Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

 

Teraz mi tak odskoczyl że na amen...

Pozdrawiam
Kamil

 

 

Zmień worek w odkurzaczu na nowy i przeleć całe pomieszczenie.  Potem lupa i przeszukujesz worek. Powaga ja jak zgubiłem taki pierścień za pierwszym razem to przeleciałem odkurzaczem z założonym nowym workiem cały pokój i znalazłem.  :D

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wycwanilem i paczta co zrobiłem ff2895261b9ff25e20d167d1cff44040.jpg11391cdee53f45599866ba96aefe30db.jpg1ccadaafcdaddcde8ed20df205d68038.jpg

Stary komunijny zegarek uratował sytuację :)

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przy pierwszym ładowaniu w fabryce, ładują do 3v i do sprzedaży

 

No tak ale jakoś muszą to zmierzyć - woltomierzem. Każdy woltomierz działa tak samo i każdy m bardzo dużą rezystancję wewnętrzną po to właśnie żeby zmierzyć napięcie. gdyby rezystancja wew woltomierza była mała obciążałby mierzony obiekt a to obciążenie powodowałoby spadek napięcia na mierzonym czymś. bez sensu. dlatego dziwi mnie trochę ten zapis i ciekaw jestem co autor miał na myśli :)

Zmień worek w odkurzaczu na nowy i przeleć całe pomieszczenie.  Potem lupa i przeszukujesz worek. Powaga ja jak zgubiłem taki pierścień za pierwszym razem to przeleciałem odkurzaczem z założonym nowym workiem cały pokój i znalazłem.  :D

o ja pierdziu. gratuluję  pomysłu Maciek  :)

Edytowane przez zibson

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na te gołe koperty, mechanizmy i co jest tym systemem antywstrząsowym ? w GW-4000 są jakieś żelki na module(dodatkowo chyba) a w pozostałych G? na przykładnie tego dw 6900, ktoś mi może wytłumaczyć ? :)

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jakoś muszą to zmierzyć - woltomierzem. Każdy woltomierz działa tak samo i każdy m bardzo dużą rezystancję wewnętrzną po to właśnie żeby zmierzyć napięcie. gdyby rezystancja wew woltomierza była mała obciążałby mierzony obiekt a to obciążenie powodowałoby spadek napięcia na mierzonym czymś. bez sensu. dlatego dziwi mnie trochę ten zapis i ciekaw jestem co autor miał na myśli :)

o ja pierdziu. gratuluję pomysłu Maciek :)

" Capacitors are storage devices and do not necessarily come already charged. The customer needs to charge the watch after inserting the capacitor, either by oscillating motion or a Seiko Kinetic Recharger. They should not be tested - a battery tester will not give an accurate reading. Most of the time, the capacitor itself is not defective. Sometimes the brass connector may not be attached perfectly and may be the problem "

 

Ja po prostu nie mam zamiaru tego testowac, za zwykłą baterie place 5 soli, za aku zapłaciłem 95 soli, wole nie testować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na te gołe koperty, mechanizmy i co jest tym systemem antywstrząsowym ? w GW-4000 są jakieś żelki na module(dodatkowo chyba) a w pozostałych G? na przykładnie tego dw 6900, ktoś mi może wytłumaczyć ? :)

Siła autosugestii  ;)  :D


:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak patrzę na kopertę od tego zegarka komunijnego a na dw6900 to różnicy nie widzę w budowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wycwanilem i paczta co zrobiłem

Stary komunijny zegarek uratował sytuację :)

 

Pozdrawiam

Kamil

 

Brawo, też się ratowałem takim trupkiem swego czasu.   ;)

 

 

Tak patrzę na te gołe koperty, mechanizmy i co jest tym systemem antywstrząsowym ? w GW-4000 były jakieś żelki na module a w pozostałych? na przykładnie tego dw 6900, ktoś mi może wytłumaczyć ? :)

 

 

