Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nieprawda. Nie akceptuję głupoty, bo głupotą moim zdaniem jest próba zrównywania Roleksa z Patkiem. Tylko tyle, a z moim zdaniem nie musisz się zgadzać tylko poprzyj swoje stwierdzenia merytorycznymi argumentami. 

 

Po pierwsze kolega artme obecnie nosi AP a nie Rolexa..Więc raczej mógłbyś użyć stwierdzenia ,że jest fanem AP.Po drugie napisał wyraźnie ,że to jest jego zdanie.Tak więc wycieczki ad-personam i sugerowanie czyjeś głupoty bo z nim się nie zgadzasz jest mega słabe.

 

Rób Mariusz jak uważasz , w  każdym razie takie zachowanie do niczego nie prowadzi.Ludzie mają swój rozum, i często oceny danego zegarka mogą być diametralnie ,różne  nie ze względu na czyjąś niewiedzę  czy głupotę ale tego ,że kupują zegarki pod wpływem emocji.Przykład takiej dyskusji był w innym temacie ostatnio związany z Panerai.Zakupy Pama na in-house vs ETA. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza komputerem nurkowienczęsto maja zegarek.

To prawda.

Niezawodny zegarek jest obowiązkowy! :)

I Nautilus czy Aquanaut zupełnie tam nie pasują.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie o to mi chodziło to prawda ze może i by zabolało chociaż ja jestem tego zdania, ze jak mam jakaś rzecz to ja użytkuje jak Suba i nie przejmuje się rysami.

Tak więc pewnie i na PP bardzo bym się nie przejął ale te zegarki kompletnie nie pasują do nurkowania i nie mam tu na myśli profesjonalnego nurkowania żeby używać komputeru.

 

Tak uważam ze ta tarcza jest bo jest, wykończenie normalne jak każdego zwykłego zegarka od PP oczekuje czegoś bardziej finezyjnego nawet jak w Nautilusie.

Jak masz zamiar profesjonalnie nurkować to napewno komputer był by lepszy ale do amatorskiego Sub i inne tego typu zegarki lepiej się sprawdzają!

Czyli tarcza jak w Roleksie nic specjalnego, czyli można jednak porównać R do PP.

Tylko sorry, muszę Ci powiedzieć że " głupi" jesteś bo głupoty piszesz :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tarcza jak w Roleksie nic specjalnego, czyli można jednak porównać R do PP.

Tylko sorry, muszę Ci powiedzieć że " głupi" jesteś bo głupoty piszesz :D

Rozumiem zdarza się!

Ale ze ty duży jesteś to Ci nie napisze wzajemnie! ;):D

 

Ale naprawdę uważam, ze w tym PP tarcza nie zachwyca! W wielu innych Vintage tak samo wygląda. I to jest moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać!

A na marginesie twojego Suba bym dawno sprzedał bo ma pleksi które się rysuje, i napewno już szczelne nie jest! :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raczej wychodzi , że ten Rolek lepszy jednak.

Nie ma siły. Tak myślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na marginesie twojego Suba bym dawno sprzedał bo ma pleksi które się rysuje, i napewno już szczelne nie jest! :D

 

 

I jeszcze napisz ,że go kupisz !!!...  ;)

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze napisz ,że ty je kupisz !!!...  ;)

Hahaha!!!

To chyba do jego dzieci trzeba ustawiać się w kolejkę! :P


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raczej wychodzi , że ten Rolek lepszy jednak.

Nie ma siły. Tak myślałem.

To juz przeciez dawno ustalilismy ,myslisz ze korona jako logo Rolexa jest przypadkiem ?


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedsiesz mogl spac zdajac sobie z tego sprawe ?


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale przynajmniej będę mógł sobie wszystko przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zeby nie bylo ,wezme kiedys od kumpla jego patyki I zalacze tutaj zdjecia .Ma kilka fajnych zegarkow ,zadne turbiny Ani inne wodotryski ale kilka mi sie podoba

 

Po jednego lecial specjalnie na Floryde ,bo sie bal ze w czasie wysylki peknke porcelanowa tacza w tym zegarku :) .Poogladalem sobie tego vintage, fajny ale nic co by mnie rzucilo na kolana .

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale przynajmniej będę mógł sobie wszystko przemyśleć.

To jest niebezpieczne ,zobacz moje posty z poczatkow mojego uczestnictwa na forum ,tez nie lubilem Rolexa a po przemysleniu ...mam kilka I mysle ze moze zamienie wszystkie inne zegarki na jakies Rolki .

Tak ogolnie to mysle ze mozna polaczyc ten klub milosnikow Patka z klubem milosnikow Rolexa ,bedzie latwiej posty pisac :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Po pierwsze kolega artme obecnie nosi AP a nie Rolexa..Więc raczej mógłbyś użyć stwierdzenia ,że jest fanem AP.Po drugie napisał wyraźnie ,że to jest jego zdanie.Tak więc wycieczki ad-personam i sugerowanie czyjeś głupoty bo z nim się nie zgadzasz jest mega słabe.

