Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Twój pasuje do stroju typu  casual ale już taka caltrava np 5296 nie bardzo   ;)[/size]  [/size]dobrze zrobiłeś ,że wybrałeś ciekawszą mniej formalną  wersję

 

Zasadniczo moja Calatrava też ma referencję 5296, ale rozumiem, że masz na myśli oznaczenie nr 10?

 

Bo to bzdura jest, że nie pasuje. Nie pasowałby może do krótkich gaci na plażę, tak jak masywny nurek nie pasuje do wieczorowego garnituru. To tylko my tu tak drobiazgowo rozważamy, co do czego nie pasuje, a co pasuje, z góry zakładając, że do niemal każdego rodzaju ubrania pasuje zupełnie inny zegarek. I oczywiście jesteśmy usprawiedliwieni, bo w ten sposób racjonalizujemy po prostu swoje hobby i uzasadniamy konieczność kolejnych zakupów

 

Na tym polu jesteśmy kreatywni, bo kupujemy też zegarki jako lokatę kapitału.  :)  Choć akurat zakup w takim kontekście jest racjonalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówią, że klasyka pasuje tylko do eleganckiej koszuli. Really?

 

 

Zaczynam mieć problem z tym Patkiem...im dłużej na niego patrzę, mam wrażenie, że już go kiedyś widziałem...przetrzepałem forum i skojarzył mi się ze Stową:

post-47356-0-12198700-1490993517.jpg

 

Wiem, że styl podobny, ale jakiś taki niesmak i wewnętrzny bunt pozostaje...Z jednej strony bardzo mi się podoba, a z drugiej tarcza jakaś taka...może to wina zdjęć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zasadniczo moja Calatrava też ma referencję 5296, ale rozumiem, że masz na myśli oznaczenie nr 10?

 

 

tak , chodziło mi o 5296g-010. Sorki za brak precyzji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam oj tam pasuje to co się komu podoba ja uważam ,że ten breguet classique 5177 średnio pasuje do takich ciuchów ;) ale to tylko moja opinia jak ktoś się dobrze w nim czuje to niech nosi bo w to piękny zegarek i zacna manufaktura :wub:

5157 ;)

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć problem z tym Patkiem...im dłużej na niego patrzę, mam wrażenie, że już go kiedyś widziałem...przetrzepałem forum i skojarzył mi się ze Stową:

 

 

Wiem, że styl podobny, ale jakiś taki niesmak i wewnętrzny bunt pozostaje...Z jednej strony bardzo mi się podoba, a z drugiej tarcza jakaś taka...może to wina zdjęć?

Jak go tylko zobaczyłem to pchało mi się na palce, że gdyby miał na tarczy napis Stowa, to nie byłoby takiego poruszenia w temacie, ale nie chciałem tego napisać pierwszy.

 

@Pablo122 napisał wprost, że mu się nie podoba, ale gratuluje.

I tu przychodzi mi do głowy niesprzedawalny przez ponad rok zegarek Moser&C wystawiony przez @Carlito1 - a ten był naprawdę ładny (przynajmniej tak mi się wydaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Zaczynam mieć problem z tym Patkiem...im dłużej na niego patrzę, mam wrażenie, że już go kiedyś widziałem...przetrzepałem forum i skojarzył mi się ze Stową:

 

Stowa to rarytas. Nie kupisz jej w sklepie, podobnie jak i jej pierwowzoru, czyli Omegi ref. 2367 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

widać ,że wskazówka minutowa idealnie zsynchronizowana z sekundową ...

 

Nie inaczej.  :)

 

ppcmw6.jpg

 

Przy okazji, wykonywałem test precyzji chodu z którego wynikało, że odchylenia dobowe nie przekraczają 2 sekund. Wyszło to trochę zabawnie w kontekście książki, którą ostatnio czytam. Rzecz dotyczy "dziełka" Franciszka Czapka z 1850 roku. Zacytuję fragment...