W każdym G jest inaczej.  Np moduł DW-5600 jest włożony w taka metalowa blaszkę która otula gumowy oring  który to z kolei otula cały moduł w kopercie. Dla przykładu moduł GW-M5610 jest włożony bezpośrednio w kopertę bez żadnej otulającej go gumy. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

" Capacitors are storage devices and do not necessarily come already charged. The customer needs to charge the watch after inserting the capacitor, either by oscillating motion or a Seiko Kinetic Recharger. They should not be tested - a battery tester will not give an accurate reading. Most of the time, the capacitor itself is not defective. Sometimes the brass connector may not be attached perfectly and may be the problem "

 

Ja po prostu nie mam zamiaru tego testowac, za zwykłą baterie place 5 soli, za aku zapłaciłem 95 soli, wole nie testować :)

No, czyli nie musi mieć max wskazania napięcia (np. powyżej 3V, jak w zwykłych bateriach) żeby był ok. No to dobrze wiedzieć. A czy pomiar napięcia może zaszkodzić? Byłbym zdania, że nie. Byle natężenia nie mierzyć. ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. Sometimes the brass connector may not be attached perfectly and may be the problem "

 

Ja po prostu nie mam zamiaru tego testowac, za zwykłą baterie place 5 soli, za aku zapłaciłem 95 soli, wole nie testować :)

I wszystko jasne. Jak w US of amerika ;) nie znasz się - nie tykaj bo zepsujesz. bo mamy wytłumaczenie :) 

nie testuj. wkładaj i niech działa :) 


:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Brawo, też się ratowałem takim trupkiem swego czasu. ;)

 

Ja się za wcześnie cieszyłem bo seger wypadł i jest znowu za szybką...

 

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Murcins też sie nad tym kiedyś zastanawiałem. Na przyklad kiedyś myslalem że pkt 3 i 4 są w każdym G-Shocku.

 

26040e04525040c3739dd3ef934af722.jpg


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil wrzuć do koperty zatrzaśnij i potrząsaj może pomoże :D sorki, nie mogłem się powstrzymać.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt 3 i 4 jest w DW-5600 ale już w GW-5610 ich nie ma..


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, czyli nie musi mieć max wskazania napięcia (np. powyżej 3V, jak w zwykłych bateriach) żeby był ok. No to dobrze wiedzieć. A czy pomiar napięcia może zaszkodzić? Byłbym zdania, że nie. Byle natężenia nie mierzyć. ;):D

Wielce niewskazane jest przechowywanie aku na max naładowanych. Upieram się że pomiar napięcia nie zaszkodzi i jest to zapis czystozabezpieczającysię ;)

Edytowane przez zibson

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców po pewnych perypetiach wygląda to tak: 2820c822197b939adc29b41ae11defef.jpg

Seger założyłem i delikatnie ścisłem by nie wypadał. Co z tego będzie to się okaże.

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien  wskoczyć tak jakby na wcisk pyknąć nie wiem jak to opisać. Jak go tylko lekko włożyłeś to Ci z czasem wypadnie.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców po pewnych perypetiach wygląda to tak:

Seger założyłem i delikatnie ścisłem by nie wypadał. Co z tego będzie to się okaże.

 

Pozdrawiam

Kamil

Jak już dojdziesz do ładu z tymi segerami to następny krok to polerka szkła  ;)

A jak zgubisz seger to się nie martw, Marcin (xeno...) zamówił cały worek  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest za duży po prostu dlatego wypadł. Teraz tak jak mówiłem założyłem i ścisłem by nie wypadał.

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kamil, ale z Ciebie to jest numer. ;):D

Tak, jak tomaliusz napisał, segery są w drodze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer? Myślałem że as i niszczyciel systemów :D

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomaliusz Hahahahahahahahahahahaha xD You made my Day.

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, jesteś jak james bond, masz licencję na ... g-shocki :P

@tomaliusz Hahahahahahahahahahahaha xD You made my Day.

 

Pozdrawiam

Kamil

...albo na zabijanie G-Shocków tudzież tortury

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja do serwisu dawałem mojego mtg... mogłem wysłać do Kamila :D przynajmniej relację foto bym miał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.