Kolega artme miał nie jednego Roleksa więc kolejny raz mamy odwracanie kota ogonem. Wycieczki ad-personam? Napisałem, że opinia jest głupia, a nie osoba, która ją wyraża. Naprawdę do fanów Roleksa trzeba mieć świętą cierpliwość, niczym sam Jezus. :)

 

Tak uważam ze ta tarcza jest bo jest, wykończenie normalne jak każdego zwykłego zegarka od PP oczekuje czegoś bardziej finezyjnego nawet jak w Nautilusie.

Dziękuję za opinię choć nie przedstawiłeś żadnych konkretnych zarzutów. Moim zdaniem, tarcza wykonana jest precyzyjnie. Faktura jej powierzchni jest delikatnie chropowata, co starałem się pokazać na swoich ostatnich zdjęciach. Świetnie to wygląda na żywo.

 

patekphilippecalatrava5296mw2.jpg

 

Tarcza zawiera wyraźny podział indeksów godzinowych, minutowych i sekundowych, co jest typowe dla tarcz chronometrycznych (sector dial). Dodam, że od początku moją uwagę zwrócił datownik idealnie wkomponowany w wygląd tarczy przy czym warto podkreślić świetnie dobraną wielkość czcionki pierścienia cyfrowego mechanizmu kalendarza. Ponadto w zależności od kąta padającego światła, część zawierająca indeksy wydaje się ciemniejsza od reszty tarczy, co tworzy miły dla oka efekt wizualny. Podsumowując, nie nazwałbym słabym takiego wykonania tarczy zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle nie jest! ;):D

Ale jak dla mnie za duże napisy na tarczy, struktura i srebrny kolor „przy najmniej na zdjęciu” kojarzy mi się z tarczami odnowionymi jak to ma miejsce w Vintage „Delbany, Atlantiki itp.”

Kolor koła daty powinen być srebrny.

 

Ale tak jak pisze to są moje odczucia co do tarczy.

 

A tak z innej beczki jak oddasz go na serwis to będziesz chciał aby odświeżyli kopertę? Czy wolisz stan nieruszany?!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

A tak z innej beczki jak oddasz go na serwis to będziesz chciał aby odświeżyli kopertę? Czy wolisz stan nieruszany?!

Poproszę o odświeżenie koperty.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Patek ze zdjęcia wyżej wygląda.... tanio :) Nie dolewam oliwy. Zwyczajnie ta plaskata tarcza kojarzy mi się z tanimi Eternami. Pewnie też mógłbym o takiej Eternie napisać epopeję o kątach światła, chropowatych strukturach... Patek ma ładne zegarki ale ten nie jest nawet przeciętny.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Ten Patek ze zdjęcia wyżej wygląda.... tanio :) Nie dolewam oliwy. Zwyczajnie ta plaskata tarcza kojaży mi się z tanimi Eternami.

Mnie kojarzy się z piękną historią Patek Philippe, bo Calatrava Ref. 5296 nawiązuje właśnie do modeli historycznych Patka. Jest niemalże ich repliką dlatego wybrałem właśnie ten model. Jak przeczytasz mój artykuł, to może zmienisz zdanie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ktoś miałby zmienić zdanie po przeczytaniu artykułu, jestem pewien że jeżeli coś się komuś nie podoba jak na to patrzy, to po przeczytaniu artykułu raczej dalej nie będzie mu się podobał.

 

Jak dla mnie wizualnie ten zegarek jest ok, tzn ani mi się bardzo podoba ani nie niepodoba :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kojarzy się z piękną historią Patek Philippe, bo Calatrava Ref. 5296 nawiązuje właśnie do modeli historycznych Patka. Jest niemalże ich repliką dlatego wybrałem właśnie ten model. Jak przeczytasz mój artykuł, to może zmienisz zdanie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ałć. Nie wiedziałem że Twój.

 

Ale artykuł nie doda mu polotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Wy oceniacie ten zegarek na podstawie zdjęć, czy widzieliście go na żywo?


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, piękny zegarek. Prosty, ale on taki ma być aby być sobą i nawiązywać do historii. Z doświadczenia wiem, że najciężej zaprojektować prosty minimalistyczny zegarek patrz projekt VC - Formmeister który przekląłem kilka razy. Uwierzcie mi, że im bardziej " wypasiony" dla oglądacza zegarek tym więcej błędów projektowych wybacza, wskazówki nie muszą idealnie dochodzić do pewnych punktów, proporcje mogą być zachwiane, komfort noszenia schodzi na dalszy plan bo zegarek świeci jakimiś super nakładanymi indeksami i odwraca uwagę od szczegółów. Im prostszy zegarek tym mniej błędów wybacza, każda nawet najdrobniejsza nieproporcjonalność jest widoczna jak na tacy. Dlatego tak bardzo cenię np. Nomosa który ma fantastycznych designerów którzy do perfekcji opanowali sztukę minimalizmu , łączenia barw i linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Nie wiem dlaczego ktoś miałby zmienić zdanie po przeczytaniu artykułu, jestem pewien że jeżeli coś się komuś nie podoba jak na to patrzy, to po przeczytaniu artykułu raczej dalej nie będzie mu się podobał.

Pisałem w kontekście skojarzeń. No nic, starczy już tych ciężkich dyskusji na forum. Spadam oglądać moją Barcę, bo właśnie grają o Superpuchar Hiszpanii.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.