 

Rozdział II. O przyczynach zbaczania zegarków: o stopniu dokładności jakiej po tych machinach spodziewać się można.

 

Zważając więc z osobna na każdą z przyczyn łączących się do zwichnięcia zegarków, dziwić się wypada nad dokładnością jakiemi potrafiono obdarzyć te machiny. Ta dokładność jest tak wielka, iż zegarek dobrze sporządzony i utrzymany, częstokroć ledwo o pół minuty na dobę zbacza; można nawet tę dokładność jeszcze dalej posunąć. Co się tyczy dokładności, po zegarkach ordynarynych lub zwyczajnych spodziewać się mogącej, nie należy się użalać na nie, skoro tylko o 1 lub 2 minuty na dobę zbaczać będą.

 

:)

Jak go tylko zobaczyłem to pchało mi się na palce, że gdyby miał na tarczy napis Stowa, to nie byłoby takiego poruszenia w temacie, ale nie chciałem tego napisać pierwszy.

Jeszcze mniejsze byłoby poruszenie, gdyby na tarczy napisano "Filip Patyk". Sypiesz tekstami, jakbyś był na naszym forum od wczoraj.

 

I tu przychodzi mi do głowy niesprzedawalny przez ponad rok zegarek Moser&C wystawiony przez @Carlito1 - a ten był naprawdę ładny (przynajmniej tak mi się wydaje)

 

Jedni rozważają, drudzy cieszą się zegarkiem. Życzę miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5157 ;)

heeh im więcej wiem o zegarkach tym bardziej rozumiem ile się jeszcze muszę nauczyć  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co brnąć w podobieństwa, bo zawsze cos podobnego sie znajdzie, ale nie tylko na wizualnych podobienstwach zegarki sie opieraja  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Napisano (edytowane)

Nie ma co brnąć w podobieństwa, bo zawsze cos podobnego sie znajdzie, ale nie tylko na wizualnych podobienstwach zegarki sie opieraja  :)

 

Nie chodzi tu tylko o wizualne podobieństwa, ale chyba też brak wiedzy na temat historii kolekcji Calatrava. Jak Burns nauczy się pisać w sposób mniej napastliwy, to wtedy dostanie merytoryczną odpowiedź.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek Mariusza jest LM, i to nie podlega dyskusji.

A to że jest okrągły i ma tarczę, czym przypomina inne zegarki jest bez znaczenia :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nonszalanckie lekko i delikatnie różne wskazówki robią wrażenie .

Na to mogą sobie pozwolić tylko najlepsi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie cały czas nurtuje czy te wskazówki nie przeszkadzają w normalnej eksploatacji? Na zdjęciach wygląda jakby mogły się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi nie tylko o " zbliżoną " wielkość ale odrobinę różne wyprofilowanie .

Odbieram to pozytywnie zdecydowanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A mnie cały czas nurtuje czy te wskazówki nie przeszkadzają w normalnej eksploatacji? Na zdjęciach wygląda jakby mogły się mylić.

 

Nie sposób się pomylić. Tarcza jest podzielona na indeksy godzinowe, minutowe oraz sekundowe, a długość wskazówek przyporządkowana do lokalizacji tychże indeksów. W efekcie wskazówka godzinowa jest najkrótsza, wskazówka minutowa trochę dłuższa od godzinowej, a sekundnik najdłuższy. Nie ma więc problemu z odczytem czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Swoją drogą, to wystarczył zakup jednego zegarka, żeby temat ożył :-) Ja oczywiście niezmiennie gratuluję tego zakupu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zegarek Mariusza jest LM, i to nie podlega dyskusji.

...

 

A czy ja mówię, że nie jest? Jestem w 100% pewien, że gdybym zobaczył go na żywo (mówię o zegarku, a nie o Mariuszu :P  ) to bym padł z wrażenia!

