Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zdejmowałem bezela bo nie było takiej potrzeby ale sądzę że metalowy. Chyba że to metalowa farbka.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem MTG930 i jego bezel to imitacja metalu.

Nie miałem GW-500 ale skoro jest podobny to jakim cudem ma metalowy bezel a nie miał go MTG?

 

Myślę, że to plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Diego04, oczywiście, aku już kupiony i w gotowości do podmianki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to metal, trudno powiedzieć, jest zimny po dotknięciu :)

 

 

Dobra sprawdziłem...metal na 100% cienki ale metal, w mtg 910 i 960 taki sam materiał

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś podobny temat źle założonej uszczelki, przygnieciona w dwóch miejscach i nie siedziała w kanałku na swoim miejscu  ;)

Niestety jak się kupuję zegarek używany to przed wodowaniem należy go dokładnie sprawdzić bo jak nie jest fabrycznie zamknięty to takie jajca się dzieją  <_<

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem gw-1701D to rozkręciłem odrazu i okazało się że ma baterie zamiast akumulatora, kupiłem gw-6900 nie działał jeden przycisk - też go rozkręciłem i poprawiłem blaszke na module. Każdy z nich dostał olej na kanał uszczelki i nastepne rozkrecanie będzie za kilka czy kilkanaście lat, jak zobaczę ze np. zapanował czyli uszczelka sie kończy.

 

Używka to używka, nie wiadomo co poprzedni użyszkodnik robił z zegarkiem. Ja tam wolę rozkręcić, sprawdzić czy jest akumulator i nasmarować uszczelke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej lejesz na kanał uszczelki? A nie przecierasz samą uszczelkę olejem?

Nie wylatywał i nie mazał Ci ręki?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek pięknie dolega do ręki i jest miekki. Twardszy jest np w Romanie. Ogólnie zegarek leży jak przyklejony. Potwierdzam bezel to metal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego04 od jakiego rzeźnika kupiłeś ten zegar? :D


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś podobny temat źle założonej uszczelki, przygnieciona w dwóch miejscach i nie siedziała w kanałku na swoim miejscu  ;)

Niestety jak się kupuję zegarek używany to przed wodowaniem należy go dokładnie sprawdzić bo jak nie jest fabrycznie zamknięty to takie jajca się dzieją  <_<

 

Powiem Ci, że i fabryczne zegarki zdarzały mi się źle złożone - zwłaszcza te nowe G made in china. Właśnie z przygniecioną uszczelką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale patrząc na te ''lekko'' zmęczone śrubki to raczej nie wina fabryki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ale.. Kiedyś w TT oglądałem GW-M5610 z dokładnie tak samo zajechanymi śrubkami..


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego04 od jakiego rzeźnika kupiłeś ten zegar? :D

Faktycznie rzez. Moj wyglada praktycznie jak nowy.

Kupiłem na allegro i gdyby nie te śrubki, uszczelka i bateria zamiast aku to zegar jest w super stanie niczym NOS, serio serio.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że i fabryczne zegarki zdarzały mi się źle złożone - zwłaszcza te nowe G made in china. Właśnie z przygniecioną uszczelką.

Tak ale widać że śrubki były odkręcane nieprofesjonalnym narzędziem.

No chyba że:

Raczej nie ale.. Kiedyś w TT oglądałem GW-M5610 z dokładnie tak samo zajechanymi śrubkami..

Tylko u mnie ta uszczelka wystawała poza dekiel podobnie jak u Kolegi Diego, tylko na pierwszy rzut oka nie było tego widać bo zasłania pasek część dekla w SGW-100 i wyszło szydło z wora przy czyszczeniu.

 

 

Na pewno nie trzymał szczelności, to albo od nowości nie widział głębokiej wody albo jakiś zegarmajster zrobił to co zrobił  ;)

blacksmith-799786_960_720.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za co odpowiadają 2 wyjęte sprężynki z filmu?

Mam taki sam układ zegara w środku. Jak wyjmę te 2 sprężynki z filmy a wlaściwie jedną bo zastałem tylko 2 a nie 3 w środku to nadal mam dźwięk i podświetlenie.

 

https://youtu.be/R6JbrVDqR7w


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W której min filmu?


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie wiem ale ta ostatnia której nie wyjął jest na pewno od dźwięku bo ona ma takie zabezpieczenie przed przypadkowym wypadnięciem. 

 

Czy ten model ma jakieś czujniki temperatury lub cokolwiek ponad standardowy program G z WC i TS?

 

Kamil od 5 minuty..  ;)

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś dodatkowa masa? ale do czego to nie mam pojęcia...

Od dźwięków jest ta poniżej baterii.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej lejesz na kanał uszczelki? A nie przecierasz samą uszczelkę olejem?

Nie wylatywał i nie mazał Ci ręki?

Nie leje:) daje z 4 kropelki i rozprowadzam po kanale, potem olej na uszczelke i świetne się przykleja do zegarka. Mam pewność że nie wyjdzie z kanału przy skręcaniu. Olej specjalny do uszczelek w markerach paintballowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można wymienić przycisk do podswietlenia w dw6900?

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dostać się do środka podobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, a jest do tego jakaś instrukcja samej wymiany? Nie chodzi mi o otwarcie dekla

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, a jest do tego jakaś instrukcja samej wymiany? Nie chodzi mi o otwarcie dekla

 

Pozdrawiam

Kamil

Zaraz ktoś Ci udzieli instrukcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz dekiel wyjmujesz moduł aby łatwiej dostać się do przycisku. Zdejmujesz ten stalowy pierścień segera czyjak on tam się zwie z bolca przycisku. To jest takie zabespiecenie przed wypdnięciem przyciku. Wkładasz nowy przycisk, zakladasz ten pierścień na wcisk i już. Tylko uważaj bo on lubi wyskakiwać jak z procy i łatwo go zgubić. Dla bezpieczeństwa zrób to w foliowej torebce, np śniadaniówce.  ;)

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.