Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda nerwów Panowie :)

 

Próba walki z systemem jest chwalebna ale w innych okolicznościach. Jeżeli chodzi o zegarki i sprowadzanie ich z za granicy wiąże się z pewnym ryzykiem- musimy być tego świadomi. 10 razy przejdzie bez podatku a za 11 lipa.

Ja miałem to szczęście że pierwszy zegarek który kupiłem poza UE dostał cło i VAT i z super okazji wyszedł bardzo drogi zegarek :D

Ale dobra lekcja za to.

Proponuję do zagranicznych zakupów doliczyć sobie 30% ewentualnych kosztów celno skarbowych. Jak przejdzie bez to super, jak nalicza podatek to nie będziesz rozczarowany. Jak przejdzie 5 przesyłek bez podatku to przy którejś z kolei która trafi na cło i podatek - tylko się usmiechniesz :)

 

Marcin - Ty chyba powinieneś się uśmiechnąć :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Roman, masz rację. Tylko tak marudzę, bo sporo czasu straciłem i ten koszt opodatkowania mnie troszkę zirytował.

Ale Krzysiek też  ma :) Niech ktoś wykaże różnicę między starym zegarkiem Omega kupionym na jakimś portalu na Węgrzech a tym samym starociem kupionym na Ukrainie? Jaki sens ma opodatkowanie? Tak normalnie, na "chłopski rozum". Zegarek szwajcarski przecież.

Od opodatkowania bardziej chyba tylko denerwuje "zaleganie" paczek gdzieś po drodze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Roman, masz rację. Tylko tak marudzę, bo sporo czasu straciłem i ten koszt opodatkowania mnie troszkę zirytował.

Ale Krzysiek też  ma :) Niech ktoś wykaże różnicę między starym zegarkiem Omega kupionym na jakimś portalu na Węgrzech a tym samym starociem kupionym na Ukrainie? Jaki sens ma opodatkowanie? Tak normalnie, na "chłopski rozum". Zegarek szwajcarski przecież.

Od opodatkowania bardziej chyba tylko denerwuje "zaleganie" paczek gdzieś po drodze. 

A to już jest podatek od luksusu :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nowy zegarek ze Szwajcarii też zapłacisz VAT.

Tak naprawdę to różnica jest tylko w tym czy kupujesz w UE czy poza. A to czy towar który kupujesz został wyprodukowany w UE czy nie to już nie ma znaczenia. Ktoś już za to podatek zaplacil, kiedyś, gdzieś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie tu jest pies pogrzebany. Ktoś gdzieś już płacił. teraz ty płacisz ponownie.. I koszt wysyłki? :) Koniec tematu :) 

Bo towar mógł być wyprodukowany przed powstaniem EU ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Zdaje sie że antyki tez byś opodatkował żeby było sprawiedliwie ;) Bzdura! To co piszesz ma sens jak dotyczy produktów nowych i to takich które są wytwarzane w Polsce. Nijak to się ma do rzeczy starych lub nie produkowanych u nas.  Uważam że nie ma sensu podatek w przypadku gdy nie ma odpowiednika produkowanego w Polsce np. jakiś  skrajny przykład to Jumbo jet. .

 

Kchrapku, OK może być Twój Jumbo aby wytłumaczyć choć to nie analogiczny przykład. W USA Boeing dokonał szeregu opłat fiskalnych, zatrudnia ludzi itd a gdyby UE kupując samolot od nich i nie nałożyła opłat raz, że Boing nie chciałby sprzedawać w USA bo tam byłby obciążany a dwa UE  traci potencjalne zakłady bo stałoby się rynkiem zbytu a nie producentem. W skutku USA zarabia a my tylko wydajemy - tak mocno uproszczając a nawet przekłamując. Dlatego tak istotne są opłaty Cła i Vatu przy handlu między krajami, regulują obrót towarów i usług. 

 

A teraz szybko o zegarku. Celnik, prześwietla Twoją paczkę z UA i on nie może się zastanawiać, czy zegarek to antyk czy nowa Omega, bo raz, że brak mu narzędzi i kompetencji. Dlatego poleciał podatek a przyznam, że top rzadkość. Zwykle rzeczy używane są puszczane.

 

Kończąc nie jestem zwolennikiem nakładania opłat na nasze zegarki ale staram się zrozumieć system, okres buntu i walki ze wszystkim ma za sobą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Z rana taki temat zarzucam, czy ktoś z Was spotkał się z pytaniem: Wiela buków na cetoku? Pytanie odtworzyłem ze słuchu, możliwe że należy inaczej to napisać. Ktoś, coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Z rana taki temat zarzucam, czy ktoś z Was spotkał się z pytaniem: Wiela buków na cetoku? Pytanie odtworzyłem ze słuchu, możliwe że należy inaczej to napisać. Ktoś, coś?

Jakiś kontekst ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarkowy oczywiście :)

To proste - musi to znaczyć: "która godzina", ale nie wiem po jakiemu i czy faktycznie właśnie to znaczy

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Z rana taki temat zarzucam, czy ktoś z Was spotkał się z pytaniem: Wiela buków na cetoku? Pytanie odtworzyłem ze słuchu, możliwe że należy inaczej to napisać. Ktoś, coś?

A ja bym zinterpretował to pytanie w następujący sposób : ile kamieni ma zegarek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega Szyszkops brawo, tylko jak teraz rozgryźć znaczenie poszczególnych określeń. Dziadek mojego kolegi używał takiego właśnie pytania chcąc dowiedzieć się która jest godzina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Wiela - ile

buków - minut

na cetoku - na zegarku/zegarze

;)

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Szyszkops brawo, tylko jak teraz rozgryźć znaczenie poszczególnych określeń. Dziadek mojego kolegi używał takiego właśnie pytania chcąc dowiedzieć się która jest godzina?

A skąd był dziadek kolegi?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd był dziadek kolegi?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z Warszawy.

 

Wiela - ile

buków - minut

na cetoku - na zegarku/zegarze

;)

No tak ale czy z tymi określeniami ktoś kiedyś się spotkał? Z jakich słów powstały te buki i cetoki? :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buki od ruskich bukw a cytak to po prostu tarcza z której się CZYTA godzinę; zwykła gwara wschodnia z typowymi dla rejonu ruskimi nalecialościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś spotkałem się z pytaniem "Kiela na osi?". Tylko nie pamiętam gdzie to było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie kiera?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem pewien, kiera to by po śląsku zalatywało :) Ale może tak być.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Śląsku to jest po prostu "wiela na wajzlu", to chyba tak jak wszędzie przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Wszędzie spam tymi dziewczynami, dosłownie wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie kiera?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kiela, się mówi na Śląsku Cieszyńskim

 

Od czeskiego kolik-ile

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez cecon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiela, się mówi na Śląsku Cieszyńskim

 

Od czeskiego kolik-ile

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Kurde, to za miedzą, a nie wiedziałem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.