Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

suqub

Poszukiwania EDC

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz pytanie co mnie skusi. Zegarek czy whisky :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To whisky akurat dość tanie. Z Biedronki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w szkole chyba źle Cię uczyli :D zastosowałeś zły spójnik. zamiast "czy" powinno być "i" :P

Po prostu to była szkoła filozofów. :lol: Lewa czy prawa flaszka :wacko:

 

post-81882-0-20894700-1447242898_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do M-Force na seiyajapan jest przecena 30% na ten model. Free shipment + zegarek za ok. 1360zł + podatek. To tak do rozważenia.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1360 + 23% = 1673PLN. Trochę ponad budżet, choć propozycja ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam AT8020 i potwierdzam że 470zł to w PL cena za pasek. zegarek kosztuje trochę ponad 300$ lub 2500PLN. Ja zacząłem od wszystko-mającego kwarca żeby mieć edc, które zawsze będzie wskazywało dokładny czas. Zegarek bardzo mi się podoba ale pasek jest trochę kiepski a oryginalna bransoleta nie pasuje do wersji z paskiem. Gdybym teraz kupował to brałbym wersję na bransolecie. Plusy to szafir i wr200m. Minus to brak zakręcanej koronki i wciskany dekiel ale to nie diver ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu to była szkoła filozofów. :lol: Lewa czy prawa flaszka :wacko:

 

attachicon.gif_MG_4585.jpg

 

OK, przyznam się już teraz aby nie było później zgrzytów. Whisky piję dopiero jak się skończy wódka i piwo ;) Mam nadzieję, że nie skreślicie mnie przez to od razu :P

 

Decyzja, chyba już podjęta, ale wieczorem się jeszcze raz przelecę po temacie i sprawdzę pozostałe zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na werdykt z wytrzeszczem oczu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Nie wytrzymałem - młody śpi, młoda ogląda bajki - musiałem sprawdzić już teraz :) Decyzja zapadła. Jeżeli po założeniu spodoba mi się Big Mako Blue to będzie on moim pierwszym zegarkiem powyżej 200 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem jakoś dziwnie spokojny....... Kolor tylko sobie wybierz: bardziej uniwersalny: czarny albo niebieski (mój faworyt), albo pomarańczowy - wakacyjno-urlopowy.

Prawidłowa odpowiedź brzmi: biorę 2 sztuki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę brał to jeden. Pewnie Blue.

 

Teraz jest inny problem. Musze znaleźć zegarek dla żony

Mechaniczny. Koperta w kwadracie. Bransoleta. Tak do 700 zł. Kolorystyka uniwersalna. Nie różowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kopertą w kształcie kostki i mechanik w tej cenie , to problem będzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to proszę podajcie inne propozycje. Może coś sobie żona wybierze. Twarda negocjatorka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo orientów damskich w automacie jest. Parę seiko . ... Poszukaj , pokaż małżonce ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Poszukam w tych dwóch firmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że zarąbiście ciężko będzie Ci znaleźć prostokątną damkę mechaniczną. Wszystkie są okrągłe, a jak już coś kanciaste, to na bateryjkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takiego orienta. Wiem, że nie ma bransolety, ale później można zmienić ;) Co o nim myślicie? Żona powiedziała, że nie podobają jej się moje typy... Trudno, nie to nie. Najwyżej kupię tylko dla siebie zegarek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny . Podobny do cartiera. Ładny , klasyczny .

Moim zdaniem warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musi być mechaniczny /automatyczny? Jeżeli żona nie jest zakręcona na punkcie zegarków to ja bym pomyślał o kwarcu z co najmniej dwóch względów:

- łatwiej o kostkę kwarcową niż automatyczną (a w tym przypadku wygląd i możliwość wyboru będzie pewnie ważniejsza niż fakt ze to automat);

- funkcjonalność dla osoby niezegarkowej - 2 dni bez zegarka i trzeba ustawiać na nowo, ewentualne odchylki i niedokładność.

Powyższe względy z życia wzięte ;)

 

Wysłane z mojego MX_Base przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musi być mechaniczny /automatyczny? Jeżeli żona nie jest zakręcona na punkcie zegarków to ja bym pomyślał o kwarcu z co najmniej dwóch względów:

- łatwiej o kostkę kwarcową niż automatyczną (a w tym przypadku wygląd i możliwość wyboru będzie pewnie ważniejsza niż fakt ze to automat);

- funkcjonalność dla osoby niezegarkowej - 2 dni bez zegarka i trzeba ustawiać na nowo, ewentualne odchylki i niedokładność.

