Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorz - to na dłuższą dyskusje temat.

 

Artykuł jest słaby bo nie ma w nim slowa o sponsoringu ze strony Lotosu a każdy kto choć troszkę zna temat że są to jeszcze dwie różne firmy paliwowe. O zakazie konkurencji w takich sprawach nawet nie będę pisał bo o tym to dzieci wiedzą.

Ja po prostu nie chce żeby pojawiały się głosy że Robert jeździ bo jeden pan który później został premierem musiał naprawić swoją gafę i wyłożył pieniądze z kieszeni Orlenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - to na dłuższą dyskusje temat.

 

Artykuł jest słaby bo nie ma w nim slowa o sponsoringu ze strony Lotosu a każdy kto choć troszkę zna temat że są to jeszcze dwie różne firmy paliwowe. O zakazie konkurencji w takich sprawach nawet nie będę pisał bo o tym to dzieci wiedzą.

Ja po prostu nie chce żeby pojawiały się głosy że Robert jeździ bo jeden pan który później został premierem musiał naprawić swoją gafę i wyłożył pieniądze z kieszeni Orlenu.

Umowa na przejęcie jest właściwie klepnięta, Orlen dostał zgodę na zwiększenie emicji obligacji pod wykup akcji Lotosu

A propos tej umowy to zastanawiam się, czy wreszcie ktoś w Orlenie pomyśli nad unifikacją brandingu na wszystkich czterech rynkach, na których działa

 

Co nie zmienia faktu, że dalej uważam, że to bezsensowne drenowanie spółki z pieniędzy


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Przerwę tę debtę. Kwiatku a "Krzepkie" z Kormorana pijasz?

Nie zauważyłem Twojego pytania w tej debacie :)

Pijam! Ogólnie lubię Kormorana, i nawet 1 na 100 mi smakuje ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze.

Zrobiłem właśnie przelew 200euro z banku CA do Niemiec - opcja SWIFT, prowizja banku 120pln !!! Kurs wymiany 4,438.

 

Wcześniej zadzwoniłem na infolinię i zapytałem czy wybrać przelew SWIFT czy SEPA, pani powiedziała "zawsze należy wybrać SWIFT". Koniec końców nie wybrałem żadnego tylko wpisałem dane odbiorcy, a system sam wybrał SWIFT i tak zostawiłem. Niech ich szlag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem Twojego pytania w tej debacie :)

Pijam! Ogólnie lubię Kormorana, i nawet 1 na 100 mi smakuje ;)

Kormoran dobry browar. Jeden z moich ulubionych. A najbardziej smakuje mi ciemny owsiany - jak ktoś lubi ciemne piwa to warto sprobowac ;)

Ku przestrodze.

Zrobiłem właśnie przelew 200euro z banku CA do Niemiec - opcja SWIFT, prowizja banku 120pln !!! Kurs wymiany 4,438.

 

Wcześniej zadzwoniłem na infolinię i zapytałem czy wybrać przelew SWIFT czy SEPA, pani powiedziała "zawsze należy wybrać SWIFT". Koniec końców nie wybrałem żadnego tylko wpisałem dane odbiorcy, a system sam wybrał SWIFT i tak zostawiłem. Niech ich szlag.

Zawsze lepiej zrobic przelew SEPA. Koszt wynosi wtedy 5-8 zł, w zaleznosci od banku. A jak nie wybierzesz zadnego to wlasnie automatycznie bank wybierze SWIFT. Pisze o oparciu o swoje doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tylko i wyłącznie europejski (SEPA), zwłaszcza że jest szybszy. Jeśli wysyłam rano, zawsze jest następnego dnia roboczego. Kiedyś brał ode mnie bank 15 złotych, teraz tylko 5. 


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo mnie na infolinii poinformowali że prowizji niema, jezeli jej system nie kalkuluje przy przelewie, jakaś pani była mocno niezorientowana.

Napisałem reklamację, zobaczymy co odpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerwę tę debtę. Kwiatku a "Krzepkie" z Kormorana pijasz?

A ja bym się napił....

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowa na przejęcie jest właściwie klepnięta, Orlen dostał zgodę na zwiększenie emicji obligacji pod wykup akcji Lotosu

A propos tej umowy to zastanawiam się, czy wreszcie ktoś w Orlenie pomyśli nad unifikacją brandingu na wszystkich czterech rynkach, na których działa

 

Co nie zmienia faktu, że dalej uważam, że to bezsensowne drenowanie spółki z pieniędzy

Zastanawiam się po co pisać nowinki na temat połączenia Lotosu z Orlenem w kontekście sponsoringu Roberta Kubicy?

