taez kolor, oraz byl limitka - wiadomo bylo ze to bedzie killer. Rolex i jego turkusowe tarcze na tym hajpie skorzystaly.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 faworytów wśród aktualnych PP - 5235/50 oraz 5316/50.

Ten drugi to raczej nie w tym życiu (never say never 🙂).

Zdjęcia od PP.

 

5235_50R_001_1.jpg

5235_50R_001_2.jpg

5235_50R_001_3.jpg

5316_50P_001_1.jpg

5316_50P_001_2.jpg

5316_50P_001_3.jpg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest jeszcze chrono monopusher 1/10 sekundy. Nie pamiętam teraz referencji. Te podwójne wskazówki w trakcie pracy chrono genialnie się prezentują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytan vs złoto. Mimo ze Romain to wciąż mocny zawodnik to moim zdaniem nie ma podejścia do Patka 5811. Chyba nic nie ma... 

 

IMG_7966.thumb.jpeg.6dd9410f151679aa962f26d6a1ffae90.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
59 minut temu, KrysH napisał(-a):

Tytan vs złoto. Mimo ze Romain to wciąż mocny zawodnik to moim zdaniem nie ma podejścia do Patka 5811. Chyba nic nie ma... 

 

IMG_7966.thumb.jpeg.6dd9410f151679aa962f26d6a1ffae90.jpeg

 

Ja w tym tygodniu mialem okazję przymierzyć i ponosić kilka godzin na ręce Aquanaut Travel Time, ref 5164A w stali i bardzo mi się spodobał. Urzekła mnie lekkość

połączona z wszechstronnością i dyskrecją tego zegarka. Zegarek, którego w porównaniu np. do dowolnego Rolexa z zewnątrz prawie nie widać... taki w stylu jak to ładnie

anglicy mówią ... "if you know, you know" :) Całośc bardzo ale to bardzo dyskretna, a Patkowa guma mega wygodna. Jestem bardzo na tak.

 

Główny minus to że rysuje i rysować się będzie tak samo jak Royal Oak, bezel z przyjemnością przyjmie wszystkie trafienia, a części case te polerowane na błysk

oraz klamra bransolety na gumie bardzo chętnie przyjmują wszystkie rysy, co widziałem naocznie na około dwuletnim udostępnionym mi egzemplarzu :) 

Także w tym aspekcie stalowo-ceramiczne Rolki jedna wygrywają ;)

 

Edytowane przez uhck997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tytan vs złoto. Mimo ze Romain to wciąż mocny zawodnik to moim zdaniem nie ma podejścia do Patka 5811. Chyba nic nie ma... 
 
IMG_7966.thumb.jpeg.6dd9410f151679aa962f26d6a1ffae90.jpeg

Podejścia nie ma, ale próbować zawsze można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KrysH napisał(-a):

Tytan vs złoto. Mimo ze Romain to wciąż mocny zawodnik to moim zdaniem nie ma podejścia do Patka 5811. Chyba nic nie ma... 

 

IMG_7966.thumb.jpeg.6dd9410f151679aa962f26d6a1ffae90.jpeg

 

A 5711A nie lepszy? Ja bym wolał od 5811G...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

 

A 5711A nie lepszy? Ja bym wolał od 5811G...

 

Lepszy jest 5711P 😜


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, StaryWilk said:

 

A 5711A nie lepszy? Ja bym wolał od 5811G...

Możliwe - chyba wiem o co Ci chodzi, ten 5811 czuł się bardzo cenny na ręku. Nie wiem czy byłbym "zrelaksowany psychicznie" nosząc takie cacko. Pewnie kwestia przyzwyczajenia ale jedno jest pewne: zegarek tak piękny ze chyba trudno o coś piękniejszego. Bardzo płaski, wygodny i czytelny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2024 o 23:54, uhck997 napisał(-a):

 

Ja w tym tygodniu mialem okazję przymierzyć i ponosić kilka godzin na ręce Aquanaut Travel Time, ref 5164A w stali i bardzo mi się spodobał.

 

Ten model właśnie został wycofany z katalogu Patka. To jeden z ciekawszych Aquanautów, ale mnie się bardziej podobają chrono 5968A i 5968G.

5968A (w stali) miałem okazję trochę ponosić i byłem pod wrażeniem tego zegarka. Cena jest kosmiczna, także na razie pozostaje w sferze marzeń, ale jakieś zegarkowe marzenia trzeba przecież mieć.