Powyższe względy z życia wzięte ;)

 

Wysłane z mojego MX_Base przy użyciu Tapatalka

Ja to wiem, mówiłem. Nie, mechaniczny... Spróbuję dzisiaj przy wieczorkiem przetłumaczyć ;)

 

@egzo18, dzięki za opinię. Jak się, żony nie przekona do kwarca to będzie pewnie ten ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś już Orienta? Jakiś czas temu miałem mako pepsi a teraz mam skx009 i powiem szczerze, że Seiko imo jest fajniejsze. I wydaje mi się, że troszkę lepiej wykonane.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś już Orienta? Jakiś czas temu miałem mako pepsi a teraz mam skx009 i powiem szczerze, że Seiko imo jest fajniejsze. I wydaje mi się, że troszkę lepiej wykonane.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

Miałeś zwykłe Mako. Mako XL jest lepiej zrobione zarówno koperta, jak i (a przede wszystkim) bransoleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz mnie zestresowales @Powieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaspel
      Na sprzedaż kolejny z mojej kolekcji, dobrze znany Oris Aquis w wersji 43.5 mm, w raczej niespotykanej wersji, myślę idealnej na Edc - matowy bezel ceramiczny + bransa I koperta w szlifach.
      Na codzien świetny zegarek, nie błyszczy się jak jego pozostałe odmiany, dzięki małej ilości polerek nie rysuje się tak mocno.
      Stan spokojnie 9/10 - niewielkie ślady na klamrze, coś tam na pierwszych ogniwach za koperta - standard nawet w nowych orisach.
      Szkło szafirowe z wewnętrznym antyrefleksem, ceramiczna wkładka bezela, w środku dobrze znana sw200.
      W komplecie pudła, karta gwarancyjna z dowodem zakupu - polska oficjalna dystrybucja ( zegarek na gwarancji do  września 2025r), dodatkowe ogniwa - myślę na spokojnie łapę 20cm.
      Odbiór Bydgoszcz
      Poproszę 5490zl.
       
       













    • Przez tofiks_th
      Cześć,
       
      idąc za ciosem wystawiam dwa kwarcowe japończyki:
       
      1) zegarek Orient, referencja na deklu, koperta stalowa 43 mm mierzone bez koronki, napęd kwarcowy na dokładnym chodzie, zakręcany dekiel, koronka wciskana, założony nowy pasek nato. Zegarek z zauważalnymi śladami użytkowania, subiektywnie 7-7,5/10, brak oryginalnego pudełka, dostępny również oddzielnie w cenie 125 zł z wliczonym paczkomatem Inpostu;
      2) zegarek Casio Gshock G2900, parametry dostępne w sieci, w pełni sprawny w ładnym stanie zachowania, subiektywnie 8-8,5/10, brak papierów i pudła, wysyłka w zastępczej puszce, dostępny również oddzielnie w cenie 140 zł z wliczonym paczkomatem Inpostu.
       
      W zestawie cena za dwa zegareczki 250 zł, w cenie wysyłka paczkomatem w.w firmy.
       
      w razie pytań zapraszam
      Tomek








    • Przez oczek666
      Witam. W mojej kolekcji brak rasowego divera.
      Podobają mi się modele z bezelami w kolorze "pepsi".
       
      Obecnie zastanawiam się nad dwoma typami: 
      1. Festina F20531-5
      2. Citizen BN0168-06L
       
      Za Festina przemawia mechanizm automatyczny, szafir i branzoleta, za Citkiem Eco-Drive i ciekawe indeksy, ale mam wątpliwości co do paska i szkła. Ponadto mimo, że wg specyfikacji to Festina ma grubszą kopertę 13mm, Citek 11,6mm to z boku Citizen wydaje mi się wielkim klockiem. Być może tylko tak na fotach wygląda...
       
      Czy może ktoś z was ma oba?


    • Przez SLAWEK 01
      Cześć Wszystim 😉
      Postanowiłem założyć nowy temat, jak do tej pory nie trafiłem na forum nic o podobnej tematyce, jeśli coś podobnego jest już to proszę o usunięcie, a jeśli nie to zapraszam do zabawy i chwalenia się swoimi zegarkami o podobnej charakterystyce. 
      Ostatnio udało mi się kupić zegarek Orient Multi calendar produkowany wyłącznie na rynek japoński, w sumie na żywo zobaczyłem pierwszy raz zegarek z takim szkiełkiem i od razu "zaiskrzyło". Na żywo robi piorunujące wrażenie, przez trzy dni nie mogłem oderwać od niego oczu, co spojrzenie, to inaczej wyglądał, dodam, że szkiełko jest fazowane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, do tego dochodzi cieniowana tarcza w kolorze butelkowej zieleni ze szlifem słonecznym i Multi kalendarzem w kolorystyce rainbow, wskazówki delikatne, proste plus czerwony sekundnik. Indeksy godzinowe w sumie pięć 😊 w kształcie maleńkich diamencikow. Całość jest zamknięta w kopercie idealnie spasowanej ze szklem w super rozmiarze 37mm i delikatnie ząbkowanej lunecie. 
      P.S dla ciekawości dodam że jest to automacik, który przez trzy tygodnie zrobił +2sek👏
      Jeśli posiadacie coś w tym stylu to serdecznie zapraszam.
      Poniżej kilka fotek tego nietuzinkowego czasomierza.










×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.