Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

To nie są dobre wieści. :(

No nic, jutro dla pewności podjadę do jakiego sklepu i kupię jeszcze jedną baterię. Ta z alle nie była zapakowana fabrycznie. Nie wiadomo, co to przypadek, a nie mam w domu żadnego miernika. Eh... To jeden z ulubionych Baby-G żony.

Podjedź do mnie użyczę Ci miernika i baterii. :)


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ...ale jak przygasa przy wciśnięciu podświetlenia to chyba nie... 

Jak przygasa to musi być słaba bateria  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo uszkodzony/wadliwy moduł. 


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przygasa to musi być słaba bateria  -_-

Ale mówi, że założył nową baterię i to samo, więc problem tkwi gdzie indziej.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale mówi, że założył nową baterię i to samo, więc problem tkwi gdzie indziej.

Właściwie to gorzej, bo przy starej coś tam świeciło i wyświetlacz działał po uruchomieniu podświetlenia , a przy "nowej" wszystko znika.

Edit: i dlatego mam nadzieję, że to jednak gowniana bateria z alle. Dam znać co i jak, ale teraz żona ciągnie mnie na jakiś wypad w plener.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może bateria stara, jak założysz drugą nówkę to będzie można to wykluczyć  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to bateria e musiałbyś mieć mega pecha trafiając na słabą baterię przy zakupie.

Przyczyna druga to zawilgocenie.

Miałem taki jeden przypadek i sprawdzałem na 4 bateriach i po założeniu każdej rezultat był identyczny do opisanego powyżej.

Zegarmistrz z serwisu Casio mi powiedział, że uszkodzeniu uległy jakieś elektroniczne elementy odpowiedzialne za wyświetlanie informacji na wyświetlaczu i nie jest to wymienialne.

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej miałem to samo w tym samym modelu wymiana baterii nic nie pomagała niestety. 

Być może jest tak jak Waldzior pisze z tym uszkodzeniem jakiegoś elementu elektronicznego a być może po prostu ten model był jakiś wadliwy.

Oczywiście Xeno życzę Ci aby te hipotezy się nie potwierdziły  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście również życzę wadliwej baterii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, oby to była bateria choć szczerze w to wątpię..     ;)

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żona wściekła, bo w drodze powrotnej z wypadu za miasto przegoniłem ją po jakichś castoramach i sklepach AGD. Za to bąbel miał radochę, bo lubi takie sklepy. :D Oczywiście wszystko w związku z całą sytuacją z BLX-em, bo szukałem miernika i CR1616. Miernik za 17 pln znalazłem w Casto. Baterii nigdzie nie było (były inne). Wreszcie znalazłem na stoisku ze scyzorykami i dorabianiem kluczy. Za tę CR1616 rzygnąłem całe 11pln. Dla porównania na alle była za 1,60pln. :blink:  No ale ktoś mądry mi kiedyś powiedział, że "za psi pieniądz... psi towar". ;)

 

Ale przejdźmy do konkretów. Najpierw poszedł w ruch miernik:

ta oryginalna z zegarka: 3,06V (czyli nienajgorzej)

ta z Allegro: 3,21V (czyli raczej dobra)

 

"No to lipa!..", myślę sobie. Ale pomyślałem, że dla sprawdzenia wsadzę spowrotem tę, którą wyjąłem z zegarka. Okazuje się, że owszem, świeci słabo, ale!.. nie przygasa! :o  Przypomnę, że na tej z Allegro całkiem przygasał wyświetlacz! Wsadziłem tę z alle jeszcze raz i to samo, co wcześniej! Ekran gaśnie i nic nie świeci.

 

No to rozpakowałem tę ze stoiska ze scyzorykami, kupioną dzisiaj. (A już miałem nawet nie wyjmować z opakowania, bo ta z Alle była niby ok wg miernika.) Zmierzyłem napięcie i... 3,32V. Ok, no to wsadzam ją w zegar i... BINGO! Wszystko ok! Nadal mało widać, bo negatyw w tym BLX okrutnie mało czytelny, ale po włączeniu podświetlenia wszystko rozświetla się w ładnym niebieskim kolorze i wyświetlacz oczywiście nie przygasa. AC reset, szybko skręciłem BLX-a i oddałem żonie.

 

Co ciekawe, żona rano koniecznie chciała coś w czerni na rękę. Capnęła więc mojego 5600E i chociaż BLX już wrócił, to kwadrat nadal u małżonki na nadgarstku. <_<

 

Co z tą baterią z alle może być? Mieliście takie doświadczenia?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super. Cieszymy się ale na przyszłość nie kupuj baterii z allegro.

Ile zaoszczędzisz? Kilka pln?

W tym przypadku te kilka pln straciłeś.

