Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Od ruskich się zaczęło u mnie zainteresowanie zegarami w ogóle :)

Tylko takie były w rodzinie, a potem się okazało, że są jeszcze inne modele ;)

Zawsze się dziwię, jak ktoś pisze o swoich współczesnych zegarkach jako kolekcji... Dla mnie tylko zegarki, których się już nie produkuje mogą dumnie nosić takie miano.

Ruskie są dostępne i moim zdaniem niedoceniane, więc w dobrych cenach :D

Edycja: oczywiście nie dotyczy to perełek, o czym wspomniał Mayor ;)

Małe zegarki mierzą czas tak samo jak duże ;)

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena to tylko na początku choroby jest niska ;).

To samo miałem napisać, na początku cieszą wyrwane za kilka groszy złomki z bazarów. Potem zaczyna się wybrzydzanie, zaczynają się lepsze stany zachowania. Później zaczynają cieszyć te najciekawsze, najrzadsze, a co za tym idzie coraz droższe. 

Dlatego chyba nas w dziale ruskim tyle jest, dla niektórych to powrót do młodości, dla niektórych zegarki po ojcach, dziadkach, a że tanie i stosunkowe łatwe do zdobycia to się łapie bakcyla.

U mnie z kolei zaczęło się od Orienta patelni, potem Ruhla po dziadku, a potem już poszło. Nie powiem,  Ruskie kupuję ze względu na ceny. Jak się zarabia nie wiele, to ciężko kolekcjonować "świajcary" :). Ale jak wspomniałem Ruskie też robią się coraz kosztowniejsze, a i za innymi "Vintagami" :P człowiek zaczyna się oglądać :)

Edytowane przez spoxx2006

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zegarki używane, a nie półkowników to zasadniczo jestem skazany na ruskie. Współczesne barachło oszpecone płaskimi szkiełkami w ogóle mnie nie interesuje. Z kolei ładnego wintydża nosić żal (wiem, że to niemądre). A taki popularny rusek czy primek jest wystarczająco dokładny na EDC i choć ładny to nie aż tak i ewentualne rany wynikające z użytkowania da się przeboleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z przeźroczystymi deklami? Można je dostać gdzieś w standardowych rozmiarach i samemu podmienić w swoim zegarku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Amfibii można kupić na ebayu ale ceny są zaporowe (ok połowy ceny nowej Amfibii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby żyło nam się lepiej, wszystko z troską o użytkowników :wacko: Powody rezygnacji są imponujące :D

 

W drugiej połowie stycznia zrezygnujemy z wyświetlania zakładki Oferty kupna w ofertach kup teraz. Informacja o liczbie sprzedanych przedmiotów w danej ofercie pozostanie widoczna w dwóch miejscach: na listingu i w każdej ofercie z osobna.

Dlaczego rezygnujemy z zakładki?

  • Kupujący widzą liczbę sprzedanych przedmiotów na listingu i w każdej ofercie.
  • Sprzedający mają dostęp do danych z zakładki w Menedżerze Sprzedaży.
  • Niedawno zwiększyliśmy limit przedmiotów w ofercie, przez co lista zakupów z czasem stałaby się zbyt dużym obciążeniem na naszym serwerze.
Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd się biorą NOSy?

 

Niektóre używane zegarki można wizualnie podregenerować, lecz te NOSy albo przeleżały w szufladzie 20 lat albo ... ? Chyba to niemożliwe, aby były jakieś składy zegarków z lat '80 i '90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego kwarcowego NOSa Poljota, który przeleżał w szufladzie u mojego wujka (dostał go w prezencie), bo nie było baterii u zegarmistrza i trafił do szuflady zapomniany  :rolleyes:  

Podobno szły jakieś partie do Włoch i nie zostały sprzedane z powodu pojawienia się tanich kwarców :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 3 lata temu byłem u kolegi mojego brata. Gadka-szmatka zeszło, że  zbieram zegarki. Gość mówi: czekaj chwilę. Otwiera szafę, szufladę, kopie, kopie wyciąga pudełko. Jakieś śmieci, rupieci i wyciąga 3 zegarki z metkami: łucza de luxa, sławę rzymiankę i czajkę damską (ta w pudełku i folii). Ileś lat temu jego mama kupiła na wycieczce i tak leżały bo był szał na kwarce......  Z wdzięcznością przyjąłem ten dar :D::D

Ludzie mają tego jeszcze kupę pochowane po szafach i pudłach, po prostu nie zwracają na to uwagi. Szczególnie złote zegarki były kiedyś traktowane jak inwestycja i generalnie nie noszone więc sporo tego jeszcze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd się biorą NOSy?

 

Niektóre używane zegarki można wizualnie podregenerować, lecz te NOSy albo przeleżały w szufladzie 20 lat albo ... ? Chyba to niemożliwe, aby były jakieś składy zegarków z lat '80 i '90.

