Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Uuuuu... a ja myslalem, ze ze wzgledu na Pieczec Genewska  :blink:

 

Mój zegarek nie ma Pieczęci Genewskiej. Zawiera kaliber 324 nowszej generacji, która jest opatrzona Pieczęcią Patek Philippe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuu.... - to tego bym sie nie spodzielal  <_<

 

A z ciekawosci - czemu nowszej generacji nie ma??

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek jest tak wspaniały że nie potrzebuje pieczęci od zewnętrznych organizacji. Tak w skrócie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Patek jest tak wspaniały że nie potrzebuje pieczęci od zewnętrznych organizacji. Tak w skrócie.

Dokładnie. Patek uważa, że sam siebie lepiej skontroluje niż ktokolwiek z zewnątrz. :D;)  Zresztą Stern kiedyś wyjaśniał, że powodem porzucenia Pieczęci Genewskiej były bardziej rygorystyczne regulacje Patka  aniżeli te wynikające z wymogów Pieczęci Genewskiej. W jakimś stopniu przyczyniło się to do zmian w zapisach PG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łeee, bez lumy...

 

Serdecznie zazdroszczę gratuluję! Miło zobaczyć na forum Patka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie najbardziej "pożądane ", rozpoznawalne marki szwajcarskie maja korzenie polskie, francuskie i niemieckie ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie najbardziej "pożądane ", rozpoznawalne marki szwajcarskie maja korzenie polskie, francuskie i niemieckie ;)

Rolex??? No co Ty... :D:P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Trzeci raz w dniu dzisiejszym wykonałem porównanie chodu zegarka ze wzorcem czasu. Po 13 godzinach testu - 0 sekund odchyłki. Nie wiem co napisać. Nie sądziłem, że to jest w ogóle możliwe.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokusisz się o porównanie z AP?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pokusisz się o porównanie z AP?

Nie ma sensu porównywać zegarków, bo Royal Oak i Calatrava to dwa różne światy. Ale już mechanizmy jak najbardziej można porównać. Kaliber 3120 znam jak własną kieszeń. Na temat 324 dopiero wyrabiam sobie opinię. Opis jest więc jak najbardziej możliwy. To mogłaby być nawet super recenzja.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miałem na myśli porównanie chodów...


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci raz w dniu dzisiejszym wykonałem porównanie chodu zegarka ze wzorcem czasu. Po 13 godzinach testu - 0 sekund odchyłki. Nie wiem co napisać. Nie sądziłem, że to jest w ogóle możliwe.

Dokładnie. Patek uważa, że sam siebie lepiej skontroluje niż ktokolwiek z zewnątrz. :D;)  Zresztą Stern kiedyś wyjaśniał, że powodem porzucenia Pieczęci Genewskiej były bardziej rygorystyczne regulacje Patka  aniżeli te wynikające z wymogów Pieczęci Genewskiej. W jakimś stopniu przyczyniło się to do zmian w zapisach PG.

 

To rozumiem, że to jest ten rygor, ustalili sobie 13 godzinny przedział czasowy (mniejszy odcinek to i błąd mniejszy). ;)

 

Nie chcę mi się przeglądać twoich postów bo i po co skoro mi się twój obecny zakup podoba, ale chyba snułeś wywody jak układ mechanizmu zegarka nie może pracować liniowo, izochronizm i takie tam.... Z kompensacją też chyba ostro walczyłeś i z tymi co pisali, że im Rolexy zachowują się jak twój Patek ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Marcin- zerowa odchyłka po oznaczonym czasie nie zaprzecza zaistnieniu w trakcie próby odchyłek, których suma się znosi.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz napisal wyraznie - po 13 godzinach, wiec moze co godzine robi + 5s a pozniej - 5s - kto wie... :P;)

Moj RO od kilku tyg. robi 0s-1s na dobe i jest odkladany caly czas normalnie, wiec calkiem fajnie sie zrobilo nie tylko u Rolexa jak widac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To rozumiem, że to jest ten rygor, ustalili sobie 13 godzinny przedział czasowy (mniejszy odcinek to i błąd mniejszy). ;)

 

Nie chcę mi się przeglądać twoich postów bo i po co skoro mi się twój obecny zakup podoba, ale chyba snułeś wywody jak układ mechanizmu zegarka nie może pracować liniowo, izochronizm i takie tam.... Z kompensacją też chyba ostro walczyłeś i z tymi co pisali, że im Rolexy zachowują się jak twój Patek ?