 

taki Patek.JPG


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chrono też mi się podobają, natomiast w kwestii różnych referencji Aquanauta. które miałem okazje przymierzyć, choć niestety nie w tym samym czasie, to

5164A Travel Time wydaje się być takim złotym środkiem jeśli chodzi o gabaryty. Generalnie z Nautilusami i Aquanautami jest tak, że one na zdjęciach wydają się wszystkie prawie takie same, ale poszczególne referencje dość mocno się różnią i wielkością i grubością w zależności od komplikacji, czego na zdjęciach pojedynczych prawie nie widać.

 

Generalnie co do Aquanauta wygląda to tak, że:

 

5167A - czyli podstawowy Aquanaut ma 40,8 x 8,1mm, czyli jest najcieńszy i najdelikatniejszy. 

 

5164A - czyli Travel Time ma nadal tą samą średnicę czyli 40,8 ale już ma 10,2 mm grubości i nadrabia troche prezencja na nadgarstku przyciskami z lewej od funkcji GMT, więc jak komus bazowy model wydaję się wizualnie troche zbyt mały, to tu ma już optycznie trochę więcej zegarka bez znacznego zwiększania rozmiaru. Nadal zmieści się dobrze na mniejszym nadgarstku, a nie będzie wyglądał jak liliput na większym ;)

 

Z kolei AQ Chrono mają już 42,2 x 11,9 mm i w porównaniu do poprzednich referencji są po prostu sporawe, różnica między bazowy Aquanautem, a Chrono jest już trochę

taka, jakbyśmy w Rolku położyli obok siebie np. Daytonę i EXP2.

 

 

Edytowane przez uhck997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając poglądowo to co napisałem dwa posty wyżej.

IMG_6239.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 23.02.2024 o 20:41, mylof napisał(-a):

 

Ten model właśnie został wycofany z katalogu Patka. To jeden z ciekawszych Aquanautów, ale mnie się bardziej podobają chrono 5968A i 5968G.

5968A (w stali) miałem okazję trochę ponosić i byłem pod wrażeniem tego zegarka. Cena jest kosmiczna, także na razie pozostaje w sferze marzeń, ale jakieś zegarkowe marzenia trzeba przecież mieć.

 

taki Patek.JPG

 

W tym wypadku uważam, że masz już lepsze chrono od Patka - 5170, do którego żadne 5968 startu nie ma (moim zdaniem), no chyba, że byłoby 5170 w stali, o czym wcześniej pisałem ;) 

 

Mierzyłeś może 5172? Też jest super - niebieski / granat wydaje się stonowany i uniwersalny, ale łosoś, wiadomo, że modny, ale wydaje się jeszcze "smaczniejszy". Też mogliby wypuścić limitkę w stali.. ;) 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2024 o 22:31, StaryWilk napisał(-a):

 

Mierzyłeś może 5172? Też jest super - niebieski / granat wydaje się stonowany i uniwersalny, ale łosoś, wiadomo, że modny, ale wydaje się jeszcze "smaczniejszy". Też mogliby wypuścić limitkę w stali.. ;) 

 

 

5172 nie widziałem na żywo, nie mówiąc o przymierzeniu. Może to dobrze, bo jestem pewien, że bym się zakochał (zwłaszcza w niebieskim). To już naprawdę szczyt marzeń; wydaje się być doskonały. Jak pięknie te ucha zrobili !


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, mylof napisał(-a):

 

5172 nie widziałem na żywo, nie mówiąc o przymierzeniu. Może to dobrze, bo jestem pewien, że bym się zakochał (zwłaszcza w niebieskim). To już naprawdę szczyt marzeń; wydaje się być doskonały. Jak pięknie te ucha zrobili !

 

a na chrono24 taki 5172G kosztuje pu ceny ze stalowego / złotego aqua chrono 5968A/G - tego już nie jestem w stanie zrozumieć :D 

 

a tak wógole to pomyliłem Cię po awatarze, pisząc na szybko, z kolegą @KrysH, który pieknie się tutaj udziela ze swoim 5170 :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, StaryWilk said:

 

a na chrono24 taki 5172G kosztuje pu ceny ze stalowego / złotego aqua chrono 5968A/G - tego już nie jestem w stanie zrozumieć :D

 

a tak wógole to pomyliłem Cię po awatarze, pisząc na szybko, z kolegą @KrysH, który pieknie się tutaj udziela ze swoim 5170 :D

 

Ja ten awatar zgapiłem po @mylof tak poza tym 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajny ten Jeansowy 5980 👏

 

1273914308_Screenshot2024-04-09at10_16_03.thumb.png.c249d082b039692f3d017747c427c12c.png


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.