Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
tomaliusz

Casio do kwadratu

Recommended Posts

A ja chciałbym "wrócić" do kwadrata, i do tego najprostszego, negatywa DW5600BB. Miałem, lubiłem. Później były screwbacki, ale jakoś przypadł mi do gustu ten negatyw, który, moim zdaniem, jest wyjątkowo czytelny i co dla mnie ważne, nie ma problemu z równomiernym podświetleniem. Te nowe egzemplarze mają pasek kombinowany, parciany, wolałbym pełne tworzywo,jaki pasek polecilibyście ? Zależy mi na czymś miękkim maksymalnie, mogę dopłacić, ale stawiam na komfort. Mam tylko nadzieję, że czytelny jest, jak poprzednie. I jeszcze jedno, jak 5600BB ma się do DW5600HR ?

Edited by tomaszzt

Oba maja doķladnie te same LCD a co do paska polecam ten od GW-5000. 

Dziś porównywałem, na "stówę" HR ma mniej kontrastowy wyświetlacz. Chyba, że złudzenie, ale żeby aż tak ?!

GitBit - mógłbym cię prosić o namiary na ten konkretny pasek do GW-5000. Jak szukałem po nazwie modelu, znajdowałem tylko te uniwersalne, tzn. w opisie napisane, że pasuje GW-5000 i szeregu innych.

Czy modele dostępne w sieci ze zwykłym paskiem, całym z tworzywa (mowa cały czas o DW-5600BB) to stara seria ? Jeśli tak, to warto brać te starsze wypusty, czy od razu kupować z tym nylonowym koszmarkiem i zmienić pasek ?

Ha ! Jednak nie złudzenie. Ten BB to chyba najbardziej "elegancki" 5600.

Ordoss - dziękuję za namiar na pasek.

Podpowie ktoś, czy brać starą czy nową (z parcianym paskiem) produkcję ? Chyba, że wszystko jedno ?! Tyle, że słyszałem, że niedobrze jest, gdy taki zegarek leży w magazynie kilka lat.

Edited by tomaszzt

Różnić mogą się też wyświetlacze egzemplarzy tego samego modelu, chyba bardziej to widać w pozytywowych. No i nawet mała różnica kąta patrzenia może tak skutkować. Oficjalnie jest produkowany jeden wyświetlacz "biało na czarnym".

Ale tu różnice są ewidentne, nawet kolor cyferek jest inny - zarówno na filmiku, który zamieściłeś, jak i z ogladania na żywo w sklepie. Tak czy owak kupię DW-5600BB.

Edited by tomaszzt

Jeszcze zapytam, będę upierdliwy....Ja wiem, że zegarek (DW-5600BB) kosztuje niewiele i nie ma co się nad nim rozwodzić, ale - jeśli kupię "starą" wersję z paskiem plastikowym, to mam przejmować się potencjalnym "leżakowaniem" tego zegarka w magazynie jakiś dłuższy czas ?

U mnie na chwilę taka parka. :)

GW-M5610R to chętnie sam bym przygarnął (jest na mojej "wish list") ale u nas nie dostępny a import z Japonii z dodatkowymi kosztami na razie mnie odstrasza.

Edited by GTB

30 rocznicowe trojaczki ;)

Dzięki za zdjęcie - skutecznie mnie wyleczyło z takich kombinacji ze stalowymi zamiennikami - jednak jak kostka w stali to tylko czarnej ;)

Ja jestem innego zdania. Bardzo ciekawie wyglądają. Zwłaszcza ten w różowym złocie :)

Dudak, masz możliwość porównania tych chińskich bransolet do oryginału? Jest jakaś dramatyczna różnica w jakości wykonania?

Ja jestem innego zdania. Bardzo ciekawie wyglądają. Zwłaszcza ten w różowym złocie :)

Dudak, masz możliwość porównania tych chińskich bransolet do oryginału? Jest jakaś dramatyczna różnica w jakości wykonania?

Miałem też oryginał. Na pierwszy rzut oka nie widzę znacznych uchybień co do jakości. W moim wypadku wszystko podpasowało. Ze względu na inny typ mocowania niż oryginał bransoleta w tym wydaniu bardziej się łamie przy kopercie na małych nadgarstkach. W oryginale 1 ogniwo jest praktycznie na sztywno.

Co do trwałości, to ich nie nosiłem więc się nie wypowiem.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

"Zrobiony na szaro"

post-109016-0-94443900-1556716377_thumb.jpg

Miałem też oryginał. Na pierwszy rzut oka nie widzę znacznych uchybień co do jakości. W moim wypadku wszystko podpasowało. Ze względu na inny typ mocowania niż oryginał bransoleta w tym wydaniu bardziej się łamie przy kopercie na małych nadgarstkach. W oryginale 1 ogniwo jest praktycznie na sztywno.

Co do trwałości, to ich nie nosiłem więc się nie wypowiem.

A w jakiej cenie te chinole i czy są też czarne? Edited by Negatyw

A w jakiej cenie te chinole?

Zależy od źródła, ale dla Ciebie Negatyw chyba żadna nie będzie ok. W końcu to "chinole" ;)