Kupiłem Patka, bo chciałem spełnić swoje marzenie zegarkowe. Tylko tyle albo aż tyle. Nie zastanawiałem się wówczas nad precyzją pomiaru czasu jednak w momencie posiadania zegarka naturalne jest większe zainteresowanie różnymi szczegółami. Zaciekawiło mnie, jak w praktyce Patek Philippe realizuje założenia własnego certyfikatu. Nawiązując do rygorów, napisałem prawdę, która ma przełożenie nawet na nowe wymogi Pieczęci Genewskiej. Na potrzeby tej dyskusji znalazłem w swoim archiwum dokument (opublikowany kiedyś przez TIMELAB) bardzo szczegółowo opisujący wszystkie wymogi Pieczęci Genewskiej. Przedstawię wybrane zapisy z rozdziału dotyczącego precyzji chodu.

 

Accuracy

 

1. The accuracy is tested over seven consecutive days.

2. Manually wound and selfwinding watches are tested on a machine simulating the movements of the wearer.

3. The watches move through a cycle of one revolution a minute for 14 hours and are then stopped for 10 hours in any position.

4. At the end of 7 days the position of the minutes hand is compared with its position at the start of the test.

 

Dalej szczegółowo opisana jest procedura wraz z uwagami, ale najważniejsze w kontekście tej dyskusji jest to stwierdzenie:

 

Accuracy - Acceptance criteria: ≤ 1 minute after 7 days

 

Co na to Pieczęć Patek Philippe? Poniżej fragment zapisów.

 

Rate accuracy

 

The rate accuracy of Patek Philippe watches is verified in several phases of manufacturing, both with uncased and fully cased movements. The final test is performed with a wrist motion simulator and the results must conform to the following Patek Philippe precision benchmarks:

 

The rate accuracy of calibers with a diameter of 20 mm or larger must range within –3 and +2 seconds per 24 hours.

 

Mój zegarek po 23 godzinach testu przyspieszył o 2 sekundy w stosunku do wzorca czasu.

 

Tyle, że Marcin- zerowa odchyłka po oznaczonym czasie nie zaprzecza zaistnieniunw trakcie próby odchyłek, których suma się znosi.

Nie ma czegoś takiego jak znoszenie się odchyłek. -5 sekund i +5 sekund, to nie jest 0 jak w matematyce tylko 10 sekund niedokładności chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma czegoś takiego jak znoszenie się odchyłek. -5 sekund i +5 sekund, to nie jest 0 jak w matematyce tylko 10 sekund niedokładności chodu.

 

Niby tak, ale dla użytkownika zegarka efektem finalnym jest w tym wypadku znoszenie się odchyłek i dokładne wskazanie czasu.

Witamy w klubie PP, ja swojego co prawda rzadko ostatnio zakładam ale ciagle lubię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Moj RO od kilku tyg. robi 0s-1s na dobe i jest odkladany caly czas normalnie, wiec calkiem fajnie sie zrobilo nie tylko u Rolexa jak widac ;)

Dobrze Mariusz, że nie zapomniałeś o wstawieniu właściwej emotikony na końcu zdania. Powstaje pytanie o powtarzalność wyników. Mój Royal Oak nawet nie zbliżył się do rezultatu, który przedstawiłeś. Przeważnie przyspieszał od 3 do 5 sekund na dobę. W ciągu dnia podczas noszenia przyspieszał o 1-2 sekundy, a resztę dokładał w nocy odłożony na półkę.