Czy będziesz reklamował i domagał się zwrotu całej kasy?

 

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

...

Czy będziesz reklamował i domagał się zwrotu całej kasy?

 Może i powinienem dla zasady, bo nie dla 1,60pln, ale co miałoby być podstawą reklamacji? W końcu bateria ma napięcie wskazujące na to, że wszystko jest ok. Prawdopodobnie prąd jest słaby. Nie chcę mierzyć, bo opór amperomierza w tym multimetrze jest chyba na tyle mały, że pomiar pewnie rozładowałby baterię. Może się mylę, to Koledzy lepiej obeznani mnie poprawią. :)

 

Edit: dodam, że razem z tą 1616 kupiłem jeszcze jedną, ale ta druga jest zapakowana w fabryczne opakowanie i ma długi okres przydatności. Zatem reklamując tę 1616 i tak nie odzyskałbym 5 pln za przesyłkę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodziło by na to że ta bateria z allegro jakaś lipna jest. Oby ta nowa nie zachowywała się podobnie jak spadnie jej napięcie za jakiś czas..

U mnie wymiana baterii nic nie pomagała niestety, za to kilka dni temu stara bateria z BLX,a wylądowała w moim nowym nabytku G-2500 i zegarek śmiga na niej bez najmniejszego zająknięcia a w BLX'ie  ekran na niej przygasal także nie wiem ale wnioskuje że z tym modułem w BLX było coś nie tak.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 .... W końcu bateria ma napięcie wskazujące na to, że wszystko jest ok. Prawdopodobnie prąd jest słaby....

 

Najlepiej byłoby zmierzyć tą baterię pod obciążeniem, na przykład w zegarku kiedy mamy włączone podświetlenie. Wtedy pewnie miałaby poniżej 3 V a to oznacza starą, bądź zużytą baterię. Często w pracy mam do czynienia ze zleżałymi akumulatorami. Niby po naładowaniu mają prawidłowe napięcie a sprzęt nie działa bo już "nie trzymają".

Z dwojga złego lepiej że to bateria lipna niż zegar ubity  :)

pozdro


:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Niby po naładowaniu mają prawidłowe napięcie a sprzęt nie działa bo już "nie trzymają".

...

Mądrego to przyjemnie posłuchać  :)

Racja, racja Kolego

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupuję na allegro i nie chodzi o cenę tylko. No ale 16 zł za wymianę baterii :) I już w swojej Adriatice drugi raz zmieniłem pierwsza z allegro tylko 1,5 roku wytrzymała.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterie to tylko świeże z hurtowni i to zaufanej, a i najlepiej te lepszego producenta oraz posrebrzane (SR lub podobne oznaczenia).


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Baterie to tylko świeże z hurtowni i to zaufanej, a i najlepiej te lepszego producenta oraz posrebrzane (SR lub podobne oznaczenia).

Ta była tej samej firmy, a nawet wyprodukowana w Japonii (w zegarku Indonezja). Ale widać odleżała swoje. Na zdjęciu pokazuję, jak przyszła zapakowana. Nie jest to fabryczne opakowanie.

DSC_0324.JPG

 

No, na błędach człowiek się uczy, a żyjemy w czasach, w których edukacja kosztuje. ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś pecha po prostu.

Sam zamawiam zawsze z allegro baterie Duracell coś tam coś tam long lasting, ale w fabrycznym opakowaniu i patrzę, aby termin przydatności był jak najdłuższy. Cena za szt z przesyłką najtańszą z najtańszych ok 6zł. Oczywiście zawsze biorę co najmniej 2 szt lub więcej. Jak mi poleży nawet rok w szufladzie to jej nic nie będzie ;)

Edytowane przez kamilspider

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tak uparliście się na to allegro?

Fakt, akumulatorki ciężej kupić ale zwykłe baterię są w sklepach elektronicznych, sklepach z narzędziami a nawet w kioskach  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja baterie trzymam w lodówce, nie wiem czy to dobrze ale zawsze tak trzymałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie czaje dlaczego nie kupicie w sklepach od ręki aby jeszcze sobie w ten sam dzień wymienić ale każdy robi jak woli ;)

 

Ale o bateriach w lodówce to pierwsze słysze. Rozumiem, żeby świeże były?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie baterii w lodówce to zły pomysł.

Mieszkam w małym miasteczku, nie ma tu elektronicznego sklepu, musiałbym szukać po zegarmistrzach jakichś... Zaoszczędzę stawy skokowe i paliwo zamawiając z allegro ;) Praktycznie wszystko kupuję z neta, nawet ciuchy, nie lubię chodzić po sklepach, raz/dwa na tydzień jakiś kaufland i tyle.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.