Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

gdyby takiego zrobili w automacie to już bym go miał strasznie mi się podoba 

post-59322-0-27900400-1451129284_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, mam pytanko do miłośników radzieckich rupieci :))

 

kojarzy ktoś tę nazwę złotnika/jubilera? są to sztućce hefra, ale tego 3iw za żadne skarby nie mogę odcyfrować

 

1000x901c_sztucce-7123876.jpg.


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 3iw :)  to ЗиШ - Завод имени Шевченко. Вольнянск.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję. :)


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że większość starych radzieckich zegarków jest mniejsza niż te produkowane obecnie. Nadgarstek mam dosyć duży i z tego powodu szukam raczej tych większych modeli. Czy forumowa brać może polecić jakieś dobre radzieckie sikory 40mm+? Zależy mi na klasycznym wyglądzie, najlepiej biała tarcza, stal, centralny sekundnik, bez udziwnień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety czasy się zmieniły. Standard radzieckich, męskich zegarków to 33-35 mm. Jeżeli szukasz czegoś dużego, i stalowego to wybór będzie mocno ograniczony. Polecam przyjrzeć się Poljotowi tzw. 55G, a z innych, ale w kopertach z mosiądzu to Rakieta 24h. Oczywiście, jeżeli cena nie gra roli to zawsze możesz polować na Poljota 3017 lub 3133 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rozmiarem 40+ w stalowej kopercie może być trudno.,Radzieckie zegarki ponad 40mm można policzyć na palcach,Rakieta WT,dwukoronkowe Rakiety typu "perpetual calendar" lu 24H,oraz.Wostok Amfibia równe 40mm.,Z tych zegarków tylko Amfibia jest ze stali., Poljot 55G,Poljot Amfibia czy 3133 występują w stalowych kopertach ale mają tylko 38 mm średnicy.,Poljot Strela 3017 to chromowane koperty o średnicy 36.5mm .,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby rozszerzyć na inne niż stal? Przyjmijmy, że złote / złocone tez mogą być. Dużo modeli dojdzie dzięki temu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to te Rakiety ,które wymieniłem 24H,perpetual występują także w złoconych kopertach i kilku wariantach tarcz,dlatego można wybrać jakiś egzemplarz o klasycznym wyglądzie.Na zdjęciach jest wersja "wachtowa" akurat takiego zegarka do noszenia nie polecam,gdyż jest to zegarek 24H i trudno na nim odczytać wskazanie czasu.

post-67292-0-02073900-1451481173_thumb.jpg

post-67292-0-33628000-1451481187_thumb.jpg

post-67292-0-47657200-1451481201_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sława Lodówka?
post-61474-0-63321600-1432631499_thumb.jpg
post-61474-0-79642000-1401481385_thumb.jpg

 


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta Multicalendar też byłaby dobra, 43 mm o ile mnie pamięć nie myli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ma 44mm bez koronki i jasną tarczę ale sekundnik z boku  :)

Jeden z moich ulubionych zegarków - chodzi skubany jak kwarc

post-68206-0-47014700-1451487816_thumb.jpg

post-68206-0-25240600-1451487827_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam podobne. I chyba w coś takiego będę celował. Może nawet nie ograniczając się do rusków. Byłby idealny gdyby nie ten sekundnik. Duży sekundnik ma dla mnie magiczną, hipnotyzującą moc i obok odgłosu "cykania" i potrzeby nakręcania mechanizmu - "robi robotę". 

Edytowane przez monkiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup może URAL - chodzą głośno i są duże wiem że na forum Kwiatek i kchrapek maja takie popytaj może Ci sie spodoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta Multikalendarz ma 40mm średnicy. Wygląda na znacznie większy, gdyż ma wysokie ratio średnicy tarczy do średnicy koperty.,Zegarki typu UFO,Stadion czy Saucepan trudno uznać za klasyczne bardziej chyba ekstrawaganckie,.Jeszcze przychodzi mi na myśl Ural to rzeczywicie wielki skurczybyk

post-67292-0-10049200-1451488478_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ural ma 40mm średnicy i 47mm lug to lug/.Ten z Allegro jest bez sekundnika ,.Ural z sekundnikiem ma inny mechanizm

post-67292-0-16332700-1451490755_thumb.jpg

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiają się wersje z sekundnikiem często? W jakich cenach chodzą zwykle w przyzwoitym stanie? Ktoś może chciałby się takowego pozbyć? Czegoś w tym stylu właśnie szukam.

Edytowane przez monkiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Jak chodzi o ceny to na targach bywało taniej, ja za swojego w idealnym stanie dałem 80zł, ale to dwa lata temu. Teraz musisz się liczyć z wydatkiem ok. 200zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich kolegów i koleżanki po długiej przerwie :) Życzę Wam w Nowym Roku dużo zdrowia, szczęścia, pieniędzy i nowych zegarków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytanka:

1. Czym zabić nieprzyjemny zapach zegarka i paska? Oba są czyste, ale leżały pewnie w jakimś lumpeksie i przez to przesiąkły nieprzyjemną wonią. Póki co wstawiłem zegarek do kartonowego pudełka z sodą i leżakuje tam od dzisiaj Jakieś inne pomysły?

 

2. Żródło dobrych, przyzwoitych pasków w rozsądnej cenie do rusków? Tak by cena paska nie przekraczała znacznie ceny zegarka? Myślę o dwóch przedziałach cenowych do 50 i okolic 100 zł. Widziałem osobny dział dotyczący pasków na forum, ale może i tu moglibyście coś polecić w tym temacie?

 

I na koniec.. Wszystkiego dobrego w nowym roku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.