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki pewien, że zobaczywszy Mariusza również nie padłbyś z wrażenia. Wówczas padłbyś dwukrotnie - byłby to więc rekord Europy w padzie filipopatkowomariuszowym. :);)

 

28795561_10156264908437052_7954998366767


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładów podobnych do 5296 jak Stowa jest więcej... tak jak obrazów podobnych do Mony Lisy co nie zmienia faktu ze Mona Lisa jest tylko jedna...

post-73156-0-17940000-1520502286_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Przykładów podobnych do 5296 jak Stowa jest więcej... tak jak obrazów podobnych do Mony Lisy co nie zmienia faktu ze Mona Lisa jest tylko jedna...

 

Skoro poruszamy się na płaszczyźnie odniesień, to mój zegarek nawiązuje do Calatravy Ref. 96 SC.

 

calatrava_ref96_sc.jpg

 

Powyższy pochodzi z roku 1934.

A to wersja współczesna. Dziś znowu cieszy oczy...

 

ppcmw7.jpg

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczesny wygląda o wiele lepiej od pierwowzoru, co zdarza się niezbyt często.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to są bliźniaczo podobne . Brak daty w pierwowzorze jest największą równicą ( pomijając oczywiście rodzaj kruszcu służącego do wykonania koperty  ;) ) no i może minimalnych różnicach w szlifach ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Napisano (edytowane)

jak dla mnie to są bliźniaczo podobne . Brak daty w pierwowzorze jest największą równicą ( pomijając oczywiście rodzaj kruszcu służącego do wykonania koperty  ;) ) no i może minimalnych różnicach w szlifach ...

 

Trzeba by jeszcze wziąć pod uwagę mechanizm, ale nie taki był cel mojego wpisu. Pojawiły się porównania Calatravy 5296 do Stowy, a później do Omegi. Prawda jest taka, że jak Patek Philippe zaprezentował Ref. 96, to Stowa była firmą raczkującą. Omegi z chronometrycznymi tarczami także pojawiły się później w odniesieniu do genewskiej manufaktury. Podsumowując, Calatrava 5296 nawiązuje do historycznego modelu firmy Patek Philippe i jeżeli jest wtórna to tylko wobec siebie samej. Powyższe porównania świadczą tylko o tym, że wiedza z zakresu historii Patka nie była dostatecznie promowana na forum.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba by jeszcze wziąć pod uwagę mechanizm, ale nie taki był cel mojego wpisu. Pojawiły się porównania Calatravy 5296 do Stowy, a później do Omegi. Prawda jest taka, że jak Patek Philippe zaprezentował Ref. 96, to Stowa była firmą raczkującą. Omegi z chronometrycznymi tarczami także pojawiły się później w odniesieniu do genewskiej manufaktury. Podsumowując, Calatrava 5296 nawiązuje do historycznego modelu firmy Patek Philippe i jeżeli jest wtórna to tylko wobec siebie samej. Powyższe porównania świadczą tylko o tym, że wiedza z zakresu historii Patka nie była dostatecznie promowana na forum.

To tak nie do końca...inspiracja Bauhausem dotyczy również innych producentów, takie były wtedy "trendy" i podobnie jak Calatrava z 96C, tak i Omega z 30T2 nawiązywała w latach 30 ubiegłego wieku do tego stylu...( minimalizm i użytkowość w zamian za "przepych" minionego Art Deco).


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To tak nie do końca...inspiracja Bauhausem dotyczy również innych producentów, takie były wtedy "trendy" i podobnie jak Calatrava z 96C, tak i Omega z 30T2 nawiązywała w latach 30 ubiegłego wieku do tego stylu...( minimalizm i użytkowość w zamian za "przepych" minionego Art Deco).

 

Zgadzam się. Potwierdziłeś więc, że Calatrava Ref. 5296 nie jest wtórna zarówno w odniesieniu do Omegi jak i do Stowy. Zwłaszcza w kontekście pierwowzoru, który wskazałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.