 

To że dzisiaj wiemy że "...umowa jest właściwie klepnięta..." to nie zwalnia nikogo z wcześniej podpisanych umów sponsorskich.

Oczywiscie każdy kto orientuje się w temacie zdaje sobie sprawę, że zakończenie umowy sponsorskiej z Lotosem i rozpoczęcie nowej z Orlenem odbywa się w ramach trójstronnego porozumienia itd, itp.

Nie zmienia to jednak faktu że do końca listopada tego roku RK jest ambasadorem firmy Lotos i umowę podpisaną kiedyś musi wypełnić do końca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem Twojego pytania w tej debacie :)

Pijam! Ogólnie lubię Kormorana, i nawet 1 na 100 mi smakuje ;)

 

fajnie się stało, że mniejsze browary zaczęły się sprzedawać w dyskontach i marketach ogólnie. Ja jestem świadomy piwnej rewolucji i tego, że piwo to nie tylko żółty lager po którym zgaga mnie męczy, ale cała gama smaków na czele z moim ulubionym porterem bałtyckim. Kilka lat temu niemal zapomnianym gatunkiem. Można żłopać lagera a można wypić słownie jedno piwo i mieć z tego radość jak świnia z błota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co pisać nowinki na temat połączenia Lotosu z Orlenem w kontekście sponsoringu Roberta Kubicy?

 

To że dzisiaj wiemy że "...umowa jest właściwie klepnięta..." to nie zwalnia nikogo z wcześniej podpisanych umów sponsorskich.

Oczywiscie każdy kto orientuje się w temacie zdaje sobie sprawę, że zakończenie umowy sponsorskiej z Lotosem i rozpoczęcie nowej z Orlenem odbywa się w ramach trójstronnego porozumienia itd, itp.

Nie zmienia to jednak faktu że do końca listopada tego roku RK jest ambasadorem firmy Lotos i umowę podpisaną kiedyś musi wypełnić do końca ;)

A nad czym tu się zastanawiać ? Szanownie nam panujący Premier przyłapany na durnej gadce z kumplami przy ośmiorniczkach , obraził fajnego chłopa i żeby wyjść , że tak się wyrażę z twarzą  z fatalnej sytuacji o jakiej usłyszała cała Polska .

Przyśpieszył zaaranżował dołożył , przy tej władzy Nam Panującej nie wiem jak opisać dobitnie , ale taktownie - nie ma terminu na załatwianie spraw poprawiających wizerunek .

Czy Robertowi to zaszkodziło - nie , wręcz przeciwnie i bardzo dobrze ,niech pakują kasę w dobrze zapowiadających się sportowców .

sam bym Mu kupił bolida , ale bidak jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie się stało, że mniejsze browary zaczęły się sprzedawać w dyskontach i marketach ogólnie. Ja jestem świadomy piwnej rewolucji i tego, że piwo to nie tylko żółty lager po którym zgaga mnie męczy, ale cała gama smaków na czele z moim ulubionym porterem bałtyckim. Kilka lat temu niemal zapomnianym gatunkiem. Można żłopać lagera a można wypić słownie jedno piwo i mieć z tego radość jak świnia z błota.

Marcin masz sporo racji, fajnie że narodziła się wieksza świadomość co do gatunków piw. Degustowanie mikrobrowarow stało się modne. Ale ma to też swoje minusy. Teraz jak człowiek wyjdzie z kumplami na piwo to się musi sporo nagłowić żeby wypić :) Gdzie te czasy jak było do wyboru- zwykłe lub z sokiem :)

P.S. Portery Bałtyckie to też mój ulubiony gatunek. Później to już tylko idę w goryczkę- im większa tym lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nad czym tu się zastanawiać ? Szanownie nam panujący Premier przyłapany na durnej gadce z kumplami przy ośmiorniczkach , obraził fajnego chłopa i żeby wyjść , że tak się wyrażę z twarzą z fatalnej sytuacji o jakiej usłyszała cała Polska .

Przyśpieszył zaaranżował dołożył , przy tej władzy Nam Panującej nie wiem jak opisać dobitnie , ale taktownie - nie ma terminu na załatwianie spraw poprawiających wizerunek .

Czy Robertowi to zaszkodziło - nie , wręcz przeciwnie i bardzo dobrze ,niech pakują kasę w dobrze zapowiadających się sportowców .

sam bym Mu kupił bolida , ale bidak jestem

Szkoda,że zamiast na początek poczytać co juz było napisane zaczyna się od swoich "mądrości"

Ale ok - zaistniałeś w temacie ;)

 

Edycja

Na przyszłość proponuję zapoznać się z tematem dyskusji od początku.

