Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wasyl

Jaki zegarek vintage masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

hmm... wydaje mi się że wyrażenie "krab" jest wyrażeniem potocznym, dotyczącym zegarków które mają długie uszy i lepiej wyglądają na specjalnych paskach niż na tradycyjnych. Ja w każdym razie w takim znaczeniu stosuje tego określenia i patrząc na praktykę na forum i portalach aukcyjnych to jest to prawidłowe użycie. Czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperty typu KRAB maja charakterystyczne uszka https://www.google.pl/search?q=koperta+typu+krab&espv=2&biw=1440&bih=775&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiRlobt3-nOAhXhPZoKHfpaAr4QsAQIGw

Ale każdy może nazywać swój zegarek jak chce  ;)  krabik, ponczuś, pimpcia pumpcia i dziubutek  ma się podobać i tak chyba jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego typu koperty miałem na myśli, ale zegarek sam w sobie bardzo ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeśli tamto określenie dotyczyło mojej "pimpci" :D to jednak nie jest to krab w prawidłowym nazewnictwie kształtu kopert. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się specjalnie sprzeczał, nawet przejrzałem sobie teraz słowniki pojęć zegarmistrzowskich jakie znalazłem w sieci i nie było tam terminu "krab". Klasyczny krab, w potocznym rozumieniu to wiadomo wygląda jak kirowski, natomiast w przypadku niekirowskich sprawa już nie jest tak oczywista. W każdym razie ten Edalco uszy ma wyjątkowo długie, jak się go postawi tarczą do góry to stoi sobie na uszach, i myślę że zewzględu na te charakterystyczne uszy nie będzie nadużyciem jeśli stwierdzę że to krab ;). a ci co to przeczytają zrozumieją z pewnością moją wypowiedź.

Edytowane przez Montepulciano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się nazywa zboczenie hobbistyczne. Zacząłem się dziwić tej tarczy i krojowi cyfr, że takie dziwne jak na Longines'a, i po dłuższej chwili przeczytałem po raz drugi nazwę tego zegarka :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziś odebrałem, pięknego Titusa (więc skoro odebrałem to łaże w nim cały dzień :P) również debiut w moich zbiorach, co nie jest dziwne gdyż w sumie dość rzadko można go w Polsce spotkać.

 

 

post-84532-0-53010700-1472676614_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras 68

ładna sztuka, faktycznie rzadko spotykany :) graty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki dziś wdziałem... ;)

0b6a09b58653975d82cf31b9667057cc.jpg


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o tym pisałem, ten pasek jest niesamowity. Pasuje klimatem do tamtych lat i dodaje uroku Delbanie, nota bene bardzo ładnej.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Też mi się bardzo podoba


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek. Tylko pasek można by mu troszkę lepszy zafundować do pełni szczęścia. Cudo


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ta Omega ma super pasior hand made...

 

A ja wczoraj i dziś tak:

 

ff72ce83c406e61d1d7ccfc59f876d30.jpg


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zszedł z taśmy produkcyjnej...

gallery_225_1514_253154.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi fajniejszy! :)

Widzę, ze na breitlingi Cię naszło! :D

Ciekawe czy bedą kiedyś bardziej doceniane jak vintage omegi chrono lub rolexy! Bo jak narazie można je w miarę tanio kupic!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zszedł z taśmy produkcyjnej...

 

Pozdrawiam,

 

 

Świetny, Pan Zbyszek zrobił dobrą robotę.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ten... wczoraj była inna delbanka :)

post-92745-0-46005000-1473415050_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.