Niby tak, ale dla użytkownika zegarka efektem finalnym jest w tym wypadku znoszenie się odchyłek i dokładne wskazanie czasu.

Rozumiem, ale przy takim podejściu mamy do czynienia z zakłamywaniem wyniku. Teoretycznie +2 sekundy dobowej niedokładności chodu spełnia wymogi stawiane chronometrom, ale jeżeli zegarek osiąga rzeczony rezultat przyspieszając o 20 sekund, a następnie późniąc się 18 sekund, to nie jest dobry wynik. To jest 38 sekund dobowej niedokładności pomiaru czasu i zegarek kwalifikujący się do serwisu.  :)

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mój zegarek nie ma Pieczęci Genewskiej. Zawiera kaliber 324 nowszej generacji, która jest opatrzona Pieczęcią Patek Philippe.

 

Witam McIntosh. Gratuluję tak pięknego zegarka.

Możesz napisać czy musiałeś czekać na ten zegarek czy był dostępny od ręki. Na nautilusa nawet nie przyjmują zapisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Witam McIntosh. Gratuluję tak pięknego zegarka.

Możesz napisać czy musiałeś czekać na ten zegarek czy był dostępny od ręki. Na nautilusa nawet nie przyjmują zapisów.

Dzięki serdeczne. Musiałem wykazać się cierpliwością. Z Nautilusami jest znacznie gorzej w kontekście dostępności. Od marca Patek Philippe podnosi ceny o 20%.

 

Ale wrzućże wreszcie zdjęcie od strony dekla...

ppcmw4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Z tej strony podoba mi się bardziej, gratuluję pięknego zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiałem się wówczas nad precyzją pomiaru czasu jednak w momencie posiadania zegarka naturalne jest większe zainteresowanie różnymi szczegółami. Zaciekawiło mnie, jak w praktyce Patek Philippe realizuje założenia własnego certyfikatu.

Tylko tyle i aż tyle chciałem Ci wytknąć, tak jak Ty w innych tematach psułeś radość z zakupu innych zegarków przez innych użytkowników tego forum.

Twoje opowieści z 13 i 23h o rzekomej dokładności mają się tak samo jak ja bym napisał teraz złośliwie, że Seiko za 700zł może być bardziej dokładne - czyli nijak.

Natomiast dalsze cytaty z akapitu Accuracy, żeby były rzeczowe to musiałbyś podpiąć zegarek pod coś takiego jak mają w fabrykach, czyli coś co przypomina połączenie rotomatu z chronokomparatoerem i załączyć plik lub wykres, że ten zegarek nie ma żadnych pików podczas pomiaru.

 

Film 4:50s

 

A mechanizm bardzo ładnie się prezentuje, fajnie jak pokusisz się o zdjęcia makro, jako dalszy etap radości z zakupu (zresztą wykończenie wskazówek i tarczy w makro też wielu pewnie chętnie obejrzy)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Z tej strony podoba mi się bardziej, gratuluję pięknego zegarka :)

 

Dzięki serdeczne.  :)

 

Tylko tyle i aż tyle chciałem Ci wytknąć, tak jak Ty w innych tematach psułeś radość z zakupu innych zegarków przez innych użytkowników tego forum.

Twoje opowieści z 13 i 23h o rzekomej dokładności mają się tak samo jak ja bym napisał teraz złośliwie, że Seiko za 700zł może być bardziej dokładne - czyli nijak.

 

Wiem jak poprawnie należy sprawdzać precyzję chodu zegarków. Wyraźnie napisałem, że mój test oparty jest o porównanie wskazań zegarka z wzorcem czasu. Doskonale zdaję sobie sprawę z ułomności tego testu. Niepotrzebne są więc Twoje złośliwości. Na tym proponuję zakończyć tę dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.