W zasadzie radzieckie zegarki w stanie NOS pochodzą z trzech źródeł. Pierwsze źródło to emigranci z ZSRR ,.Przeważnie zegarki z lat 1970-1980,które ludzie (pochodzenia żydowskiego)) zabrali opuszczając na zawsze Związek Radziecki .,Drugie źródło to turyści odwiedzający ZSRR po uchyleniu żelaznej kurtyny. Głównie zegarki z końca lat 80 i początku 90 z radzieckimi papierami ,czasami zakupione w bezcłowych sklepach sieci Bieriozka (odpowiednik naszego Pewex).,Trzecie to stany magazynowe licznych firm,które próbowały handlować radzieckimi zegarkami po uchyleniu przez Prezydenta Reagana sankcji ekonomicznych i szybko zbankrutowały.,W tej grupie można znaleźć tysiące jednakowych zegarków z papierami i instrukcjami w języku jankeskim, przeważnie lata 1988 do 1992 najwięcej Wostok i Sława.,ale trafiają się także Poljoty.   Poniżej kilka przykładów.,Pierwsze źródło: Kieszonkowa Rakieta z 1971 r,.Żydzi maja zwyczaj wręczania narzeczonemu zegarka w prezencie przedślubnym przez przyszłą żonę. Świadczy o tym wygrawerowana dedykacja . Drugie źródło :Komandirskie z rosyjskimi papierami przywiezione przez amerykańskich turystów z Moskwy.,Trzecie źródło:Dwa Szturmańskie 1991rok zakupione ze stanów magazynowych zbankrutowanej firmy w Atlancie Georgia ,.Zegarki zapakowane w eleganckie etui i wyposażone w anglojęzyczne instrukcje.,Ciekawostką są dwa kolejne numery serii ., 

post-67292-0-42798100-1452787060_thumb.jpg

post-67292-0-92535400-1452787074_thumb.jpg

post-67292-0-12219800-1452787109_thumb.jpg

post-67292-0-60378400-1452787179_thumb.jpg

post-67292-0-01675900-1452787293_thumb.jpg

post-67292-0-60515000-1452787308_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ja nie mam takich kolegów... :(:)

 

Mój kumpel, jak zgadało się, że zbieram starocia i kolekcjonuje zegarki to wyciągnął z szafy i podarował mi kilka popularnych rusków, oraz takiego chronometra z mikroregulacją:

 

post-75614-0-58036900-1452797459.jpg

 

... i takiego Pawełka Burego z końcówki XIX w.

 

post-75614-0-35385700-1452797502.jpg

 

Wprawdzie nie nosy, ale też bardzo się cieszę. :D

 

 

...są jeszcze prawdziwi kumple na tym świecie...

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel, jak zgadało się, że zbieram starocia i kolekcjonuje zegarki to wyciągnął z szafy i podarował mi kilka popularnych rusków, oraz takiego chronometra z mikroregulacją:

 

attachicon.gifIMG_2181.JPG

 

... i takiego Pawełka Burego z końcówki XIX w.

 

attachicon.gifIMG_1847.JPG

 

Wprawdzie nie nosy, ale też bardzo się cieszę. :D

 

 

...są jeszcze prawdziwi kumple na tym świecie...

Ten Buraczek to jak czek na 1000 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Buraczek to jak czek na 1000 zł ;)

Podobno ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten co już go masz dosyć długo ?? czy jakiś nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie... Ten sam. Tak mi się przypomniało jak chłopaki zaczęli się chwalić podarkami :)

 

Zrobiłem mu jedynie przez ten czas czyszczenie i oliwienie mechanizmu i leży grzecznie, nakręcany od czasu do czasu. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sławę pancernika, która ma angielską tarczę i rosyjski kalendarz.

Zegarek był zakupiony wPRL-u i użytkowany przez jedną osobę. Mój zegarmistrz ma dwie podobne Sławy - tarcza angielska data rosyjska.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że takie wersje wychodziły z fabryki?

post-61474-0-14047600-1452805380_thumb.jpg


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówi się, że w przyszłym roku Miś będzie rozdawał omegi

letka to degradacja, pewnie echa kryzysu ogólnoświatowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały dział o paskach, masa tematów, a brak mi rankingu powszechnie dostępnych pasków firm stricte paskowych. A jeśli już to jakieś tematy sprzed siedmiu lat, zapewne mocno zdeaktualizowane. A szukam czegoś w przedziale 50-100zł, niekoniecznie od "paskoroba", bo takiego paska nie przymierzę u zegarmistrza czy w sklepie.

 

Co robić, jak żyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano nie przymierzysz, za to możesz wydziwiać ile wlezie. Kolorek, rodzaj przeszycia, rozmiary i kształty. Czego chcieć więcej :D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.