Oczywiście jeśli to nie spowoduje zaburzeń w normalnym funkcjonkwaniu ;)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja :)

 

c8d20c9552047a65fb871c0f3fd3e39c.jpg

 

Moonwatch nowy:

Rezerwa chodu 50h 48 minuty

Średnia dokładność +6 sekund

Szkło: hesalit

Koperta i pushery: stal nierdzewna

Wymiary: 42/47mm 14,3mm 20mm

WR: 5 atm

Data: brak

Stopsekunda: brak

Naciąg: reczny

Mechanizm: Omega 1861

 

Szturmański ~1980 podobno po serwisie:

Rezerwa chodu 63h 42 minuty

Średnia dokładność +9 sekund

Szkło: hesalit

Koperta i pushery: stal nierdzewna

Wymiary: 39/46mm 13mm 18mm

WR: nie wiem :)

Data: jest

Szybka zmiana daty: brak

Stopsekunda: jest

Mechanizm: Poljot 31659

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz co wybrać?

 

Wysłane z mojego HTC


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz co wybrać?

 

Wysłane z mojego HTC

Mam oba, w ramach ciekawostki obserwowałem je poprostu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że zamiast na początek poczytać co juz było napisane zaczyna się od swoich "mądrości"

Ale ok - zaistniałeś w temacie ;)

 

Edycja

Na przyszłość proponuję zapoznać się z tematem dyskusji od początku.

Oczywiście jeśli to nie spowoduje zaburzeń w normalnym funkcjonkwaniu ;)

Zaistniałem w temacie Powiadasz , rozwinąłem co zacząłem .

Proponuję poczytać wcześniej i nie wciskać na siłę swoich '' mądrości ''

No i przydało by się zastanowić nad zaburzeniami w normalnym funkcjonowaniu [ tylko u kogo ? ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Portery Bałtyckie to też mój ulubiony gatunek. Później to już tylko idę w goryczkę- im większa tym lepiej :)

Kiedyś... Kiedyś to kilo było cięższe i na liter więcej wchodziło. fajnie jest napić się "prawdziwego miejscowego piwa" a nie w koło tego samego sikacza gdziekolwiek by się nie było.

U mnie dziś tak. Lekko słodkawe i zielone jak trawa na wiosnę. A wy co dziś pijecie?

post-92622-0-70570100-1543346384_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oba, w ramach ciekawostki obserwowałem je poprostu ;)

Który Ci się bardziej podoba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek mnie zainspirował no to poszedłem do Biedronki. A tu tylko to co poniżej. Jakoś tak bez szału.... 06d087fb8036e7c909c4fef317631c9d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Bo w Biedronce to trzeba wiedzieć co kupić ;)

Lepiej kupić coś z Jabłonowa albo Miłosław, wtedy raczej się nie zawiedziesz.

 

Jeśli chodzi o smaki to ja uwielbiam ciemne i mocne piwa, z utęsknieniem czekam na zimne dni kiedy można się go napić ;)

 

jaT054o.jpg

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który Ci się bardziej podoba?

Oba inne oba świetne. Szturmański grubo ciosany, ale w tym jego urok, a koperta Omegi, konstrukcja bodaj z lat '60, to majstersztyk.

 

A Tobie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja masówkę z biedry tradycyjnie - kusi mnie tylko czy pić z tego zabytku czy nie - szkoda aby się zbił podczas mycia tego bym nie zdzierżył 

Kufel przetrwał w doskonałym stanie dobre 100 lat być może 120 tego dokładnie się nie dojdzie - posiada wygrawerowany pałac (dzisiaj szkoła, wielu z Was było i go widziało) z podpisem ERDMANNSDORF  (Mysłakowice) 

Ten sam na starych przedwojennych kartkach pocztowych 

post-68206-0-28532500-1543352571_thumb.jpg

post-68206-0-93845000-1543352587_thumb.jpg

post-68206-0-63809900-1543352613_thumb.jpg

post-68206-0-16425900-1543352623_thumb.jpg

post-68206-0-30586700-1543352636_thumb.jpg

post-68206-0-66338500-1543352650_thumb.jpg

post-68206-0-66699800-1543352663_thumb.jpg

post-68206-0-47281100-1543352675_thumb.jpg

post-68206-0-77235700-1543352690_thumb.jpg

post-68206-0-15496700-1543352700_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.